Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) lenszkij válasza Proci85 (#647) üzenetére


lenszkij
csendes tag

A kettő teljesen azonos tudású

(#652) gyvince válasza Proci85 (#649) üzenetére


gyvince
senior tag

pont egy hete :)

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#653) Proci85 válasza lenszkij (#651) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszönöm, én is így véltem. Akkor nem értem az árbeli eltérést :)

(#654) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Sziasztok!
Hozzáértőktől szeretném kérdezni, hogy ezzel a Basetech COST CONTROL 3000 energiafogyasztás mérővel kb milyen pontossággal lehet megállapítani egy desktop irodai gép fogyasztását?
Ez kb. 30-50W körül van alapon (nem terhelve).
Mennyi lehet a mért érték és a valóság közötti eltérés?
Azt írják Pontossági osztály: ± 3%
Akkor ez 50W-nál kb. 1.5W eltérés lehet?

[ Szerkesztve ]

(#655) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen fogyasztásmérőt ajánlatok, hogy a lakás teljes fogyasztását tudjam nézni?
[link] ezt 70 dollárért találtam és majdhogynem teljesen kielégíti az igényeimet, mert az adatokat egyből felküldi internetre és ott már színes szagos grafikonokat lehet belőle készíteni. Milyen más alternatív lehetőségem van vásárlás terén? Az igazi megoldás az lenne, hogyha egy UTP kábelt tudnék vinni a villanyórához és a leolvasó készülékbe dughatnám be, nem pedig különféle vezetéknélküli konverterekkel juttatnám el a modemig.

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#656) Proci85 válasza Immy (#655) üzenetére


Proci85
senior tag

Kész megoldást nem nagyon tudok, így marad az Arduino+ethernet Shield kombóban lévő önálló fejlesztés.
Hall érzékelőkkel talán viszonylag pontos képet lehetne kapni, esetleg a váltakozó áramot leosztani, egyenirányítani és azt mérni. Vélhetően az órabéredben átszámított projekt költsége meghaladná a 70$-t.

[ Szerkesztve ]

(#657) canniball válasza Immy (#655) üzenetére


canniball
nagyúr

Semmit sem kell venned, a lakás teljes fogyasztását méri a villanyóra.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#658) Immy válasza canniball (#657) üzenetére


Immy
őstag

Igen de szeretném nézni a fogyasztást, akkor is amikor nem vagyok otthon.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#659) canniball válasza Immy (#658) üzenetére


canniball
nagyúr

Felírod az óra állását amikor elmész otthonról meg amikor hazaérsz...
Most komolyan: mi értelme lenne annak amit akarsz? Látod online hogy 10 perce megugrott a fogasztás: honnan fogod tudni hogy a szomszéd surrant be tévézni vagy csak a hűtőgép kapcsolt be?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#660) Immy válasza canniball (#659) üzenetére


Immy
őstag

Svédországban már összesen 5,2 millió elektromos okos mérőt telepítettek, 100 százalékos lefedettséget érve el.
Van az-az út, amelyiket Te mondod és elég sokan használnak különféle mérőket, amik megkönnyítik a fogyasztási adatok összegzését.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#661) canniball válasza Immy (#660) üzenetére


canniball
nagyúr

Az ott Svédország, ez meg itt Magyarország.
Hogy a szolgáltató tesz fel egy valamivel nagyobb komfortot adó eszközt azért nyilván senki nem haragszik meg, aki akarja használja akit nem érdekel az nem, de hátrányára senkinek nem válik, sőt a szolgáltatónak is megkönnyíti a dolgát.
De hogy te egy valag pénzért akarsz ilyet felszereltetni abban nem látok rációt...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#662) McLaca válasza Immy (#660) üzenetére


McLaca
őstag

A smart mérő elsődleges célja nem az, hogy a fogyasztó interneten nyomon kövesse a fogyasztását - persze alkalmas arra is, de elsősorban a szolgáltatót segíti.

Nálunk egyelőre tesztprojectben fut országszerte néhányszáz smart mérő, némelyik önállóan csak áramot mér, mások víz- es gázmérővel közösen egyazon gsm modulon keresztül küldik az adatokat.

Üev!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#663) kpal


kpal
veterán

Az mennyire szamit rossz mérőnek amit az Alid-ban arulnak ? kb 2eve vettem es a mobiltöltöt nem meri ha csak az naturba van bedugva es a végére nincs mobil dugva.

(#664) Proci85 válasza kpal (#663) üzenetére


Proci85
senior tag

Korrekt. A kapcs. üzemű tápok jó hatásfokkal dolgoznak. Ha nem kötsz a kimenetére semmit, 1W alatt fogyaszt.

(#665) kpal válasza Proci85 (#664) üzenetére


kpal
veterán

Csak ennyi idő után kihúztam a gépet és mondom kipróbálom már egy töltővel. A Gépnél havi fogyasztás 50-55kWh. Mára már lemerült benne a kis ellem és semmit se mutat kihúzott állapotban de szerencsére eltárol mindent .

[ Szerkesztve ]

(#666) Proci85 válasza kpal (#665) üzenetére


Proci85
senior tag

A havi fogyasztásod nekünk semmit nem mond. Sok mindentől függ, leginkább a gépezési szokásaidtól és a géped erősségétől :)
Mondjuk napi 16 óra gépezéssel 104W jött ki, reális.

[ Szerkesztve ]

(#667) donjohnson


donjohnson
addikt

szerintetek 5k alatti kategóriában melyik a jobb vétel?
ez az EL-EPM02HQ vagy a Somogyi EM 01?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#668) Proci85 válasza donjohnson (#667) üzenetére


Proci85
senior tag

Adatok alapján az első, mert 0.5% pontos saját bevallása szerint. A második nem merte leírni. Amúgy a somogyitól sosem vártam sokat, még is mindig csalódok. Felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#669) donjohnson válasza Proci85 (#668) üzenetére


donjohnson
addikt

értem, köszi!

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#670) kpal válasza Proci85 (#666) üzenetére


kpal
veterán

Ja nem erre gondoktam csak,h nagyfogyautoval mar csak pintosan mér egy márkáshoz viszonyitva :)

(#671) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy OBI-s fogyasztasmerot a klimahoz, nehogy kiszakadjon a falbol a villanyora a fogyasztasatol, szoval hogy figyeljuk a koltsegeket.

Beallitottam mind a ket tarifahoz 48ft/kWh erteket, de hulyeseget ir ki a mero a koltsegeknel.
Megadasnal XX.XX formatumban kellett megadni, igy 48.00-t irtam be. (Elvileg euroban szamol a mero)
Most par ora mukodes utan ezt irja:
Time: 4:10
kWh: 1.5
Euro: 6.46
Euro/kWh: 48.00

Miert ir ki hulye erteket? Rosszul allitottam be/ertelmezem az adatokat, vagy a mero gagyi?

(#672) Proci85 válasza Con Troll (#671) üzenetére


Proci85
senior tag

Passz, ahány mérő annyi megjelenítés, értelmezés. A kW/h-val foglalkozz. Aztán majd a nap/hónap végén megszorzod a tarifával.

(#673) unknownerror


unknownerror
tag

Udv. Lidl-ben vettem egy silvercrest energy monitort. fagyasztoladara vagyok kivancsi, azt mutatja, hogy 232 volt, 1,17 ampert, es 131watt fogyasztas. ez valahogy nem stimmel nekem. power factor az 0,49. ez igy jo, vagy valami gubanc van?

(#674) unknownerror válasza unknownerror (#673) üzenetére


unknownerror
tag

kozben inkabb a power factorrol kerdeznek: ha a fenti 0,50et mutat, akkor ha jol ertelmezem, akkor 230x1,17 wattot fesz fel, de ennek csak a fele hasznos teljesitmeny? mert akkor az eleg gazdasagtalan.

(#675) csasaKKP válasza unknownerror (#673) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!

Én is szeretnék venni egy alap készüléket, és én is a lidl-ben láttam 3k-ért. Te is annyiért vetted? Mennyire jó a cucc?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#676) unknownerror válasza csasaKKP (#675) üzenetére


unknownerror
tag

Most csak a fagyaszto van beledugva, es szerintem csak nem jol ertelmezem az adatokat, legalabbis remelem: ) amugy routert dugtam bele probakent, 4.2 wattot mutatott ra, de ennyi ido alatt nem tudok velemenyt adni, de holnap fogok szgepet, tvt mericskelni,ha erdekel.
amugy ket fajta van belole, szerintem az allo tobbet tud, mint a fekvo, es mindketto 3ezer.

(#677) csasaKKP válasza unknownerror (#676) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszi!

Van egy Somogyi home EM 01 fogyasztásmérőm, ezzel sokmindent mérek, de kellene egy fix a fürdőbe, mellyel mosógép és bojler lenne mérve.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#678) McLaca válasza unknownerror (#674) üzenetére


McLaca
őstag

Az, de inkább csak a hálózatot terheli, a villanyórád csak a hatásost méri. A 131W teljesítmény nem tűnik soknak egy fagyasztónál, de ha figyeled működés közben, akkor indulás után, ahogy melegszik a kompresszor, folyamatosan esik a teljesítményigénye. Nálunk a gyár által 70W-osnak megadott kompresszorú hűtő 90W körül indul, de kb. 10 perc után már 70-71W-on teljesít.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#679) unknownerror válasza McLaca (#678) üzenetére


unknownerror
tag

koszi a valaszt. nem az en fagyasztom, szerencsere. mero szerint 6 ora alatt 22 ft-ot evett meg, ami szerintem realis, mivel az kb 146 wattra jon ki, ha orankent fel orat megy a cucc(sokat megy). Szoval, ha pl 230 volton 1 ampert vesz fel 0.8as powerfactorral valami, akkor az 230x1x0.8 at huz ki orankent a konnektorbol?

[ Szerkesztve ]

(#680) McLaca válasza unknownerror (#679) üzenetére


McLaca
őstag

Igen, vagyis annyit használ fel, de a hálózatot 230×1-gyel terheli, ez az effektív teljesítmény. A hatásos és az effektív közti különbség pedig a meddő, amiért a nagyfogyasztók (3×80A, vagy felette) kőkeményen fizetnek ám. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#681) Proci85 válasza unknownerror (#679) üzenetére


Proci85
senior tag

A power factort felejtsd el és ne számolj vele, mert badarság.
A mért értékeid már ezzel a korrigált számmal kerülnek kijelzésre. Miért?
Mert faék felhasználónak nem lehet elmagyarázni, hogy amit látsz, azt szorozd meg amit amott látsz és megkapod mennyit eszik a TV-d. Ez helyett inkább rögtön a korrigált érték kerül kijelzésre.

A power factor egyfelől arra jó, hogy tudd: kapacitív, induktív vagy ohmos terheléssel állsz-e szemben.
Továbbá arra, hogy a mért teljesítményt (W) a power factor értékével felszorozd (0.x esetén oszd) és az így kapott növelt teljesítmény értékre (VA) mérezd a vezetéket.
Mert noha a meddő teljesítményt nem méri a villanyórád, a vezetéken _meddő_ teljesítményként jelentkezik, fűti a vezetéket tőled egészen Paksig. A fogyasztóban viszont hasznos munkát nem végez.

[ Szerkesztve ]

(#682) unknownerror válasza Proci85 (#681) üzenetére


unknownerror
tag

Áhá értem, akkor csak én kombináltam túl a dolgot.

(#683) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

A conrad-nál most akciós a Voltcraft Energy Logger 4000.
Így csak egy ezressel drágább, mint a Voltcraft Energy Monitor 3000.
Már-már szaladnék venni egy Logger 4000-t, de több rossz tapasztalatot olvastam róla. Ezzel szemben a Conrad oldalán a Monitor 3000 alatt egy csóka írja, hogy már a 3000-es 6 éve megvan és megy (persze kérdés mennyi használat mellett:) ).

Másnak van min. 1 éves tapasztalata ezekről?

Egy nagy szoba összes fogyasztóját mérném éjjel-nappal. Amolyan villanyóra ellenőrzésre :)

[ Szerkesztve ]

(#684) FF23 válasza Proci85 (#683) üzenetére


FF23
senior tag

Nekem Voltcraft Energy Monitor 3000 van. Amit vettem az pár hónapon belül elromlott, de szó nélkül cserélték, és a csere ~5 éve hibátlanul megy, csak elemet kellett benne cserélni (éppen tegnap).

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#685) kpal válasza Proci85 (#683) üzenetére


kpal
veterán

nekem 2eves Alid-s van azota megy folyamatosan , annyi van az elem lemerült igy mikor kihuzom irto ritkan nem mitat semmit amugy tárol mind infot . Végig mertem a lakást anno . :) jo ideje pc van ratolva :)

(#686) gOldie válasza Proci85 (#683) üzenetére


gOldie
tag

Most vettem e-bayrol voltcraft energy monitor 3500-at (ugyanaz mint a 4000 beturol beture a specifikacioja, sztem csak az SD kartya tamogatast jaivottak ki 32GB-ra, habar a conrad oldalan 32GB van az EL4000nek a pdf-ben csak 2GB)
Mindenesetre egy 2009-es peldany, nem tudom mennyi hasznaltak, de tokeletesen mukodik, szepen mutatja a hatasos/latszolagos teljesitmenyt, kijonnek azak az ertekek amiket a szamitogep tapom gyartoja adott kulonbozo terheltsegi ertekeknel stb.
Ez a TrueRMS meresnek koszonheto, ugy vettem eszre villanykorteken, mosogep/huto ilyesmin kivul nem igazan erdemes semmit olyan merovel nezni ami erre nem kepes (lidl, aldi, teszko, obi olcsobb modellek).

Igazan hasznos, mert igy meg tudtam nezni, hogy pl mennyi figyaszt standbyban az uj ledes vilagitas, ami taviranyitoval kapcsolhato, ezert sohasincs aramtalanitva (nagyon keveset 1 W korul). Igy nem aggodom miatta.
Viszont ket regi muszaki cikk egy Technincs erosito es egy Ecler kevero ha megy rajtuk zene ha nem benyelik a majdnem 20W-ot fejenkent, ha nincsnenek kikapcsolva.
Bluetoothos audio receiver (az erosithoz van hogy ne kelljen RCA kabellel tekeregni a laptoppal/telefonnal) merhetetlenul keveset fogyaszt nem is gondoltam volna, ezert szinten nem kell a ki-be kapcsolassal bajlodni.
Uj i5-4670k asztali gep 35W-ra lemegy, ha nem kinozod, csak idle-ben van a windowsban.
Uj HP laptop SSD-vel 15W lecsukva idle, 30W ha bongeszek lightosan, 4-5eves MSI laptop 35W ala nem megy be sehogysem.
4-5 eves Samsung 22'' LCD monitor 50W korul ha van kep, ha nincs akkor szepen lemegy 0,8W-ra, de ha kikapcsolod, hogy a kek led se villogjon, 0,7 lesz csak szoval tenyleg csak a ledet kapcsolod ki magat az eszkozt nem tudod teljesen soha (szerencsere ez igy nem sok)
Uj bosch huto A+++ miatt fizettem erte tobbet mint egy A+ AEG-ert, es par nap meres utan kiszamolva (az EL3500 egy gombnyomasra kiirja) hozza az eves szinten 155-160kWh fogyasztast amit a gyarto igert.

osszesegeben ugy latom, egyre jobban odafigyelnek a gyartok az energiatakarekossagra, minel ujabb egy eszkoz annal inkabb bizhatsz benne, hogy nem pazarolsz foloslegesen aramot.

[ Szerkesztve ]

Boldi

(#687) Ferkósza


Ferkósza
tag

Tisztelt Guruk!

Egy nagyon érdekes esetben kérném a tanácsotokat.
Beszereztem egy Energy Check 3000 fogyasztásmérőt, hogy le tudjam mérni a PC-m fogyasztását.
Ma délután kipróbáltam egy AMD AM3 lappal, Athlon II X2 255 procival, Giga HD 6770 VGA-val, egy 3,5" vinyó, egy optikaival. Tökéletesen működött, terheletlenül kb 80 watt, terhelve 160 (Skyrim-mel).
Mivel a fenti gép egy ismerősömnek kellett, így most összeraktam a sajátomat, lemérés gyanánt.
És most jön az érdekesség!
UGYANAZZAL A TÁPPAL, ugyanabból a dugóból, a mérő legtöbbször nagy nullát ír ki fogyasztásra, néha-néha (5-10 másodpercenként, terhelés alatt ritkábban, de pl. Prima95 alatt soha!!) felvillan egy hihetőnek _tűnő_ adat.
A 2. gép: 1155 lap, i5-2500K brutál hűtővel (nincs húzva), Gigabyte 7950 (nincs húzva), laptop vinyó, ugyanaz az optikai, mint fent, egy darab házventi.

Tízforintos kérdés: miért van ez???

A táp: Chieftec GPS 550AB-A, abszolút kifogástalanul működik már évek óta.

Lehet, hogy fekete lyuk van a gépemben? :C

(#688) strike-force


strike-force
őstag

Közérdekű információ:
GT-PM-06-os fogyasztásmérőt vettem ma a budakeszi Aldiban 3490-ről leárazva 2990-re!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#689) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Van egy az 1. hsz-ban látható Silver Crest-hez hasonlító (márkajelzés nélküli) fogyimérőm.
Ha bedugom a konnektorba, akkor egyből fogyasztó nélkül 27...29 W-os fogyasztást mutat. Reset után dettó

Gondolom kuka.....

read-only mode on the forum

(#690) tornas válasza AtHoS (#689) üzenetére


tornas
őstag

Az ilyen kaliberűek eleve oda valók... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#691) WindyJoe válasza Ferkósza (#687) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Hali!

Detó ugyan ez volt nekem egy chifi táppal...
Mértem vele vagy 100 tápot, fsp zen-t és vargánét is, de csak ennél az 1 tápnál csinálta pontosan ugyan ezt a jelenséget. Más chifinél sem... (Valami 775 konfiggal asszem)
Azt hittem valami baja van, szétkaptam darabokra, de semmi meghibásodás nem látszott rajta.
Ezt leszámítva meg voltam vele elégedve, bár elég primitívnek kinéző egy jószág, de a célnak megfelel...

strike-force:
És az jó féle? Tud trueRMS-t? Vagy mint nemrég felvetették, már mindegyik 5k körüli tud, csak nem írhják rá, mert alap...?

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#692) AtHoS válasza tornas (#690) üzenetére


AtHoS
nagyúr

:DDD

read-only mode on the forum

(#693) Ferkósza válasza WindyJoe (#691) üzenetére


Ferkósza
tag

Köszi, akkor egy kicsit megkönnyebbültem :). Amúgy a tápos topikban se tudtak mondani semmi újat.
Időközben kicseréltem a mérőt, az új is dettó ugyanazt csinálja. Conrad-nál nem tudnak a hibáról, állításuk szerint egyik legmegbízhatóbb termékük.
Amúgy egy másik, nagyobb Chieftec-kel 99%-ban jól mér, ott csak nagy ritkán villant fel a 0 a kijelzőn.
Szóval a cucc nem igazán Chieftec kompatibilis akkor.

[ Szerkesztve ]

(#694) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Szereztem egy Silvercrest EM 240-A fogyasztásmérőt. Egész jónak tűnik. Hogyan teszteljem a le a pontosságát?
42"-os samsung plazma 200-290W között változik, sosem áll be egy értékre, gondolom mert a pillanatnyi kirajzolt képtől és a rajta lévő mozgástól függ a pillanatnyi felvett energia. Mobilteló töltőjénél elég jól beállt, 5W-os töltőnél 4,9-5,0-5,1 Wattokat mutatott.
Ja és egy amatőr kérdés: villanykörténél ugye a ráírt 20W azt jelenti, hogy egy óra üzemidő alatt átlagosan 20W-ot fogyaszt? (A mérő egy két körtés lámpánál a sima 20W-ost 20,0-20,5 wattnak mérte, az energiatakarékost pedig - ezt nem tudom hány wattos - pedig 13w-on kezdte és eljutottunk 2 perc alatt 17w-is, gondolom 17 wattos, meg ugye ezeknek kell egy kis idő mire elérik a teljes fényerőt.)
Akkor vehetem úgy hogy amit kiír a fogymérő, azt szintén így kell nézni? Változó értéknél is, megnézem mi a max. amit elér mondjuk, 3-5 percig figyelem, és ezt alapul véve megkapom a várható max. fogyasztást 1 órára? :F

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#695) kpal


kpal
veterán

na kb 2éves Aldi-s fogyimérő eddig bírta az ellem :) de nem izgat mert ritkán húzom ki de ugyan ugy eltárol mindent .

#694) s3toraph: az szerintem jó, nekem is plazma van egy 5éves 50"-os és annál is a képtartalomtól függ 200 -300 között ingadozik. az égőnél is annyit mér mint amennyi rá van írva .
Amit legtöbbször mutat azzal már lehet 1órára számolni , persze a plazma tv-nél annyira nem mert egy sötétebb film alatt sokkal kevesebb lesz a fogyi, mint mondjuk a Téli olimpia alatt ahol minden fehér.

[ Szerkesztve ]

(#696) WindyJoe válasza kpal (#695) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

A PC-dnél készenlétben és kikapcsolt állapotban mennyit mutat az aldis fogyimérőd?

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#697) kpal válasza WindyJoe (#696) üzenetére


kpal
veterán

Monitor nélkül 2-3W között ingadozik , ha bekapcsolom akkor 145W.

(#698) WindyJoe válasza kpal (#697) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Ez a kikapcsolt vagy a készenléti (alvó állapot, S3)?
Milyen tápod van?

[ Szerkesztve ]

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#699) kpal válasza WindyJoe (#698) üzenetére


kpal
veterán

Kikapcsolva . Corsair TX650

(#700) WindyJoe válasza kpal (#699) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Akkor az rengeteg.
Én voltcraftossal méregettem sokféle tápot és csak néhány régi gagyinak volt 3-4 W körül a kikapcsolt fogyasztása, az újabbaknak 1W alatt van. Még alvó állapotban is 2-3W-nál nem szokott több lenni.
A bekapcsolt állapot reális lehet, ha nem idle állapotról beszélünk, hanem bekapcsolás után egyből.
Teljes terhelésnél a vga kivételével egy 160W-ot sztem simán eszik a géped és a tápodból kiindulva a vga-d is elég éhenkórász jószág lehet. Idlében viszont 60-80 W-nál nem szabadna többet ennie. (még proci feszemeléssel sem több 100-nál...)
Köszi az infót... :R

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.