Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

(#301) attika80 válasza dbius (#300) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia
Szia koszonom a privatot dbius. Ismertem a linket az alapjan csinaltam mindent. Sajnos a ramok nem mennek tobbet 258-nal. Erdekes 258-on lefut a superPI 259-en meg mar nem jon be az xp. Vegigprobaltam az osszes feszt 2.6-2.8 V-ig idoziteseken lazitottam kicsit egesz nap probaltam de ennyi. Hat ugy latszik szerencsetlen vagyok ehhez. Direkt azert rendeltem ezeket a memokat mert ujjak. Meg csak a neweggen lattam. De hat megint nem fogtam ki:(:(:( Nem baj de az opteron 170 nagyon jonak tunik. Alapfeszen 2671 gyari hutovel. Azert ez nem rosz szerintem. Na kinek kell a g.skill?:D:D:D

Byez all.

(#302) M3kk válasza attika80 (#301) üzenetére

M3kk
(őstag)

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16820231021

Ezeket probaltad? Elvileg ezeken is UCCC van..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#303) attika80 válasza M3kk (#302) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia

Nem probaltam azokat. Ilyeneket akartam venni de lattam, hogy megvan az uj g.skill. Gondoltam jobb lesz ettol de tevedtem:( Hat nem tudom lehet fel kene hivnom a newegget. Mondom nekik hogy eleg sokat vasaroltam mar mostmar kuldjenek valami normalisat is. :D:D:D Mindegy megrendelem ezeket is ugy tunik. Az a baj, hogy az uj g.sill-rol sehol nem talalok semmit:(

Bye

(#304) M3kk válasza attika80 (#303) üzenetére

M3kk
(őstag)

:) Hat ezzel az utobbival a kiserletezes is olcsobb..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#305) dbius válasza attika80 (#303) üzenetére

dbius
(addikt)

ne olyan gyorsan ezekkel a rendelésekkel (bár a Te dolgod és pénzed)

Itt van egy ramocska, ezzel nem kell különösebben aggódni, hogy tudod-e húzni 300 fölé... (igaz, cseppet drágább, és csak 2*512 mb)

[link]

Sajnálom, hogy nem jött be ez a ram sem... :(

A procid nem semmi viszont... :R

M3kk: az általad linkelt ramokkal én játszadozom éppen...

(#306) M3kk válasza dbius (#305) üzenetére

M3kk
(őstag)

Azthittem masvalamivel jatszadozol eppen :))

Nekem a corsair tccd -k 2.54V on 300 on 2.5 4 3 7 1T , a tobbi a leheto legagreszivebben stabil :D De akarok valtani 2 Gigara.. Mennyiert tudsz szerezni olyan ramot?

(#307) dbius válasza M3kk (#306) üzenetére

dbius
(addikt)

Hát igen, ez jól feladott labda volt :U

Én itt vettem:

[link]

Bár SOKKAL jobban járnál, ha onnan a neweggről megszereznéd vhogy, mert majdnem feleannyiba kerül ott (feltéve, hogy az ott feltüntetett árra nem jön rá - ha van ott egyáltalán - áfa)

Azért ez a gskill se semmi:

[link]

(#308) attika80 válasza dbius (#305) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia

Igazabol jo lenne az a ram amit linkeltel, de nekem 2x1gb-kell sajna. A sakkelemzeshez kell a sok ram:D:D Azert koszi:D

Szia

Ui: Nincs tax az online shopokban. Annyiba kerul amennyi irva van.

[Szerkesztve]

(#309) M3kk válasza attika80 (#308) üzenetére

M3kk
(őstag)

Par allamba rab@sznak azert valami % ot :) Attika , nem irtad mennyi lenne az expert.. ; szervezhetsz gskillt is :D

[Szerkesztve]

(#310) Balika911 válasza attika80 (#303) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Csak hogy tisztán lássak, ezek azok az új GSkill-ek: [link]?

(#311) attika80 válasza Balika911 (#310) üzenetére

attika80
(aktív tag)

ahham ezek. Szia

(#312) dbius válasza attika80 (#308) üzenetére

dbius
(addikt)

Thx, ezt eddig nem tudtam! :R

(#313) attika80

attika80
(aktív tag)

[link]

Valami ilyesmi meg probalkozom:D

(#314) Balika911 válasza attika80 (#311) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Hmm...vajon ezek is UCCC-sek? A tapasztalataid alapján úgy látom, maradok majd a korábban kinézett GSkill szériánál. (A fekete borda is jobban teszik rajt. :B )

2,9V-al nem próbáltad ki?

(#315) attika80 válasza Balika911 (#314) üzenetére

attika80
(aktív tag)

nem probaltam 2.9-en lehet megnezem majd ott is vegul is miert ne:D:D:D igen uccc.

[Szerkesztve]

(#316) Csaba.... válasza dbius (#300) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Nemrég teszteltem én is egy 3700+-t, az nálam 2970 MHZ-t ment stabilan. Mondjuk még tudtam volna adni neki egy kis feszt (1,7V-t) és akkor ment volna 3100 mhz-t is, :) de az élettartam is egy fontos szempont. :D

Ez a narancs mem. slot érdekes. Lehet, hogy ezért nem ment nekem a G.Skill ZX 494 mhz-nél többet? :F Hétfőn kapok egyet és akkor kipróbálom a dolgot.

Egyébként nekem a G.Skill UCCC (HZ) el sem indult anno az Ultra-D-vel, csak a narancs mem. slotban.

[Szerkesztve]

(#317) Csaba.... válasza attika80 (#301) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Az könnyen lehet ám, hogy az opteron miatt nem megy a ram rendesen.

(#318) attika80 válasza Csaba.... (#317) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia

Na mondjuk ezt nem tudtam. Miert mi a baja a g.skill-nek az opteronommal?:D:D:D Akkor meg kene probalni mas procival? Vagy megveszed a g.skill-t?:D Na amugy a 2664 stabil viszont ez felett nagyon meleg lesz a proci es hibazik sajna:( Tehat kell az a viz ugy nezem.

Byez

(#319) Csaba.... válasza attika80 (#318) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Hello!

Az X2-vel és az Opteronokkal kevesebbet mennek a ramok jóval, mint pl.: egy 3700+-al.
Nálam most van egy Corsair Platinum 2X1 GB. Ez megy az X2-mel a citrom slotban 560 mhz-t, (majd kipróbálom, hogy a másik slotban mit tud :) )Ha gondolod cserélhetünk. :D

Milyen hűtőt használsz? Nekem most egy Cooler Master Hyper 6+ van, aminek azonnal kivágtam a gyári hűtőjét, mert nagyon hangos volt. Helyette vettem rá egy TT 12cm-st, így most 1,59V-n nekem 35C Windowsban, terhelve 53-54C. :D

[Szerkesztve]

(#320) gyurmanc

gyurmanc
(tag)

Sziasztok.

Számításotok szerint mennyi ideig lesz létjogosúltsága a 939 foglalatos DFI VENUS lapnak?
Már csak azért kérdem, ne hogy úgy járjak vele mint a régebbi PC800 ramokkal. Nagy jövő elé nézett azt eltűnt a palettáról.
Azért teszem fel ezt a kérdést mert az A64-esek klubja topicban szóba jött, hogy nem sok jövője van ennek a foglalaltnak mert jön az új AM2 proci. Szeretnék én is venni egy ilyen deszkát de nem 1-2 évre hogy utána lehessen megint cserélni.

Melyik a legjobb poci és ram párosítás ebben a lapban amit jól lehet húzni?

Köszönettel a válaszokat.

(#321) Balika911 válasza Csaba.... (#319) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Ez sem feltétlenül igaz, hiszen ott van például YODA mester ([link]), akinek volt 144-es, 165-ös Opteronja, 3700+-os SanDiego-ja, most úgy látom, 3800+-os X2-vel nyomja, s mindegyik proci mellett 600MHz-en hajtotta a RAM-okat.
Persze, ha a Venus nem szereti az Opteron-t, akkor más a helyzet, de miért is ne szeretné? :D
Szerintem be kellene tesztelni másik slot-ban és/vagy 2,9V-on azokat a GSkill-eket! :)

gyurmanc: Sajnos egy, de két év múlva méginkább maximum egy erős felső-középkategóriás konfigot építhetsz erre a lapra!
Addigra új platformok, új processzorok, új technológiák jönnek be és válnak elérhetővé a piacon, s akármilyen kiváló is ez a DFI lap, ezekkel nem fog tudni versenyre kelni.

[Szerkesztve]

(#322) #gab_ válasza gyurmanc (#320) üzenetére

#gab_
(őstag)

procik: a64 Venice 3000+/3200+ és 3700+ Sandiego
a64x2: 3800+/ 4200+ /4400+ Toledo

ram : G.skill /Mushkin/OCZ

[Szerkesztve]

(#323) gyurmanc

gyurmanc
(tag)

Köszönöm a válaszokat.

(#324) Whaskes válasza westlake (#6) üzenetére

Whaskes
(senior tag)

azt a kis figurát mellékelik hozzá? mert akkor kell egy ilyen lap!!!

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#325) M3kk válasza Csaba.... (#319) üzenetére

M3kk
(őstag)

Tobb haveromnak is volt gondja opteronnal es TCCD vel.. winbondal , es uccc vel siman ment.. tccd vel win alatt nem volt stabil .. hiaba a dosos memtestbe nem volt hiba...

(#326) M3kk válasza Whaskes (#324) üzenetére

M3kk
(őstag)

nem :D

(#327) Csaba.... válasza Balika911 (#321) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Arra gondolok konkrétan, hogy pl.: az én G.Skill ZX-m is, ami nálam 494 mhz-t ment max stabilan, az westlake-nek az E4 3500+-al 510 mhz-n stabil volt, és sajnos ez nem egyedi eset.
Tényleg ki kellene próbálnia a másik slotban is Attikának. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#328) Adrián29

Adrián29
(aktív tag)

Sziasztok.Ennek az alaplapnak nincsen a Corsair ramokkal problámája?

Mert rendeltem 2*1Gb Corsairt,és nem szeretném ha akkor derűlne ki,hogy nem passzolnak együtt...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv:Adrián

(#329) Csaba.... válasza Adrián29 (#328) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Hello!

Nincsen. Nekem 2X1 GB XMS Platinum van benne, és tökéletesen megy. (Ultra-D-ben nem ment)

(#330) Adrián29 válasza Csaba.... (#329) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

Előbb kihagytam,hogy pontosan milyen tipusu ramra gondolok:
Corsair Twinx2048-4400pro 2*1GB

Köszi a gyors választ,remélem ezzel a tipussal is minden ok lesz majd.

Adrián

(#331) attika80

attika80
(aktív tag)

Sziasztok

Nos kiprobaltam citrom slot-ban is a ramokat. Ugyan az a helyzet, a 2.9V segitett picit 263-ig tudtam vele menni. Szoval ez sem egy nagyon jo hir:( Viszont amit nem ertek 1.312 volton 2664 stabil ket prime futott viszont ez felett meg magasabb fesszel is hibazik. Most 2860-on megy 1.440 volton 39 fok a proci a smart guardian szerint inditok ket primet es ahogy eleri a smart szerint a 42 fokot rogton hibazik, de egesz este ment igy sakkoztattam egesz este nem fagyott, semmi nem tortent, ahogy felkeltem szepen sakkozott:D:D:D Most ez a gyari hutonek koszonheto? Vagy ne varjak sokat a vizhutotol sem?

Ui: Nem tud valaki chipset hutoblokkot erre a lapra, amit lehet amerikaban is kapni? Alphacool-t nem lehet itt kapni. Aki tud valamit az szoljon pls

[link]

Byez

(#332) Rajjmen

Rajjmen
(aktív tag)

Sziasztok...

Na végre eljutottam oda, hogy tudtam húzni a procit... :DD

Az eredmény: jelen pillanatban 280MHz 8-szoros szorzó mellett, így 2240MHz-n megy a procim, a ramok 3-5-5-10-1T mellett 280MHz-n mennek... Memteszt hiba nélkül végigment ezen a frekin... :C
300MHz 7-szeres szorzó mellett is még beindult a Windows, de ott már hibázott... :(((
Most már kb. 4 órája megy a gép semmi gond sincs vele... Emellett 42°C a proci és 38°C az alaplap...
A tesztelést még folytatom az este folyamán és ha lesz még vmi újdonság akkor megírom...
Ja és én is a narancs foglalatban használom a RAM-kat...

Rajjmen

(#333) dbius válasza Rajjmen (#332) üzenetére

dbius
(addikt)

Gratula!

A memóriáid igen tiszteletreméltó sebességen futnak, ahhoz képest, hogy 400-ra vannak hitelesítve! :R (tccd chipes???)

No, a 3200-es procid alapjáraton 10*200-on megy. A procidban szerintem elég erős tartalékok lehetnek még, próbáld meg visszaosztott rammal húzni tovább, vagy magasabb szorzó, alacsonyabb fsb, és akkor mehet a rammal szinkronban, mert úgy tűnik bírja az is azért...

(10*240-en szerintem ki is próbálhatod, alapfeszen, aztán ha nem lenne stabil, akkor mindig egy szintet lépj tovább).

Szerintem a memóriád hibázik már ekkora sebességen (300), nem a proci, úgyhogy oszd vissza 166-ra, aztán húzhatod tovább a procit!

Csak így tovább!

Üdv!

(#334) Rajjmen válasza dbius (#333) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Hali...

Köszi szépen...
A ramom nem tccd chipes..., bár úgy vettem, hogy a srác azt mondta megy 300-n...
Az éjjel még próbálgattam 9*270-n, a rendszer rendesen ment, bár a prime az már az első tesztsoron kibodta magát... De míg ment (kb 2 órát) addig a rendben volt semmi gond nem volt a rendszerrel...

Mindezek alatt megnéztem az alubordákat és az összes csak enyhén langyos volt...
42°C főlé nem ment a proci az everest szerint...

Majd hétvégén folytatom a tuningot... És küldöm a további beszámolókat...

Rajjmen

(#335) dbius

dbius
(addikt)

hmmm. hova tűnt mindenki? Tán gyönyörködtök a lapba... ;]

Rajjmen: A tuningot inkább lentről felfelé próbáld, több lesz a sikerélményed... ;)

Attika80: Nincs másik procid (régi gépedből), amit átrakhatnál a venusba, megnézni, hogy azzal mit mennek ezek az új gskillek, ill. a crucial ramjaid???

(#336) Rajjmen válasza dbius (#335) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Megfogadom a tipped, bár én hétköznap, max a képeket tudom nézni, merthogy csak a hétvégén tudok a gép elé kerülni...
Addig nem tudok miről beszámolni...
Amúgy nekem nincs nagy tapasztalatom a húzással kapcsolatban, mert ez az első configom ahol ennyi mindent kell állítani és én meég csak puhatolózok a témában...
Szép lassan majd csak alakul vhogy...

Ha lesz vmi, akkor írok...

Rajjmen

(#337) attika80 válasza dbius (#335) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia. Eladtam a sogoromnak a 3200+ tehat nem hiszem hogy ideadna. Felti mar ilyenkor a cuccait. De elvagyok ezekkel a g.skill-ekkel visszaosztom kicsit es majdhogynem aslapfeszen viszi az opteron a 2750-et. Most ennyin haszxnalom bar a prime hibazik 30 perc utan kb. mindig 50 fok felett everest szerint. Smartguardian nekem kb 6 fokkal kevesebbet mert mintr az everest. Megrendeltem egy danger den chipset hutoblokkot a heten felteszem a viszet. Beszamolok majd rola.

Bye

(#338) attika80 válasza Adrián29 (#330) üzenetére

attika80
(aktív tag)

Szia

Nagyon brutal memonak tunnek ezek. Nem is ertem miert nem vettem en ezt eszre:(:( Uj modulok biztos azert. Na mind1 szerintem benevezek en is ilyenekre. Szerintem nem lesz gondod vele Dfi infinity-vel teszteltek 287Mhz-n 3-4-3-7-en docogtek. Lehet a venusban meg jobb lesz:D:D:D Sok sikert hozza.

Bye

[Szerkesztve]

(#339) Adrián29 válasza attika80 (#338) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

Köszi!Épp ezért rendeltem ez a tipust meg.Kiváncsi lennék ezzel a memmel,alaplappal,meg egy FX 60 procival mit birna...
Lehet meg kéne oldanom ezt a problémát.

(#340) Adrián29 válasza attika80 (#338) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

A prohardver itt számol be a memről:
[link]

egy kis teszt:
[link]

[link]

[link]

Remélem egy kicsit tudtam segiteni.

(#341) Adrián29 válasza dbius (#135) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

Ááá most nézem a számozésát az alaplapnak.
Látom neked 727.
Nekem 726.
Sógorok lettünk:)))

Üdv

(#342) Csaba....

Csaba....
(senior tag)

Tegnap teszteltem egy Ultra-D alaplapot. Igaz, hogy az alaplap hibás volt, de a Corsair memória, ami az én Ultra-D-mel nem ment gyönyörűen elindult vele.
Még szerencse, hogy a DFI ilyen kompatibilis. :)

(#343) Csaba.... válasza Adrián29 (#330) üzenetére

Csaba....
(senior tag)

Hello!

Elvileg mennie kell. Mennyibe kerül egy ilyen jó kis memória? :)

(#344) Rajjmen válasza Adrián29 (#341) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Hi...

Megnéztem az enyém a 725-s

Rajjmen

(#345) dbius válasza Adrián29 (#341) üzenetére

dbius
(addikt)

Bizony bizony... ;)

mennyiért lehet amúgy fx60-at szerezni??? ezt abszolút nem néztem, de gondolom aranyárba valahol...

(#346) #gab_ válasza dbius (#345) üzenetére

#gab_
(őstag)

230-250k
de az egy 2.6ghzes X2 :DDD

[Szerkesztve]

(#347) Rajjmen válasza #gab_ (#346) üzenetére

Rajjmen
(aktív tag)

Akkor jól vesztik az árukat, egy hónapja hwsw-n vett egy srác 324K-ért...
Amúgy sok sikert a procihoz...

(#348) #gab_ válasza Rajjmen (#347) üzenetére

#gab_
(őstag)

324k? :Y
Jézusom :DDD egy 4800+os a64x2 kb 150k es siman megy 2.6on :D

[Szerkesztve]

(#349) dbius válasza Rajjmen (#347) üzenetére

dbius
(addikt)

:O Anyám..... :Y azért ez megütött rendesen... :U

amúgy :R

(#350) Adrián29 válasza Rajjmen (#344) üzenetére

Adrián29
(aktív tag)

akkor veled is sógorok vagyunk:)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.