Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

(#251) Rajjmen válasza Csaba.... (#250) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Ok...

THX...

És jó az aláírásod... :D :DD

(#252) dbius válasza Csaba.... (#247) üzenetére

dbius
(addikt)

adataimnál minden cuccomat megnézhetsz. egyébként enermax liberty 500w.

(#253) dbius válasza Csaba.... (#234) üzenetére

dbius
(addikt)

No, most is folyamatosan 69-71 fokot mutat everest (2.20.405 van meg).

Én az összes bordát megtapogattam, de egyik sem süt, mind csupán kézmeleg, vagy még hidegebb (igen, a proci melletti és a többi is, mivel az összes bordával ellátottat megtapogattam...)

Az való igaz, hogy a proci mellettiek voltak a melegebbek, de mondom azok is enyhén szólva kézmelegek, egyáltalán nem sütnek.

Egyenlőre mégsem rakok arra a részre semmit, majd meglátom hogy alakulnak a dolgok.

Üdv!

(#254) dbius

dbius
(addikt)

Egy érdekességre lettem figyelmes. Motherboard monitort használok, ami a tálcán mutatja a proc meg lap hőmérsékletét. Viszont azt vettem észre, hogy ez kavarja meg az everestet, ugyanis, ha mm-ban állítok érzékelő-típust, akkor az everest is változtatja a hőmérséklet értékeket.

Jelenleg pl. everest amit eddig 71 foknak mutatott, az jelenleg 33 fok körül mozog... Érdekes, akkor melyik a valós??? No mind1, nem is ez az ami miatt írni akartam.

Tesztelgettem egy kicsit, és sikerült elérnem 10*300-on a 3000 Mhz-et a procival, szinkron memókkal, azaz ddr-600-ban, 1T-ben, igaz, a gyári értékeknél picit lassabb időzítéssel, gyári 3-4-4-8, beállított 3-5-5-10. (procinak asszem 1,525 volt beállítva, memnek meg kereken 2,8) Chipsetnek nem adtam plusz feszkót.

Hőmérsékletek ezen a szinten: proci 41 idle, lap 40 idle.

Itt a két kép a memóról, meg a prociról.

[kép]

[kép]

Viszont egyenlőre nem sikerült stabilizálni, a superpi 32m elszáll kerekítési hibával a 3. loop környékén.

A procit nézegettem, 3100-on még bebootol, de egyből resetel a post után.

3050-en még a win elindult, de betöltés közben elszállt. (1,55 voltig néztem a procit, tovább egyenlőre nem) tehát valahol itt lesz a vége... majd azért még meglátjuk ;)

Szerintetek a memóimnak mekkora max feszt adhatok??? UCCC chipes (gyári érték 2,6-2,8 között)

Bocs, ha kicsit keszekusza módon fogalmaztam és írtam le, de sietek!

Várok ötleteket, hogyan próbáljam ezen a szinten, 10*300-on, szinkron rammal stabilizálni...

Üdv, és írjatok Ti is további eredményeket!

[Szerkesztve]

(#255) attika80

attika80
(aktív tag)

Sziasztok

Megjottek a ramjaim amit gariban csereltek.Crucial ballistix tracer 2x1gb pc4000. Szomoru vagyok nagyon. Az elozo modulpar az expertben 285-ot ment. Az ujjak a venusban meg 250-en is hibaznak. Nem tudom hogy a venus miatt vagy valami gagyi ramot kuldtek. Nem lattam meg olyat hogy ezek a ramok ne mentek volna 280-at. Na mind1 nem nagyon orulok most:(

Sziasztok

[Szerkesztve]

(#256) Csaba.... válasza dbius (#254) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Milyen memóriád van pontosan?
Én most tesztelek egy Corsair XMS 4000 Platinumot 2X1GB UCCC Ez nálam alapfeszen viszi STABILAN az 500 mhzt-. Ez azért nem semmi.

Tegnap teszteltem egy 3700+ San Diegot: 1,525V+110%=1,65V Ezen vitte nálam stabilan a 2970 MHZ-t.

Úgy próbáld meg belőni a memóriát, hogy egy magasabb frekvenciára állítsd, ahol már hibázna. (cpu-t alacsonyra; pl.: 7-s szorzó) Futtasd le a memtestet. Ezután adjál neki feszt mindaddig, amí csökken a memória ''hibázásainak száma'' Memtest alatt. Amikor már többet hibázik, akkor sok neki a fesz.(2,74V-ról indulj felfelé)

(#257) Csaba.... válasza attika80 (#255) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Ez tényleg eléggé kellemetlen. :(
Nálam pl.: a Venusban ha a chipset feszt egy kicsit is megemelem pl: 1,54V-ra, azon nyomban instabil lesz a rendszer.

(#258) dbius válasza Csaba.... (#256) üzenetére

dbius
(addikt)

gskill, nekem is 500-as (2*1 gb). 520-on nekem is megy alapfeszen stabilan.
no majd próbálgatom!
Thx :R

(#259) Csaba.... válasza dbius (#258) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

G.Skill HZ alapfeszen 520-n stabil? Ez nagyon szép!

(#260) dbius válasza Csaba.... (#259) üzenetére

dbius
(addikt)

a west által linkelt fórumon ment ez a ram 600 fölött is, de én már akkor is királynak érezném magam, ha 600-on stabilizálni tudnám. :DDD
Az biztos, hogy mindent meg is fogok tenni ennek érdekében.

(#261) Csaba.... válasza dbius (#260) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Nem akarlak elszomorítani, de nekem már volt egy ilyen a kezeim közöt (pont a westlake-é), de az max 540 mhz-t ment, és ott sem volt teljesen stabil. Egyébként DFI-vel 510-520 mhz között volt a vége stabilan.

[Szerkesztve]

(#262) dbius válasza Csaba.... (#261) üzenetére

dbius
(addikt)

hát ha nem fog jól menni, akkor lehet lecserélem majd egy pár 1 gigás gskill DDR600 1t-re. de majd meglátom mi a vége stabilan ezeknek.

(#263) Csaba.... válasza dbius (#262) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Hát G.Skill 2X1 Gb-ból tudomásom szerint nincsen 600 MHZ-s. A legjobb 2X1 GB-s modul az 500 mhz-s HV. Az időzítései 3-3-2-8, vagyis, mint a Mushkin Redline-nak

(#264) dbius válasza Csaba.... (#263) üzenetére

dbius
(addikt)

:U Bocs, félreérthető voltam 2*512Mb-ra gondoltam.

(#265) attika80

attika80
(aktív tag)

Sziasztok

Na a crucial ballistix ramok mentek ebayre. Megrendeltem az uj g.skill-t. Ma megjott az opteron 170, es az fsp 700w epsilon. Holnap megkapom a ramokat is. Csaba az elozo G.skill a 3-4-4-8-1t-s modulok mentek 305-ot is stabilan. Remelem jok lesznek majd ezek az uj ramok. Eleg huzos aruk van bizom bennuk :)) beszamolok majd a fejlemenyekrol.

Byez

(#266) dbius

dbius
(addikt)

Nos, alakul ez... visszábbvettem cseppet. 10*280, szinkron ram, biosban proci fesz: 1.45, memók 2,74

memtest hiba nélkül fut, superpi 32m STABIL!!!! :))

[link]

Attika80: nem semmi cuccod lesz abban a gépben összerakva... :R

(#267) Csaba.... válasza attika80 (#265) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

700W Epsilon? Servert építesz? :)
G.Skill HV-t rendeltél? Mert azok iszonyatosan jól mehetnek. :)

(#268) Csaba.... válasza dbius (#266) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Nekem csak 2605 mhz-t megy stabilan.(1,59V) Fölötte már túl nagy feszt kell neki adnom. Az az 560 MHZ nem semmi! Úgy látszik nem hiába kerül ennyibe a Venus. :)

Nálam volt olyan, hogy a Prime 3 óra után hibázott. Hát mit mondjak: nagyon örültem neki. :)

(#269) attika80 válasza Csaba.... (#267) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia

Igen FSP 700w bent is van mar a gepben. Az opteron 170 is. Alapfeszen most 2500 nal vagyok vele gyari hutovel. Nem osztom vissza a ramokat holnap ugy is megjon a g.skill nem kinlodok a cruciallal. Szoaval meg az jon holnap. Talan fel kene raknom az asetek vizhutest is de nekem annyira nem jon be a viz:(:( Chipset blokkot sem tok nagyon szerezni a dfi-hez. Alphacool meg itt nem nagyon van. Majd meg meglatom. Amugy igen a ramok az uj ramok 3-3-2-8-1T .[link] oket rendeltem. Holnap mar tudok rola irni ha erdekel valakit.

Sziasztok

(#270) Csaba.... válasza attika80 (#269) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Szia!

Hogyne édekelne. :) Nagyon kíváncsian várjuk az eredményeket.
270$-ért nem tudnál nekem is szerezni egyet? :)
Egyébként valamit nem értek. Hogy lehet, hogy az FSP 700W epsilonnál gyárilag a 12V-s ágra csak 15A van megadva? :F

[Szerkesztve]

(#271) dbius válasza Csaba.... (#268) üzenetére

dbius
(addikt)

igen, de neked x2-d van, két maggal! azért egy ''kicsit'' többet tud ekkora sebességen is, mint az enyém...
attika: én is kivancsi vagyok azokra a ramokra!

(#272) M3kk válasza Csaba.... (#270) üzenetére

M3kk
(őstag)

Mivel 4 12+ -s aga van , ezert jo az a 15A :D

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#273) Csaba.... válasza M3kk (#272) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Tényleg, nem vetem észre. :DDD

(#274) dbius válasza attika80 (#269) üzenetére

dbius
(addikt)

megkaptad a ramot? mennyit mennek? nagyon kíváncsi vagyok...

(#275) attika80 válasza dbius (#274) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia

Megkaptam igen de 259-en stabil 3-3-2-8-1t-ben de 260-on akarmit csinalok mar nem megy:( Kezdem azt hinni hogy mostmar en vagyok a bena. Nem hiszem hogy mindig gagyit fogok ki:( Hat ez van ha esetleg raersz dobhatnal nekem priviben egy leirast a beallitasaidrol. Megkoszonnem.

Szia

(#276) dbius válasza attika80 (#275) üzenetére

dbius
(addikt)

ugye a memóriákat a narancs slotban próbálgatod?
a beállításokat este elküldöm, itteni idő szerint persze.

[Szerkesztve]

(#277) Csaba.... válasza dbius (#276) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Van sebességkülönbség a narancs és a citrom slot között? :F
Mondjuk nekem régen az UCCC-s HZ csak a narancssárgában ment.

Attika: Adtál neki feszt?

(#278) dbius válasza Csaba.... (#277) üzenetére

dbius
(addikt)

nem sebességkülönbség van, hanem a narancs ajánlott a gyártó és a tapasztalatok szerint is a gyors ramnak. a citromban a 2t-s ram ajánlott.

(#279) M3kk válasza dbius (#278) üzenetére

M3kk
(őstag)

Venusnal nem tudom hogy van , de az Ultra-D , Sli-D , SLI-Dr nel a narancs slotok a magar MHZ hez ajanlottak , mig a citrom az alacsony idozitesu ramohoz .. Tehat narancs TCCx , meg hasonlok , citrom winbond

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#280) dbius

dbius
(addikt)

Tegnap este még próbálgattam a gépet.

ddr600-on, ill. ddr580-on a ram már a memtest során hibázott nem is keveset (hiába emeltem a feszt), mindig az 5-ös teszten, 98% körül.

Úgy tűnt, hogy 285-ön még fogom tudni stabilizálni (remélem), akkor csupán egyetlen egyszer hibázott memtestben, 8 pass után.

Egyébként nekem úgy tűnik, hogy ez a ram inkább az alacsony feszt szereti, nem a magasat (gyári értékeken belül is...) :F

Majd meglátjuk, még jelentkezem! ;)

M3kk: szerintem én is ugyanezt írtam :), csak kicsit másként fogalmaztam. Amúgy west a topic elején még be is másolta, ha jól emlékszem a manual ezen részét

Attika80: mindjárt küldöm a privit, biztos, ami biztos, mert a végén még elfelejtem :DDD

(#281) M3kk válasza dbius (#280) üzenetére

M3kk
(őstag)

Nem.. te teljesen mast irtal :) Alacsony idozites : 2-2-2-5-1T , vagy 1.5-2-2-5-1T stb.. ez citrom slotban.. Winbond ramoknak..

2.5 3 3 7 , 2.5 4 3 7 , 2.5 4 4 7 , stb stb , ugyancsak 1T , ez TCCD es tarsai , @300 fsb magassagaban narancs slot..

PS : ki az a west? :U

(#282) #gab_ válasza M3kk (#281) üzenetére

#gab_
(őstag)

westlake

(#283) Balika911 válasza dbius (#280) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Ezeknek a RAM-oknak valahol 2,8, ill. 2,9V körül mozog a sweet point-ja. Az ennél magasabbb feszültség maximum a modulok hőmérsékletét növeli, az elérhető teljesítményt nem. :)

M3kk: west = westlake

(#284) tts válasza M3kk (#281) üzenetére

tts
(addikt)

bocs, de ez nem egészen igaz

Mushkin Redline XP 4000/ 512MB Winbond UTT 2-2-2-5 - narancssárga foglalat - ez sokunk tapasztalata

(#285) dbius válasza Balika911 (#283) üzenetére

dbius
(addikt)

:R Majd azt a szintet is megnézem ;)

(#286) M3kk válasza #gab_ (#282) üzenetére

M3kk
(őstag)

Ki az a westlake?

(#287) M3kk válasza tts (#284) üzenetére

M3kk
(őstag)

''Mushkin Redline XP 4000/ 512MB Winbond UTT 2-2-2-5 - narancssárga foglalat - ez sokunk tapasztalata'' ez az indok? :) vagy mi? A citrom slotokban 2-2-2-5 el magasabb frekv ersz el , stabilan mint a narancsba.. Erre akartam utalni a hozzaszollasomba.. Legalabbis , Ultra-D , Sli-D , DR nel igy van

(#288) Adrián29

Adrián29
(aktív tag)

Sziasztok!
Na végre én is egy ilyen alaplap tulajdonosa vagyok.
Köszi tts.
További szép napot mindenkinek!

(#289) #gab_ válasza M3kk (#286) üzenetére

#gab_
(őstag)

egy ph-s arc aki más super PI-s eredmenyevel gizdazott :DDD

(#290) dbius válasza Adrián29 (#288) üzenetére

dbius
(addikt)

:R Gratulálok. Soxerencsét hozzá!

Tts: Ezek szerint eladtad a saját magadnak szánt példányt is, vagy szereztél még...??? :U

(#291) tts válasza dbius (#290) üzenetére

tts
(addikt)

;) el - egy nagyon rendes srácnak - egy olyan konfoghoz ami megérdemli ezt a lapot - nekem úgyis olyan van amit épp akarok - most pl. egy LP 925X-ben P4 630 és vízhűtés - eszméletlen, én eddig is azt hittem, hogy csendesek a gépeim - de ezt most át kellett értékelnem :O

(#292) dbius válasza tts (#291) üzenetére

dbius
(addikt)

Az a config valóban megérdemel egy ilyen lapot... Tudom, mert ha minden igaz lehet, hogy én fogom összerakni... (azt is) :C

ha ezt korábban tudtam volna (hogy eladod a venusod Neki), akkor akár el is hozhatta volna Tőled a floppy kábelem, nem kellett volna postáztatni... De mostmár mind1. A lényeg, hogy hétfőn (remélem) hozza a postás...

(#293) tts válasza M3kk (#287) üzenetére

tts
(addikt)

[link] ilyen hozzánemértő helyeken is a narancsba rakták - de tudom ez sem indok ;) vagy mi

ja és még annyit - ''le style c’est l’homme meme''

(#294) Adrián29 válasza dbius (#290) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

Köszi!!!
Mondtam,hogy jövőhét péntek.:)
Utánna már csak a monitor.
Szóval ahogy megbeszéltük:)
Számitok rád!
Amúgy eszméletlen ennek az alaplapnak a csomagolása.ÁÁÁ még majdnem 1 hetet kell várni mire be lesz üzemelve.

Üdv:Adrián

(#295) Adrián29 válasza tts (#291) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

Te is nagyon rendes voltál hozzám!
És amit megbeszéltünk,szerdán várni fogom a prividet!

További szép napot neked!

(#296) dbius válasza Adrián29 (#295) üzenetére

dbius
(addikt)

Azért remélem, hogy nem az eredeti floppy kábelt hoztad el, mert mint az kiderült, x@r..., nem működik vele a floppy. (én meg azt hittem elsőnek, hogy a floppy vezérlő rossz a lapon...)

(#297) Adrián29 válasza dbius (#296) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

Erre gondoltam:)
Megmondom őszintén,hogy hitrelen nem jöttem rá,hogy pont neked van gondod a kábellel::(
Elhoztam volna neked,de ez már igy alakult.

(#298) dbius

dbius
(addikt)

Újabb állomás, :))

Proci: 3000 Mhz, 10*300
Igaz, a memóriák visszaosztva (biosban 180-ra), így csak 273 Mhz-en mennek.

Superpi 32m stabil :C

[link]

A memóriával még azért próbálkozom, ill. megnézem, hogy visszaosztott memókkal hol a vége a procinak ;)

Üdv!

(#299) tts válasza dbius (#298) üzenetére

tts
(addikt)

:C durvul a dolog szépen

(#300) dbius válasza tts (#299) üzenetére

dbius
(addikt)

:R

Sajnos úgy néz ki, hogy ez lesz a vége a procinak is, meg a memónak is... (bár alaposabban meg fogom izzasztani a procit meg a memót is, de nem sok reményt fűzök hozzá)

3100-on a proci (visszaosztott rammal) indítja a win-t, de aztán mindíg máshol leáll hibával (feszt 1.7-ig emeltem, tovább léghűtéssel nem megyek).

3050-en még indul win meg a superpi is, de a kerekítési hiba jelen van, nem stabil.

Szinkronban azért még megpróbálom a 10*285-öt, mert ott egyetlen egyszer hibázott a ram, majd meglátjuk.

szvsz azért ez sem rossz a procitól és a memóriától sem...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.