Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) zozo 0011


zozo 0011
csendes tag

Sziasztok! Pár éve vettem egy somogyi em 01-es fogyasztásmérőt. Az elején jól mért,aztán egyik napról a másikra kb a 4szeresét méri a valós helyett. Most pl a laptopra 95w-ot mér feltöltött akkuval netezés közben. Mi a hiba?

(#552) Gus


Gus
aktív tag

Sziasztok!
Egy ilyen kütyüm van, de sajnos már elkallódott a használati utasítása.
GT-PM-04
[link]
Valaki tudna linkelni egy leírást, hogy hogyan kel értelmezni az adatait?
Hűtőszekrényt kellene mérni, de olyan sok fogyasztás jött ki,hogy annyi nem lehet.

(#553) mr_ricsi válasza zozo 0011 (#551) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi a hiba?"

"hiba (főnév)
Tökéletlen helyzet vagy hiányos állapot, ami egy korábban okozott hatás, elvégzett művelet, elkövetett vagy elmulasztott tett, bekövetkezett esemény eredménye."
Forrás: [link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#554) zozo 0011 válasza mr_ricsi (#553) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Vicces faszi vagy.

(#555) mr_ricsi válasza zozo 0011 (#554) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Miért, csak nem arra számítottál, hogy ennyiből valaki megmondja neked, hogy a mérődnek mi a baja?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#556) zozo 0011 válasza mr_ricsi (#555) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Azt gondoltam, hogy ért hozzá valaki.

(#557) mr_ricsi válasza zozo 0011 (#556) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Távolról diagnosztizálni csak Sámuel képes a TeleJósdából. Itt a PH!-n csak sokkal gyengébb képességű mérnökök és műszerészek vannak, nekik viszont szükséges, hogy kézbe vehessék a hibás készülékeket, esetleg még beléjük is kell nézniük, sőt, sok esetben még műszeres méréseket is kell végezniük a hibamegállapításhoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#558) zozo 0011 válasza mr_ricsi (#557) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Annyira azért nem érdekel,inkább kidobom. Csak megkérdeztem hátha volt valakinél ilyen problémával fogymérő.

(#559) Tbs82 válasza zozo 0011 (#558) üzenetére


Tbs82
tag

Csak a laptopnál mért többet vagy mást is mértél vele?
Mert akkor lehet a laptopnak növekedett meg a teljesítmény felvétele valamiért...

(#560) zozo 0011 válasza Tbs82 (#559) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Bármit mérek kb 4szerese a korábbi méréseknek.

(#561) mr_ricsi válasza zozo 0011 (#560) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez a típus nem mutatja a feszültséget és az áramot esetleg? Azok közül melyik nőtt meg?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#562) zozo 0011 válasza mr_ricsi (#561) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Csak a watt emelkedett. 3800W-ig mér,egy porszívó mérésénél ezt túllépi és világít rajta egy piros led,hogy túl van terhelve.

(#563) Tbs82 válasza zozo 0011 (#562) üzenetére


Tbs82
tag

Szerintem akkor lehet kuka.....
Bár azt is érdemes megnézni, hogy nem e elállítottál rajta valamit.
Szét kellene szedni lehet és megnézni, hogy nem e valami beragadt vagy bármi...
Esetleg egy multiméterrel bemérni, hogy minden patent e a nyomtatott áramkörön.

De ha nem szeretsz vele szórakozni akkor vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

(#564) zozo 0011 válasza Tbs82 (#563) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Most éppen a laptopot töltöm 257 W-al. :C Kuka lesz,vagy osztom 4-el. A válaszokat köszönöm.

(#565) Tbs82 válasza zozo 0011 (#564) üzenetére


Tbs82
tag

Igazán nincs mit :))

(#566) Mice_007


Mice_007
tag

hali, meg tudja valaki mondani, hogy a GT-PM-04 -es fogyasztás mérőt (aldiból van) hogy kell kinullázni?

köszi

AIDA64.com

(#567) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A Voltcraft SBC-500-as tud teljesítménytényezőt (cosinus fí) kiírni?

Kösz!

(#568) mr_ricsi válasza batagy (#567) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tud.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#569) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok

Digitális fogyasztásmérőm Solid DT 22 : Digital Multimeter segítségével beállítottam feszültséget DT 22 hogy pontos értéket kapjak . Így a 2 készülék most azonos értéket mutat .

eltérés

Kalibrálás után

A probléma az hogy a fogyasztási érték mindig alacsonyabb : ventilátor 35W : mérés 28W, 226V , 0.12A ,/*/
forrasztópáka 60W : mérés 52W , Vízmelegítő 2000W : mérés 1850W

Most ez a Solid DT 22 ennyire pontatlan ?

(#570) mr_ricsi válasza Dragon27 (#569) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Lehet a DT22 is pontatlan, de inkább a címkéken lévő adatoknak ennyire nincs köze a valósághoz.

Hagyományos izzólámpát és kompaktfénycsövet mérj le vele. Ezek nagyon pontosan tudni szokták a ráírt adatot. (Pár perc melegedés után.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#571) Dragon27 válasza mr_ricsi (#570) üzenetére


Dragon27
senior tag

Igazad van hogy rosszul címkézét termékek ., de látom hogy az ecolite termékeit kerüljem ...
Hagyományos izzó : Philips 60W eredmény 62W //
kompaktfénycső : Electronic 15W eredmény 16W
így elég pontos :D

De tanultam hogy ezt a márkát messziről kerüljem .. kompaktfénycső: ecolite 25W eredmény 15W :Y gratulálok ecolite :C /*/

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#572) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!: Van ide vissza-vissza járó debreceni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#573) rii


rii
nagyúr

sziasztok.

tud valaki ócsóé fogyasztásmérőt?
2-3.000 Huf?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#574) batagy válasza rii (#573) üzenetére


batagy
őstag

Nekem van egy eladó :) Düwi, de az nem méri jól a cosfí-t, azaz csak akkor mutat jó értéket ha nincs meddő teljesítmény.

(#575) rii válasza batagy (#574) üzenetére


rii
nagyúr

ahham .... számítógépet tud mérni?
költségfaragás lenne a cél, és tudnunk kell, mi mennyit eszik ... )-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#576) batagy válasza rii (#575) üzenetére


batagy
őstag

Számítógépre pont nem a legjobb sajna, mert gépnál mindig van valamekkora meddő teljesítmény is. :(

(#577) mr_ricsi válasza rii (#573) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"tud valaki ócsóé fogyasztásmérőt? 2-3.000 Huf?"

Nálunk a cégnél a beszerzési osztályvezető is pont így pályáztat. Az alacsony árat kiköti, de hogy a feladatra is alkalmas legyen, az már nincs a pályázatban. :W

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#578) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valami jó minőségű fogyasztásmérőt ajánlani?

(#579) andrade válasza Teodor52 (#578) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Válogass! Nekem BaseTech van évek óta és nagyon jól mér!

[ Szerkesztve ]

(#580) mr_ricsi válasza Teodor52 (#578) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha nem akarsz 500W-nál nagyobbat mérni, akkor az SBC-500 a jó választás, vagy nagyobb fogyasztókhoz az Energy Monitor 3000.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#581) Teodor52


Teodor52
senior tag

Köszönöm az infókat!

(#582) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv!

Vásároltam egy SilverCrest fogyasztás mérőt a Lidl-ben. Azt szeretném megkérdezni, mivel tudnám a mérését leellenőrizni a legpontosabban? Minden itthon fellelhető fogyasztó mérésére alkalmas?
Elképzelhető az 1300W-os LEO házi vízművem, valójában csak 1170 W-ot fogyaszt folyamatos üzemben?

**********

(#583) andrade válasza Boci_83 (#582) üzenetére


andrade
senior tag

Adott hogy a villanyórával tudod összehasonlítani márha egyfázisú órád van.

(#584) mr_ricsi válasza Boci_83 (#582) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Azt szeretném megkérdezni, mivel tudnám a mérését leellenőrizni a legpontosabban?"
Hitelesített villanyórával, vagy valami TrueRMS-es fogyasztásmérővel.
De a mérési pontossága nagyon függ attól, hogy mennyire szabálytalan az áram jelalakja, ezért a hitelesítéséhez egy nagyon komoly mérési sorozat kellene.
Mérj le vele 100W-os hagyományos izzót, és 20W körüli kompakt fénycsövet. Pár perc melegedés után 1-2% pontossággal a névlegeset kell mérned.
Kicsi fogyasztásoknál -10W alatt- viszont nem pontos a mérőd (tapasztalat).

"Minden itthon fellelhető fogyasztó mérésére alkalmas?"
Igen, de pontossága változik. (lásd feljebb)

"Elképzelhető az 1300W-os LEO házi vízművem, valójában csak 1170 W-ot fogyaszt folyamatos üzemben?"
Igen, simán. Porszívóra, hajszárítóra, mindenre többet szoktak megadni a valóságosnál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#585) Boci_83 válasza mr_ricsi (#584) üzenetére


Boci_83
őstag

Van 1 fázisú villanymérő is és 3 fázisú is. Holnap minden képen kipróbálom az egy fázisúval.. :)

Egy hosszabb ideig tartó (egy-egy fogyasztón napokig rajta hagyni) mérést tervezek, szépen lemérem mindennek a fogyasztását itthon. Vízmű, hűtők, mikró, mosógép... Számomra teljesen nagy megdöbbenés, azt hittem sokkal többet fogyaszt 2 nap alatt a vízmű, eddig 0,4KW áram fogyott, ami valljuk meg nem olyan sok... mondjuk nagy mennyiségű víz fogyasztás nem volt, csak általános fürdés, fogmosás, kézmosás.
Viszont holnap egész nap a mosógépet pakolja anyuci.. :)

[ Szerkesztve ]

**********

(#586) mr_ricsi válasza Boci_83 (#585) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezeket gond nélkül tudod vele mérni -bár a hűtőszekrényt inkább a kánikulában kellene majd-. A kapcsolóüzemű tápos készülékek okozhatnak mérési pontatlanságot.
És a készenléti fogyasztásokról se' feledkezz meg, azokon fogsz majd nagyon meglepődni!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#587) Boci_83 válasza mr_ricsi (#586) üzenetére


Boci_83
őstag

Készenlétiben nem sok készülék van nálunk, nincsenek felesleges beltérik, meg anyámtyúkja, a szgépem hosszabítóját pedig már jó ideje kikapcsolom éjszakára, engem irritál a sok világító biszbasz... :DDD de minden képen megmérem ezeket is...
Viszont a szerszámgépekre leszek még nagyon kíváncsi, pl.: sarokcsiszolók, fúrók, kompresszor, inverter.. stb.. :K

**********

(#588) kisninja


kisninja
őstag

HI all van viszonylag olcsó fogy mérő a Pécsi Lidl ben kiárusítás kereteiben. 1990Ft SilverCrest 3év gar
Lehet más Lidl ben is van ilyen akció (Külső sátorban van egy csomó cucc)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#589) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Még mindíg a voltcraft energy check a legjobb belépő-szintű mindenes (izzótól pc-ig) mérő?

Miben másabb a célcsoportja az energy monitornak?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#590) mr_ricsi válasza ledgeri (#589) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az Energy Monitor mutatja a PowerFactor (avagy cosinusFI) értékét is. Hozzáértő kezében többet ér.

Ha biztos lennék benne, hogy soha nem kell 500W-nál nagyobb teljesítményt mérni, akkor az SBC-500-at választanám, nem az Energy Check-et.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#591) ledgeri válasza mr_ricsi (#590) üzenetére


ledgeri
nagyúr

fog kelleni 500+-ost mérni (mosógép, hajszárító stb..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#592) #43373312 válasza Mice_007 (#566) üzenetére


#43373312
törölt tag

Ha valakit még érdekel az aldis GT-PM-04 -nek itt van leírása, de sajna német:
[grüssenmüssen]
(én a gugli fordítóval olvasgattam, egész tűrhető)

A nullázás:
Tartsuk folyamatosan lenyomva a display gombot, majd 3mp-ig a value/+ gombot. Ha villog az egész képernyő, a display gomb elengedése nélkül nyomjuk 3 mp-ig a set/ok gombot.

(#593) Boci_83


Boci_83
őstag

Hi all!

Kb 1 hónapja vásárolt SilverCrest fogyasztás mérőmben megadta magát a 3db gomb elem. Mikor üzembe helyeztem, én téptem ki a fóliát az elemek érintkezői közül...

Ennyit bír, vagy ez egyedi eset?

**********

(#594) mr_ricsi válasza Boci_83 (#593) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A mérődnek nincs készenléti állapota. Mióta a szalagot kihúztad, megy az elemekről. Ez a jövőben is így lesz, ezért amikor nem használod, érdemes az elemeket kiszedni.
Viszont azt nem tudhatod, hogy a gyári elemek milyen állapotban kerültek hozzád. Hogy meddig bírja, majd akkor derül ki, ha veszel bele egy garnitúra jó minőségű elemet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#595) Ironhand válasza Boci_83 (#593) üzenetére


Ironhand
tag

Ki tudja mennyit állt a raktárban mire hozzád került, egyedi esetnek tűnik.

PM! az gyorsabb!

(#596) kondás


kondás
tag

Esetleg valaki meg tudná mérni mennyit vesz fel egy ipad 3 töltés közben? Persze ehhez kell egy készülék :D

(#597) fecke78


fecke78
senior tag

üdv
Valaki meg tudja mondani nekem van egy voltcraft cost control 3000 kütyüm
Mikor meg akkarom adni a fogyasztás ÁRÁT azaz 45 ft akkor azt hogyan kell beirni
0.000 € ban van megadva a lehetőség .
Hogy írom be , a tizedesvessző miatt kérdezem
köszi

(#598) Algol válasza mr_ricsi (#590) üzenetére


Algol
senior tag

Figyelmedbe ajánlom #7619-et az SBC-500-zal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#599) Perillustris


Perillustris
senior tag

Tud valaki kölcsön adni egyet egy hétre? :R

Perillustris

(#600) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Végre vettem egy Voltcraft Energy Monitor 3000-et , elég drága, de olyat akartam ami helyesen mér és kijelzi a cos(fí)-t is. Korábban egy Düwi mérőm volt, ami rosszul mérte a teljesítménytényezőt. Utóbbit eladtam.

Viszont lehetséges az, hogy egy BeQuiet Straight Power E9 400W-os tápnál 0,66-0,70 cos(fí)-t mutat? Modern H77 chipes lap, Sandy Bridge procival, Win8 idle fut, 34W-ot mutatott 0,66 cos(fí)-vel, majd 41W-ot 0,70 cos(fí)-vel.

Azt gondoltam hogy a táp aktív PFC-je miatt 0,99 körülinek kellene lennie a teljesítménytényezőnek! Nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.