Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42151) m3ss


m3ss
veterán

indafoto legjobbjai 2011-bol

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42152) Peethy válasza m3ss (#42151) üzenetére


Peethy
őstag

Igényes és szép művek, szerintem jó válogatás lett :) Az első helyezett különösen tetszik, de a többiek is ügyesek!

(#42153) nesa válasza Peethy (#42152) üzenetére


nesa
veterán

12. kep itt is megfordult :C

(#42154) kiskornel válasza m3ss (#42151) üzenetére


kiskornel
addikt

Szerintem nézz korül az 1x.com-on, mert ezekközül csak pár éri el azt a színvonalat. Ha ezek a legjobbjaik, akkor elég szerény náluk a felhozatal.
Pdave név ismerősen cseng. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#42155) m3ss válasza nesa (#42153) üzenetére


m3ss
veterán

jahjah, remek kep az pdave-tol. micsoda fenyek es egbolt...hol van ez amugy? nem az a svajci-olasz hatar mellett levo ut, amit topgear-ben a vilag legelvezetesebb utjanak valasztottak? mindesetre meseszep hely lehet, elkanyarognek ott szivesen... :O :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42156) m3ss válasza kiskornel (#42154) üzenetére


m3ss
veterán

azert nem rosszak ezek a kepek sztem, legalabbis az en szintemrol nezve :B bar a macskas, pillangos, canon-os nem ertem miert olyan jok
de teny, hogy 1x.com az masvilag. jonnek fb-ra a fotok 1x-rol, el is gondolkodok neha az ottani kepeket nezegetve, hogy miert is probalkozok en a fotozassal... :DDD Kariman kivul kerult be vmelyikotoknek kepe oda?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42157) máyköl


máyköl
veterán

Hello,
Rég jártam erre, nincs sok időm fotózni.
Csináltam azonban pár stranger képet mostanában, (utcai megállítós, portréfotós kategória). Megköszönném ha rájuk néznétek, esetleg pár véleményt is adnátok...

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

(#42158) t_a_m_a_s válasza kiskornel (#42154) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hát tényleg nem egy ütős felhozatal... Persze a jó fotó megítélése erősen szubjektív dolog, nekem inkább az a furcsa, hogy nagy különbségek vannak a fotók között. Én is szoktam nézni az általad említett 1x-et (főleg az építészet kategóriát), ott számomra minden kép húha... kategória. Itt meg a 20-ból volt legalább 5-6 ami egyáltalán nem fogott meg.

Holnap majd jól beletépünk...

(#42159) #31757056 válasza máyköl (#42157) üzenetére


#31757056
törölt tag

Jok igy minosegre meg minden, de semmi nem tortenik rajtuk, az arcokat nem ismerjuk, nem tudunk erezni irantuk semmit. Talan az elson a fekete fiu erdekesebb.

(#42160) máyköl válasza #31757056 (#42159) üzenetére


máyköl
veterán

Értem mit mondasz. Én sem ismerem őket, de ez egy ilyen "műfaj".
Sok ilyen képet láttam flickr -en, gondoltam kipróbálom én is. Érdekes dolog, próbáltam érdekes arcokat, érdekes pillanatban elkapni. Négerek, kínaiak, külföldiek. Az öregúr is ahogy magyarázott közben, szerintem nagy pillanat volt.

Köszi a véleményed!

(#42161) gab.m


gab.m
senior tag

Üdvözletem!

Lassan fél éve olvasgatom a fórumot, s most elérkezettnek láttam az időt, hogy én is megragadjam a tollat billentyűzetet :D
Flickr-t is csak most csináltam, megosztanám veletek az első oda feltöltött képemet.

[link]

Üdv nektek, szép fényeket!

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#42162) kiskornel válasza gab.m (#42161) üzenetére


kiskornel
addikt

nájsz!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#42163) priusz válasza gab.m (#42161) üzenetére


priusz
aktív tag

Hangulatos jól szerkesztett fotó! Várjuk a továbbiakat is!
Nagyon szeretem a fekete-fehér portrékat! Számomra általában kifejezőbbek, lényegre törőbbek mint színes társaik. Persze ez is téma függő.

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#42164) #31757056


#31757056
törölt tag

O lesz az egyik leendo fotomodellem. Meg soha nem fenykepeztek, ezert tegnap csinaltam rola egyket probafelvetelt. Szerintem nagyon tehetseges. Osszerakjuk ugy, hogy sajat magara sem fog ismerni :D
[link]

(#42165) #31757056


#31757056
törölt tag

Pillanatkép

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42166) nesa válasza #31757056 (#42164) üzenetére


nesa
veterán

Es milyen modellek vannak meg ezen kivul, lehet a tobbi jobban erdekele :U

Oke oke de nekem nemjott az az erzes mikor meglattam hogy hŰŰ B+ , baratnodet fotozd inkabb....

(#42167) #31757056 válasza nesa (#42166) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ezek csak probakepek voltak :) baratnom pedig mar nincsen.

Amugy lesz meg 2 lany csak most elmentek Mexicoba nyaralni es csak a honap vegen jonnek vissza. Ok fehernemus kepeket kertek. Nem en mondtam nekik. Ok kertek meg ra. Azt se tudtam kopjek-e vagy nyeljek :Y

[ Szerkesztve ]

(#42168) cOxeR válasza #31757056 (#42167) üzenetére


cOxeR
Ármester

Örülj inkább neki. :)

(#42169) #31757056 válasza cOxeR (#42168) üzenetére


#31757056
törölt tag

Orulok csak meg vagyok ilyedve mert meg ilyet nem csinaltam :D

(#42170) nesa válasza #31757056 (#42167) üzenetére


nesa
veterán

Ismerem az erzest de abban a mufajban nehez igazan jot alkotni....

Nemtudtam hogy nincs mar meg a baratnod, par hete mintha raktal volna meg kepet.... sajnalom...

(#42171) #31757056 válasza nesa (#42170) üzenetére


#31757056
törölt tag

az mar regi kep volt...

(#42172) cOxeR


cOxeR
Ármester

Mekkora k*ki ez a fotozzhúú nem semmi, ott is megy a belterjesség rendesen.

(#42173) m3ss válasza cOxeR (#42172) üzenetére


m3ss
veterán

hat az megy valoban, nem is kicsit...de a kepek szinvonala sztem nem rossz. tanulni azert lehet a dologbol, ha az ember felreteszi az egojat :P meg sztem maga az oldal mukodese jol ki van talalva. csak nem felraktal vmit, es jott nulla kepes pistike szakerteni? :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42174) zolka78 válasza m3ss (#42173) üzenetére


zolka78
senior tag

Azt néztem én is valamelyik nap, hogy amíg nincs kredited nem tehetsz fel képet. Kreditet meg csak értékeléssel szerezhetsz, tehát először biztos nulla képes emberek szólnak le, vagy éppen nyalnak fel :D

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#42175) cOxeR válasza m3ss (#42173) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tettem fel képet, nem is a véleményekkel van a gond, hanem, hogy megkapod zsinórba kb ugyanazt, és mielőtt hozzászól a képhez, nem látja az előtte lévő véleményeket. Ergo ha valaki valamit észrevételezett, akkor azt nem kapod meg zsinórban ötször... :) Valamint ott is vannak a túlhájpolt szar képre elszállt agyú emberek, akiknek ha te megírod, hogy nem tetszik, akkor felháborodik, és megsértődik. pl.: eme zseniális nap képe... akkora természetellenes színvilága van, és nulla kompozíció, és odavannak érte. :)
Amúgy meg ott is ki kell tapasztalni, hogy lehet értelmesen képet feltölteni, mert az enyémet totál hazavágta élesség tekintetében. Rákérdeztem, hogy milyen formában kell feltölteni, erre meg már nem jön válasz, segítség. Ergo csakis a pontokért röfögnek a képekhez, és nem segítő szándék miatt, innentől meg pont a lényege csorbul. - asszem hosszúra sikerült. :D

(#42174) zolka78
Igen ott a pont. :)

[ Szerkesztve ]

(#42176) m3ss válasza cOxeR (#42175) üzenetére


m3ss
veterán

azert ennek a nem latom a tobbiek velemenyet rendszernek az elonye is megvan. engem legalabbis sokszor befolyasol masok velemenye, meg kenytelen vagy az agyadat tornasztatni azon, hogy mi jo, vagy mi rossz a kepen. emiatt azert lehet fejlodni. meg azert altalaban ha 4-5 ember ugyanazt veszi eszre igy, az jelent is vmit.
az elesseggel nekem is voltak gondjaim, vhol van vmi cikk errol az oldalon, hogy hogyan erdemes tomoriteni, elesiteni erre a szanalmasan kicsi meretkorlatozasra...
sztem nem rossz az a kep, de azert nap kepenek tenyleg eros. nagy meretben ez is borzasztoan eletlen, nem ertem miert nem lehet ennel nagyobb meretben feltolteni a kepeket, foleg ha ilyen szinvonalu az oldal...
kompozicio nem rossz sztem, de megneznem azt portre nezetben. ugy, hogy tobbet mutatna a felhokbol, pl also harmadolo vonalnal kezdodne az eg.
szinek tenyleg kicsit furak, igy hogy mondod. de ezt pl nem vettem volna eszre magamtol... ;)

melyik a te keped?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42177) cOxeR válasza m3ss (#42176) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez: [link]
Itt még ez a változat úgy sem volt, és legalább annyira nem is off. :)

(#42178) kiskornel válasza cOxeR (#42177) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez hol van? Baromi jó feeling. Régi épület, folyó, tükröződés...
Talán egy kicsit a felhők furcsák a háztető felett. Egyből fehér, majd átmenetesen visszahúzott. Ez olyan, mintha aurája lenne. Mintha csak egy HDR progi csinálta volna.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#42179) Marky21 válasza cOxeR (#42175) üzenetére


Marky21
aktív tag

Neke is vannak képeim a fotozz.hun .
Én úgy vagyok a véleményekkel hogy először megnézzem a másik fél eddig fel töltött fotóit és ez áltál kapok egy kiinduló pontot ,hogy megfogadjam a tanácsát vagy sem ,vagy egyáltalán foglalkozzak vele.
Persze így is lehet kifogni " új" embereket akik csak gyorsan kreditet akarnak szerezni,és beböfögnek valamit.

(#42180) raziel01 válasza máyköl (#42157) üzenetére


raziel01
veterán

Imádom a portrékat, nekem tetszenek.a képek :)
Talán ami nem az a 4.

(#42181) máyköl válasza raziel01 (#42180) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm szépen! :R

(#42182) cOxeR válasza kiskornel (#42178) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez még olaszországi kép Firenzéből, semmi hdr, csak egy átmentes mikrokontraszt szűrés.

(#42179) Marky21
Én értem a buktatóit, a felépítésének, de pont a lényeg, a véleménycsere az ami nem megy... ergo az egyféle vélemény kibeszélése, interaktívan. Legalább is én nem látom, hogy ez működne. Kapsz egy böffentést, és reagálhatsz rá, és ott végeszakad az egész.

[ Szerkesztve ]

(#42183) cOxeR válasza máyköl (#42157) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem is az első tetszik ebből a sorozatból, élet van benne, azon van szép természetes fény, talán még az utána lévő 2-3 képen, a többi nagyon fényszegény, és nagyon sárgák nekem.

(#42184) máyköl válasza cOxeR (#42183) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is az első három a kedvenc. :)
Utána levőnél már alig volt fény, az utolsóknál meg már sötét volt teljesen.

(#42185) m3ss


m3ss
veterán

nincs vkinek esetleg elfekvoben rengeteg lightroom preset-je? elvetve talalni csak ingyen parat, de macera osszeszedegetni..
esetleg ha van vkinek sok dobhatna egy privatot.
koszi

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42186) gab.m


gab.m
senior tag

Kép október 23-áról:

[link]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#42187) priusz válasza gab.m (#42186) üzenetére


priusz
aktív tag

Nekem ez annyira nem jön be. Úgy általában a szelektív színtelenítéses képek ritkán tetszenek, nagyon hatásvadász, ami nem lenne baj de maga a fotó sem az igazi.
Ez csak az én véleményem, lehet másnak bejön a koncepció.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#42188) cOxeR válasza gab.m (#42186) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az ilyen fokú szelektív színtelenítés, mindig bóvlit csinál a képből, ez jelen esetben is így van.
A lábak és a zászlótartó állvány elvágása nem szerencsés, a döntése a képnek viszont jó.

(#42189) m3ss válasza gab.m (#42186) üzenetére


m3ss
veterán

sztem az 1/60 is keves volt, zavaroan bemozdulnak, vagy ez lett volna a cel?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42190) BEE válasza gab.m (#42186) üzenetére


BEE
addikt

Ami a képről leginkább látszik az a közöny.
Mindenki gépiesen teszi a dolgát.
Ha ezt akartad bemutatni akkor sikerült, de ahhoz nem kell
szelektíven színteleníteni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#42191) m3ss


m3ss
veterán

probalok vmi vegleges verziot kesziteni a kecskemet panoramakepembol, mielott bedobom a melyvizbe :)) erdekelne a velemenyetek. kompozicios tippek most annyira nem erdekelnek, mert amig nem esik ho ujat ugy sem tudok csinalni belole. bar ettol fuggetlenul lehet okoskodni :) inkabb utomunka erdekelne.
keret nem tul sok? egen ez a -expo graduated filter nem zavaro? voltak expo kulonbsegek a kepek kozott, es vhogy le kellett sotetiteni...gondolom ugy lett volna idealis, ha levagom a kep aljat, es visszaillesztem masik egre, de ennyire nem ertek ps-hez egyelore.
horizontalis vagas? max egy kicsit tudom szelesebbre...esetleg jobb lenne ha a fenyok szelen vagnam rogton? engem kicsit zavar a bal oldali feny a kep szelen. kep jobb szelen az a kis szellemkep? probaltam kiretusalni vmi fenyt, tiszta ho/para volt a lencse :(
vagy lehet annyira nem is jo kep, hogy megerne vele ennyit szorakozni? mar par oram benne van... :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42192) cOxeR válasza m3ss (#42191) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem többet nem kell ezzel variálnod, nekem életlen a kép egy kicsit, de maga a vágása szerintem jó. Engem se a szellemkép, se a bal szélen lévő fény nem zavar. Talán a szobor és az óra kicsit túl hangsúlyos, és domináns. Majd a többiek is véleményeznek.

(#42193) m3ss válasza cOxeR (#42192) üzenetére


m3ss
veterán

tobbet nem is fogok, mert mar agyamra megy ez a kep..:) amugy elesseggel kapcs igazad van, most hogy nezem, elozo verzio sokkal elesebb, lehet hdresites (aminek sok ertelme nem volt) kicsit eletlenne tette. 300kbyte kornyeken mind1 lesz mondjuk :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42194) cOxeR válasza m3ss (#42193) üzenetére


cOxeR
Ármester

Le kell méretezni valami picsányi méretre, ha ez az a manapság már nevetséges 300kbyte az aberrációjuk... csak akkor pont a lényege veszik el a képnek.

(#42195) Karima


Karima
őstag

(#42196) gab.m válasza priusz (#42187) üzenetére


gab.m
senior tag

@priusz, és akik válaszoltatok:

Kaptam rendesen hideget, a meleg elmaradt, de nem baj, örülök a véleményeknek.
Ömlesztve válaszolnék: A zászlótartó levágása tényleg szerencsétlen történés, a lábakat direkt vágtam úgy, ahogy, viszonylag közeli kivágást szerettem volna. A kép maga nem volt bemozdulva, 1/60 megfogott mindent szinte tökéletesen, a zenészeken és a zászlón kívül mindent én "mozdítottam el". A szelektív színtelenítést pedig próbáltam nem bóvliba átvinni, egyszerűen az ünnep miatt a zászlót szerettem volna ilyen módon kiemelni, plusz az előadásukkal megemlékező zenészeket.
Sajnálom, hogy többeteknek nem tetszett, majd jövőre, vagyis idén, hát már 2012 van vagy mi fene :D újrapróbálkozom :)

Köszönöm a kritikákat.

Üdv!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#42197) cOxeR válasza gab.m (#42196) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hajrá, nem is a kedved elrontása volt a cél. :)

(#42198) cOxeR válasza Karima (#42195) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem tetszenek az ilyen képek, de én nem szoktam ezeket betenni, valamiért sosem tartom őket leég érdekesnek. Ennél talán dobna rajta, ha a nap nem a közép fele lenne, hanem a kép valamelyik oldalsó harmadolójába tetted volna.

(#42199) gab.m válasza Karima (#42195) üzenetére


gab.m
senior tag

A Napot én is az alsó harmadolópontra tettem volna, pontosabban a jobb oldalira, és akkor máshová pozicionálhattad volna a bal oldali nagy felhőt, amit kettévágtál. Nekem az a felhő túlságosan erős elem, szinte elvonja a figyelmet a Naptól és a kalászoktól.
Egyébként rendben van a kép! :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#42200) sztyui2


sztyui2
őstag

Sziasztok, kicsit kibővült a blogom tartalma, de mivel fotó nem nagyon volt az utóbbi posztokban, ezért nem linkeltem ide, de most megteszem, mert a legutóbbi posztban lett végülis egy kép, amit betennék ide is :D
Szóval csekkoljátok a blogomat, egyre több érdekes dolog lesz rajta, még ha nem is nagyon linkelgetem ide ;) sztyui.wordpress.com

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.