Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#501) dbius válasza Rajjmen (#500) üzenetére

dbius
(addikt)

Ramot szerintem ebből ki lehet zárni, inkább a proci beépített memvezérlőjével lehet vmi.

Amúgy M3kk-nek igaza van, ezeket a szorzókat ilyen szinten már nem szereti.

Viszont én személy szerint most igen elégedett vagyok a 9-es szorzóval is, mint láthatjátok :D

Majd én is rákeresek erre, de amúgy valóban megoszthatnád tapasztalataid, vagy a forrást, hogy ne csak sötétben tapogatózzunk! :R

(#502) M3kk válasza dbius (#501) üzenetére

M3kk
(őstag)

DFi a ludas.. Paratlan szorzonal 1:1 be , valojaban nem megy 1:1 ben a ram :) Hanem kesevebbel.. az uj biosban van '' Added option for ''odd divisor correct'' '' , ez orvosolja a hibat.. szoval ugy kell elkepzelni , hogy paratlan szorzonal is visszaveszi a ramot , mint pl a nem egesz szorzonal , csak ott latod , itt meg nem :) Szoval sajnos nem 300 on ment a ramod :(

[link]

[Szerkesztve]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#503) M3kk válasza M3kk (#502) üzenetére

M3kk
(őstag)

'' Odd divisor correct acts pretty much like a down clock ratio dependant on the CPU multi and the ram ratio you are running. You can with a 9 or other odd cpu multi think you are running 300fsb 1:1 when in fact your ram is running a lot lower.
Issue is no benching programs read your ram speed correctly when you have this option enabled as they don't take the registers it sets into account.You can only see a change in bandwidth measured. ''

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#504) dbius válasza M3kk (#503) üzenetére

dbius
(addikt)

:O Amúgy :R az infóért. Érdekes dolog ez az odc (odd division correct). Kikapcsolt állapotban valóban lehal a rendszer ekkora sebességnél, tehát való igaz, amit a linkelt fórumon közzétesznek.

Most már csak azt kell vhogy kiszámolni, hogy a korábban linkelt eredményekkel mennyit ment valójában a ramom. (ill. odc onnal 9* szorzóval egészen ddr-626-ig tudtam eljutni)

Everest szerint ez a beállítás a leggyorsabb az eddigi eredményeim közül.

Nah, lépek tanulmányozni még a linkelt fórumot! Bye!

(#505) M3kk válasza dbius (#504) üzenetére

M3kk
(őstag)

Meg jo hogy valos :) Tony = BigToe .. Dfi nek tervez lapokat, meg o irja a biosokat is ;]

(#506) dbius válasza dbius (#504) üzenetére

dbius
(addikt)

:B division=divisor :DDD

(#507) dbius válasza M3kk (#505) üzenetére

dbius
(addikt)

Azért nem kell úgy értelmezni, hogy nem hittem el :D Csak hát az ember ugye, gyarló, hisz, remél az utolsó pillanatig :C

(#508) dbius

dbius
(addikt)

Na, közben megtaláltam, hogy kell számolni az odc on esetén a rammal elért eredményeket: (M3kk által linkelt fórumról :R)

Further info on Odd Divisor Correct:

This function always rounds your Ram divider to an even number, so if you are running 1:1 with an Odd CPU multi, your ram will run slower than the FSB (very similar to the 0.5 multiplier's)

Example: 250 FSB x 11 CPU multi at 1:1 = 2750 CPU speed / 11 = 250 Ram speed (DDR500)
If you enabled Odd Divisor Correct, your Ram divider would be 12 which would put your ram at 229.167 in this example.

Example #2: 330 x 9 at 5:6 (166 memclock) = 2970 CPU speed / 11 = 270 Ram speed.
Enable Odd Divisor Correct and your divider will go to 12 and the ram speed would be 247.5 MHz.

Tehát esetemben a ddr-626 szerinti eredmény 9-es szorzóval: 9*313=2817 ez ugye a proci sebessége. Mivel biosban ram/proc 1:1-re volt állítva, ezért a ramnál 10-es szorzót használt, tehát: 2817/10=281,7 valós mhz-en mentek a ramjaim.

ELNÉZÉST A FÉLREVEZETÉSÉRT, NEM VOLT SZÁNDÉKOS, CSUPÁN MÉG NEM VOLT ELŐTTEM ISMERT EZ A KIS APRÓSÁG :O

(#509) M3kk válasza dbius (#508) üzenetére

M3kk
(őstag)

Ne izgulj.. sokan nem tudjak :D

(#510) dbius válasza M3kk (#509) üzenetére

dbius
(addikt)

Szerintem ez elég nagy baj...:) de főleg az, hogy ez nem látott eddig napvilágot itt a fórumokon (legalábbis én nem láttam erre utaló infókat).

Meg kellene osztani a nagy dfi topicban is, igen kíváncsi lennék rá, hányan vannak/voltak úgy, mint én :U (mindjárt be is linkelem oda is)

(#511) M3kk válasza dbius (#510) üzenetére

M3kk
(őstag)

Meg XS en sem tudjak sokan :D

(#512) attika80

attika80
(aktív tag)

Sziasztok

A m3kk srac tud valamit:D Legalabbis nagyon naprakesz az tuti :R Nos nekem is vannak fura dolgok, a procit most 2900-on probaltam super Pi 32M siman lefut ketto egyszerre. Ejjel ment a sakk, jatszottam a fear es a tomb raiderrel. Nem fagy semmi baj. Viszont az sp2004 10 masodperc utan hibazik. Hat nem tudom miert van ez.
Bye

(#513) dbius

dbius
(addikt)

FEL. Nagyon lent vagyunk...

(#514) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

Na sajna nem sikerült tesztelnem még az új BIOS-szal...
Várhatólag csak hétvégén kerül sor rá... Akkor a kitűzött cél a 300-s FSB elérése!!! :DD

Na addig is páá... ;)

(#515) Rajjmen válasza Rajjmen (#514) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Szép jó estét!!!

Na tesztelgettem egy kicsit...
- CPU: 320*8, Mem: CPU/10 Super PI sajna hibázott, de a gép szépen ment, nem volt máshol gond vele... :(
- CPU: 310*8, Mem: CPU/10 Super PI, memtest lefutott :DD

1-1-be 290-ig ment el a gépem azaz a CPU csak kb2650-ig bírja... :O

Rajjmen

(#516) dbius válasza Rajjmen (#515) üzenetére

dbius
(addikt)

:C SZEP az is a procitol!

(#517) Rajjmen válasza dbius (#516) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Köszi... :DD

De úgy néz ki mégsem érdemlem meg...
Reggel mikor felkeltem kékhalál képernyő fogadott!!! :O

Na ennyi... Legközelebb most már tényleg csak hétvégén tudom tesztelni...

(#518) dbius válasza Rajjmen (#517) üzenetére

dbius
(addikt)

Hát, e cummika :(

Vegyél vissza fsb-ből mhz-enként, valahol csak stabil marad :DD

dbius

(#519) M3kk

M3kk
(őstag)

Erdekelne valakit egy 165 os opty? Legjobb szeriabol , talan 3g-t leggel tudom garantalni...

(#520) Rajjmen válasza M3kk (#519) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Most sajna amúgy sem tehetném meg, de ha majd cserélek akkor 170-s lesz...

(#521) M3kk válasza Rajjmen (#520) üzenetére

M3kk
(őstag)

3g? ;)

(#522) dbius válasza M3kk (#521) üzenetére

dbius
(addikt)

Szép példány :D :C

(#523) Rajjmen válasza M3kk (#521) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Jól hangzik...!!! :Y

De mint írtam is, most nem is lenne rá pénzem!!!
Ha cserélek akkor majd csak okt-nov magasságában!!!

(#524) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

Megint csúszunk igen csak lefele...

Amúgy a hétvégi tesztem elmarad....

Csak fél napra megyek haza... :((

(#525) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

Hali mindenkinek!!!

Nahhh... Tegnap nem kellett a gépem, így tudtam egy picit tesztelni... ;]
Az eredmény: úgy néz ki 307*8-n tudtam stabilizálni a procit...
Kb 10 óra teszt ment és nem volt semmi gond!!! :DD

A héten és a köv héten lehet nem leszek!!!

Rajjmen

(#526) dbius válasza Rajjmen (#525) üzenetére

dbius
(addikt)

Jól hangzik! :C :C

(#527) attika80 válasza dbius (#526) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Mi hangzik jol? a 8x307 vagy az, hogy nem lesz 1 hetig?:):)

(#528) dbius válasza attika80 (#527) üzenetére

dbius
(addikt)

:B :U valóban félreérthető :DDD

szóval a 8*307 hangzik jól természetesen ;] :P

(#529) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

:O :O

Szóval ennyire zavarom a fórumot?!?!?!?!

Amúgy azért nem leszek, mert verseny lesz a hétvégén és leköti az egész hétvégémet, majd köv héten még mindig lesznek vizsgáim... ezért nem leszek net közelbe... Max csak néha beugrok körbenézni...

De utána visszatérek!!!! :DD :DD :DD

(#530) dbius válasza Rajjmen (#529) üzenetére

dbius
(addikt)

:DDD És várunk is vissza soxeretettel ;)

Sorry, valóban eléggé sz@rul fogalmaztam. Bár ugye rossz az, aki rosszra gondol :))

üdv!

(#531) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

Hova tűnt a brigád???

Eltűnök pár napra és már nem is ír senki semmit?!?!?! :D :D :D
Ez így nem jóó!!!
Úgy látom nem szabad eltűnnöm!!!
De bírjátok ki... már csak egy hét!!! ;]

De addig is kérem teszteljetek ti is... és írjátok is meg!!!!

(#532) M3kk válasza Rajjmen (#531) üzenetére

M3kk
(őstag)

Foci vébé :D

(#533) Rajjmen válasza M3kk (#532) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Ja, csak én nem élek olyannal?!?!?! ;] :P

Na mindegy, de ennyire azért ne hanyagoljuk el a fórumot... :R

(#534) dbius válasza Rajjmen (#533) üzenetére

dbius
(addikt)

Üdv!

Na, hogy ne maradjunk só ;) nélkül!

Épp van nálam egy 3000+ Venice e6, amit bérlek :), amíg lesz másik procim.

Próbaképpen nézegettem mit bír, - és bár nem tudom ezek hogy bírják a tempót általában -, és úgy tűnik, hogy ez éppen egy jól húzható darab.

Jelenleg 8*300-on, fut alapfeszen, atomstabilan!!! Egyszerre neteztem, ment a superpi32m, meg a prime95 stress teszt is :C [link]

[Szerkesztve]

(#535) dbius

dbius
(addikt)

Na, hogy egy kicsit feltornásszuk magunkat ;)

Nem tudom ti szoktátok-e olvasgatni a dfi-streetet (én igen). Sajnálatos módon pár napja megváltoztatták az egészet. Nagyjából kinézet maradt (más skinnel), de ami engem nagyon bosszant, hogy eltűntek a csoportokba szedett/rendezett fórumtémák, már csak ömlesztve találok meg mindent (már amit megtalálok ilyen formában :(( )

Eddig nagyszerűen le lehetett kérni pl. csak a venus alaplapokról szóló topicokat, most vszont már nem :(((

Ha jól értelmeztem, dolgoznak azon, hogy ismét meg legyen oldva ez is, és nagyon remélem, hogy sikerül is, mert így nem hiszem hogy sokat fogom olvasgatni, mert bűn rossz lett így szerintem... De hogy mikor lesz ebből valami, azt nem tudom.

Jah, még valami. Ezen az oldalon lehet a dfi-termékeinket regisztrálni. (gondolom néhány spam ellenében :D) De ki tudja, talán még lehet haszna is ;)

[link]

(#536) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

Na, hogy szóljak egy picit...
Hétvégén egy picit teszteltem... 290x8-ig tudtam húzni a gépet, mert a ram úgy tűnik, hogy csak eddig bírja :O
De ezen a ferkin stabil volt...

Sajna én mostanában nem tudtam nézni a DFI-street-t...

Rajjmen

(#537) Rajjmen válasza dbius (#535) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Na, gyorsan regisztráltam magam az oldalon...
Te már megtetted???

És a többiek merre vannak??? :F
Már megint csak mi ketten járunk fel ide??? :O

(#538) dbius válasza Rajjmen (#537) üzenetére

dbius
(addikt)

Mivel a másik két személy éppen eladta/eladja a lapot, így ketten maradtunk/maradunk... hacsak a leendő új tulajok nem csatlakoznak :D (Ill. Adrián jelenleg külföldön van, meg költözés alatt, de utána jelentkezni fog, biztos vagyok benne)

Igen, én már rég regisztráltam magam az oldalon, és szoktam is olvasgatni rendszeresen, de ez az új módi nem nagyon jön be... :(

Majd mi ketten is életbentartjuk a totyikot ;) ;]

[Szerkesztve]

(#539) Rajjmen válasza dbius (#538) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

Természetesen mi fenn tartjuk a topikot!!!

Csabáról tudtam, hogy eladja a lapját..., de Attika is el akarja adni a lapját???
Ezt nem is tudtam :F

(#540) dbius válasza Rajjmen (#539) üzenetére

dbius
(addikt)

Igen, Attika is eladja a teljes konfigját, Conrore-ra vált! Mindenkit lázba hoz ez a proci, úgy látszik :D Nem baj, mert így Attika opteronja az enyém lesz :C :D :R (remélem minél hamarabb :U)

(#541) Rajjmen válasza dbius (#540) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Nekem is megfordult a Conroe a fejemben, de nem azért adtam ennyi pénzt a lapért, hogy egyből el is adjam... Meg ezzel vissza tudom vmennyire fogni a fejleszteni vágyásomat... ;) Azért pár dolognak már meg van, hogy mi lehet a maximuma (Socket 939, DDR1)...

(#542) dbius válasza Rajjmen (#541) üzenetére

dbius
(addikt)

Én úgy vagyok vele, hogy ennyi pénzt nekem megért a VENUS, és nem hiszem hogy el fogom adni jó ideig, elvégre 1.000 db. van belőle a világon és igen jó érzés, hogy sikerült egyet megszerezni!!! :D

Idővel inkább veszek más lapot, proct, konfigot, de a venus marad! Ennyit nekem megér...

Legeljebb majd falidíszt csinálok belőle évek (évtized) múltán és hivatalos nyugdíjazombár akkor meg már azért fog sokat érni :DDD

(#543) dbius

dbius
(addikt)

Nos, aki le akarja cserélni a chipsethűtőt vmi normális másik kéghűtésre, íme két nagyon jó alternatíva:

1. Jing ting 0006. heatpipe-os hűtő, rugalmasan állítható a pozíciója, de ahogy én elnézem sli-s rendszerben (venus és expert esetében) nem lesz jó.
[link]
[link]

2. Evercool vc-re hűtő. Ez eredetileg vga hűtő, de tökéletesen ráillik a dfi nf4 lapjaira, ráadásul SOKKAL hatékonyabb az eredetinél és sli-s rendszerbe is lehet rakni.

[link]

Viszont ha vki tud olyan vízhűtéses chipsethűtőt, amit a venusra normálisan fel lehet rakni (vagy expertre, mert méretek egyeznek), és sli-s rendszerben is használható, kérek linkeket :D Alphacoolnak van vmi ilyen chipsethűtője, de nem tudom, hogy sli-s rendszerben használható-e és tapasztalat kéne róla...

Üdv,
dbius

(#544) Rajjmen válasza dbius (#543) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

Tesztet még nem láttam róla, de ez elég jól néz ki...
[link]
Én ezen gondolkodom... Bár TTS nem tudom milyent hoz, mert nem értettem a nevét, amikor beszéltem vele, de azt mondta kifejezetten jó a Venus-ra...
Nézd meg a honlapját [link], ha jól emlékszem, azt mondta, hogy felrakja ha megjön a cumó... :D

Más kérdés: milyen a Ninja??? Bevált neked??? Gondolom hűt mint állat...!!! ;]

Rajjmen

[Szerkesztve]

(#545) dbius válasza Rajjmen (#544) üzenetére

dbius
(addikt)

:C Szép darab ez is, viszont ugyanaz lesz vele a gond, mint jingting-gel, hogy komolyabb kártyáknál sli-ben nem lehet használni, mert nem fér el tőle az egyik kártya, attól függően, hogy milyen irányban rakod fel. :(

Ninja Plus milyen? Eddig király, kíváncsi leszek mit tud majd felmutatni az opteronnal :D (beszámolok majd ígérem ;))

(#546) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

A véleményem szerint jó lesz... bár annyit kell csinálni, hogy meg kell forgatni a ventilátort rajta és jó is lesz... És én, úgy raknám fel, hog felfele állna a hűtő, és így talán elférne...
TTS nem tudom meghozta-e már a hűtőket... Őt kéne megkérdezni mit is hozott...

Majd várom a Ninja eredményeit... :D

Rajjmen

(#547) dbius

dbius
(addikt)

Üdv!

No, vettem egy evercool vc-rf hűtőt, tegnap este fel is raktam! Íme a teszt, valamint a képek a szerelésről:

[link]

(#548) Adrián29 válasza dbius (#547) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

Sziasztok!
Most olvasom,hogy már csak 3-van vagyunk Venus tulajok?:)
Nem semmi,na majd irók.
Kicsit majdnem megszívtam amikor a 7950-es videókarit beraktam az alapapba...
Kicsit szorítja is az alaplapi chipventit.De most megyeget:)

Na üdv nektek!

Azért kemény,hogy a topicban 3 emberke van:)

Üdv:Adrián

(#549) siriq válasza dbius (#547) üzenetére

siriq
(őstag)

Hali a lapot ki kell szedni hogy fel rakjam a masikat(csak mert idom az nem sok van most neki allni es szetkapni a rendszert(igaz portalanitas jol jonne)?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#550) dbius válasza siriq (#549) üzenetére

dbius
(addikt)

Igen, ki kell szedned az alaplapot hozzá!!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.