Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ger_man válasza Zsolaf (#100) üzenetére


Ger_man
senior tag

Köszönöm, feltámadt :DD

(#102) Alastair' válasza Mond (#86) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem mióta routert cseréltem nem dobál le a wi-fi, meg nem is kapcsol le. Teljesen stabil.

Alister from Hell

(#103) Mond válasza Alastair' (#102) üzenetére


Mond
senior tag

Örülök neki, hogy nincs ilyen problémád.
De már nekem sincs

[ Szerkesztve ]

(#104) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

A wifit állítsátok 1-es csatornára, ne automatikuson legyen. Amúgy, ha eldobja töröld a kapcsolatot és ad meg újra. Ez sok esetben segít. Nálam nem volt gond a Youtubal, szedd le, ha lehet, és tedd fel megint.
Valaki fellinkelhetné a gépen található romot (lehet valaki már megtette csak átszaladtam rajta?), hátha valakinek kell, mert behal a masina.
Concorde fórumon sok minden egyezik ezzel a géppel érdemes utána olvasni, persze ne vegyél mindent készpénznek, a két gép azért különbözik. Ez jobb :). A Gameloftról meg annyit, hogy szedd le a játékokat torrentről, ők meg pusztuljanak meg vagy itt Toshiba AT300 Tegra 3 proci, nem mennek rajta a Gameloftos játékok. Ami viccesebb, hogy egy csomó olyan játékra amire a Toshibára azt írja ki, nem kompatibilis, erre a kis aranyosra simán telepíthető. Nekem a hangereje is nagyon meggyőző volt.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#105) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne még, bár szerintem lesz még egy kettő :B

Szóval hogy, hogyan tudom eltüntetni az alsó vezérlősávot, mert filmnézés közben elég zavaró?

Köszönöm előre is ;)

(#106) hufiakos


hufiakos
csendes tag

Üdvözlök minden fórumozót. A gyermekem most kapta meg a DPS tabletet de nekem is az a problémám, hogy a playáruház folyamatosan letöltési hibát ír ki és nem lehet letölteni. Próbáltam az alkalmazásoknál a már korábban leírtak letiltását de semmi változás nem történt. Tud-e valaki más megoldást. a Kakukkmarci írta, hogy a a beállításoknál a fiókot kell kitörölni majd az újra bejelentkezésnél az áruház újra kéri és akkor minden jó. Az a kérdés, hogy a fiókot hol lehet kitörölni pontosan illetve hogyan? Továbbá ha valaki tud egy más pikáns megoldást a play áruházas letöltési hibákra, azt szívesen vennénk többen is. Előre is köszi. UI: Mindenkinek boldog karácsonyt

(#107) Zsolaf válasza hufiakos (#106) üzenetére


Zsolaf
addikt

Beállitások fiókok rámész a google fiókodra és ott valahol menüben van a törlés.

(#108) kakukkmarci válasza Alastair' (#78) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

PERFEKT !
Nekem tökéletes megoldásnak bizonyult.
(#106) hufiakos:
Mindenképpen ezt ajánlom, az általam javasolt módszer csak ideig-óráig oldotta meg a hibát.
A beállításokban lévő Google-fióknál lehet megnyitni a beállított fiókot, jobb felül 3pöttyöt nyitva fiók törlése, aztán Play és OTT újra megadod a fiók adatait . DE !
Nem ez a jó módszer !

Ezt a leírást kövesd !

Lord Vader, Köszönöm !!!

Ui:
A szentestét élvezték a srácok, a gépek jól vizsgáztak ! :)

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#109) hufiakos


hufiakos
csendes tag

Jó reggel minden DPS használónak. Elsőre köszönöm a segítséget Kakukkmarcinak és Lord Vadernek. A Lord Vaderes trükköt egész esete próbáltam, de nem jött be nálam. Dupla vagy semmi alapján mindkét dolgot egyszerre megcsináltam a beállításoknál töröltem amit kell majd fiókot is töröltem és láss csodát így már működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#110) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Vettem a két gyerkőcömnek 1-1 ilyen gépet.
Fogjuk rá, hogy gyakorlott androidos vagyok 1 galaxy s3 tulajdonosa aki sok custom romot kipróbált már.
Nyilván alig vártam, hogy bekapcsoljam a gépeket, hogy lássam mennyire fut flottul az android ezen a gépen. 4.0.4 -el vettem és nem is láttam 4.1-eset sehol!!!! Hát kicsit szomorú voltam amikor kipróbáltam, mert azért bevallom, hogy kicsit jobbra számítottam. A play áruházban a felső kereső sávba ha beírtam valamit és a végén az x-el akartam törölni az egészet, arra pl egyik sem reagált. És akkor olvasok erről a concord romról!!! Feltettem és láss csodát, sokkal használhatóbb lett a gép! Mind a kettő, gyorsabb, pontosabb lett és sokkal érzékenyebb lett a kijelzőjük is!!!
1 dolog van amit nem értek, hogy az egyiken de csak az egyiken állandóan eldobálja a wifit. Ilyenkor mondjuk azt is észrevettem, hogy az órára kattintva ahol felugrana egy ablak, nem reagál. Ezt leszámítva szerintem a legjobb vétel amit lehet kapni szerintem 30000-ig. Ja V2-m van!

Boldog karácsonyt! :))

ui.: Ha valakinek van ötlete a wifi dologra, szívesen venném.....

(#111) Zsolaf válasza Rengete (#110) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én is már arra gyanakszom h két féle wifi-vel szerelték Őket. Mert a lányomé nem dobálja, de itt sokan panaszkodnak, az S3 nekem nem dobálja :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#112) Mond válasza Zsolaf (#111) üzenetére


Mond
senior tag

Sziasztok!

Mit tudok tenni, ha csak az android feliratig kapcsol be a tab?
Rá tudok tenni így is romot?
Ha meg rádugom a töltőre bekapcsol az android feliratig

[ Szerkesztve ]

(#113) Zsolaf válasza Mond (#112) üzenetére


Zsolaf
addikt

A concord romot livesuit-al feltudod tenni.

(#114) Mond válasza Zsolaf (#113) üzenetére


Mond
senior tag

Megnyugtadtál!
De nem baj, hogy az akksi le fog merülni?
Mivel melózom éppen.
Rádugom a töltőre, de nem jelzi a töltést

[ Szerkesztve ]

(#115) Zsolaf válasza Mond (#114) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nyomj egy resetet hátulján. Az baj ha gyenge az akku, úgy ne kezdj neki.

[ Szerkesztve ]

(#116) Mond válasza Zsolaf (#115) üzenetére


Mond
senior tag

Concord rom van rajta, már nyomtam neki, de nem reagál rá

(#117) Mond válasza Zsolaf (#115) üzenetére


Mond
senior tag

Hát sajna most nem tudom, hogy tölt vagy nem

(#118) Ger_man válasza Mond (#116) üzenetére


Ger_man
senior tag

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy 720p-s film esetén miért áll le a film tekerés után? Azt lehet látni hogy oda ugrik a film adott képkockájához, a feliratot is szépen megjeleníti, de az istenért sem akarja lejátszani, mintha "pause"-n lenne, és hiába nyomok "play"-t :F

A DPS eredeti lejátszóival is ez a helyzet, és a frissen töltött MX player esetén is.

Ja azt nem írtam hogy a film külső pendrive-ról ment (Kingston DT G2 8GB).

Kérem valaki segítsen

(#119) Mond válasza Zsolaf (#115) üzenetére


Mond
senior tag

Adatkábelt rádugom akkor is bekapcsolódik a feliratig

(#120) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Sziasztok. Igaz a Dream 9-es gép, de USB driver-t Win7 x64-hez honnét lehet beszerezni ezekhez a gépekhez?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#121) Ger_man válasza Cyberpunk (#120) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia,

milyen driver? Feltelepül az, de hogy másolni is tudj rá engedélyezni kell a tableten az USB tárolást, azt a bedugás után ki is írja.

Ha félreértettelek akkor bocsi :U

(#122) Cyberpunk válasza Ger_man (#121) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja USB driver, hogy tárhelyként lássa a gép. Nem az enyém, csak megkértek nézzek utána.:D A gyerek azt mondja, nincs semmi ahol engedélyezni tudná. :F

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#123) Zsolaf válasza Cyberpunk (#122) üzenetére


Zsolaf
addikt

Amikor rádugjátok a tabon lent az óra mellett megjelenik egy usb jel ott lehet váltani.

(#124) picur7408


picur7408
csendes tag

Karácsonyra vásároltam egy dps dream 9 tabletet. 24-én jól működött, este felraktam töltőre, de 25-én reggel már nem tudtam feloldani a képernyőzárat, az érintőképernyőre nem reagál. Reset gombot is próbáltam, de az sem segítet. Esetleg valakinél felmerült hasonló probléma? :W

(#125) Cyberpunk válasza Zsolaf (#123) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Köszönöm. :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#126) Mond válasza Zsolaf (#123) üzenetére


Mond
senior tag

Hali!

Sikerült megoldanom a tegnapi problémát!
Köszi a segítséget!

(#127) Mond válasza Ger_man (#118) üzenetére


Mond
senior tag

Szia!

Rakd fel a concord romot, megoldódik a problémád!

(#128) tuningtomi


tuningtomi
aktív tag

Vettem egy ilyen tabletet a kislányomnak, megpróbáltam felrakni a concorde romot de, failed üzenettel megállt.
Mindent a leírtak alapján csináltam.
Azóta be se tudom kapcsolni.
Mit lehet csinálni vele?

Sokadszorra sikerült végigfutni a Livesuite-nak, végre működik :)

[ Szerkesztve ]

(#129) Mond válasza tuningtomi (#128) üzenetére


Mond
senior tag

Probálgasd sikerülni fog!
Töltés közben állt meg?

[ Szerkesztve ]

(#130) Mond válasza Mond (#129) üzenetére


Mond
senior tag

Na ugye!?

(#131) hufiakos


hufiakos
csendes tag

Üdv mindenkinek. Az lenne a kérdésem, hogy képeket töltöttem fel az SD kártyára melyeket nem tudok lejátszani csak egyesével, úgy hogy belépek a file managerbe és ott kiválasztom az adott képet, de így is csak egyesével tudom megnézni, bezárás másik kép stb. Van-e más lehetőségem erre vagy valami nincsen kipipálva az alkalmazásoknál? Továbbá a zenéket hogyan kell lejátszanom? Előre is köszi a segítséget

(#132) #99109632


#99109632
törölt tag

Sziasztok! Két napja vettem Dream7-et, nem volt gond, de tegnap óta nem kapcsolható be a wifi. Eddig ment gond nélkül, most viszont el sem jut hálózatokig, bekapcsolás után pár mp-el kikapcsol. Várom segítségeteket, factory reset eredménytelen, mobilok mennek uezen hálózaton. Köszönöm!

(#133) Mond válasza hufiakos (#131) üzenetére


Mond
senior tag

Töltsd le a Quickpic nevezetű apkot a marketről.

AK999: rakd rá concord romot, mindenkinek ezt ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#134) Ger_man


Ger_man
senior tag

Kérem valaki:

(#118)

Köszönöm

(#135) Alastair' válasza Mond (#133) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez a Concorde rom honnan tölthető le?

Alister from Hell

(#136) Mond válasza Alastair' (#135) üzenetére


Mond
senior tag

http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=137&t=665

(#137) tuningtomi


tuningtomi
aktív tag

Feltettem a Concorde ROM-ot de, ez is ICS, ha a frissítésre nyomok lefrissíti JB-re?
Eddig kicsit gyorsabbnak tűnik és az érzékelés is pontosabb lett.
Negatívum nálam viszont hogy a WiFi időnként iszonyatosan belassul, csak a WiFi ki-bekapcs után indul meg rendesen az adatátvitel megint, van erre valami megoldás?
Procit nem lehet jelenleg még feljebb húzni?
Feltettem a SetCPU-t, a governor-on és a scheduler-en kívül a min CPU-t is be lehet lőni, talán így egy kicsit gyorsabban reagál.

[ Szerkesztve ]

(#138) Mond válasza tuningtomi (#137) üzenetére


Mond
senior tag

A wifinek menni kell, és mindennek, ha rátetted...
A másik, hogy szolgáltatástól függ az már!
Cpu-t még nem próbáltam, most azon vagyok, hogy elsődlegesként ismerje fel az sd-kártyánkat.

[ Szerkesztve ]

(#139) Mond válasza tuningtomi (#137) üzenetére


Mond
senior tag

Ha jb akartál, miért nem azzal kezdted?

(#140) tuningtomi válasza Mond (#139) üzenetére


tuningtomi
aktív tag

Igazából lényegtelen hogy ICS vagy JB ha fut rendesen minden, úgy gondoltam a Concorde ROM biztos JB, nem nagyon volt időm utánaolvasni a dolgoknak az ünnepek miatt.
Arra lennék kíváncsi ha rányomok a tableten az update-re lefut-e a frissítés így a Concorde ROM-al vagy felesleges kipróbálni.
Laptopról osztom meg a WiFi-t a Connectify progival, 2 androidos telóval is folyamatosan rá vagyunk csatlakozva de, lassulás eddig még nem volt tapasztalható csak a tableten, WiFi ki-bekapcs és megy teljes sebességgel megint.

[ Szerkesztve ]

(#141) tuningtomi válasza tuningtomi (#140) üzenetére


tuningtomi
aktív tag

Egyébként van valami lényeges különbség a Concorde ICS és JB közt amiért érdemes váltani?

(#142) dzsidzsas válasza Ger_man (#134) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Ez nálam is volt, de mxplayer + kodec és abban tudtam tekerni. Kicsit várni kell, de megy. Kodecet is tedd fel.
Ha már itt tartunk. 15 g Gyűrűk urát szétszedtem 3 g darabokra, sd kártya miatt. Hd film, semmi nem játszotta le a hangot a toshiba gépemen, mxplayer se. Dream 7 - es 2160 playerrel meg ment simán. Azt hittem behidalok:-) . Ezen minden megy. Én nem tettem fel concorde op-t.

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#143) kakukkmarci válasza Mond (#136) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Kedves Mond !

Ha megtennéd, hogy szájbarágósan, letöltési linkekkel ellátva leírnád a ROM telepítéséhez szükséges lépéseket, bizonyára mindenki hálás lenne.
(Root, Custom Recovery, alternatív ROM telepítése, satöbbi.)
Esetleg ezt a leírást be lehetne szerkeszteni az első hozzászólásba, az időközben keletkező többi jól használható tudásanyaggal együtt.
A nagyforgalmú topikokban így szokták, így könnyebben használható lesz, könnyebb lesz keresni, ésa friss érdeklődők egyből ott kezdhetnék az ismétlődő kérdések helyett is.

Köszönöm ;)

noob... rooter... geek

(#144) Ger_man válasza dzsidzsas (#142) üzenetére


Ger_man
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Milyen Android rendszer van rajta? Nekem 4.1.1.

Hát vártam egész addig míg elaludt a gép XD

MX player + ARMv7 NEON kodec pack van fent

tipp? :U

[ Szerkesztve ]

(#145) madagaszkar válasza Yundabácsi (#52) üzenetére


madagaszkar
tag

Két nap után visszavittem az Media Markt-ba és szó nélkül kicserélték, elismerték a hibát! Az új amit kaptam az egyik eladó által, saját magának félretett és letesztelt példány volt. Eddig stabilan működik semmilyen hibát nem produkál, a kijelző érzékenysége jó. Az én példányomon két kijelzővédő fólia van. A felső nagyon vékony alatt van egy sokkal vastagabb is, ezt úgy vettem észre, hogy a felső eltávolításakor a jobb felső szélén elvált az alsó is és így láthatóvá vált az alsó ami nagyon vastag, szinte műanyag lemez szerű. Szerintem ezt is el kellene távolítani, mert szinte biztos, hogy ezért nem túl érzékeny a képernyő. Egyébként a felső eltávolítása után a képernyő függőleges csíkozottsága megszűnt.

(#146) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Sikerült feltennem a Concorde romot, de az ikonok nálam is nagyobbak lettek. Ezeket, hogy is lehet beállítani az előző méretre?

Alister from Hell

(#147) magurat válasza Alastair' (#146) üzenetére


magurat
csendes tag

Átírod a buildprop fájlban az értéket.
A build.prop fájlt szerkesztésére két lehetőség van:
- lemented a számítógépedre és ott szerkeszted, majd visszamásolod a tabletra (progi szükségeltetik, amivel lementheted)
- szerkeszted a tableten (root jog szükséges,ES File Explorer File Manager)
A build.prop fájl a tablet fájlrendszerének a system/ mappáján belül található (nem a memóriakártyán!).
ro.sf.lcd_density=120 értékre átírod

ro.build.version.codename=REL
ro.build.version.release=4.0.4
ro.build.date=2012年 07月 24日 星期二 18:02:32 CST
ro.build.date.utc=1343124152
ro.build.type=eng
ro.build.user=mobei
ro.build.host=bogon-wisky-64-0
ro.build.tags=test-keys
ro.product.model=DPS Dream 7
ro.product.brand=RUIYUN
ro.product.name=RUIYUN
ro.product.device=nuclear-m876
ro.product.board=RUIYUN_MID
ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
ro.product.cpu.abi2=armeabi
ro.product.manufacturer=unknown
ro.product.locale.language=en
ro.product.locale.region=US
ro.wifi.channels=
ro.board.platform=exDroid
# ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
ro.build.product=nuclear-m876
# Do not try to parse ro.build.description or .fingerprint
ro.build.description=nuclear_m876-eng 4.0.4 IMM76D 20120724 test-keys
ro.build.fingerprint=softwinners/nuclear_m876/nuclear-m876:4.0.4/IMM76D/20120724:eng/test-keys
ro.build.characteristics=tablet
# end build properties

#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#
ro.com.android.dateformat=MM-dd-yyyy
ro.config.ringtone=Ring_Synth_04.ogg
ro.config.notification_sound=pixiedust.ogg
ro.config.alarm_alert=Alarm_Classic.ogg
dalvik.vm.heapsize=48m
ro.kernel.android.checkjni=0
persist.sys.timezone=Europe/Berlin
persist.sys.language=en
persist.sys.country=US
wifi.interface=wlan0
wifi.supplicant_scan_interval=180
debug.egl.hw=1
ro.opengles.version=131072
persist.sys.strictmode.visual=0
persist.sys.strictmode.disable=1
hwui.render_dirty_regions=false
persist.sys.usb.config=mass_storage,adb
ro.property.tabletUI=true
ro.udisk.lable=DPS_Dream_7
ro.product.firmware=V1.46_20120731
ro.setupwizard.mode=OPTIONAL
net.bt.name=Android
dalvik.vm.stack-trace-file=/data/anr/traces.txt
ro.sf.lcd_density=120
persist.sys.defro=1
persist.sys.no-menutoback=0
debug.sf.nobootanimation=1

[ Szerkesztve ]

(#148) Mond válasza kakukkmarci (#143) üzenetére


Mond
senior tag

Keressėtek fel, kötelező:
http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=137&t=665

[ Szerkesztve ]

(#149) Mond válasza Alastair' (#146) üzenetére


Mond
senior tag

Na és milyen?

(#150) Mond válasza Mond (#149) üzenetére


Mond
senior tag

Megvan! Megvan, hogy kell telepíteni sd-kártyánkra: system/etc/vold.fstab.
Megnyitod és alul átírod erre:
# Mounts the first usable partition of the specified device
#/devices/platform/awsmc.3/mmc_host for sdio
dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/virtual/block/nandj
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host
dev_mount usbhost1 /mnt/usbhost1 auto /devices/platform/sw-ehci.1 /devices/platform/sw_hcd_host0 /devices/platform/sw-ohci.1

Láthatod, hogy csak a sdcard és a extsd kell felvcserélni, a többi ugyanaz!!! Előtte mâsolj át mindent az sdcard-ra!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.