Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#201) tts válasza gabson (#196) üzenetére

tts
(addikt)

jumper átrakva?

ha igen és nem jelenik meg a BIOS-ban a 3,2 V feletti állítás lehetősége, akkor BIOST kell frissíteni - elvileg ennyi az egész :R

(#202) gabson válasza M3kk (#200) üzenetére

gabson
(csendes tag)

pontosan melyik vcore mert azt hiszem 3 van ird le lécci a pontos nevét ha tudod koszi már csomóféleképpen próbáltam

(#203) gabson válasza tts (#201) üzenetére

gabson
(csendes tag)

az lehet mert 06.havi a bios lehet windows alol vagy floppys

(#204) tts

tts
(addikt)

:D majdnem - de innen ered egy mérnök-hőfizikusi diploma - csak ezt nem szeretem emlegetni észosztáskor - meg egy feleség aki megvan 22 éve - még stimmel is a téma a Vénusz topicba :DD

(#205) tts válasza gabson (#203) üzenetére

tts
(addikt)

csak azért merem ilyen határozottan állítani, mert Achillus a szemem előtt követte el ugyan ezt ugyan ilyen gondnál a múlt héten

(#206) gabson válasza tts (#205) üzenetére

gabson
(csendes tag)

köszi akkor megpróbálom remélem sikerül

(#207) M3kk válasza gabson (#203) üzenetére

M3kk
(őstag)

Nem kell Biost frisiteni .. a CPU feszeket (2 van Az elso a Startup Voltage , a masikat nemtudom pontosan) allitsd egy ertekre , ne legyenek autora teve.. utana mentsd le a bealitasokat > restart > Biosba belep , es ott lesznek a 3.2v folotti ertekek is..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#208) gabson válasza M3kk (#207) üzenetére

gabson
(csendes tag)

kipróbáltam nincs ott van cpu-vid startup value
cpu-vid controll
cpu-vid special controll 1-3-beállitottam egy értékre és nem jött elő

(#209) attika80 válasza M3kk (#195) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia

Igen van ezpertem is, meg mindig megvan. Nem tudtam kiprobalni azokkal a ramokkal sajnos tonkrementek. Crucial ballistix tracer ramok. Most varom a cseret. Az expertben 285-ot mentek 2x1gb-os modulok. Most jon a csere ram de az mar nem ugyan az lesz de kivancsi vagyok mit mennek a venusban. Majd linkelek.

Szia

Ui: az expert ha erdekel valakit akkor szoljon egy chipset huto kell ra.

[Szerkesztve]

(#210) dbius válasza gabson (#208) üzenetére

dbius
(addikt)

hm... Te egyáltalán a dram voltage-ben nézted az állítható értékeket?
bocs, de láttam már karón varjút

(#211) gabson válasza dbius (#210) üzenetére

gabson
(csendes tag)

igen de 3.2.volt a max

(#212) dbius válasza gabson (#211) üzenetére

dbius
(addikt)

bios reset? és utána újabb próba?
akarom mondani clear cmos... :DDD

[Szerkesztve]

(#213) peterkeT

peterkeT
(nagyúr)

Kitakarítottam a témából az offot és a személyeskedést. M3kk, szeretnélek megkérni, hogy vegyél vissza, mert nagyon olybá tűnik, hogy te vagy az, aki szítod az értelmetlen és személyes vitát. Ha valakivel nézeteltérésed van, azt légy oly kedves nema fórum nyilvánossága előtt (és főleg egy szakmai témában) lerendezni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#214) M3kk válasza gabson (#211) üzenetére

M3kk
(őstag)

Ember , ha a jumpert atrakod 4V re , es a feszeket nem hagyod auton , meg fognak jelenni a 3.2 nel magasabb ertekek is.. 100% ..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#215) M3kk válasza attika80 (#209) üzenetére

M3kk
(őstag)

$ ?

(#216) gabson

gabson
(csendes tag)

sehogy nem jön elő biost frissitettem

(#217) dbius válasza gabson (#216) üzenetére

dbius
(addikt)

hát akkor próbáld megbeszélni valakivel, akinek ugyanilyen lapja van, msn-en!

(#218) M3kk válasza gabson (#216) üzenetére

M3kk
(őstag)

OK.. a 4V os jumper melyik fele van teve? A memoriak fele , vagy az alaplap szele fele?

(#219) gabson válasza M3kk (#218) üzenetére

gabson
(csendes tag)

alaplap széle felé a könyvben világosan le van irva és rajzolva is mégse jó

(#220) dbius

dbius
(addikt)

no, megnézte vki azt a fránya floppy kábelt?

(#221) Rajjmen válasza dbius (#188) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

Bocs csak ma olvastam az üzid, csak az a baj, hogy csak pénteken tudom megnézni neked, mert akkor leszek csak otthon...
Sorry...

De írok amint megnéztem...

Rajjmen

(#222) dbius válasza Rajjmen (#221) üzenetére

dbius
(addikt)

Thx, de oszintén remélem, hogy addig tts és csaba megnézik... :R
és talán én is addig... szintén remélem...:D

(#223) tts válasza dbius (#220) üzenetére

tts
(addikt)

meg

Csaba és én - tényleg nem jó a kábel :O

(#224) dbius válasza tts (#223) üzenetére

dbius
(addikt)

nem örülök neki, de legalább úgy tűnik, hogy nem a vezérlő a rossz. remélem ma este én is meg tudom nézni. amúgy Thx! :R küldök privit

(#225) dbius válasza tts (#223) üzenetére

dbius
(addikt)

No, végre le tudtam tesztelni, nekem is a kábel volt sz@r, hálistennek nem a vezérlő...
tts küldök megint privit :D

Üdv!

(#226) Csaba.... válasza dbius (#224) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Elhoztam a lapot, éppen most telepítem a dolgokat.
Amint TTS írta, nem volt jó a floppy kábel, de ez még semmi, a mellékelt driver floppy full üres, még meg sincs formázva! :)

Barkácsoltam egy kicsit vettem e CoolerMaster Hyper6+-mra egy 12cm-s TT hűtőt. Most 25C Windowsban. :D De az Everest összekeveri az összes érzékelőt. Fesz. szab, cpu, meg az Északi hidat is! Szuper!

Folyt köv. :)

(#227) tts válasza Csaba.... (#226) üzenetére

tts
(addikt)

hmmm... ajándék vadi új floppy - nincs is rajta a tartozék listán :D

(#228) Rajjmen válasza tts (#227) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

Én pl egy WinXP64bit-t raktam fel először, és a driver-ket akartam felrakni a CD-ről, de kiírta, hogy nem kompatibilis a 64bit-s XP-vel...
Kicsit érdekes... :F

Nektek nem volt hasonló gondotok...
Jaa, meg vmikor újraindításkor megállt az üdvözlőképernyőnél...
Mondjuk akkor még folyamatosan mentek fel a cuccok... lehet azért... Azóta meg nem volt a közelemben a kicsike, ezért nem is tudom tesztelni...

De ameddig használtam, addig nagyon kellemes en gyors volt az ASUS után... :D

Rajjmen

(#229) Csaba.... válasza Rajjmen (#228) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Amikor megáll az üdvözlőképernyőnél, az NCQ hiba. (velem is eljátsza néha, de ez win. hiba)
Ilyenkor: Csökkentett módban vedd ki az NCQ-t, és utána menni fog.

(#230) Rajjmen válasza Csaba.... (#229) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Köszi szépen a tippet...

Az ASUS-nál is volt gondom az NCQ-val...
Megnézem a hétvégén...
Még egyszer köszi a tippet...

Rajjmen

(#231) dbius válasza Csaba.... (#226) üzenetére

dbius
(addikt)

Az se semmi... :D

De legalább annak a tartalmát le tudod tölteni a netről... de a kábelt viszont nehezen... :DDD

dfi streeten azt olvastam, hogy nem igazán kell megbízni sajnos a venus ''hőérzékelőiben'' sem, csakúgy mint az expertében... Volt akiknek terheletlenül 15-18 fokot mutatott folyamatosan, terhelve meg 25-30-at...

nekem most win alatt terheletlenül 40 fokot mutat (2860 Mhz), terhelve még nem néztem.

De azt én is látom, hogy össze vissza ír az everest... nekem most épppen valamire 70!!! fokot mutat... bocs, 71-et... ezt add össze.

A ventik fordulatszámát is eléggé furán jelzi nálam... megcseréli a táp, meg a híd ventijét.

No, majd én is jelentkezem.

Üdv!

(#232) Rajjmen válasza dbius (#231) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Ezzel a gondal én is találkoztam...
Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel de én hagyom hogy a gép szabályozza a ventik sebességét...
Vagy ti fixre állítottátok???

(#233) dbius válasza Csaba.... (#226) üzenetére

dbius
(addikt)

Ja, és ezzel kellett volna kezdenem: GRATULA A LAPHOZ!!! Soxerencsét hozzá!

(#234) Csaba.... válasza dbius (#231) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Köszi!

Most éppen tesztelek. :) 2630 MHz megvan, most megyek feljebb. :DDD

A 71 nagy valószínűséggel a fesz. szab. lesz. Nekem egy venti hűti. Elvileg ott kell lennie az alaplapi tápcsatlakozók mellett. Ha süt a borda, akkor megtaláltad. :D

Egyébként ti az alaplapra 4-vagy 8 pines 12V-s tápcsatlakozót dugtatok? (az én tápomon csak 4 pines van)

[Szerkesztve]

(#235) dbius válasza Rajjmen (#232) üzenetére

dbius
(addikt)

A bios beállításra gondolsz, ugye???

Én egyenlőre ezt a részét nem piszkáltam, de eddig jónak tűnik az alapbeállítás. A proci ventim 1000 alatt pörög így a max 2200 helyett, a táp is 1000 alatt volt eddig.

majd ha szükségét látom, akkor beavatkozom....

A c&q-t én is akarom használni majd (nem árt, ha nem mindig maxon pörög a húzott proci), melyik c&q driver jó, ti melyiket használjátok???

eddig soha nem használtam, ezért kérdezem (ami amd oldalán van, az jó???)

(#236) dbius válasza Csaba.... (#234) üzenetére

dbius
(addikt)

akkor oda gyorsan fogok én is valami hűtést eszközölni, mert az nekem túl soknak tűnik... :(

Te milyen ventit tudtál oda helyezni és hogy oldottad meg a rögzítést???

(#237) Csaba.... válasza dbius (#236) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Nekem az Ultra-D-n 85C is volt hűtés nélkül, aztén gyorsan szereztem rá egy ventit. Annál még csak úgy oldottam meg, hogy felkötöttem madzaggal egy 8cm-s ventit.(kábelekre, és a venti 4 sarkán átfűtem) :DDD Ez -20C-t jelentett neki.

Most a Hyper+-m-ra, amire elvileg 10cm-s hűtő kell, rátettem egy 12cm-st, úgy hogy a venti lelóg a borda rész alá, és így hűti azt a bordát is.

Hyper6+ [link]

[Szerkesztve]

(#238) Rajjmen válasza dbius (#235) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Igen bocsi... Gratula Csabinak... :C

Én is alapon használom a ventiket... A lap szabályozza a fordulatot...
A C&Q-t még én nem használtam, ezért ehhez nem tudok mit szólni... :(
Az alaplapra én is csak 4-s 12V-t raktam, de az jó addig ameddig nem SLI-ben használod... Akkor kell csak a 8-s csati, ha SLI-t használod...
Egyébként ha majd húzom, akkor én is maxra fogom állítani a ventiket...

(#239) Rajjmen válasza Csaba.... (#234) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Nekem egy Zalman 7000 AlCu van rajta és az is elégnek bizonyult a körülötte levő cuccok hűtésére...
Bár nekem a házamban teljesen át van alakítva a keringési rendszer...
Az meg elég jól végzi a dogát... :D

(#240) Csaba....

Csaba....
(senior tag)

Hihetetlen milyen érzékeny a beállításokra. 2650 mhz megvan nagy nehezen.

Kíváncsi lennék, hogy ti a Genie Bioson kívül miket szoktatok még állítani?

(#241) cikasz

cikasz
(őstag)

Sziasztok.
Mi a különbség az Expert és a Venus között?

www.akciofigura.hu (FOV - Dragon - DID - Hot Toys - 3R)

(#242) Rajjmen válasza cikasz (#241) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Helló...

A Venus a DFI 25. évfordulójának tiszteletére készült...
Az össztes kondi aluminium rajta, ezért jobban bírja elvileg a tuningot... :DD
Lehet, hogy az architektúráján is változtattak, de ezt nem tudom biztosan... :F
Összesen 1000db készült belőle...
Egyedi csomagolása/doboza van...

Most hirtelen ennyi jut eszembe... Ha még vmi eszetekbe jut, akkor egészítsétek ki...
THX

Rajjmen :)

(#243) M3kk válasza Rajjmen (#242) üzenetére

M3kk
(őstag)

XS en vannak , akik Expertre venus biost raktak , es megy ;)

(#244) dbius válasza Csaba.... (#234) üzenetére

dbius
(addikt)

Szia. A tápomon szerencsére van 2*4 pin csatlakozó, így én mindkettőt rádugtam. De ahogy olvastam, egy db. 4es csatival is ugyanolyan jól megy.

A floppy tápcsatlakozót viszont nem dugtam rá az alaplapra, mivel arra tényleg azt írja, hogy csak akkor kellhet, ha sli rendszert használunk.

(#245) dbius válasza M3kk (#243) üzenetére

dbius
(addikt)

Ez pontosan így van. Várható is volt egyébként, hogy működni fog, mivel a nyilvánosságra hozott adatok szerint csupán a kondik és a bios lett lecserélve az experthez képest!

(#246) dbius válasza Csaba.... (#240) üzenetére

dbius
(addikt)

Hát, én az általad említetten kívűl a többibe nem nagyon állítottam egyenlőre semmit sem, az általános és szokásoson kívűl (floppy seekup disabled, boot sorrend, ilyesmik, ill. mivel nem használok jelenleg netet, letiltottam a vezérlőket, valamint a sata vezérlőket, és a raid-et is).

A genie bioson belül viszont van éppen elég állítgatni való (hálistennek). Mire kiismerjük, lehet nyugdíjasok leszünk.... ;)

Nekem eddig egyébként 2915 Mhz ment probléma nélkül max, de 3000-ig fel akarom tornászni, csak alaposan meg kell ismerni a biost... ami nem egy könnyű dolog, főleg mivel eddig nem volt dfi-m, és azért ez a bios nem semmi.... :R

(#247) Csaba.... válasza dbius (#244) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Hello!

Milyen tápot használsz?

Sajnos a procimnak 2650 mhz a vége. :O A srác aki eladta nekem, azt kamuzta, hogy ment 2800 mhz-t is. Na ezért majd elbeszélgetünk....

Amit észrevettem az Ultra-D-hez viszonyítva: memóriák jobban mennek, a feszt egész apránként lehet adni, és a feszültségek sokkal kiegyensúlyozattabbak. Az Ulra-D-nél sokat kellett játszadoznom a fesz-el.

[Szerkesztve]

(#248) Rajjmen válasza dbius (#246) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Igen egyet értek veled... Ez a BIOS nem egyszerű, de remélem a hétvégén lesz időm arra, hogy nekiálljak húzni a gépet......
Nekem is ez az első DFI lapom... Úgyhogy szoknom kell... :D

(#249) Rajjmen válasza Csaba.... (#247) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ti szorzón mennyit állíttok vissza...???
Mert igazából ezt az AMD-t még nem húztam..., csk még régebben P4-t és a Bartonomat... és azoknál nem kellett ennyi mindent állítani...

(#250) Csaba.... válasza Rajjmen (#249) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

.A 3200+-al 10X-s szorzóval próbáld.

Nekem már nem az első DFI-m. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.