Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ide várnék minden olyan hozzászólást, újdonságot, ötletet, ami a DPS Dream 7 tablettel kapcsolatos lehet.
A gép az "olcsó" kategória képviseltje, a műszaki adatokat most nem sorolnám fel, mert aki megvette, nyilván tisztában van a gép hardveres felszereltségével és tulajdonságaival.
Az újabb modellek már a 4.1.1-es Jelly Bean Androiddal kaphatóak.

A Google play áruház hibára, ez a megoldás:

Idézet:
"Google Play! letöltési hibák megoldása
Google Play leállások, 101-es hiba, letöltési gondok megoldása

Idézet az Edigital DPS Dream 7 oldalán a Hungaroflotta munkatársa, Dávid által közölt megoldásból

Kedves Felhasználók.

Úgy néz ki, hogy a hiba a google-nál van, és nem garanciális kérdés, mert ez általános hiba, más készülékeknél is előfordul Android 4.0.4 verziószám alatt (Pl. Sony Xperia telefon, de számos más tabletnél is).
A gyártóval összefogva kitaláltuk az azonnali megoldást, amivel teljes értékűen használható lesz az eszköz.
Ez a megoldás ugyanúgy valószínűleg típus és márkafüggetlen.
Ezzel a fél perces folyamattal lehet orvosolni a problémát,azaz ezeket az alábbi lépéseket kell az Android Play Store hibánál megcsinálni:

1. Settings-(Beállítások) – menübe belépni
2. Apps-(Alkalmazások) almenübe belépni
3. A fenti menüsorban az All- (Összes)-re kell klikkelni
4. Google Play Store –t kiválasztani
5. Force Stop –(Kényszerített leállítás) ráklikkelni
6. Clear data- (Adatok törlése) ráklikkelni
7. Return – visszalépni
8. Google Services Framework –öt ugyanott az ALL menüsorból kiválasztani
9. Force Stop -(Kényszerített leállítás) ráklikkelni
10. Clear data –(Adatok törlése) ráklikkelni
11. Újraindítani és kész

Ezzel a megoldással egy napon keresztül, többszöri újraindítással és egyhuzamban is letöltöttem teszt-jelleggel 30 – 30 alkalmazást, hiba nélkül."

Forrás

Játékok kompatibilitása és a build.prop
Játékok kompatibilitási problémájának kiküszöbölése

Táblagépünk egyik sarkallatos pontja, ami a vásárlás felé tolt sokunkat, hogy van benne egy Mali400-as 3D gyorsító chip. Igen bosszantó azonban, hogy a jobb játékok (Gameloft-gyártmányok főként) nem hajlandóak futni a gépünkön, mert az nem valamely neves gyártó terméke.

Erre nyújt megoldást a következő tutorial, melynek lépéseit pontosan betartva garantált sikert érhetünk el

Először is szükségünk lesz a Play!-ről ingyenesen letölthető ES File Explorer nevű programra. Ennek telepítése és elindítása után egyből menjünk a beállításaiba. Program főképernyőjén menü gomb (hangerő fel röviden), Settings, majd a Root settings menüpont. Ezen belül a Root Explorerés a Mount File System mellé jár a pipa. Két visszanyíl (vagy hangerő le kétszer röviden) és máris ismét a főképernyőn találjuk magunkat. Itt Favorites gomb, majd a / nevű. Ez utóbbi az Operációs rendszer meghajtójára dob (mint a windowsnak a C:\). System mappa és ezen belül lakik abuild.prop. FONTOS!!! Készítsünk biztonsági mentést róla még változtatás előtt… az ördög nem alszik. Miután lementettük kattintsunk/koppintsunk rá, majd a felugró fájltársítás ablakban mindjárt válasszuk ki az elsőt (ES Note Editor). A megnyitott állományban a következő két sor manipulálásaszükséges ilyenképp:

ro.product.model=DPS Dream7 változás után: ro.product.model=GT-I9100

ro.product.brand=iNet ezt pedig így: ro.product.brand=samsung

a vissza nyíl lenyomása után a kérdésre YES (mentjük a változtatásokat), majd újraindításkövetkezik. Ha mindent jól csináltunk, ezután már nyugodtan telepíthetjük a Gameloft játékait, melyek véleményem szerint játszható minőségben futnak (pl. Asphalt Adrenaline 6).

Természetesen root jog szükséges hozzá.

Jó Szórakozást!

[ Módosította: CoolMan ]

Alister from Hell

(#2) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Alapvetően elégedett vagyok a készülékkel. Természetesen tisztában kell lenni az 1 magos 1.2GHz-es proci képességeivel, a böngészők nem a leggyorsabban keresnek, és nem nyílik semmi 1 kattintásra, mint az SSD-vel szerelt asztali gépeken :DDD , de a kategóriájában szerintem elég jól teljesít. Alap és közepes játékok is elfutnak rajta, a komolyabbaknak a belső, korlátozott tárhely és az 512 mega ram már korlátot szab.
De nem is ezért vettem. Egyszerűen szükségét éreztem, egy olcsó tabletnek, ami lejátssza minden gond nélkül a különböző médiákat, a Mali 400-nak köszönhetően, akár 1080P-ben is, ami olvassa és lejátssza a routeren lévő pc-k megosztott mappáit.

Alister from Hell

(#3) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Íme a 220 volt olcsó tablet tesztje, és az extreme digitál jelenlegi ajánlata.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#4) Zsolaf válasza Alastair' (#3) üzenetére


Zsolaf
addikt

Szia!

Látom nem sokan vagyunk itt :) Én a kicsi lányomnak vettem egy ilyen tabot kb. 3 hónapja nem egy gyors valami de használható, találtam a neten egy fórum oldalt lehet hogy ismered de ha nem itt (kicsit lassú az oldal) megtalálod, nekem az első széria van és ezen az oldalon sok minden okosság van, mondjuk nem egyszerű megcsinálni őket. Én a concorde romját tettem rá ami már JellyBean 4.1.1-es. De a giroszenzor nem múködik rajta, de még így is gyorsabb az ICS-nél.

Na remélem leszünk többen, majd most már sűrűbben jövök erre,
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Én is vettem egyet a páromnak ajándékba. Ami tetszik, hogy sok mindent kezel, 3g stick, usb bill, egér, pendrive, vinyó. Antutu tesztben 3611 pontot ért el, ami nem rossz. Minden megy rajta amit egy nagyobb gépen használok - (itt jegyzem meg Toshibát senki ne vegyen!!). Simán lejátssza a 1080p videókat is, ami ebben az árkategóriában csúcs. Persze eget rengető gyorsaságot nem kell várni tőle, de zene hallgatásra, egy két filmsorozat rész megnézésére, email nézegetésre, gyorsan megnézek valamit a neten, tökéletes. Feltettem az ETERNITY WARRIORS 2 -t és ugyan úgy fut mint a 10" Toshiba AT300-on. A könyvolvasáshoz állítva nem megfelelő a 7 col, de fektetve már szépen lehet olvasni, nekem nem fáradt közben a szemem. Ajánlom hozzá az Ingyen-könyv alkalmazást, a képregényeknél találtok pár klasszikust is :D.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#6) madagaszkar


madagaszkar
tag

2012.12.15-én vásároltam egy ilyen készüléket a Media Markt-ban. A mai napon próbálgattam a különböző funkciókat rajta, videókat szépen játssza,( pendrive-ról is ) wifi gyorsan talál jelet, usb billentyűzetet szépen felismeri, böngészés elfogadható sebességű, a készülék hátlapjának anyaga és kiképzése miatt jó a fogása nem csúszik ki a kézből, összességében elégedett vagyok a géppel.. Azonban találtam egy óriási problémát, a képernyő baloldali része a szélétől 1 cm-re kezdődően egy két centi széles sávban nem érzékel semmit. legegyszerűbben úgy lehet észrevenni, hogy a virtuális billentyűzeten nem érzékeli a W,Y, és az Y alatti billentyűket. Szerencsémre még csak 48 óra telt el a vásárlástól számítva, holnap viszem vissza, remélem kicserélik.
Az lenne a kérésem, hogy ha van aki hasonlóan járt ezzel a géppel, az megosztaná velem a tapasztalatait:
szerviz javítási ideje, ha 72 órát meghaladta a hiba észlelése stb. Okulásként is írtam le az esetemet, hogy ha van aki ilyen gép vásárlásán töri a fejét még időben észlelje a hibát és cseréltesse ki!

(#7) Alastair' válasza madagaszkar (#6) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem mind ilyen. Fordíts álló helyzetbe, úgy érzékel minden betűt.

Más: próbáltam ma egy Vodafonos Huawei K3520 -as HSDPA modemet, miután telefonban levettem a kártyáról a pin-kód kérést, olyan 20mp alatt felcsatlakozott a Vodára, és stabilan, gyorsan működött vele a net.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8) madagaszkar válasza Alastair' (#7) üzenetére


madagaszkar
tag

A tied produkálja ezt a hibát?

(#9) Alastair' válasza madagaszkar (#8) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen. De fura mert nem egyértelmű a hiba. Van olyan program ahol nem jelentkezik.

Alister from Hell

(#10) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Nekem a régi típus van még elsők között vettem, ez még ICS-el jött ki, ha valakinek ilyen van még az jó lenne ha jelentkezne, mert kellene nekem az eredeti ICS rom, majd elmondom, hogy lehet lementeni, megköszönném!!

(#11) Alastair' válasza Zsolaf (#10) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ennek az újnak a romját nem tudod rátenni?

Alister from Hell

(#12) Zsolaf válasza Alastair' (#11) üzenetére


Zsolaf
addikt

Dehogy nem, az van most is a JB, de nem megy a giroszenzor, nem fordul a kép ha fordítom a tabot, ezért kellene nekem a régi. :K és Én okos nem mentettem le a gyári ICS-t. Csak megsúgom h a Concorde tab one romja is fel megy és jó az új dream 7-re. De az enyém a régebbi és azzal sem megy a szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#13) baxi320


baxi320
tag

Sziasztok nemrég vásároltam én ilyen masinát.
Az lenne a gond hogy az idö rendszeresen elállítodik mi lehet a probléma ?
Ezen probléma ellenére vállalható gép ez.

(#14) Zsolaf válasza baxi320 (#13) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nézd meg a beállításokban az idő beállítását ott vagy az időzóna nem jó vagy ha akkor is csinálja állítsd be hogy ne frissítse automatikusan az időt, ha ezek után is csinálja akkor más gond lehet.

(#15) baxi320


baxi320
tag

Attól tartok hogy valami más gond lehet probáltam a beállításokat minden variácioban de valmiért nem akarja.
Ja és még az vettem észre hogy a youtube alk is néha nem inditja el a videót.

(#16) Zsolaf válasza baxi320 (#15) üzenetére


Zsolaf
addikt

A youtube ha JellyBean van rajta olvastam az interneten mindenkinek rossz, ha feltudod varázsolni a flash player-t akkor elvileg abba hagyja, de ha az óra továbbra is rossz vidd vissza pláne ha 3 napon belüli!

[ Szerkesztve ]

(#17) Alastair' válasza baxi320 (#15) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A YouTube a frissítés után elromlik, nem hiszem, hogy ez a gép hibája. Ha a frissítést leszeded, akkor működik rendesen.
Nekem az idő akkor állítódott el, ha rajtahagytam az autó frissítést.

Alister from Hell

(#18) baxi320


baxi320
tag

Köszönöm a gyors vàlaszokat, ign 4.1 van rajta a youtube megoldhatò de ez idö ezt nem tudom milegyen mert sajnos tul van a három napon a gép.

(#19) geotom válasza Zsolaf (#12) üzenetére


geotom
tag

Szia!
Az lenne a kérdésem, hogy a "Concord one" ICS romját rá tudnám e tenni?
Jelenleg JB van az újabb fajta Dps-en , de a nejem Concordjával tesztelve a két romot,
sebességben is és akku időben is jobb az ICS ! (Talán majd a 4.1.2-ben javítanak)
A LiveSuit-tal romoltad?

Üdv:Tom

(#20) Zsolaf válasza geotom (#19) üzenetére


Zsolaf
addikt

Igen LiveSuit-al tettem fel, csak nekem a régebbi D7 van és azon nem megy a g-szenzor JB-n, feltettem a ICS-t is jó volt az is, de ha nem ok valami vissza lehet tenni gyorsan a JB-t, minden esetre mentést csinálj a gyári romokról, mert garanciánál kellhet, Én Uberizer 1.2-el csináltam a rom mentést, azóta meg feltettem clockwork-t azzal meg xda-ról update.zip mehet már fel, de még nem találtam olyat ami jó lenne, keress rá allwinner tab-ra.

[ Szerkesztve ]

(#21) Zsolaf válasza geotom (#19) üzenetére


Zsolaf
addikt

De itt van egy másik leírás rom felrakáshoz, ezzel a mentett romot tudod feltenni majd [link] Én ez alapján tettem vissza a mentést. zip-es rom nincs még hozzá sajnos.

(#22) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Azt tudja valaki, hogy a wifi miért dobál le folyamatosan? Van erre valami gyógymód?

Alister from Hell

(#23) Zsolaf válasza Alastair' (#22) üzenetére


Zsolaf
addikt

Általában a router beállítás szokott lenni, de ne kérdezd melyik az mert nem tudom, szerintem nem a tab miatt lehet a gond, gondolom mást nem dob le.

(#24) geotom válasza Zsolaf (#20) üzenetére


geotom
tag

Néztem én is ezt az Uberizer-es mentést, de elég macerásnak tűnik
első látásra :-(
Egyébként miben különbözik a concord romja a dpsétől? Úgy értem, hogy garanciáztatásnál?
Leszámítva a verziót.

Tom

[ Szerkesztve ]

(#25) Zsolaf válasza geotom (#24) üzenetére


Zsolaf
addikt

Abban különbözik, hogy eleve más verziót ír ki a tab a névjegynél, más a boot kép és a bott logó is, másban nem láttam különbséget, de úgy nem vinném be ha gond van vele, mondjuk ha teljesen tégla akkor mindegy mi van rajta :DDD

ja és 160 dpi-re van állítva a Dream 7 meg 120, nagyobb minden a concorde-n.

[ Szerkesztve ]

(#26) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Azt nem tudja valaki, hogy a háttérképek hol találhatóak a gépen, melyik mappába? Sehol nem találom. Ha a galériából akarok beállítani másik hátteret, azt mindenképp át akarja méretezni, akkor is ha 800x480-as a kép.

Alister from Hell

(#27) Zsolaf válasza Alastair' (#26) üzenetére


Zsolaf
addikt

Azt root után a system/app/ launcher2.apk fájlba vannak belecsomagolva. Ha nem vágod ne nyúlj bele mert fagyhat utána a tab, de ha csináltál már ilyet akkor csináld, Tehát nem egy mappában tárolja hanem a kezelő felület programjában van.

(#28) Alastair' válasza Zsolaf (#27) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszi, akkor nem nyúlok hozzá. De már rájöttem, hogy lehet rendesen beállítani a háttereket. :D

Alister from Hell

(#29) geotom válasza Zsolaf (#25) üzenetére


geotom
tag

Köszi, akkor majd később piszkálom :-)

(#30) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Sziasztok !
Jövök én is, most veszek 2db-ot az Euronics-ban, a fiaimnak.
Meguntam, hogy mnidig a Defy-men vitatkozzanak, ki játsszon vele :).
Szeretném ROM-olni, így a segítő eszmecserében bennelennék, ha lesz más is, aki érez erre késztetést.
Szép napot !

noob... rooter... geek

(#31) Zsolaf válasza kakukkmarci (#30) üzenetére


Zsolaf
addikt

Várom majd a kérdéseket, tudok róla sokat, de nem mindent...

Ha tudod próbáld ki még a vásárláskor, ne kelljen rögtön vissza vinni!

[ Szerkesztve ]

(#32) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Olvastam, hogy a factory reset sokszor megoldás lehet az apró hibákra. Hogy kell ezt pontosan megcsinálni, és ez teljesen gyári állapotra állítja vissza az oprendszert is?

Alister from Hell

(#33) Zsolaf válasza Alastair' (#32) üzenetére


Zsolaf
addikt

Igen, mindent töröl és egy szűz tabod lesz, beállítások, biztonsági mentés és visszaállítás menü és ott a gyári adatok visszaállítása, lehet utána hogy angol lesz nem kell megijedni majd át kell állítani magyarra szintén a beállításokban.

(#34) kakukkmarci válasza Zsolaf (#31) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Rendben, köszi !
Hazahoztam őket, elsőre minden OK rajtuk, Wifi-re felmentek gond nélkül, Play-ről alkalmazások, launcher felment gond nélkül, érintő érzékenységet még nem volt időm tesztelni, de majd holnap...
Már olyan volt, hogy újra kellett indítani párszor, mert egy idő után nem érzékelte a bevitt karaktereket regisztrációnál, de ennyi...
Köszi, majd jelentkezek...

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#35) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Hát...
Sajnos, az egyik nem szerette valamelyik alkalmazást, amit telepítettem, így vissza kellett állítanom gyári állapotra.
A másikon simán futott a Go launcher, meg egy-két egyéb dolog.
A második pedig nem volt hajlandó a funkciógombok működtetésére. Az érintést vette, csak nem lépett vissza, kezdőképernyőre, satöbbi.
Lehet, hogy a Live WP nem tetszett, azután állt be, bár azt is simán vitte a másik.
Reset gomb+ hangerő fel, le és a gyári recoveriből FR.
A gyári launcher eléggé nem tetszik, de lehet, hogy marad... :(((

noob... rooter... geek

(#36) Zsolaf válasza kakukkmarci (#35) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ezért mondtam, hogy át kell nézni még 3 napon belül vagy, mert ha valamelyik rossz azt még vissza lehet vinni cseréltetni, ha szervizbe kell vinni az már macerásabb lesz. Ez nem nagy márka úgyhogy gondolom nem egyszerű a szervizeltetése.

[ Szerkesztve ]

(#37) baxi320


baxi320
tag

Sziasztok,az idö elállítódásara azt hittem hogy jó lett de nem sajnos a youtube is vacakol néha öt leállítom és aztán engedélyezem és jo megint.Lehet vissza állítom gyári állapotra és meglátom nem-e bekavart valami alk esetleg.Ja valaki írta hogy flash playert rárakom akkor jó lesz a youtube de gyárilag van rajta abode flash player.Vagy valami másra gondoltatok?

[ Szerkesztve ]

(#38) Alastair' válasza baxi320 (#37) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A YouTube a frissítés után nekem se működik. Ha leszedem róla, akkor jó.

Alister from Hell

(#39) kakukkmarci válasza Zsolaf (#31) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Oké:
Root-olás, custom recovery, gyári ROM mentése,- visszaállítása.
Kezdetnek ezek lennének fontosak. :)
(#36) amuba
Visszaállítottam FR-tel, most minden jól fut rajta. Valószínűleg nem a géppel van a baj, illetve részben, valamelyik beállítást vagy alkalmazást nem szerette.
Itt sajnos nem érdemes feltenni egyszerre sok mindent, mert akkor nehéz lesz kiszűrni, mi okozta a gondot. Előlről kezdtem, és a szükséges beállítások után csak azt és annyit teszek fel rá, amennyi a kedves felhasználóknak (Fiaimnak) kelleni fog. Lehet, hogy ők elégedettek lesznek a gyári launcherrel is... :D

Köszi

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#40) Zsolaf válasza kakukkmarci (#39) üzenetére


Zsolaf
addikt

RECOVERY telepítése.

Ezt letöltjük: [link]

A zippben lévő mappát kicsomagoljuk a számítógépre, a tabot rádugjuk (az usb média lejátszó módban legyen, ne usb storage) bekapcsolt állapotban a mappában lévő adb.exe fájlt lefuttatjuk ez kb 2 sec. utána futtatjuk az Install_recovery.bat fájlt ez kb 10 sec. (ha ez nem csinálja meg akkor a Jrecovery_for_ICS.bat fájlt) majd ha leakarjuk ellenőrizni akkor a Boot_to_recovery.bat fájlt lefutatjuk ekkor újraindul a tab és bejön a recovery, ott már mehet a mentés vissza rakás is.
megjegyzés: ez nem úgy ment mint a telefonon megszokott a backup mappa mellett lesz egy „blops” mappa is természetesen ez is kell a mentéshez ezzel együtt tegyük el a mentésünket, vagy majd a backup menüben választhatjuk a "backup format" menüt és ott "tar" ekkor nem csinálja a külön mappát) de a méretéből is látszik majd.
rom mentése: a tabot elindítjuk menüből recovery módban és ott a backup-restore menüben a backup részt választjuk utána ki kell választani a sok menüből a hangerő gombokkal a "yes" sávot és kikapcs gomb az enter és a végén lesz egy clockworkmod mappánk a mem kártyánkon.
visszaállításnál: egyszerűen betesszük a tabba egy kártyára a clockworkmod mappát és a menüben a restore menüt válasszuk ki, ott lesz egy időpont is mikor történt a mentés.

Kilépés menü nincs, a kapcsoló gombot kell nyomva tartani vagy reset gomb.

(#41) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Root telepítése!

Ezt itt csak belinkelem onnan le is tölthető és minden le van írva az xda-n, de ha kérdés van segítek ha tudok.

Root

[ Szerkesztve ]

(#42) kakukkmarci válasza Zsolaf (#41) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Nagyszerű, köszönöm !

noob... rooter... geek

(#43) baxi320 válasza Alastair' (#38) üzenetére


baxi320
tag

Hello az a baj hogy most sincsen frissìtve.

(#44) Krissz9700


Krissz9700
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nemrégiben vettem én is egy ilyen tabot. Eddig meg vagyok vele elégedve, egyetlen egyszer kellett újraindítani, azóta semmi baja :) . Bár ez a "rányomok a vissza gombra de nem lép vissza" gond nálam is jelentkezett de az is csak egyszer. :DDD
És lenne két kérdésem: azt hogy lehet beállítani, hogy amit letöltök a belső SD kártyára (pl.:játékokhoz letöltött plusz fájlok)azt át tudjam helyezni a külsőre és ugyanúgy használni lehessen, mintha a belsőn lenne? És vannak rá valami jó játékok, amik szépen futnak rajta? :DD

[ Szerkesztve ]

Aláírás? Megvan! :DD

(#45) Alastair' válasza Krissz9700 (#44) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az Angry Birds-ök jól mennek rajta. A google play tele van játékokkal és progikkal. Ha ugyan azzal a mail címmel lépsz be a gépen és a tabon is az áruházba, amire rákatintassz, hogy telepítse, az automatikusan küldi át a tabra.
A Gameloft játékai nem indulnak el, mert a paraszt fejlesztők szerint az olcsóbb gépek nem méltóak arra, hogy a játékait futtassa, hiába a Mali 400.
A CONTRACT KILLER-ek elmennek, a Painkiller, Resident 4 is megy rendesen rajta.

Böngészőnek az Opera mobilt ajánlom, mert a Chrome és a Firefox szerintem lassúak az 1 magos proci miatt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#46) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A wi-fi engem lassan az őrületbe kerget. Állandóan megszakad, azt írja hatókörön kívül. TP-Link TL-WR740N a router, már mindent kipróbáltam amit tudok. A hiba marad. Van amikor elég a tabon ki-be kapcsolni a wi-fit, van mikor a routert is újra kell indítani.
De alighogy elindítom a böngészőt, vagy az áruházat, szinte azonnal megszakad a wi-fi. :W
Ha valakinek van valami ötlete, kérem ossza meg velem.
Analizáltam a környék csatornáit, beállítottam úgy is, ahol nem volt, vagy csak nagyon kevés másik jel, fixáltam az ip-t a tabon és a routeren is. A végeredmény minden esetben ugyan az. Böngésző indít, wi-fi szakad. :W :W

Alister from Hell

(#47) Zsolaf válasza Alastair' (#46) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én azt javaslom mielőtt a kardodba dőlsz, hogy ha majd valahol van rá lehetőséged próbáld meg egy másik wifi hálón! Akkor biztosan kiderül, hogy a tab vagy a router a hibás, mert ha ott is ezt csinálja akkor biztosan a tab a hibás. Vagy ha valakinek van a környezetedben androidos telefonja abban van netmegosztás az is wifin osztja, azzal is kilehet próbálni, persze ha van mobilnet a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#48) Alastair' válasza Zsolaf (#47) üzenetére


Alastair'
nagyúr

viszem vissza a boltba a tp-linket, mert olvastam máshol is hasonló hibáról. korábban ugyan ezt csinálta egy x-box 360-al is, azt is ledobálta. elhozok egy más tipust.

Alister from Hell

(#49) Alastair' válasza Alastair' (#48) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kicseréltem egy Levelone routerre, ezzel egyenlőre jónak tűnik.

Alister from Hell

(#50) Zsolaf válasza Alastair' (#49) üzenetére


Zsolaf
addikt

Na ez jó hír :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.