Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#474) dbius


dbius
veterán

No, újabb tapasztalatot szereztem pár órája... :U

Mint korábban megírtam, jelenleg egy S3 2mb. pci videókártya csücsül a gépben, éppen várom a megrendelt Gainward 7900gt 512mb gs ''goes like hell'' verzióját (580/1650 gyárilag)

Gondoltam, felrakom az újabb biost. Fel is tettem annak és rendje módja szerint, majd újraindítás, hogy bios defaultsra állítsam.

No, itt kezdődtek a bibik. A gép újraindult, majd az s3-mas postja után mindig újraindult.

Sebaj, gondoltam, akkor majd cmos reset. Megtörtént, eredmény semmi... :(

Azaz ugyanazt csinálta. Na, mondom, akkor itt a safe boot... Megtörtént.

Ezután szintén semmi, ugyanazt csinálja...

Na, mondom akkor még megróbálok szerezni egy pci-e kártyát, hátha az a nyűgje, hogy ott nem talál semmit... (gondolván, hogy first pci card pci-e-re lett állítódva bios upgrade során)

Egy óra lomolás után sikerült is szerezni (thx Antimatrix :R) egy 6600gt-t, beraktam, egyből indult :D

Na, erre kíváncsi voltam, de a first pci - vélelmem ellenére - pci-ra volt állítva... :U

Biost beállítottam (azaz reloadedből betöltöttem egyet, majd átnéztem, hogy mi változott, és mit kell újra beállítani hozzá), majd mentettem.

Ezután már gond nélkül indult az s3-mal is. De hogy mi volt a kínja akkor, nem tudom... hiszen látta az s3-mat már bios upgrade után is, és a biosban is pci volt az elsődleges vga illesztő...

Úgy tűnik, hogy nem szereti a régimódi kártyákat bios upgrade során :DD

Nem mintha ez túl sok embernél jelentkezne majd, hiszen egy ilyen lapba nem biztos, hogy sok pci videókártya fog futni :))

De ha vki úgy jár mint én, akkor a fentiek jussanak eszébe!



[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.