Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) canniball válasza mr_ricsi (#50) üzenetére


canniball
nagyúr

Én az prociról beszéltem. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52) Khan13


Khan13
senior tag

Hello, valaki meg tudna szánni egy fogyasztásmérővel néhány napra? Mindegy milyen, csak működjön, és meg tudjam mutatni anyámnak, hogy nem fogyaszt 548W-ot a gépem óránként (szerinte napi 11kW-ot én okozok a gépemmel), főleg egy 300W-os táppal és az adataimnál szereplő géppel. :O A 17" CRT monitorom sem eszik 200W-ot hogy az nyomja meg :S Szóval aki kisegítene, annak nagyon örülnék! Írjon itt, vagy privátban. Köszönöm!

(#53) mr_ricsi válasza Khan13 (#52) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az áramszolgáltatódnál érdeklődj! Némelyiktől lehet bérelni fogyasztásmérőt.

(Egyébként az adatlapodon lévő gép monitorral is max. 150W-ot fogyaszt, ha 24 órában megy, akkor sem lehet több, mint 3,6kWh.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#54) Khan13 válasza mr_ricsi (#53) üzenetére


Khan13
senior tag

Megpróbálkozok, köszi.
Én is ezt mondtam neki, hogy kb 150W, de nem hiszi el...

(#55) Csaba_20_ válasza Khan13 (#52) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mondd meg anyudnak, hogy te megveszed a fogyasztás mérőt, de ha közelebb lesz a 150W-hoz a géped fogyasztása, mint 548W-hoz, akkor ő fizeti ki. :DD

(#56) Khan13 válasza Csaba_20_ (#55) üzenetére


Khan13
senior tag

:D Hát igen, lehetne szép fogadásokat kötni...

(#57) tibz03 válasza mr_ricsi (#53) üzenetére


tibz03
őstag

Na egy pillanat! :D Pár napja még arról volt szó, hogy ezekkel a cuccokkal nem lehet mérni a gép fogyasztását. :U

(#58) canniball válasza tibz03 (#57) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem inkább arról, hogy nem lehet teljes pontossággal mérni, illetve hogy az egyes alaktrészek fogyasztását nem lehet mérni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59) tibz03 válasza canniball (#58) üzenetére


tibz03
őstag

Az egyes alkatrészek fogyasztása nem is érdekel. Szerintem elég nyilvánvaló, hogy egy fogyasztásmérő nem fogja kijelezni a CPU fogyasztását, hogyan is mérhetné, mikor a hálózatról érkező áramkörbe kell beiktatni? :F

A teljes pontosság megint nem számít, csak nagyjából akarom tudni a gépem fogyasztását idle, load és tuningolt állapotok alatt. Ezt is leírtam már, és akkor is csak lebeszélve lettem róla.

(#60) mr_ricsi válasza tibz03 (#57) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Pár napja még arról volt szó, hogy ezekkel a cuccokkal nem lehet mérni a gép fogyasztását"

Most is arról van szó, de ahova ajánlottam, ott nem a gép fogyasztását kell lemérni, hanem egy hozzátartozót lenyugtatni. Arra a célra megfelel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#61) canniball válasza tibz03 (#59) üzenetére


canniball
nagyúr

Korábban kitértetek VGA fogyasztásra meg minden egyéb nyalánkságra, ez tévesztett meg.
Számomra a topik eddigi konklúziója, hogy a megfelelő körültekintéssel kiválasztott mérővel bizonyos kompromiszumokkal* nagyjából be lehet lőni a készülékeket.
Ha tévednék majd mr_ricsi úgy is kiigazít. :)

*Nyilvánvalóan azt nem kell elvárni, hogy pl. 152,36W-ot kapj, de azt megtudhatod, hogy kb. 150-155W (ez ugye neked elég lenne). És persze minden készüléknek van egy mérési tartománya, pl. a korábban már említett Voltcraftnak 1,5-3000W (bár ha nincs valami hű-de-extra tápod ez most téged nem érint :) ).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62) tibz03 válasza mr_ricsi (#60) üzenetére


tibz03
őstag

Ja, az más. :D Szerintem az lesz, hogy majd veszek egyet, ha lesz fölös ~5k-m, mert ha a PC-t nem is tudom vele pontosan mérni, attól még jó, ha van a háztartásban. És most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen értékeket kapok, ha lemérem vele a PC-m fogyasztását. :DDD

(#61) canniball: Igen, egy olyasmi pontosság, amit belőttél, már tökéletesen megfelelne. Azt én se vártam, hogy majd 0,01 pontossággal kapok eredményt. :)

Na de összességében most mindegy, mert nincs ilyesmire pénzem, de ha majd vásárlás előtt állok, akkor jobban utánanézek, hogy milyet érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#63) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok! nekem is olyan van, mint cadal kolegának!
lehet, hogy nem mér 100% pontosan, de azért viszonyításnak jó, mert ugyanazokkal a beállításokkal ua. méri
Pl. C@Q bekapcsolva(88-91W)-kikapcsolva(109-120W)alapjáratnál
vinyókat(2db)leállítva további 8W-ot nyerek,
monitorral együtt 110-115W C&Q nélkül 135-150W
tehát, csak rápillantok a fogyasztásmérőre és tudom minden ok, vagy megint nem megy C&Q
vagy vinyók nem akarnak valamiért leállni :)
MAX 215W-ot mértem, ha ehhez hozzáveszem proci 90W TDP-jét és VGA59W TDP-jét
és persze a többi alkatrészt (TDP-t elvileg nem lehet elérni) nagyából jó is, ha a hatásfokot is rászámolom pl70% 215W~150W proci75W+VGA45W=120W+többi kb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#64) tibz03 válasza kisza25 (#63) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi, ezt jó, hogy beírtad. Így legalább tudom, hogy mégis van értelme. :R

(#65) mr_ricsi válasza kisza25 (#63) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"vinyókat(2db)leállítva további 8W-ot nyerek,"
2db 2,5"-os vinyó van az asztali gépedben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#66) canniball válasza mr_ricsi (#65) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos hogy nem...azoknak sok lenne a 8W... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67) mr_ricsi válasza canniball (#66) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Miért lenne sok? 2x2,5W, növelve a tápegység hatásfokával.
8W csökkenést 1db 3,5-es asztali HDD leállításakor kellene tapasztalni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#68) canniball válasza mr_ricsi (#67) üzenetére


canniball
nagyúr

"...növelve a tápegység hatásfokával."
Azt mondjuk kihagytam a számításból. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69) Rive


Rive
veterán

Jááááj, hogy egy másik topikban mennyit szenvedtünk (hiábavalóan) az olcsó kategóriás mérők bajainak ecsetelésével :DDD

TDP dolgában: ez egy elég vegyes témakör. Alapból kétféle TDP van: egyik a konkrét processzorhoz tartozik, másik a processzorsorozathoz. Totál kiszámithatatlan, mikor melyiket adják meg, mire hivatkoznak. Emiatt vannak aztán olyanok, hogy egy 100W TDP-s processzor terhelve eszik 20 wattot, meg hasonlók.

Másik kevercs a dologban: régen a TDP az elvi maximális fogyasztása volt a processzornak. Ma - az Intel vezette be, hogy a fene a belükbe - egy gyártói tesztprogram-csomag alatt mutatott átlagfogyasztást értenek alatta. Ennek megfelelő mértékben lehet komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#70) kisza25 válasza mr_ricsi (#67) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok de számold azt is hogy terheletlenek tehát úgy nem fogyasztanak annyit
nézd meg configom ;) 3,5-ös WD160és 3,5-ös Samu500

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#71) mr_ricsi válasza kisza25 (#70) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A desktop vinyók forgási és idle állapota között is van 5-6W különbség. 2vinyónál a hálózat felől mérve az 12-14W. (persze, meg kell nézni konkrétan a vinyók adatlapjait.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#72) kisza25 válasza mr_ricsi (#71) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pl samsung 32"LCD TV gyári 150w energia takarékos üzemmódok minden lépés 30W(leírás alapján)
megnéztem és mérő szerint is 150W körül ingadozik, amikor energiatakarékos üzemmódok közt váltok mindig kb30W-al kevesebbet mér akkor ezekszerint a TV-t jól méri :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73) mr_ricsi válasza kisza25 (#72) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A TV-d 150W-jában benne van a 2x10...15W körüli hang is. Ha a mérés során nem bömböltetted full hangerőn a TV-t, akkor 20-30 W hiba simán lehet a mérésedben.
A TV-mnél a gyári adatból a hang levonva marad 144W, de a nekem kellemes szín és fény beállításokkal nem fogyaszt 80W-nál többet. Ha nálad sem volt minden fullra feltekerve, akkor az eltérés még több lehet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#74) kisza25 válasza mr_ricsi (#73) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

neked van fogyasztásmérőd? :DDD nekem van :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#75) tikodi


tikodi
tag

hahó, él még valamennyire a topic? :) Az Eon-tól lehet ilyen műszert kölcsönözni? Ha igen mi ennek a menete?

(#76) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Én ma vettem egy PM-230 típusú fogyasztásmérőt. Mindjárt mérem vele a hűtőszekrényt - 24 órán át. A lakásban már szétnéztem vele:
10éves videó standby állapotban: 18W
20éves tv standby állapotban: 16W üzem közben 55-75W (20")
2x50W erősítő bekapcsolva, hajtás nélkül: 32W
samsung 205BW monitor kikapcsolva 7W (bekapcsolva 30-55W fényerőtől függöen)
lg 1730s monitor standby állapotban, világít a led: 0W
conroe celeron konfig: 55-75W
atom dualcore konfig: 50-55W
pentium 233MMX konfig: 23W
Majd megmérek még sok mindent, mert a cél a háztartás gépeinek ellenőrzése. Illetve költségcsökkentés, mert soknak tűnik a 18-20ezres villanyszámla.

(#77) kpal


kpal
veterán

Tudna valaki ajánlani olyan márkát ami pontosan mér 10w alatt is vagy az olcsó 4-5000ft-os is megteszi?

(#78) emitter válasza kpal (#77) üzenetére


emitter
őstag

Hello, nem tudom, mennyire pontos, de ez 5W-tól mér: link

Ez 4k br., tud vki olcsóbban? Én is gondolkozom egy ilyen megvételén.

(#79) Lamair válasza emitter (#78) üzenetére


Lamair
aktív tag

this? ;)

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#80) emitter válasza Lamair (#79) üzenetére


emitter
őstag

köszi, megpróbálkozom vele..

(#81) mr_ricsi válasza Lamair (#79) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem is olyan rossz! Tudja mérni a PowerFactort is.
Nem volt időm komolyabban megnézni, de kapcsi tápot 7%-on belül mért a 4x drágább Conrados Energy Monitor 3000-hez képest.
A készenléti fogyasztásokhoz nem olyan jó, mert 1W-nál csak 0,5W-ot jelez ki.

(Csak 1 db került a kezembe, ezért nem lehettek biztos benne, hogy a többi is ilyen!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#82) mr_ricsi válasza BRinyo (#76) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A mért adatok közül több is van, ami már ránézésre hülyeség. A 10 éves video 4-8W-nál, a 20 éves TV 5-10W-nál, és a Samu monitor kikapcsolva 1-3W-nál nem fogyaszthat többet.
A Samunál a gyári adat: "Energia felvétel készenléti üzemmódban: <2 Watt". Gondolom, az belátható, hogy nem hazudhat 3,5x kevesebbet, mert a konkurencia azonnal felnyomná, a hatóság pedig popsin rugdosná miatta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#83) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Fogyasztésmérőt keresnék, valami viszonylag jobb minőségű, pontosabb darabot, de azért 10e fölött ne nagyon legyen árban.
Másik topicban részletesebben leírtam kb. milyen is kellene: [link]

Utánaolvasásnak meg először ezt a topicot fogom átolvasni...

[ Szerkesztve ]

(#84) canniball válasza atesss (#83) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha a PC-re köthetőségtől eltekintünk, akkor Voltcraft Energy Monitor.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85) mr_ricsi válasza atesss (#83) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ami most akciós az Aldiban, nyugodtan megveheted. 2500 Ft-ot megér.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#86) atesss válasza mr_ricsi (#85) üzenetére


atesss
addikt

Igen, épp ezt néztem én is, amit pár hsz-el előbb linkelt valaki !
Csak kérdés van-e még belőle. :F
Rá kéne kérdezni néhány boltra, ami viszonylag közel van hozzám (Bp. XI. ker északi része).
De ALDI.hu-n semmi telefonszám nincs (még valami központi se). :W
Google-el találtam valami számot, ami elvileg valami központi beszerzés.
Az lesz, hogy holnap ott felhívom őket, aztán megmondom hogy adjanak számot, mert a honlapon nem volt fent. :((
De ha lett volna száma a boltoknak, akár ma elmentem volna (jobban rá is értem volna).

Te vettél ilyet amúgy ?

Illetve egy "Időkapcsoló óra* "-t is lehethogy vennék 1000Ft-ért: [link]
De itt mit jelent az, hogy 999 Ft/csomag* ?
5 db ilyen kapcsolós cuccot adnának ? Mert az úgy nagyon jó lenne !

(#87) canniball válasza atesss (#86) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz úgy értendő, hogy a felsorolás tételei a csomagok, aztán hogy hányat kapsz attól függ melyik "csomagot" veszed. :) De persze tutit majd a boltban fognak mondani...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#88) McAdam6


McAdam6
tag

[Ezt] nem ajánlom, többeknek (nekem is) megdöglött gari után 1 hónappal (csókoltatom az élettartam-tervezőt). Pedig amíg működött, jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#89) atesss válasza canniball (#84) üzenetére


atesss
addikt

Pontosan melyikre gondolsz ?
Voltcraft Energy Monitor 3000 ?
Úgytűnik a Voltcraft nevezéktana nem túl egyértelmű, legalábbis elég hülyeség, hogy 3000-s számmal látnak el több mérőt is, pl: [link]
Ezekszerint van Voltcraft Energycheck 3000, Voltcraft Energy Monitor 3000, meg Voltcraft Energy Logger (3500) is.
Mi a francnak "Check", "Monitor", meg "Logger" is ? :(

De ha jól sejtem, hogy erre gondolsz: VOLTCRAFT ENERGY Monitor 3000 [link] - 10950 (vagy a Conradban olyan van, hogy ENERGY CHECK 3000 ENERGIAKÖLTSÉG-MÉRŐ [link] - 11000), akkor már inkább megérné 12e-ért egy ENERGY LOGGER 4000 [link]
Ez gyakorlatilag PC-re is köthető (SD kártyával) !
És elég komoly dolgokat tud úgytünik, pl.:

Az Energy Logger 4000 rögzíti a foigyasztást max. 6 hónapig a memóriában - a bewgyűjtött adatok kényelmesen, közönséges SD-kártyával komputerre vihetők további analízis és tárolás céljából. A kényelmes grafikus szoftver vizualizálja a költségeket max. 10 fogyasztóig
A háromsoros kijelzőn a fogyasztás mellett a hatásos és látszólagos teljesítmény is leolvasható, valanmint a CosPhi, áram, feszültség, és a Min-/Max értékek. A kijelzést váltogatni lehet a mért és a kumulált értékek valamint a költség előrejelzés (hó, év) között.

Ileltve ez pontosan hogyan működhet: A készülék megállapítja a fogyasztó bekapcsoltsági idejét is.
Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?
Csak az írja ki, hogy mennyit volt bekapcsolva, vagy azt is, hogy pontosan mikor ?
Mert ha az utóbbbi, akkor jó lenne arra is, hogy figyeljem, hogy pontosan mikor van éjszakai áram.(Erre eddig egy külön, PC-re mondjuk soros porton köthető áramkört akartam összerakni.)

Pontosságát viszont nem tudom, de az talán lehet, hogy kicsit pontatlanabb a régi 3000-snél, az új funkciókért "cserébe".
Mikori kiadású a 3000-s ?
Mert ez a 4000-s elvileg új modell.

MOD:
Ja találtam olyat is, hogy VOLTCRAFT ENERGY CONTROL 3000 USB 2 [link]
Jó dolgokat tud, csak hát 30e...
MOD2:
Most nézem, hogy ez valami konbinált darab, A Sensor 2 érzékelő infra egységgel figyeli a fogyasztásmérő forgó korongját.

[ Szerkesztve ]

(#90) emitter válasza mr_ricsi (#85) üzenetére


emitter
őstag

péntek este (tehát másfél nappal az akcijó kezdete után) voltam a fóti aldiban, már elfogyott volt sajnos.. felteszem h a többiben is már rég elkapkodták. 2,5k-t mindenkinek megér, még annak is aki amúgy nem akart venni.. gondolom hoztak belőle 20db-ot aztán csók. :((( ez az aldi elképesztő. Nem egy normális élelmiszeráruház, mert alig lehet kapni néhány féle élelmiszert, ellenben az ilyen akciókkal odacsábítanak fűt-fát, aztán ha az ember már ott van, vesz persze mást is..

mr_ricsi:
ez az aldi-féle mérőnek egyébként mi a típusa? hátha lehet kapni máshol is, még ha egy picit drágábban is. Mert ahogy látom, jó vétel, jó tudása van a kategóriájához képest..

[ Szerkesztve ]

(#91) canniball válasza atesss (#89) üzenetére


canniball
nagyúr

"Voltcraft Energy Monitor 3000 ?"
Igen.

"...elég hülyeség, hogy 3000-s számmal látnak el több mérőt is..."
Egyrészt igazad van, másrészt a 3000 előtt álló szó mindig más. :)

"...akkor már inkább megérné 12e-ért egy ENERGY LOGGER 4000 [link] Ez gyakorlatilag PC-re is köthető (SD kártyával) !"
Nem tudtam hogy már ilyen is van...

"Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?"
Nem hiszem, szerintem azt veszi kikapcsolt állapotnak amikor nincs fogyasztás. (Pl. a hűtőgépünk ha kell hűteni ~70W, ha lehűtött kikapcsol és 0W.) Illetve lehet úgy kell érteni ezt a bekapcsoltsági időt mint az Energy Monitor 3000 esetén: megjegyzi hogy mióta méred a készüléket (RECh) és ebből mennyit működött (ONh).

"Pontosságát viszont nem tudom..."
Conrad oldalán szokott fent lenni részletes útmutató (ha a magyar oldalon nincs esetleg a conrad.de-n érdemes megnézni).

Amúgy meg érdemes mr_ricsi szavait figyelni, én csak sejtem a témát ő meg vágja. :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#92) mr_ricsi válasza atesss (#86) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Teljesen felesleges hívni a boltot, mert nem szaküzlet, a betanított árufeltöltő segédmunkások meg úgysem tudják, mit keresel.

Másnak vettem ilyet, egy gyorstesztre volt csak időm. 200W-ig 3-4W-tal kevesebbet mutat, mint az EM3000.
Készenléti fogyasztásokat mérni nem olyan jó, mert 1W-nál 0,2-0,5W-tal kevesebbet mutatott. CosFI-ben nagyjából megegyeztek.

Egy hülyeséget találtam: nem kapcsol ki! A gombelemek között van egy gyászszalag, miután kihúztam, folyamatosan működött a kijelzője. Szerintem így pár hónapnál nem bírja tovább. (Csak az elemtartó kihúzásával lehet kikapcsolni.)

Az EM3000 kijelzőjén egyszerre látszik a W, a VA és a cosFI, használat közben nem nagyon kell a gombokat nyomogatni. Ennél VA kijelzés nincs, a másik kettő pedig külön van kijelezve.

A kapcsoló órából a felsorolt 4 fajta 1-1 csomag. 2db mechanikusat, vagy a másik 3 közül 1 darabot kapsz 999Ft-ért.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#93) atesss válasza emitter (#90) üzenetére


atesss
addikt

Hát igen, én is ettől féltem sajnos. :(
De azért holnap megpróbálom őket felhívni, hátha mégis maradt.

ellenben az ilyen akciókkal odacsábítanak fűt-fát, aztán ha az ember már ott van, vesz persze mást is..
Ezért fogom őket felhívni !
Persze az is lehet, hogy ők pont ezellen akarnak "védekezni" azzal, hogy nem adnak meg telefonszámot. :W
De én ha el is megyek, azért sem fogok mást venni direkt. :P
Lutrira meg nem fogok elmenni, hogy hátha van !

De ha tudtam volna, hogy van ez az akció, csüt. du. rá is értem volna, és el tudtam volna menni. :O

Nem nézted esetleg, hogy ezekből a kapcsolóórákból voltak-e még ?

ez az aldi-féle mérőnek egyébként mi a típusa? hátha lehet kapni máshol is, még ha egy picit drágábban is.
Van egy olyan sejtésem, hogy ezek csak a német piacon vannak alapból, itthon nincs is.
De aztán ne legyen igazam...
jó tudása van a kategóriájához képest..
Hol találtál részeltesebb infót róla ?
A kijelzője jó nagynak néz ki, ami mondjuk nem rossz.
De ezenkívül én mást nem tudok még róla...

Ja egyébként lehet a német aldinál kéne megnézni, hátha arrafele alapból lehet ilyet kapni, és fent van a pontos típus is.

[ Szerkesztve ]

(#94) atesss válasza mr_ricsi (#92) üzenetére


atesss
addikt

a betanított árufeltöltő segédmunkások meg úgysem tudják, mit keresel.
Hát azért ez az akcióban van, úgyhogy annyira nem egy ismeretlen dolog...
De akkor elballag ahhoz a sorhoz, ahol lennie kéne, és megnézi, hogy van-e. :U

Az EM3000 és az ENERGY CHECK 3000 között [link] mi a különbség szerinted ?

Mindegy, 1000-ért így is jó a kapcsoló óra, mondjuk inkább az 1db digitális:
digitális időkapcsoló óra beltérre: LCD-kijelző, 20 programtárhely/nap, gyerekzárral, max. kapcsolási teljesítmény: 3 680 W
Normális árban az analóg szokott lenni 2000 körül min., nem ?

A fentebb írt SD kártyás ENERGY LOGGER 4000 -ről mi a véleményed ?

[ Szerkesztve ]

(#95) mr_ricsi válasza emitter (#90) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ez az aldi-féle mérőnek egyébként mi a típusa?"
A dobozán alul és a címkéjén GT-PM-03 szerepel.
A címkéjén "Globaltronics GmbH Hamburg, Germany", a dobozán "származási hely : Kína".

"aztán ha az ember már ott van, vesz persze mást is.."
Én is vettem 2 zacskó vaníliás nápolyit... :B

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#96) emitter válasza atesss (#93) üzenetére


emitter
őstag

Ricsi írta #81-ben h miket tud, ebből gondoltam h jó..

kapcsoló-óra még volt pár (5-10 db), de lehet h mostanra már elfogyott.. (én ugye pénteken voltam)

mr_ricsi: rákeresve a típusra, nem találtam magyar oldalakon semmit :(

[ Szerkesztve ]

(#97) mr_ricsi válasza atesss (#89) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi a francnak "Check", "Monitor", meg "Logger" is ?"

Az EC3000 nem jelzi ki a cosFI-t és a látszólagos teljesítményt.

"Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?"
Nem tudja. Olyan dolgokat tud így mérni, aminek van kikapcsolt állapota. (Hűtő, mikró, mosógép, stb. Ha ezek már digis órás kütyük, akkor a teljes időt bekapcsoltnak veszi.)

"Mert ha az utóbbbi, akkor jó lenne arra is, hogy figyeljem, hogy pontosan mikor van éjszakai áram.(Erre eddig egy külön, PC-re mondjuk soros porton köthető áramkört akartam összerakni.)"

Ezt nem értem. A kapcsolt áramot központilag kapcsolják be és ki. Minek azt figyelni? Kell egy átkapcsoló-automatika, és kész.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#98) atesss válasza mr_ricsi (#95) üzenetére


atesss
addikt

Hát én se nagyon találtam, sőt ez a Globaltronics is érdekes, mert leginkább valami Szingapuri elektronikai kiállítás: [link]
De aztán a cégre is találtam: [link]
Mindenesetre úgytűnik hogy ők nem is a gyártók (presze kinában gyártatva): "Branchen: Export / Import" :F
Az itt [link] és [link] írt User Guide-ot se nagyon tudtam letölteni, úgytűnik csak "keresési találat" lehet.

(#99) mr_ricsi válasza atesss (#94) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A fentebb írt SD kártyás ENERGY LOGGER 4000 -ről mi a véleményed ?"
Nem nagyon tudok olyan embert elképzelni, akinek az extra szolgáltatására szüksége lenne.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#100) emitter


emitter
őstag

Ezek közül melyiket lenne érdemes vennem? Cosfi-t tényleg nem tud az EC3000? A Conrad leírása szerint tud.. bár lehet h a leírást összekeverték az EM3000-rel, mert a kép is ahhoz tartozik..

Peaktech 9025 (5500 Ft)
http://www.arukereso.hu/meromuszer-c3631/teljesitmenymero-digitalis-peaktech-p-9025-p38129071

PeakTech 9024 (7650 Ft + posta)
http://www.vatera.hu/digitalis_fogyasztasmero_aramdij_watt_amper_stb_155216752.html

EL-EPM01 (4160 Ft)
http://www.metroman.hu

Voltcraft Energy Check 3000 (6950 Ft)
http://www.argep.hu/product_939299.html
leírás: conrad.hu

Voltcraft Energy Monitor 3000 (10950 Ft)
http://thomson.addel.hu/detailproduct.php?productid=69265

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.