Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Az inverteres klímám fogyasztását szeretném mérni, van egy Silvercrest márkájú fogyasztásmérőm, elég pontosnak tűnik, de szeretném lecserélni egy Wifis mérőre, mert nehezen elérhető helyen van. Tudnátok olyat ajánlani, ami megbízható? Pillanatnyi fogyasztás, és költség, ami szükséges

(#802) kisp113 válasza cadgers (#801) üzenetére


kisp113
tag

Neked a silvercrest normálisan képes megmérni az inverteres klímát?
(ez nem valami egyébként olcsó lidl termék?)

(#803) gbors


gbors
nagyúr

Beruháztam egy VoltCraft Energy Monitor 1000-re és egy SBC-500-ra, utóbbira az idle fogyasztások miatt.
Azt sejtettem a leírásból, hogy az SBC-500 nem TrueRMS-képes, számítottam rá, hogy a PC-nél hülyeségeket fog mutatni. Ezzel szemben:
- A W értékekre ugyanazokat a (reálisnak tűnő) értékeket mutatta, mint az EM-1000
- VA terén óriási kilengéseket mutatott - pl. a PC sleep fogyasztására 2.0W / 18.3VA-t mondott...
- ... viszont ez nem csak a PC-nél volt így: pl. a monitoromra üzem közben 29.9W / 49.7VA jött ki. Az EM-1000 itt 30W-ot mutat, míg a régi düvi műszer 33W-ot, 100% pf mellett.
- A legtöbb mérésnél általános, hogy a VA 50-100%-kal több, mint a W, ill. az 1W alatti fogyasztásoknál a többszöröse is van

Tudtommal PFC csak a PC-s tápban van - mi magyarázhatja a többit? Ennyire gyenge lenne a pf az eszközök többségében? Vagy van más is játékban, amitől a VA magasabb?

Mellékesen megjegyezném, hogy az Energy Monitor 1000-rel viszont nagyon elégedett vagyok. Nyilván az 1-2W-os tartományban már nem igazán pontos, de nagy tévedései nem voltak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#804) tornas válasza gbors (#803) üzenetére


tornas
őstag

A kapcsoló üzemű tápok működési sajátossága miatt méred azt amit. Ha nincs semmilyen PFC, akkor a cosFi igencsak rossz lesz. Ezért lesz neked pl. kétszeres eltérés a VA és a W között (a VA javára). A kapcsoló üzemű tápegységgel szerelt eszközök valós fogyasztását általánosságban csak TRMS-es (jelalakfüggetlen és nem átlagolós) fogy.mérővel lehet rendesen mérni. Sok monitorban jelenleg sincs semmilyen PFC.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#805) gbors válasza tornas (#804) üzenetére


gbors
nagyúr

Aha, ez így világos, köszönöm. Ahogy elnézem, az elektronikai eszközeink nagy része kapcsoló üzemű tápokkal van ellátva.
Még egy kérdés: az EM1000 tud TrueRMS-t, és ezzel együtt mindenhol ugyanazokat az értékeket hozta, mint az SBC-500 Watt szekciója. Akkor ezeknek hihetek?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#806) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Voltcraft PLC 3000-ről van valakinek valami tapasztalata?
Arra lennék kíváncsi, hogy truerms mérést tud-e, illetve hogy Wifin keresztül rá tudok-e csatlakozni powerline adapter nélkül. Csak a klíma fogyasztását szeretném mérni, de nehezen elérhető helyen van a konnektor, ezért gondoltam erre a wifis mérőre, feltéve ha megbízható!

(#807) tornas válasza gbors (#805) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem igen...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#808) gbors válasza tornas (#807) üzenetére


gbors
nagyúr

:R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#809) haxiboy válasza bobalazs (#792) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem van, meglepően jól mér, sokat nem kell várni tőle.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#810) haxiboy


haxiboy
veterán

Közben a kérdésem elfelejtettem, bocsánat a dupla miatt.

Smart plugok közül mi most ami értelmesebb? Olyanra gondoltam ami webes felületen vezérelhető, jó API-ja van amin keresztül egyedi programokkal IS vezérelhető igény esetén. Megbízhatóan mér, valamint hosszú távon képes tárolni az adatokat. Külön plusz pont lenne ha Wifi mellett kábellel is lehetne netet adni neki.

Ár nem számít, de a reális árát egy ilyennek 25k környékén határoznám meg.

Ha esetleg nem Smart Plug hanem komplett falba építhető aljzatról van szó, még az is megfelelő lehet. Ha több csatlakozási lehetőség van, szintén hab a tortán :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#811) Imy


Imy
veterán

Milyen fogyasztásmérőm ajánlott? Én max olyan 5e-ben gondolkodnék.

(#812) peete88


peete88
tag

Sziasztok!
Bányászgép fogyasztáshoz kersek fogyasztásmérőt amivel tudom nézni h egy hónap alatt mennyit fogyasztott a konfiguráció. mit ajánlotok?
Segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#813) easy...rider válasza peete88 (#812) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia!

https://www.conrad.hu/hu/energiafogyasztas-mero-energy-monitor-4500advanced-de-1368659.html

(#814) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Valaki esetleg tudja, ez mennyire ajánlott? Vagy van helyette jobb is?

(#815) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Tud valaki olyan fali konnektorba dugható fogyasztásmérőt, amivel napi szinten lehet mérni egy elektromos autó feltöltéséhez szükséges energia mennyiséget?
(A kocsi házi töltője normál 230V-os hálózatra csatlakoztatható…)

ui.: ja és kültéri mérő kellene...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#816) #31342592


#31342592
törölt tag

Emos fogyasztasmerot mar lehet kapni 4-5 ezer korul.
En nemreg vettem egyet es nagyon baronak tartom.
Lemertem rengeteg mindent mar es erdekes dolgok derultek ki :DD

Ja es eleg erzekeny, 1-2 wattkulonbsegig pontos.

[ Szerkesztve ]

(#817) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

kaptam kölcsön egy energy logger 4000-et. Hűtőm (A+++ 2 felnőtt, 2 gyerek használja) egy heti statisztikája alapján havi 900 Ft körül fogyaszt, épített routerem kb ugyanennyit :D

...csak én vagyok helikopter?

(#818) McLaca


McLaca
őstag

Kémyelmeseknek:

Blitzwolf® BW-SHP2

De aki normális áron akarja megvenni, az keresse banggoodon.

Ez pedig a kistesója, ami jó eséllyel befér bárhová, de csak 2,3kW-ig terhelhető.

A nagyobból van itthon 2, egyik még a régi, másik már az új verzió (kívülről ugyanolyan, de a telefonos app másként mutatja őket és némileg másként is viselkednek), elektromos konvektort mérnek. Akinek nem kell cosfi (vagy hajlandó kiszámolni, mert mA-t mér), és nem akar rohangálni leolvasni, vagy távolról, esetleg időzítve szeretne kapcsolni valamit, annak jól jöhet. Mérési felbontása 0,1. Simán leméri a bele dugott RF termosztáttal vezérelt aljzat 0,4-0,5Wh-s fogyasztását. Valószínűleg nem True RMS, ahhoz talán túl olcsó. Egyedi FW-rel és némi forrasztgatási kedvvel tovább okosítható.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#819) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy emos p5821 fogyasztásmérőt. A max W értéket nem nullázza le a gép csak a többi összegzett értékeket. Ez normális? Így hogy tudom egy másik fogyasztó maximum fogyasztását mérni, ha az mindig azt mutatja amit a legnagyobb fogyasztású eszközön mért. Eszközönként jó lenne mérni a legnagyobb fogyasztást. Leírásban mas nullázási módot nem találtam. Reset meg nem buli mert akkor elszáll minden.

Üdv: Fishor

(#820) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Kihalt, de megpróbálom:
Vega kártya alá a komplett géphez keresek konnektoros fogyasztásmérőt, minél pontosabb, legolcsóbb ajánlhatót. Melyik az? Hosszabb-rövidebb időszakokra, főként tuning alatt használnám. Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#821) McLaca válasza Fishor (#819) üzenetére


McLaca
őstag

A W-os érték a maximális teljesítményfelvételt jelenti, tehát ha rádugsz egy 100W-os villanykörtét, akkor azt mutatja meg, hogy annak mennyi volt a tényleges csúcsteljesítménye, pl. 103W. Csak akkor releváns adat, ha a kismegszakítóidnál necces, hogy le fognak a terheléstől oldani.

Pontosan milyen adatra van szükséged, mit szeretnél mérni? Fogyasztást, vagy teljesítménycsúcsot?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#822) Fishor válasza McLaca (#821) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Hát kíváncsi lennék adott eszköz max teljesítményére. Viszont ez csak a legnagyobb teljesítményt mutatja max ként. Jelenleg egy vízforraló 2096w ját mutatja max ként és hiába nullázom ez nem nullázódik meg a max Amper sem. Így más eszköznek nem tudom nézni a csúcs feszültségét. Reset nyilván törölné, de az a beállított adatokat is, az meg nem buli, ha folyton újra kell beállítani.

Üdv: Fishor

(#823) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Hello!

Szerintetek melyiket válasszam.

Voltcraft Energy Check 3000 (5000 Ft használtan)

vagy

Voltcraft Energy Monitor 1000 (5000 Ft)

újonnan.

Tulajdonképp első sorban a PC-m óránkénti fogyasztását akarom tesztelgetni kicsit.

Ndrew

(#824) SpongyaBob válasza McLaca (#818) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Azt ki tudja írni pl. egy adott cikluson belül mondjuk egy villanysütő 1,5 órás programja után, hogy mennyi volt a legnagyobb felvett teljesítmény? Hasraütésszerűen 1866 Watt például? Ez nekem fontos lenne, mert egy 16Amperes kismegszakítót terhelnék le egy mosógéppel és egy beépített villany sütővel és érdekelne, hogy ha egyidejűleg mennének (majd, a sütő még nincs meg) akkor beleférek-e a 3600W-ba vagy mindenképpen lebacca.. (A mosógép 1750-ből megvan, mértem)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#825) McLaca válasza SpongyaBob (#824) üzenetére


McLaca
őstag

Ezt csak akkor tudod vele ellenőrizni, ha folyamatosan figyeled az appban az aktuális terhelést. Maximális terhelést utólag nem tud kimutatni.
Viszont az 1750W mosógépnél gyanús. 1,8-2kW-os fűtőszál a jellemző 200W-os motorral. A sütők sem állnak meg 1,8kW alatt. Ha azt vesszük, hogy 1,8-1,8kW mindkettő, akkor pont határon fog menni az automata. Ha le nem is old, de mindig melegedni fog, amitől öregszik és idővel elkezd lekapcsolgatni kisebb terhelésre is.
Ekkora teljesítményű gépeknél külön áramkört külön megszakítóval "illik" kialakítani.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#826) SpongyaBob válasza McLaca (#825) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi a választ, lehet hogy akkor nem ez az én fagyasztásmérőm :) A többivel is tisztában vagyok, de régi meglévő panel áramkörről van szó, már annak is örülök, hogy van 16 Amper :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#827) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha csak úgy kéne egy saját eszköz fogyasztás mérésre, akkor fogyasztásmérő, vagy egy picit több funkciósabb lakatfogó max 5kHUF értékben?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#828) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Beruháztam már végre én is egy fogasztásmérőre. Ezeket az okostelefonról irányítható dolgokat elvetettem. Egy EMOS P5801-re esett a választásom :) És nagyon elégedett vagyok vele.. Elsőre bonyolultnak tűnhet, be kell állítani rendesen amit elég egyszer megtenni, mert van külön dupla gombelem a memóriának. Viszont beállítás után már gyakorlatilag mindent tud (fogyasztást is csak ezután mér) A dobozon ugyan az szerepel, hogy 2-3680Watt a mérési tartomány, de nekem játszva kimérte, hogy 0,3Watt a mosógépem készenléti fogyasztása, a mikró pedig 0,5W. Megadtam neki, hogy 37,52Ft egy kilowatt áram, és megtudtam, hogy 3,45 Ft-ból forralok fel 1 liter vizet :)

Ajánlom a kütyüt :K

(#827) ledgeri

Ez lehet neked egy válasz is akár :) Az értékhatáron belül van.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#829) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Valaki vett már esetleg ilyen fogyasztásmérőt? Voltcraft SEM6000
Kíváncsi lennék rá hogy mennyire pontos?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#830) korren válasza jozsi252 (#829) üzenetére


korren
aktív tag

Szia!

Nekem ilyen van, több mint 1 éve használom. Hogy mennyire pontos azt nem tudom, mert ez az egy van és nincs összehasonlítási alapom.

Én kedvelem, mert nagyon kényelmes a telefonon megnézni a fogyasztást, ráadásul ha többet veszel, azokat is ugyanúgy, az applikációban tudod menedzselni.

Ugye Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál, akár egész távolról is a lakáson, házon belül.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#831) slett27


slett27
addikt

Sziasztok,

Olyan fogyasztás mérőt keresek ami hasonlít ehhez, csak nem kell ventilátor szabályzó modul.

Nem is tudom hogy keressek rá. Ha fogyasztás mérőként keresem, csak 230V-osokat dob ki. Olyat szeretnék ami PC házba szerelhető.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#832) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Vásároltam, egy EMOS P5821 típusú fogyasztásmérőt, és vele illetve a méret adatokkal kapcsán lenne kérdésem.
A mérőn a "total cost tarifa 1" -nél 42 Ft -t álítottam be.
Adott egy asztali lámpa, ami a műszer szerint 15,2W -t fogyaszt, ahogy bekapcsoltam a lámpát.
Kipróbáltam, hogy ha kerek 1 órán átt bekacsolva hagyom, mit fog mutatni a mérő.
Az alábbi adatok születtek:
"max" 15,2 W"
"total" 0.014kwh
"total cost" 0,58

A kérdésem az lenne, hogy akkor ebből hogyan számolom ki, hogy a lámpa mennyit fogyaszt Forintba?
pl ha, 1 órát folyamatosan bekapcsolva lenne ?
pl ha, 1 teljes napot menne ?

Köszi.
A fogyasztóhoz nem kaptam magyar kezelési útmutatót.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#833) canniball válasza user26 (#832) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem kell kiszámolnod, hiszen írja: total cost. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#834) user26 válasza canniball (#833) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Hm...
vagyis a 0,58 az konkrétan micsoda ? 0,58Ft ?
1 óra alatt 0,58 Ft -t fogyaszt ?
Ha 1 teljes napra ki akarok számolni, vagy 1 hónapra ha megy folyton akkor a fenti adatokból kitudom ? Ha igen, hogyan ?
Ha most pl más fogyasztót akarnék számolni, akkor azt ha rádugom, utána hogyan számolok vele, mindennel kell 1 órát használni ?


Xiaomi fan I 12T Pro I

(#835) user26 válasza user26 (#834) üzenetére


user26
aktív tag

Ha 0,58 az a Ft/óra akkor abból tudok számolni vele amit szeretnék, de csak akkor ha az.
Megerősítésként kérdem :)
"Ha most pl más fogyasztót akarnék számolni, akkor azt ha rádugom, utána hogyan számolok vele, mindennel kell 1 órát használni ?"

Rádugtam, az órát ami 7W -t ír. Na és akkor most az órával a "total cost"-t 1 órán átt figyeljem ? :/

Csak mert, ha a lámpámnál maradok, azt legelőszőr 6 percig hagytam rajt és a "total cost" az 0.04 volt.
Evvel indultam meg számolni, felszoroztam tizzel 0.40 lett. vagyis 1 óra az 0,40 volt. Aztán teljesen lenulláztam a resettel a kütyüt, és megnéztem ha szószerint 1 órát hagyom fent, ekkor írta a "total cost"-nál, a 0,58 -t.
Szóval, hogy ha pontos értéket szeretnék, akkor 1 órára mindent dugjak rá ?Hm ?
Vagy ? Vagy ez a felszorzásom, járható dolog, ha pár percig (6) nézem, és utána evvel számolok, persze ez csak egy megközelítő érték (Ft) lesz ? Amennyiben a "total cost" az a Ft-t jelenti..

:)
Köszi.

De mondjuk egy lemvezető számolás jól jönne, mert úgy érzem túlgondolom. :/
Annak ellenére, hogy a kütyyű ki ír mindent?!.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#836) user26


user26
aktív tag

Hm?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#837) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

EM 03 vagy EM03 készülékről valakinek tapasztalata véleménye?

Engem a pillanatnyi, a minimális, de leginkább a maximális felvett teljesítmény érdekel. Van memóriája, remélem eltárolja a maximális felvett teljesítményt.

Milyen gyors konkrétan ez vagy általában egy ilyen konnektoros műszer? Ha a kismegszakító megszakítja az áramkört akkor elég gyors hogy pontosan megmérje mekkora felvett teljesítménynél történt?

Video [link]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#838) McLaca válasza user26 (#835) üzenetére


McLaca
őstag

Ha állandó teljesítményű a kütyüd, pl. nem szabályozható lámpa, akkor még mérned sem kell. Fogod a teljesítményét (kW-ban kifejezve), megszorzod az idővel, ezzel megkaptad a fogyasztását. Ezt szorzod 37Ft-tal (mert ~ennyi most a lakosságnak 1kWh).

Ha pontosabb akarsz lenni, akkor javasolt 1 órán át mérni. Változó fogyasztású gépeknél (pl. hűtő, PC, ki-bekapcsolgatós dolgok) már hosszabb ideig kell mérni, esetenként akár egy hétig is.

Azt remélem nem kérdezted komolyan, hogy az 1 órai fogyasztásból hogy kell napit, hetit számolni... Gondolom, megvan, hogy 60 perc=1 óra, 24 óra =1 nap és ~30 nap = 1 hónap.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#839) user26 válasza McLaca (#838) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Kösszi a megerősítést.
Igen, persze azt tudom :) Nem gondoltam átt a kérdésem, hogy megfelelő legyen a jó válaszért. Köszönöm, hogy a zagyvaságomból sikerült megérteni. :)
Az fogott meg, hogy ha pl 6 percig néztem miért 0,40 Ft volt, ha kerek 1 óráig néztem, akkor meg 0,58 Ft és e miatt számolok akkor most rosszul, de megerősítettél, hogy jól.

Egyszerű, sima hétköznapi, asztali lámpa.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#840) John05


John05
csendes tag

Sziasztok! Nekem szimplán olyan érdekelne, ami méri a havi valós fogyasztást. Valamint ha kihuzzák nem tűnik el róla az előző adat. Legjobb lenne egy falra szerelhető konnektor. De olyat sehol sem találok. Esetleg ötlet? Én ezt találtam:

https://www.conrad.hu/hu/energiafogyasztas-mero-lcd-000-999999-kwh-basetech-energy-monitor-2000-1302517.html?gclid=CjwKCAjw5Ij2BRBdEiwA0Frc9RIUgiNajyiUQqrxCm0dWeZPJ-ANsopWSaP74UfA48Bo3xrWsJCsihoC6G0QAvD_BwE

A zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek

(#841) McLaca válasza John05 (#840) üzenetére


McLaca
őstag

Van ilyen is:
https://www.blitzwolf.com/3680W-EU-Wifi-Smart-In-wall-Socket-p-354.html

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#842) jajus válasza fasterware (#604) üzenetére


jajus
friss újonc

Szevasz!
Bár 7 éve írtad ezt a hozzászólást. Érdeklődnék, hogy erre az elemcserés hibára volt-e megoldás anno?

(#843) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok,
1.Most mi a legjobb mérő (valami okos kéne mert elég lehetlen helyen van a hoszabitó).
2. Ez a bw a legjobb most beépitösként, vagy van már más márka is pl xiaomi,
3.:Idén tervezek légkondit, de az a biztositó szekrénybe lenne beköve, van olyan ami azt tudja mérni így?

(#844) slylecz


slylecz
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki foglalkozott már hasonlóval és képben van, akkor szívesen fogadom a tapasztalatait.
Van egy "Orno OR-WE-501" digitális fogyasztásmérőm. Ennek van impulzus kimenete, amivel ki lehet olvasni, hogy mennyi "kWh" ment el...
Itt egy adatlakp róla: https://shopdelta.eu/pdf.php?page=shop/instruction&product_id=12034
Ami nem világos, hogy ezt hogyan kell elképzelni? Mint egy "NO" relé kimenetet? Kötök rá 5V-ot és ezt kapcsolgatja? Ha ez így van, akkor nem értem a " + és - " jelölést...

Köszi

(#845) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Aki esetleg a lehető legolcsóbban keres pontos fogyasztásmérőt, annak nyugodt szívvel ajánlom a Brennenstuhl PM 231 E típust. Itt a gyártói linkje.
Olcsóbb helyeken már 5000Ft körül rendelhető. De átlag villanyszerelő boltban, ahova szállít a menta-vill, ott is csak 7000-7500Ft. Én így vetem.
+/- 1% mérési pontossága van és már egész alacsony teljesítményt is mér, ami az eszközök készenléti fogyasztási tartományába esik: 0,2Watt - 3600Watt

2 hátrányát tudom felróni:
- Az elemtartó fedél nagyon passzentos és a műanyag nem tűnik túl erősnek, ezért csak óvatosan az elemcserével.
- kWh fogyasztás csak 1 tizedes jegyig jelzi ki.
(Kis fogyasztású eszközök (pl. 2-12Wattos router/modem) rövid idejű átlag teljesítmény mérésére számolni kell: beprogramozod 1kWh-ra eső költséget. A költséget 1 percenként frissíti és 2 tizedes jegy pontossággal kijelzi, így egy kis számolással pontosan kiszámolható az eszköz adott, rövid (pl. 10-20 perces) időszakára vonatkoztatható átlagteljesítmény.)

Jevons paradox

(#846) antiapaladin


antiapaladin
csendes tag

Sziasztok

Tanácsot kérek ha még él ez a topic.

Olyan trms képes fogyasztásmérőt keresek amivel pc fogyasztását is lehet mérni, kíváncsi vagyok mennyi energiát fogyasztok átlagosan. Keresgéltem de ezt a funkciót vagy nem tünteti fel a gyártó/forgalmazó vagy valami eszement 30e+ os árakat találok. Vagy én vagyok béna. :)

Esetleg van valakinek valami tippje?

[ Szerkesztve ]

(#847) ACMilan1899


ACMilan1899
újonc

Érdelődnék, hogy valaki tudna véleményt egy Voltcraft SEM6000 fogyasztásmérőről?

(#848) mephisoft


mephisoft
csendes tag

Ismert okokból érdekes téma lett ez idehaza. Előástam a szekrény mélyéről a konnektorba dugható fogyasztásmérőmet (így néz ki: https://elektroshop.hu/termek/gao-0785h-digitalis-fogyasztasmero-halozati-dugaljba-csatlakoztathato/ bár vagy tíz éves), hogy akkor most lemérem a mosógépet, kenyérpirítót és a mindenféle folyton működő cuccokat, mint 3 router, set top boxok, NAS, … Sajna a kisebb fogyasztású dolgokra nullát mutat – pedig a kézzel tapogatva egyértelműen melegszenek a routerek és a set top boxok is. Az a kérdés, hogy egy másik olcsó, de az adatlapja szerint kis teljesítményű dolgot is elfogadhatóan mérő cucc meg tudja mérni ezeket, vagy ezek az olcsó (5-8eFt-os) bizgentyűk csak ohmos fogyasztókat mérnek jól, és az ilyen kapcsoló üzemű tápokkal működő dolgokkal nem boldogulnak? Van ajánlásotok az ilyen router, NAS, set top boX típusú dolgok kiméréséhez?

(#849) ak91


ak91
újonc

Tapo P110-ről van valakinek tapasztalata? Milyen alternatívái vannak a wifisek között?

(#850) levideo válasza ak91 (#849) üzenetére


levideo
tag

Ezzel fogyaztást is lehet mérni ?

Levideo (LINUX Rendszergazda)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.