Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) myke01 válasza zsotty76 (#2000) üzenetére


myke01
senior tag

Nálad is "összesűríti" az appok ikonjait középre a képernyőn ?

(#2002) zsotty76 válasza myke01 (#2001) üzenetére


zsotty76
csendes tag

Az alap inditó igen , de benne van a Nova is az nem.

(#2003) murray1973


murray1973
csendes tag

sziasztok ma én is vettem egy ilyen tabletet.
bekapcs, google beállit, majd fagynak az appok és nem kapcsol be csak az android logó megy.

megpróbáltam a factory resetet bejön a parancssoros menü ott kiválasztom a wipe data /factory reset pontot. a wipe data-t megcsinálja de ennyi a factory resetet nem kínálja fel. és nem jó
ilyenkor mi van? mást nem akarok .

(#2004) murray1973 válasza murray1973 (#2003) üzenetére


murray1973
csendes tag

néha nagy nehezen betölti az androidot de használhatatlan. a settings sem nyilik meg leáll hibával
Android 4.2 V1.0-0-20130121 van rajta
erre lehet vmi mást rakni?

(#2005) quailstorm válasza murray1973 (#2004) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amit fentebb beszéltünk ne rakd rá, mert baj lehet belőle!
itt keresgélj

plussz

[ Szerkesztve ]

(#2006) myke01


myke01
senior tag

Elég sovány a kínálat erre a 'szerencsétlenségre' :K romokból . Nem találok egy értelmeset sem :( , mind "bug-zik" valamitől . Esetleg még valami tipp "rom-forrásra" ?

(#2007) murray1973 válasza quailstorm (#2005) üzenetére


murray1973
csendes tag

szia kösz de ezekból a concorde romokból melyik jó nekem? fogalmam sincs.

(#2008) quailstorm válasza murray1973 (#2007) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem sincs, azt se tudom, hogy a te Dream7-ed melyik One-nak felel meg.

(#2009) murray1973 válasza quailstorm (#2008) üzenetére


murray1973
csendes tag

jelenleg ez van:
többnyire bekapcsol betölti a rendszert
hibaüzenetek "setting stopped" stb
play áruház hiba leírását végigcsináltam

verzió: android 4.2.2
firm: 1.2_130711
kernel 3.0.8+

érdemes erre valami más romot felrakni (cyanide stb) vagy heggesszem ezt tovább?
elég ócska de a köv tablet árban kétszer ennyi és csak filmnézésre kell +pár app

(#2010) quailstorm válasza murray1973 (#2009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Érdemes, csak nem tudom hogy melyik, azt se, hogy hogy állapítod meg. Sorozatszám meg burkolat segít.
Hiszen az első Concorde One, azaz a Dream7v2 amivel a legtöbb dolgom volt, az is kapott 4.0.4-4.1.1-4.2.2 rendszereket, meg van a legutolsó, amire már régit tilos felrakni...

Ha úgy érzed kockáztass. Mennyit ér egy ilyen? 6 ezer? Most meg mire jó?

(#2011) murray1973 válasza quailstorm (#2010) üzenetére


murray1973
csendes tag

szia. köszi h foglalkozol a gondommal.
megint rossz a gép állítgattam az időzónát, settings hiba, kakukk. hard resetre se jó.

sorozatszám: ED2160430512072
nekem volt concorde-m is elöször az is kakukk volt de a concordeba bevittem raktam rá újat utána jó lett. az a baj ha ezt most visszaviszem az edigitalba semmit sem csinálnak vele.

(#2012) quailstorm válasza murray1973 (#2011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nincs ötletem, de szerintem nem V2, mert azon nem is hasonlít a S/N

(#2013) myke01 válasza quailstorm (#2012) üzenetére


myke01
senior tag

a V2-shez hol tudok csemegézni a (rom) szoftverkínálatól ? :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#2014) quailstorm válasza myke01 (#2013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A V2 az az A-B Concorde One. Azt már linkeltem.

(#2015) myke01 válasza quailstorm (#2014) üzenetére


myke01
senior tag

Sorry :R visszakeresem

(#2016) myke01


myke01
senior tag

Valahogy a gyári romot kellene visszatenni erre a szerencsétlenségre ,de nem találom sehol , egy link sem működik már fentebb .

(#2017) myke01


myke01
senior tag

Egy CWM Recoveryt valaki tudna linkelni ehhez a technikai hulladékhoz ? Sajnos a fenti linkek nem èlnek. Előre is köszönöm.

(#2018) kanyi51 válasza myke01 (#2017) üzenetére


kanyi51
senior tag

MOst néztem, nem megy az Android-forum sajna, nem igen lesz aki így tud segíteni, minden ott volt fenn.
Itt nézz szét figyelmesen : http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=430.0

[ Szerkesztve ]

(#2019) VSteven


VSteven
újonc

Helló!
Kezembe adtak egy ilyen technikai hulladékot bootoláskor android feliratban megállt. Szálcsiszolt a hátulja dobozán sn: D*070501134583 apk val kiolvasva 2008041158365e1 elvileg 1-2 hónapos vétel. Segítségetekkel sikerült a CC_AB_86V_M758A_20130823_v1.1_RS.img fmw-t felrakni rá. Sokat megpróbáltam, de hibával leáll egyből az elején. De ezzel meg szétesett az érintőpad helyzete. Merre tovább? Láttam linket android fórumra, de az ugye már nem él... Ez életem első android javítása, ezért lehet láma kérdést teszek fel: kell rootolni fw frissítés előtt?
Még csak 3 napja dolgozom vele, hisz ennyit megér :)

[ Szerkesztve ]

(#2020) myke01 válasza kanyi51 (#2018) üzenetére


myke01
senior tag

Na akkor most ott tartok h cwm recovery 6.0.1.2 verzió van rajta ami gyönyörűen muzsikál . DE ha betallòzom neki a CM9Beta2 .zip romot és indítom a telepítést akkor "can't open" (bad) hibaüzenettel leàll . Ilyenkor mi van . Please segítsen valaki.

[ Szerkesztve ]

(#2021) MonsterCamX


MonsterCamX
újonc

Sziasztok tudna valaki segíteni?
Van egy dps dream 7 tabletem ami nem indul rendesen!
Néha elmegy az android logo-ig és utána semmi!
De átlagban kifagy a DPS DREAM 7 logonál!

Valaki segíten szeretném még használni! de már nincs garancia rajta! :(

MonsterCamX

(#2022) quailstorm válasza MonsterCamX (#2021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nézz vissza 150 hsz-t és ess neki LiveSuite-tal
sok vesztenivalód nincs

(#2023) VSteven válasza VSteven (#2019) üzenetére


VSteven
újonc

Szétszedtem: Board ID Inet 86vz rev03 Zeng-gc 2013-07-08
Firmware-t itt találtam hozzá:
http://firmwares2you.blogspot.hu/2015/03/board-id-inet-rev86vz-firmware-to.html
Ha más is találna ilyen szutykot.

(#2024) myke01 válasza myke01 (#2020) üzenetére


myke01
senior tag

Mivel nem sikerült feltennem a CM9beta2-t erre a csodagépre :) , ezért a gyári 4.1.1-et tettem fel . Minden működik ,igaz néha kicsit döcögősen :D , pl. néha laggolnak a videók Youtuberól 720 p felbontással . Másra nem is nagyon kell ez a "retek" . Mivel van kedvem buherálni :K , és a kezemben a "system-turkálás" lehetősége (root) ,ezért kérdezem ,hogy melyik kényes pontján nyúljak hozzá a rendszerhez ?
Töröljek gyári appokat ,vagy valami app-ot tegyek fel RAM felszabadításra ,vagy mit állítsak át ,hogy ne laggoljon ?

[ Szerkesztve ]

(#2025) TommYKillER válasza quailstorm (#2022) üzenetére


TommYKillER
újonc

Hello,
this is probably the only forum on the internet where people are still actively discussing this tablet. Can you help me?
I have recently got this tablet (stuck on android logo during boot) and I'd like to recover data from it. I wanted to install CWM recovery to make a backup but android-forum.hu is apparently offline since April and I can't find another link to download the CWM.
Does anyone still have the file? If you could upload it, I'd be very grateful.
Thank you.

(#2026) quailstorm válasza TommYKillER (#2025) üzenetére


quailstorm
nagyúr

myke01 has a cwm recovery 6.0.1.2 , ask him

As far as I know, DPS Dream 7 is equal to the most popular ConCorde One tab. I installed to my friend's DPS a ConCorde ROM and it's working flawlessly.

Concorde hungarian forum. ConCorde CWM plus original recovery

You'll have a hard time with that. Because this installer is made for ADB. And your tab is not booting.
If you can make an install ZIP for that recovery image, maybe you can do it.

I don't know, if Phoenix suite or livesuite can save, I haven't messed with that. If it'd be MTK, you'd only need a scatter to backup.

(#2027) kanyi51 válasza myke01 (#2024) üzenetére


kanyi51
senior tag

Sajna a laggolást nem fogod tudni elkerülni. nálam volt vagy 5 féle rom fenn de egy se az igazi, pl. időtlen időkig kell várni a Play áruzázhoz. Ez a "retek" ennyit tud. :W

(#2028) myke01 válasza kanyi51 (#2027) üzenetére


myke01
senior tag

Hát ja :W . Még mindig nem értem miért nem tudtam feltenni azt az átkozott CM9bétav2 romot :N . Na mindegy le...rom :D ,már napok óta felé sem néztem ennek a 'csodának' :) . Most ,hogy írtál , fel tettem töltőre .

(#2029) Nono_ka


Nono_ka
csendes tag

Hali
Valaki remélem tud segíteni
Van egy ilyen csodám és megállt a dps logónál és nem indul el
Hard reset megvolt de úgy sem
Keresetem rá romokat, de egyiket sem tudom feltenni, mert livesuite mindel hibát dob
Ha jól néztem akkor ez egy dream v2-es a csikós hátú egy hangszórós masina
Levettem a hátlapot és az alaplapon INET-86VZ-REV02 van
Valaki tud segíteni, hogy erre milyen rom való?
köszi

(#2030) myke01 válasza Nono_ka (#2029) üzenetére


myke01
senior tag

Milyen az a "csikós hátú" ? :D Egy ló van felfestve a hátlapra ? :DDD (Sorry , magas labda volt :DDD )

Ha meg akarod kímélni az idegrendszered a további károsodástól ,akkor jobb ha kukázod ezt a csodát :K :DD

Egyébként ennek rá kell mennie LINK . LiveSuit itt

(#2031) Nono_ka


Nono_ka
csendes tag

hehe
ferdén csíkozott
ilyen:
http://www.220volt.hu/media/review/olcso+tablet/800x700/dps_dream7_hatulrol.jpg
Próbáltam amit küldtél, de nem megy rá
Közben ahogy néztem az alaplapot azon gyártási időnek 2013-06-01 van
Lehet hogy ezek a romok mind régebbiek és azért nem megy fel egyik sem?

[ Szerkesztve ]

(#2032) myke01 válasza Nono_ka (#2031) üzenetére


myke01
senior tag

lehetséges ....

(#2033) Nono_ka


Nono_ka
csendes tag

hát ezt jól gondoltam
találtam egy ilyen romot és ezzel megy úgynézem tökéletesen és csak ezt engedte feltenni a livesuite
inet-86vz-rev03 best home mid-750 a13.gsl1680-rlt8188.7pulgadas -servicellarauca.img

(#2034) dave0825


dave0825
őstag

Heló mindenkinek!
Unokatesóm kapott egy ilyen tabletet, és az érdekelne, hogy hol találok hozzá leírást, ami alapján föl tudom tenni a CM9-et? Néztem az Összefoglalót, de a linkek halottak. :O Rootoltam már 3-4 telefont, úgyhogy az alapok megvannak, csak azért mégis kéne valami leírás, link a hozzávalókhoz, meg ilyenek. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2035) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok!

"Javításra" hozzám került egy DPS Dream 9, de sajnos elég kevés infót találtam azzal kapcsolatban, hogy hogyan hozhatnám működésbe a tabletet, ugyanis az összefoglaló linkjei halottak. Az a probléma, hogy a tablet tulaja nyomott egy factory resetet, és azóta a tablet bootloopban ragadt, a DPS logo-n nem jut túl. Újabb resetek nem segítenek. Nem igazán van ötletem, hogy mit csináljak vele, hogy működjön. Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#2036) Abysmal válasza Abysmal (#2035) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Kiegészítés:
Nem tudom, hogy kellene-e, de a gép semmilyen jelét nem adja annak, hogy a Dream 9.et rácsatlakoztattam, még a szokásos eszköz csatlakoztatása pittyegés sincs. A recovery adb-s menüpontjába lépve a tablet várja az adb sideload <filename>-t, de az adb devices nem listázza ki a D9-et, miközben az én N7-esemet igen Az enyémen be van kapcsolva az USB debugging, a D9-en nem, de gondolom ebben az üzemmódben ez nem számít.

(#2037) Dantee_Mikoo


Dantee_Mikoo
tag

Sziasztok!
Sajnos nekem is a sokszor hallott "nem jut tovább a DPS logón túl" a problémám a DPS Dream 7-es tabon.
Kis kerettörténete a tabletnek annyi hogy egy rokonomé volt aki ügyesen kitörte az micro ajzatot, és jópár hónappal később egy szaki ráforrasztott egy másikat, és bekapcsoláskor ez a probléma fogadott minket. (elötte semmi gond nemvolt szoftveresen vele)
Sajnos az alap recovery és reset nem segített rajta ezért valószínű a Concorde Rom lesz a következő lépés, viszont fogalmam sincs hogy milyen tipusú (mármint hogy V1 vagy V2) mert a doboza nincs meg, ezért az alap rendszerét sem tudom hogy milyen volt.. Egy S/N-t tudok ami: D*0705111301903* mivel a tablet 2014-ben vásárolt ezért gondolom csak V2 lehet de sose lehet tudni. Kérdésem a következő:
Az általatok linkelt ROM-ból melyiket? Mert előszőr a "Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom"-ra gondoltam de nemtudom melyik lenne a legmegfelelőbb.. Semmi erősebb játékra nemlenne használva leginkább alap Chrome meg Youtube, Messenger esetleg néhány kisebb játék (a tab képességeinek megfelelően)
Válaszokat köszi :DD :DD

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#2038) quailstorm válasza Dantee_Mikoo (#2037) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2014-es inkább V4 lesz. Haverom már olyat vett. Gyári rendszere a V2-nek 4.0.4 vagy 4.1.1.
Ha az új SD slot óta nem megy, akkor meg a szaki fején kell szétverni a cuccot. Egy ilyet nem is érdemes javítani, alig többe kerül használtan egy másik. Ugyanis ha valami zárlatos, akkor a watchdog lekapcsolja a rendszert a sérülések elkerülése végett.

(#2039) Dantee_Mikoo válasza quailstorm (#2038) üzenetére


Dantee_Mikoo
tag

Köszönöm a választ :) Akkor viszont gondot okozhat ha az elöbb említett ROM-ok valamelyikét felrakom? Sajnos nem tudtam szólni hogy nem éri meg a szerelés mert egy jobb tabletet vettem használtan kb 2 hete a szerelés áráért egy billentyűzetes tokkal együtt.. És most már menteném a menthetőt..

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#2040) Dantee_Mikoo válasza Dantee_Mikoo (#2039) üzenetére


Dantee_Mikoo
tag

Az kimaradt hogy nem az SD hanem az USB slot lett újraforrasztva (töltés közbe tört ki)

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#2041) quailstorm válasza Dantee_Mikoo (#2040) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jajó, USB-t nehezebb elrontani.
V4-en mindenképp kárt okoz a v2-re való ROM. Olvass vissza. Sajnos semmit nem tudok mondani ennél többet. Nekem a főnök adott egy V1-et amit a lányának kellett bekonfigolni, aztán azon nekibuzdulva osztálytársam vett V2-őt (arra raktam a Concorde 4.1.1-et), ezek után haverom meg már V4-et vett.
V1 384MB RAM 4.0.3 A10
V2 4.0.4 hótbugos A13, 4.1.1-gyel HW-hez képest korrekt.
V4 4.2.2 A13 és elég lassú, laggos.

(#2042) Dantee_Mikoo válasza quailstorm (#2041) üzenetére


Dantee_Mikoo
tag

akkor ezek szerint inkább egy 4.2.2 ROM-ot kéne megpróbálnom? (az van a V4-en ha minden igaz)

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#2043) quailstorm válasza Dantee_Mikoo (#2042) üzenetére


quailstorm
nagyúr

halovány gőzöm sincs, továbbá nincs olyan ROMunk élő linkkel

(#2044) Dantee_Mikoo válasza quailstorm (#2043) üzenetére


Dantee_Mikoo
tag

Erről a linkről néztem, ez innen van a fórumról:
[link]
(Állítólag a Concorde Tableteknek ugyanaz majdnem a Specifikációja mint a Dream 7-eseknek, legalábbis azt is itt olvastam :DD )

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#2045) quailstorm válasza Dantee_Mikoo (#2044) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem próbálta senki

(#2046) Dantee_Mikoo válasza quailstorm (#2045) üzenetére


Dantee_Mikoo
tag

Akkor elég nehézkes lesz megoldani a dolgot ahogy látom :U Mert valahogy meg kéne oldanom a ROM-olást és ha letesztelhetnék gond nélkül jó pár ROM-ot nem aggódnék, de ha meghalna emiatt a TAB akkor elég félve állok neki mert csak 1 esélyem van és rengeteg hibalehetőség.. És nem akarom a rokon tabják kinyírni ha már naivan elköltött rá jó pár ezret.. :N

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#2047) dave0825


dave0825
őstag

Ha már így föléledt a topik, én is kérdeznék. :B Múltkor vett keresztanyám a fiának egy ilyen tabletet, és azt olvastam több helyen is, hogy a CM9-cel egész használható, a gyárival meg elég hulladék. Pár telefont mókoltam már, így bátran nekiálltam. Rootoltam, CWM, majd CWM-ben factory reset, cache törlés, majd ROM telepítés, meg is volt (mondjuk gyanúsan hamar, de kiírta, hogy sikeres), azonban újraindítás után egyből a CWM-be lépett be, és akárhányszor indítottam újra, vagy jó hosszan nyomtam a kikapcsolót, és újra be, ugyanúgy a recovery-be lépett csak be. Próbáltam gyári ROM-ot visszarakni, amit itt linkelt valaki (DPS_Dream7_GYARI nevűt), de a LiveSuit hibát írt 3% után, akárhány ROM-mal próbáltam innen-onnan leszedve. Aztán úgy néztem, hogy az Allwinner A13-as tablet is kb. ugyanez, annak az egyik ROM-ja fölment, de csak a PhoenixCard nevű programmal microsd-ről. Viszont bekapcsolás után (már nincs CWM) csak a bootanimációig jut, vagyis bootképig, onnantól semmi. Szerintetek megoldás? :F
1 hétig volt használva a tablet, most meg már használhatatlan. Miért nem lehet rá fölrakni LiveSuit-tal a gyári ROM-ot? Próbáltam másik gépen is, "upgrade fails 0x162 meg pár krix-krax" hibát ír... :W

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2048) Dantee_Mikoo válasza dave0825 (#2047) üzenetére


Dantee_Mikoo
tag

Ahogylatom ugyanaz a gond mint nalam, es gondolom az itteni gyari rom nem a te tabod verziojahoz lett kiadva (mert 4v van es emiatt problemas hisz a v1 4.0 mig a v4 mar 4.2 es androiddal fut) bocsi az ekezet nelkuli irasert, de tablet billentyuzettel potyogteem es nemlehet rajta beallitani a magyart..

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#2049) dave0825 válasza Dantee_Mikoo (#2048) üzenetére


dave0825
őstag

Nem tudom, a te problémád nem olvastam végig, őszintén szólva. :B Viszont igen, 4.2-essel jött hozzám a drágaság.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2050) freecylons


freecylons
újonc

Sziasztok,

Van pár éve ilyen tabletem, eddig nem nyúltam hozzá mert rádió hallgatásra tökéletes volt.

Viszont, azt gondoltam, hogy pár torrentet töltenék le vele külső vinyóra. Itt jött a gond, hogy egyáltalán nem látja a merevlemezt, míg bármilyen pendrive-ot rákötve megy a dolog. Még azt is kipróbáltam, hogy a wifi router USB-jére kötve SAMBA megosztást csináltam. Az SMB client és az ES explorer is szépen látta ekkor a vinyót és másolni is tudtam rá. Viszont, semmilyen torrent klienssel nem tudtam betallózni azt a SAMBÁS elérési útvonalat mert csak a gépen lévő /mnt mappát engedte a torrent kliens.

Esetleg tudnátok segíteni, hogy valamilyen módon külső USB-s merevlemezt használjak torrentezésre ezzel a tablettel?

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.