Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#951) Qru válasza Soak (#950) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Pedig drukkolunk, hogy sikerüljön!

(#952) dbius válasza Qru (#951) üzenetére

dbius
(addikt)

Sajnos nem sikerült tts-nek sem életet lehelni a lapba. Kicserélte a bios chipet, de semmi nem történt, a helyzet változatlan, gariztatni kell a lapot.

Mindezt a nagy dfi topicba írta tts tegnap!

Üdv,

dbius

(#953) Qru válasza dbius (#952) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

:((( :O

Úgy látszik nem ártana ha a nagy DFI topikba is be-be néznék időnként. :B

(#954) Soak válasza Qru (#951) üzenetére

Soak
(veterán)

#952 :(

(#955) dbius válasza Qru (#953) üzenetére

dbius
(addikt)

Bizony ;)
Főleg, hogy ott többen vagyunk és nagyon családias a hangulat :C

dbius

(#956) Qru

Qru
(MODERÁTOR)

Próbált vki 7950GX2-t ebben a lapban? Viszi BIOS frissítés nélkül is? Kettőzik a lelkem, saz eszemmel tudom nem éri+; az X1900XT-nél annyival nem jobb mint amennyit rákéne dobnom és itt a DX10... De a szívem, mást súg! :DD

(#957) dbius válasza Qru (#956) üzenetére

dbius
(addikt)

Adriánnak volt 1 db. 7950gx2 venusban. Ment rendesen. Viszont némely játékban nem aktiválódik a második mag, de ez nem venus hiba, hanem tesztekből látszik, hogy vmi más bibi okozza!

Viszont arra figyelj, hogy ha ilyet teszel venusba, akkor - amennyiben gyári chipsethűtőd van - nehogy lebillentsd a helyéről. Adrián nem tudta teljesen benyomni a slotba a gx2-t, mert nyomta a gyári chipsethűtőt, sőt le is billentette először... szerencse, hogy nem sült meg...

(#958) Soak válasza Qru (#956) üzenetére

Soak
(veterán)

legnagyobb butaság lenne most 7950gx2-t venni

(#959) Qru válasza dbius (#957) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Köszi az infót, azt hiszem akkor ez kimarad! Soak, neked is köszönöm a választ!

(#960) dbius válasza Soak (#958) üzenetére

dbius
(addikt)

Ez igaz, egyetértek :R

(#961) Qru

Qru
(MODERÁTOR)

Hol tudom a bios-ban visszaosztani a ramot? Illetve a HT szorzót hol tudom állítani?

(#962) Qru

Qru
(MODERÁTOR)

Ha megnézitek itt a CPU-Z screenshot-ot akkor az látszik hogy a HT link 225. Ez normális :F Nem 800 és 1000 között kéne lennie?! HT szorzód nem állítottam eddig. (mert nem tom hol kell! :D) Rájöttem van még mit tanulnom tuning terén... :B

mod: link lemaradt... :Y

[link]

[Szerkesztve]

(#963) dbius válasza Qru (#962) üzenetére

dbius
(addikt)

[link] Genie Bios, LDT/FSB Ratio a ht link szorzója. arra figyelj, hogy az 1000-et ne lépje túl, erre kényes a venus. - mondjuk most ez a veszély nem fenyeget ;] -

[link] ram visszaosztása - genie bios settings - dram settingsen belül a DRAM frequency set (Mhz) az osztó beállításának helye. 200-on mindig 1:1-ben megy a procival, alatta lévő osztók esetében visszaosztásról beszélünk, fölötte pedig gyorsabban megy, mint a proci, tehát ''felfelé osztod''.

Végül a képek innen valóak: [link] asszem valahol a topic elején volt már linkelve, jó kis review :C

dbius

(#964) Qru válasza dbius (#963) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

:R Ha hazaértem átnézem!

(#965) Qru válasza dbius (#963) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Kis segítség kéne még, vhogy nem frankó tuning!

Ram-ot vissza osztottam, 180MHz-re raktam (így 211-en megy). FSB 11x230, C'n'Q: off, HT 4X, PCIe fixen 100

Így bootol, de Orthos kb egy percen belül hibát jelez és leáll. CPU startup feszt 1,45V-ra vettem de akkor is lehalt.

Most amivel stabil:
FSB:11x225 -ram szinkronban 450-en (2-3-2-6 1T és 2.66V-al, de ezek a by SPD értékei), HT 4X (így pont 900 ugye), és a stratup fesz 1,4V. (Cpu-z szerint csak 1,35V)

Mit nem állítottam be rendesen :F

Mi az a CPU VID control?
meg a
CPU VID Specila Control?
ezek auto-n vannak

amúgy véletlenül a HT eddig 1x-es szorzóra volt állítva! :Y :W

(#966) DeadMeat válasza Qru (#965) üzenetére

DeadMeat
(veterán)

a startup feszt ne pickald.Ami neked kell az a 2 dolog amit kerdezel :) Azokkal lehet emelni az uzemi feszet a procinak.A cpu vid az konkret ertekkel, a special pedig szazalekosan allitja a feszt :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#967) Vigneau válasza DeadMeat (#966) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

A %-os inkább a C'n'Q-hoz kell. No meg ahhoz, ha túl akarjuk lépni az 1.55V-os határt. ;]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#968) Qru válasza DeadMeat (#966) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Magyarul, akkor startupfeszt tegyem vissza 1,3V-ra, és SpecVID Controlt mondjuk 1,4-re.

és akkor jöhet a 11x230 FSB és ramot visszaosztva?

%-oshoz nem nyúlok. Nem tudok számolni a végén még elégetem a lapot/procit! :DD

[Szerkesztve]

(#969) dbius válasza Qru (#968) üzenetére

dbius
(addikt)

Közben válaszoltam a dfi totyikban is!

A startup fesz nálam az eddigi ÖSSZES procimnál AUTO-n volt, és semmi gondom nem volt.

Hajrá, aztán számolj be mire jutottál!

dbius

(#970) dbius válasza Qru (#968) üzenetére

dbius
(addikt)

Na, hogy haladsz?

(#971) westlake

westlake
(félisten)

ugy nez ki, sikerul 37k-ert megszabadulnom a laptol.. vegre ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#972) dbius válasza westlake (#971) üzenetére

dbius
(addikt)

gyáááá :W :Y pfff....

a vevő jól jár vele(d) ;]

- bár szvsz az enyém is az 5 éves fiamé lesz, LOL.... - :Y

(#973) westlake válasza dbius (#972) üzenetére

westlake
(félisten)

kezdett kicsit bosszantani, hogy 1 guriganyi cucc pihen a sarokban.. kiarusitok mindent ;)

Play nice!

(#974) dbius válasza westlake (#973) üzenetére

dbius
(addikt)

jujjj, 1 gurigányi..... :Y

foglalkozása: GYŰJTŐ :DDD

nem semmi vagy :R

(#975) Qru válasza dbius (#970) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

1.45V-al megy 230-at, de itt már nem tudom eléggé hatékonyan hűteni. 60-63fok között mozog Orthossal terhelve. Alacsonyabb feszen nem megy, LDT meg egyéb feszemelés sem segített. :( Úgylátszik kéne vmi ütősebb procihűtő :F

(#976) DeadMeat válasza westlake (#973) üzenetére

DeadMeat
(veterán)

mid van meg?Proci pl? :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#977) Qru válasza Qru (#975) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Sikerült 1,425-el is 230-at kihozni belőle. 2óra Oblivionután sem fagyott ki, és nem főtt+. 60fok max-ja.

(#978) dbius válasza Qru (#977) üzenetére

dbius
(addikt)

Na, ez már jó eredmény, ha oblivion után nem fagyott ki, akkor valszeg stabil ;)

Jobb hűtő: tuningban nem nagy esélye van - léghűtésnél - hogy többet fog menni a procid, inkább a hőmérséklet csökkentésére jó. Kérdés, hogy a többletberuházás megéri-e neked!

(#979) Hack3er válasza Qru (#965) üzenetére

Hack3er
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Látom hogy nem csak egyedul szenvedek a tuningal, persze nekem se akar jó lenni.
Nekem az a bajom hogy ha felhüzöm a procit 2500Mhz-re és vissza akarnám osztani a ramot 180-ra és ujra indul, nem lépbe winbe. :O

Nem tudom hogy mi lehet a problémája.

Én nekem nem Venus-om van hanem Ultra-D-m.

(#980) Vigneau válasza westlake (#971) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Az igen, szép ár egy Venusért... :Y

(#981) Qru válasza dbius (#978) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Kicsit fura a dolog, Cpu-z szerint csak 1,4V a fesz (bios ban 1,425V), de alámér rendre (1,375->1,35 & 1,35->1,3).

Csak cpu-t tesztelve Orthos simán futkorászik max 60fok körül van a melegebbik mag. Ha stres-tesztre állítom akkor pár perc után behal. Ram tuti bírja, mert minden by SPD és ha a 225-öt bírja, akkor visszaosztva a 211-et miért nem???

Amúgy Oblivion alatt nem megy csak 50fok környékére. Kíváncsiságból néztem 3DMák tesztet, 2480MHz-ről 2530Mhz-re húzás után 1-2FPS-t kaptam pluszba. Vissza rakom alapfeszes 11x225-re, úgy nem melegszik annyira és úgy is bőven elég még az Oblivionhoz is.

Háát, vízhűtéshez még kicsit gyűjtögetnem kéne, talán majd jövőre, de lehet addigra váltok majd ha kijön az új AM3-as AMD proc. Meglátjuk mennyire veri le a C2D-t.

To Hack3er: Jobban visszakéne osztani és magasabb FSB-t próbálni. Mert ahogy látom hasonló a problémánk, csak nálam bejön a win. Játékok alatt satbil (tnap Obliviont nyomtam 4órán keresztül és semmi fagyás) Orthosban meg sec-perc alatt elbukik. :W

Hát ezért vettem über-brutál tunin lapot :F :Y

(#982) dbius válasza Qru (#981) üzenetére

dbius
(addikt)

Ha a cpu test nem hibázik, csak a stress, akkor inkább a ram a ludas benne!

nah, ha by spd-n van, akkor állítsd be magad kézzel a gyári értékekre! és úgy próbáld a tuningot, jobb eredményeket fogsz elérni! hidd el, tapasztalat!

Jó lap az, hidd el nekem, csak meg kell ismerni...

dbius

(#983) Qru válasza dbius (#982) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Igen én is vmi ilyesmire gyanakodtam. Akkor SPd-t hanyagolom, beállítom kézzel az időzítéseket. Majd utánna nézek, hogy BIOS ban melyyik érték melyik (vagy ha tudod és elárulod akkor annak nagyon örülnék), mert az jó tudom, hogy 2-3-2-6 1T, de a pontos neveiket nem tudom, meg ahogy láttam bios-ban ott egy csomó másik értéket is meglehet adni, azoknak az időzítéséről meg halványlila... sincs.

Igen, ezt mondták páran, hogy ki kell ismerni, mert nem olyan egyszerű a DFI. Rajtavok a témán! :P (főleg, hogy nagyon sokat segítesz/-tetek ebben :R )

(#984) dbius válasza Qru (#983) üzenetére

dbius
(addikt)

Javaslom, hogy ezt töltsd le, és nézd át, nagyon hasznos olvasmány ;) [link] Ebből egyértelmű lesz, hogy melyik elnevezés micsoda!

Amiben tudunk segítünk, ezért vagyunk, bár mi ''csak az ajtót tudjuk megmutatni, de Neked kell átlépned rajta'' :DD fú, tiszta mátrix :DDD

dbius

(#985) Qru válasza dbius (#984) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

:DDD Az az, Mátrix! :) Este megnézem és akkor próbálkozok tovább. :R

De métrix hez jú dbius! :D

(#986) dbius válasza Qru (#985) üzenetére

dbius
(addikt)

:C Várom az eredményt ;)

hmmm.... a franc se tudja, már nem emlékszem melyik pirulát kaptam be, a kéket v. a pirosat :DDD

(#987) Soak válasza dbius (#984) üzenetére

Soak
(veterán)

pirulát nem árulsz ?:DDD

(#988) attika80 válasza dbius (#986) üzenetére

attika80
(aktív tag)

A beceneved mostmar Neo. Follow the white rabbit:D:D:D:D

(#989) Qru válasza dbius (#986) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Húú, ez elég komoly tutning ismertető! Mire átrágom magam; nem holnap lesz... :) De azért próbálkozok!

Thx még egyszer!

(#990) dbius válasza attika80 (#988) üzenetére

dbius
(addikt)

:Y So I'm the ONE I knew it..... :))

I will not follow her.... I'll @@@@@ her..... :Y

ON

(#991) dbius válasza Soak (#987) üzenetére

dbius
(addikt)

Én nem.... De bárkinek adhatok a piruláért cserébe valamit.... mondjuk bilincset.... :P

(#992) dbius válasza Qru (#989) üzenetére

dbius
(addikt)

Valóban remek gyűjtemény! Javaslom, hogy mivel a memória rész nem tiszta, ezért azt nézd át először!

Soxerencsét és nincs mit, reméljük hasznos lesz számodra és tovább jutsz tuningban!

dbius

(#993) Soak válasza dbius (#991) üzenetére

Soak
(veterán)

Eszembe jutott ,hogy zsandár vagy mikor már nem tudtam modolni :D de term piros vagy kék pirulára gondoltam :P

[Szerkesztve]

(#994) dbius válasza Soak (#993) üzenetére

dbius
(addikt)

Nya.... fogok én még kapni ezért a fejemre....

(#995) dbius

dbius
(addikt)

[kép]

LOL :Y Egyedi számítógépasztal jó áron eladó :Y :C

[Szerkesztve]

(#996) Vigneau válasza dbius (#995) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Ilyet még álmomba se... :DDD :C

(#997) dbius válasza Vigneau (#996) üzenetére

dbius
(addikt)

Ezzel a hűtéssel a Te pwm hűtésed is megoldódna :Y

[kép]

:DDD

Mostmár befejezem, sorry a többiektől... :R

(#998) attika80 válasza dbius (#997) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Haggyad mar. Ez a hutes nagyon gyenge Vig tuningjaihoz:D:D:D:D:D Basszus ez a hutes hjajj de szupi:)

(#999) Vigneau válasza dbius (#997) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Inkább égjen szénné a PWM-em... :DDD :R :C

(#1000) Soak válasza dbius (#997) üzenetére

Soak
(veterán)

Booooooloooonnndddd :Y , ennyierővel már viz :D

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.