Hirdetés

2020. december 2., szerda

Gyorskeresés

(#651) dbius válasza Adrián29 (#650) üzenetére

dbius
veterán

ok.

(#652) Soak válasza dbius (#647) üzenetére

Soak
veterán

Szia!

Mostanában nem volt időm ,de ma tényleg meglesz, MSN-en be akartam számolni de tudod... , szóval a citrom foglalat nem jött be ahogy sejtettem , a finom hangolásra ma lesz időm , de ahogy nézem vagy MSN-en is :D

(#653) dbius válasza Soak (#652) üzenetére

dbius
veterán

:( Sajnálom, pedig ahogy utánajártam úgy tűnik, hogy azok a ramok ott kéne muzsikáljanak...

(#654) Soak

Soak
veterán

Egyébként ezt a topicot olvassa 4ünkön kivül valaki?:D

(#655) Soak

Soak
veterán

Kiprobáltam ezt a ''finomhangolást'' (dbius mutatta elvileg segit elérni az CL1.5) és sajna nem segitett ,egy modbios lenne a legjobb csak ugye ki ir egy limitált darabszámu lapra mod biost? :S , na mind1 , lassan ugy is váltok 2GB-re és ott már ugy is mind1 ,hogy megy e a CL1.5 vagy nem :)

(#656) misuti válasza Soak (#654) üzenetére

misuti
tag

Ja! :)

(#657) dbius válasza Soak (#654) üzenetére

dbius
veterán

Nem tudom, de őszintén szólva nem azért írok, hogy rajtunk kívűl olvassa-e vki, hanem hogy egymással megosszuk a venus tapasztalatainkat... ;)

(#658) Soak válasza dbius (#657) üzenetére

Soak
veterán

Tudom, de akkor is, olyan családias a hangulat :DDD és kiváncso voltam ,hogy milyen látogatottság van mert azért nem sokan vannak akik igazán hozzá tudnak szólni a témához :)

(#659) dbius válasza Soak (#658) üzenetére

dbius
veterán

Igen, ez igaz :DDD

Biztosan nézegetik egyébként rajtunk kívűl is, bár mostanában rajtam és rajjmen-en kívűl nem sok hsz. volt :(

De most hátha felébredünk :DD

(#660) Rajjmen válasza Soak (#654) üzenetére

Rajjmen
aktív tag

Hali...

Igen, csak hétvégén nem voltam... Kicsit kikapcsolódtam :D

Rajjmen

(#661) Soak válasza Rajjmen (#660) üzenetére

Soak
veterán

Helyes :)

(#662) dbius válasza Rajjmen (#660) üzenetére

dbius
veterán

Tán quad sli-t nyomattál megint vhazzee. :DD ;)

Na, az eladást jegeltem, a vizes cuccok megrendelve, két héten belül remélem minden meglesz, és ismét írhatom az immár vizes tapasztalataimat! (remélem nem fogok benne csalódni... :U)

(#663) Rajjmen válasza dbius (#662) üzenetére

Rajjmen
aktív tag

:) :DDD :D Nem Quad-tam... :DD

Várjuk az eredményeket! remélem jó lesz... :D

(#664) dbius válasza Rajjmen (#663) üzenetére

dbius
veterán

Rajta leszek az ügyön, ígérem ;)

Én is remélem, hogy ok lesz minden :U

(#665) Adrián29 válasza dbius (#662) üzenetére

Adrián29
aktív tag

Cimbim!
Szóval vizes leszel?:)
Milyen cuccost rendeltél be?Kiváncsi lennék én is rá..

Üdv

(#666) Adrián29

Adrián29
aktív tag

össz akkor innen 4 embernek van innen venusa?

(#667) Adrián29

Adrián29
aktív tag

ÁÁ véletlen enter nyomtam az eloző hozzászolásomnál:(
Szóval azt akartam még irni,hogy kiváncsi lennék vagy 20 év múlva kinek lesz meg a venusa a társaságból.Gondolom akkor egy vagyont érne..
Dbius;)róbáltál más memeket az alaplapba:
Üdv:Adrián

(#668) dbius válasza Adrián29 (#665) üzenetére

dbius
veterán

Igen, vizes :D De remélem nem azért, mert a víz fog kiverni :DDD

Ezeket rendeltem meg: [link]

Ebből a venti módosult a radira, mivel tts nem tud jelenleg ilyen ventit venni, így NorthQ Silent Tornado 65 m3/h - 17 dBa lesz rajta.

Radi meg tömlő (na jó, inkább cső, az szebb ;)) ill. miegymás - rob210 ph kollegától :R
cucc egy része tts-től :R - ezt már meg is kaptam ma postán -
többi cucc pedig r.zolitól lesz - remélem minél hamarabb :U -

[Szerkesztve]

(#669) dbius válasza Adrián29 (#667) üzenetére

dbius
veterán

Összesen tudtommal jelenleg már 6 venus van az országban:

1. Adrián
2. Rajjmen
3. Soak - Csaba.... venusát vette meg -
4. westlake
5. dbius
6. Attika80 venusa is itt van az országban, a korábbi venus tulaj, Csaba... ismerősénél, rokonánál, töbet nem tudok róla.

Azért sztem egész szép darabszám az 1.000-ből, főleg ahhoz képest, hogy milyen csepp ország vagyunk :DD

Hogy kinek lesz meg? Ki tudja... Én mostmár - mivel nem adtam el fillérekért - főleg úgy vagyok vele, hogy egy év múlva végképp nem akarom eladni még kevesebb pénzért...

de ki tudja mit hoz a jövő ;)

(#670) Adrián29 válasza dbius (#669) üzenetére

Adrián29
aktív tag

Az utólsó mondatoddal totálisan egyetértek!
És jól eltudtad adni a vga karit?:))))

Üdv:Adrián

(#671) Adrián29 válasza dbius (#669) üzenetére

Adrián29
aktív tag

Majd ha lehetóség lenne rá,akkor megkukkolnám a vízhűtésedet...?

(#672) dbius válasza Adrián29 (#671) üzenetére

dbius
veterán

Persze, ha össze lesz rakva megnézheted ;)

Majd csinálok képeket is az összeszerelésről, meg a komplett rendszerről, és felrakom majd ide is, ha lesz érdeklődés :)

(#673) Soak válasza dbius (#672) üzenetére

Soak
veterán

Érdeklődés of korsz,hogy van :C majd feltétlen tedd föl :))

(#674) Adrián29 válasza Soak (#673) üzenetére

Adrián29
aktív tag

Csatlakozom

(#675) dbius válasza Adrián29 (#674) üzenetére

dbius
veterán

:B Köszi srácok! :C :R

Akkor reméljük minél hamarabb sor kerülhet erre! Jövő héten megyek fel pestre a cuccokért, jó lenne addigra minden meglenne a megrendeléseimből... :U

(#676) Rajjmen válasza dbius (#675) üzenetére

Rajjmen
aktív tag

Én is már várom a képeket, eredményeket!!! :D

Bocsi, hogy mostanába ilyen ritkán vagyok, de van elég dolgom...
De igyekszek többet feljárni ide!!!

Rajjmen

(#677) dbius

dbius
veterán

Sziasztok!

Rég szóltam már hozzá érdemben, ezért úgy döntöttem megosztom veletek készülődő tervemet:

Szóval a lapon a proci fesz-szabályozó pwm ic-ken vannak hűtőbordák, amik nagyon jók. Viszont a pwm bordák melletti feteken semmi nincs, pedig kellene. Ugyanis ez is kapcsolódik a pwm ic-hez, ugyanúgy melegszik, viszont ezt semmi nem hűti.

[kép]

na ez a kép nem fért be teljesen, ezért itt a link is hozzá...[link]

A képen ezeket a feteket pirossal bekarikáztam! Összesen négy darab van belőlük a lapon.

Pc-s boltban havertól kértem régi procihoz való hűtőbordát, amit már semmire nem használnak, kukába való lenne.

Korábban kaptam pont akkora méretű bordát, ami jó lenne a fetekre, de sztem túl kicsi a felületük. (kb. pont bga méretűek, olyan 12 * 12 mm)

Itt vannak a képek a szerzett bordáról, magasságáról, valamint a bga méretű bordáról. Van egy kis különbség...

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

Hát, elég döbbenetes a méretbeli különbség. A nagy bordát szétdarabolom v. daraboltatom a megfelelő méretűre (1,2 * 1,2 cm).

Igazából sokat gondolkoztam, hogy mivel rögzítsem a fetekre. Vettem kétkomponensű ragasztót, de ez kötés után leszedhetetlen, letépné még a fetet is, ha később le akarnám szedni. Végül úgy döntöttem, hogy inkább ezüst tartalmú pasztával fogom rögzíteni, mivel az hő hatására egy idő után rendesen megkeményedik, és ezáltal olyan hatása lesz mint a ragasztónak. (aki használt már ezüst tartalmú pasztát az tudja, hogyan tapad a hűtő a procihoz tőle...)

A kicsi bga méretű bordáknak mivel kicsi a hűtőfelületük, akár a kétkomponensű ragasztóval is fel lehetne őket rakni - mivel semmit nem zavarnának -, de nem hiszem, hogy hatékonyan tudnák hűteni a feteket. Ezért is vetettem el azt, hogy ezeket a csepp bordákat fogom használni.

Inkább a jóval magasabb, ezáltal nagyobb hűtőfelülettel rendelkező bordát fogom használni. Mivel vízhűtésem lesz, ezért a magasságuk semmit nem fog zavarni, a blokk el fog férni tőlük bőven. Léghűtésnél valószínüleg pl. a jelenlegi scythe ninja plus hűtőmet már nem tudnám mellettük használni.

A képen láthattok még kék és zöld karikát is.

A zöld karika a ramok fesz-szabályozó chipje - legalábbis ahogy utánajártam ezt vettem ki a leírásokból és képekből -, tehát ez is hajlamos melegedni, de nem annyira, mint a proci melletti fetek. - még gondolkozom, hogy erre rakjak-e bordát, mivel nem olyan ramot használok, aminek extrém magas fesz kell...-

A kék karika pedig magát a hőérzékelő chipet rejti, a ITE névből egyből látszik.

A készítést, és a felrakást akkorra tervezem, amikor a teljes vízhűtés összejön, hogy ne kelljen sokszor szétszednem a gépet!

Ha kész lesz, erről is kaptok képeket ;)

Bocs, hogy a képeket nem linkeltem hanem közvetlenül beszúrtam, de így jobban átláthatóbb az egész szerintem...:R

Üdv,

dbius

[Szerkesztve]

(#678) Soak válasza dbius (#677) üzenetére

Soak
veterán

Kiráály , kidolgozhatnál egy léghűtés kompatibilis verziot is :DDD

(#679) westlake válasza dbius (#677) üzenetére

westlake
félisten

nem akarlak elkeseriteni, de azok a fekete izek pont ugynazok, mint a regebbi lapokon a szep kis tekercsek.. ezek kicsit ujabbak, kaptak egy muanyag hazat es kiontottek oket mugyantaval.. az a helyzet, hogy ezknek tokmindegy, hogy 30, vagy 80 fokosak..

de azert sok szerencset a modhoz ;)

Play nice!

(#680) dbius válasza westlake (#679) üzenetére

dbius
veterán

Isten hozta a topicnyitót és venus tulajt a topicban ismét! ;) :C

Opti 165-öd a venusban van még? Ha igen, megoszthatnád a ''nagyközönséggel'', hogy mit sikerült kihozni a duóból ;)

Én úgy vagyok vele, hogy nem árt hűteni őket, főleg mivel van kapcsolat ezen fetek és a pwm ic-k között... és így sztem mégsem mindegy hogy hány fokosak.

:R

dbius

(#681) dbius válasza Soak (#678) üzenetére

dbius
veterán

Az se probléma ;)

Csupán alacsonyabb bordát kell rá felrakni, és kész :DDD

(#682) Rajjmen válasza westlake (#679) üzenetére

Rajjmen
aktív tag

Helló...

Csatlakoznék az elöttem szólóhoz... ISTEN HOZOTT újra a topikba!!! :C :C :C
Te moddoltál vmit már a lapodon???
Ha igen írd meg légyszi...

Rajjmen

(#683) dbius

dbius
veterán

Na, tegnap voltam Pesten, elhoztam az eddigi cuccokat a vízhűtéshez. A cpu blokk az egyedüli, ami hiánycikk, az nem jött meg, talán jövőhéten itt lesz az is és akkor végre nekiállhatok a rendszer összerakásához!

(#684) westlake

westlake
félisten

nem akarok senkit sem elkeseriteni, de nekem mar a conroe eljovetele ota a sarokban porosodik a lap.. a procit mar kiarultam beloe.. alapfeszen ment 2700 folott es 1.5x, vagy 1.61 volton ment leghutessel 2980mhz-en

Play nice!

(#685) dbius válasza westlake (#684) üzenetére

dbius
veterán

Szólhattál volna mielőtt eladod... bezzeg mikor én kértem, akkor nem adtad :U Amúgy mennyiért adtad a procit?

Sajnálom, hogy továbbléptél, de egyben meg is értelek.

:R dbius

(#686) Soak válasza dbius (#685) üzenetére

Soak
veterán

Tudod....amint van ujabb,szebb,szinesebb játék a gyermekek tovább állnak.... :DDD

(#687) dbius válasza Soak (#686) üzenetére

dbius
veterán

Ha egyedülálló lennék, sztem én is ugyanezt csinálnám... akkor fejezném be a gépezést, buherát, stb... ha lefordulnék a székről :DDD

De család mellett sajna nem lehet annyi időt szakítani erre az egyetlen hobbira, amennyit én szeretnék... :O

(#688) Rajjmen

Rajjmen
aktív tag

Hali mindenkinek!!! :D

Látom mostanába nem csak én vagyok elfoglalt!!! ;]
Dbius megérkezett már a hiányzó hűtő???
A többieknek meg jó tuningolást, fejlesztést vagy csak kellemes géphasználatot!!! :D :DD

Rajjmen

(#689) dbius válasza Rajjmen (#688) üzenetére

dbius
veterán

:( Nem sajnos :O

De már nagyon várom.... gondolhatod....

(#690) BlueAthlon

BlueAthlon
senior tag

Nos akkor kissé megkésve jelentkezem én is a Venus tulajok klubjába:)

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#691) dbius válasza BlueAthlon (#690) üzenetére

dbius
veterán

Nagyon helyes :C

Jöhetnek az eredményeid, hogy milyen configból, prociból, ramból, stb. mit tudtál kihozni....

:R

dbius

(#692) Soak válasza BlueAthlon (#690) üzenetére

Soak
veterán

Légy üdvözölve a szerény kis szektánkba :DDD

(#693) BlueAthlon

BlueAthlon
senior tag

Köszönöm.

Először is kellene vmi combos ram. Mert ami most van 2*1G sima KVR400 as az 500 3-4-4-8-1T ig bírja. Procimnak is 12*250 a vége léggel.
Tehát SD 3000 Mhz 0547 Kabbe edition (KA2BE) / 500 3-4-4-8-1T.

Templomegere legutóbb elvitte a fincsi kis Mushkin Redline gigás modulokat :(, amiket meg akartam venni.... Ha tudtok eladót kitet akkor szóljatok. De gigás corsair TwinX 4400 esek is jöhetnek;)

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#694) dbius válasza BlueAthlon (#693) üzenetére

dbius
veterán

Corsair ramot hanyagolnám a helyedben dfi lapokban....

pont amit írtál, egy venusban még gyári időzítésen sem ment... csak kisebb órajelen.... :(

és más dfi tulajok is panaszkodtak corsair-re....

[Szerkesztve]

(#695) dbius válasza BlueAthlon (#693) üzenetére

dbius
veterán

Ár teljesítmény arányt tekintve a Gskill ddr500-as HZ kitet tudom ajánlani, 2*1 gigában, nekem is ez van, és nagyon jól megy.... ;)

(#696) Vigneau válasza dbius (#694) üzenetére

Vigneau
nagyúr

Nem is nagyon kell messzire menni a Corsair-re panaszkodókat keresve. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#697) Vigneau válasza dbius (#695) üzenetére

Vigneau
nagyúr

Ezt a típust is ismeri már a Barátunk, nem kell neki bemutatni. :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#698) Rajjmen válasza BlueAthlon (#690) üzenetére

Rajjmen
aktív tag

Csatlakoznék az elöttem szólókhoz....

LÉGY ÜDVÖZÖLVE A KLUBBA!!! :C :C :C

Örülök, hogy jelentkeztél...

Rajjmen

(#699) Rajjmen válasza dbius (#694) üzenetére

Rajjmen
aktív tag

Kikérem magamnak!!! Én nem is panaszkodtam a Corsairre, sőt nálam nagyon jól muzsikál!!!

:DD :DD :DD

(#700) dbius válasza Vigneau (#697) üzenetére

dbius
veterán

:C Gondolhattam volna ;)

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.