Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) athomi válasza Peti78 (#5550) üzenetére


athomi
veterán

Csak a szokásos. :) És nem csak a szőke csaj képtelen megjegyezni hogyan kéred azt az 1 tál gyros-t. A szőke fiatalember viszont képes rá és nem flegmázik. Ráadásul ő rendesen süt. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5552) Peti78 válasza athomi (#5551) üzenetére


Peti78
őstag

De gonosz vagy ! ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5554) Peti78 válasza #05304832 (#5553) üzenetére


Peti78
őstag

Igen. A lényege, hogy nehéz jó munkaerőt találni, amit el is hiszek.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5556) #65675776 válasza Peti78 (#5554) üzenetére


#65675776
törölt tag

Főleg akkor ha minimálbért fizetsz. Mégcsak nem is a szakmunkást, hanem a simát.

(#5557) Peti78 válasza #05304832 (#5555) üzenetére


Peti78
őstag

Volt az is, még az első üzenetváltásunk alkalmával.

Az ételnél nem vagyok hajlandó kompromisszumra. Nem szeretem a fehér szószt. A pitát pirítva szeretem. Hol van itt helye a kompromisszumnak? :)

(#5556) daa-raa Mennyit keresnek az Aladinban?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5559) Peti78 válasza #05304832 (#5558) üzenetére


Peti78
őstag

Egyszer megettem pirítatlanul, a kompromisszum megvolt. :D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5561) athomi válasza Peti78 (#5554) üzenetére


athomi
veterán

Tényleg nehéz, de csak erre fogni... :) Szerintem erről ők is tehetnek, valamit rosszul csinálnak. Alulfizetett dolgozóból egy halommal van náluk, de csak össze-vissza szaladgál a nagy részük, inkább meg kéne próbálni kevesebb emberrel korrektebb fizetés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#5562) Peti78 válasza athomi (#5561) üzenetére


Peti78
őstag

Én ezt értem, de ismét felteszem a kérdést, mennyi a fizetés az Aladinban? :)
Mert daa-raa benézett, írt egy gondolatot, de a kérdésemre nem felelt.

Egyébként local1 kollégának igaza van, ha kevés a fizetésem akkor van indokom arra, hogy szarul dolgozzak? Vagy örüljek, hogy van munkahelyem, de keressek a képességeimnek/végzettségemnek megfelelő állást jobb fizetésért?

Ismét hangsúlyozom, nem azzal van gond, ha hibázik, hanem ha így kezeli a munkáját ért panaszt.

(#5560) local1 Szenvedtem is tőle :D

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5563) #65675776 válasza Peti78 (#5562) üzenetére


#65675776
törölt tag

A vendéglátásban a kiemelt kategóriájú helyeket leszámítva gyakorlatilag mindenhol minimálbért, vagy annál nem sokkal többet fizetnek. A többit gyűjtsd be borravalóból. Az Aladin meg minden, csak nem kiemelt kategóriájú hely.

(#5564) athomi válasza Peti78 (#5562) üzenetére


athomi
veterán

Nagyjából ismerem a vendéglátás helyzetét. Azokban a vendéglátó egységekben ahol hosszú évek óta ugyanazokat a felszolgálókat, pultosokat látod az azért van, mert valószínűleg jól jattolnak a vendégek a helyen. Kapásból meg tudnék neked nevezni 2 ilyen éttermet/pizzázót/gyrosozót, még azt is meg tudnám mondani mennyi jattjuk van egy átlagos és egy forgalmasabb napon. De nyilván nem teszem. :P

[ Szerkesztve ]

(#5565) Peti78 válasza athomi (#5564) üzenetére


Peti78
őstag

Én adok borravalót, de ha nem pirítja meg a pitámat, akkor ne várja el. Róka fogta csuka. :) Szar a fizetés, szar a munka minősége, szar a borravaló, szar a fizetés, szar a munka minősége. HA borravalós területen dolgozik az ember, devagyinkább olyan helyen, ahol a visszatérő vendég és a jó reklám sokat számít, akkor nem engedheti meg magának ezt a hozzáállást.

Az unokabátyám a kereskedelemben dolgozik, két kozmetikai termékeket forgalmazó boltja van. A dolgozók 250-270 nettót visznek haza. Megfizeti őket, mert kell az állandó és jó munkaerő. Persze így is megy a sírás részükről. Az egyik boltjába még mindig nem sikerült tartósan felvennie harmadik embert, mert ő nem szarakodik, ha valaki inkompetens, kirakja. Nem feltétlenül pénzkérdés. Én elismerem, hogy nehéz kenyér de arról meg nem én tehetek, hogy valaki erre (sem) képes? :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5566) ildi_ válasza Peti78 (#5565) üzenetére


ildi_
csendes tag

Én is adok borravalót, de miért is? Elvitelre kérem amúgy folyton, sosem ettem még ott. Ha nem figyelek, akkor tuti, hogy nem úgy kapom a gyrosomat, ahogyan szeretném. 100 Ft-tal szoktam többet adni és amikor hazajövök mindig elképedek, hogy miért is. De amúgy nem hiszem, hogy ezek a fiatalok ügyesebben, odafigyelve dolgoznának akkor ha 30 ezerrel többet kapnának havonta.
A "hölgyem" és "uramozás" engem is zavar nagyon, de ez gondolom Ahmed találta ki és ő kéri tőlük.

(#5567) Peti78 válasza ildi_ (#5566) üzenetére


Peti78
őstag

Az "uramozás" akkor zavar, ha tegeződik közben. Nagyon nem illik össze a kettő.
"Mit kérsz Uram?" Hogy tanulj meg viselkedni. Kb. ez jönne ki a számon. Nem tudom, hogy Ahmed kéri-e, vagy az újak tanulják a régiektől, de valahonnan jön az biztos. Egyébként ezt is említettem Ahmednek, le kellene szokni róla. Nem hiszem, hogy a többségnek tetszene.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5568) #33253120 válasza Peti78 (#5567) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem ezt Mózestől tanulják/lopják, viszont neki van egy olyan stílusa, ami nekik sosem lesz. Ezért nála működik, náluk meg nem.

(#5569) Peti78 válasza #33253120 (#5568) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, nála nem zavart. Ő tudja hogy kell előadni. Tényleg, ott dolgozik még? Régen láttam.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5570) sharkypeti válasza #33253120 (#5568) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Igen, én is csak tőle vagyok hajlandó elviselni, ha mások erőltetik, attól a falra tudnék mászni.
Más. Valóban lehet némi gond a memóriával egyeseknek, 2 tál (elvitelre) megjegyzése is sok. Egy kicsi, egy nagy, a különbség csupán annyi, hogy a kicsit csípős nélkül kértem. Hát, persze, hogy mindkettő csípett! Ráadásul nálunk még a kompromisszum se működik, mivel a kis tálat egy 6 éves kislánynak vittem. Egy kicsit mérges lettem, de nem vittem vissza. És nem hinném, hogy az a megoldás, hogy egyfolytában szuggeráljuk a dolgozót, hogy vajon mindent úgy csinál-e, ahogy én kértem. Visszatérő, borravalós vendég vagyok, látásból ismernek is, nem a jatt miatt van ez, szerintem inkább hozzáállásbeli problémák lehetnek.

OnePlus 12

(#5571) #65675776 válasza sharkypeti (#5570) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolgot tehetsz, nem kell többé odamenni.

(#5573) sharkypeti válasza #65675776 (#5571) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Mást csinálok azóta. Inkább árgus szemekkel figyelem, mit és hogyan pakolnak, még ha nem is tartom jó megoldásnak.
Amúgy rendeltem közben máshonnan is, Gery Gyrostól, de azt hiszem soha többet. A gyrost sületlen csirkecombfilével csinálták. Oké, kompromisszum, megeszem, mert elmegy néha csirkecombból is, de mégsem ettem meg, mert sületlenül nagyon x@r volt.
Tehát inkább Aladdin, és sasolok. :)

#5572 Egyszer már én is kaptam keserűt, de az már több mint egy éve volt. Azt hittem, mostanra már ez múlt idő.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#5574) Peti78 válasza #65675776 (#5571) üzenetére


Peti78
őstag

Nem jó! Én csinálok egy kis laminált lapot amire rá van írva, hogy kérem a pitát. Azért, mert van pár degenerált, nem fogok a kedvenc ízeimről lemondani. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5575) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Innen burger témában van már tapasztalatotok? Flaszter food
Közel a Corner, közel a Buri - Buri, meg egy csomó minden. Fel van adva a lecke, ha meg akarnak élni.
Vagy ugyanaz a tulaja a Cornernek és a Flaszternek? Legalábbis a honlapok tök egyformák, ugyanaz a cég csinálta, nem sokat ötletelt, hogy legalább különbözzenek.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#5576) #33253120 válasza sharkypeti (#5575) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez kb a fagyis helyén nyílt?

(#5577) sharkypeti válasza #33253120 (#5576) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Nem tudom. Széchenyi utca 51. És akkor jobban belegondolva, talán nem is akarnak rivalizálni a Hal köz és környékén lévő "nagyokkal", lehet, hogy inkább a buszvégállomáson előforduló vásárlóerőre hajtanak rá. Akkor viszont alighanem ez egy alacsonyabb kategória lesz.

OnePlus 12

(#5578) bhonti


bhonti
tag

Don Pepe, akciós: tarjás pizza. Teljesen jó. Azon kívül, hogy szétesik. Mondjuk szoktak ilyet.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#5579) #33253120 válasza sharkypeti (#5575) üzenetére


#33253120
törölt tag


Flaszter burger.
A hely kicsit a Kuruczra emlékeztet. Téglaberakás, konyhai eszközökből készített lámpák, stb... Ja és igen, a Kisgesztenye fagyizó helyére tippeltem, de a mellette lévő zölségesből lett átalakítva.

Na akkor maga a Flaszter burger:
A képen látszik mekkora, kb normál kalácsos buci méret bár kicsit magasabb, és nem annyira kalácsos. Nekem az ízvilág nagyon tetszett, de azért volt pár apróság ami meg nem. Talán az egészet a lilahagymalekvár rontotta el, vagy a burgerszósz. A kaja kb 1/3 után még a stabil burgerfogás mellett is kimosta valami híg cucc a beletett apóságok nagy részét, eláztatta a zsömle végét, és kész. Innentől meg borul az ízvilág, hacsak nem a tálcából akarsz mellé falatozni. De amúgy minden a helyén is lehetett volna.... És akkor bizony ez jó burger is lehetne.

Kóstolásra ajánlott.

Szerk. Wc, kézmosó nincs. Kapsz a kaja mellé egy törlőkendőt.

[ Szerkesztve ]

(#5580) sharkypeti válasza #33253120 (#5579) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Na, igen, kb erre gondoltam én is, azt hiszem, engem nem győzött meg. Kb ugyanennyiért inkább a Food Factory burgerei.

OnePlus 12

(#5581) #33253120 válasza sharkypeti (#5580) üzenetére


#33253120
törölt tag

Néha úgy alakul a beosztásom hogy a Daraboson kell dolgoznom. Mivel szóba hoztad így a héten kipróbáltam a Food Factory-t.
Camemberry burgerre esett a választás, erről úgy kép nincs, mert elvitelre kértem, és akkor még nem tudtam, hogy építőipari körülmények között is le tudom fotózni. :D
Hát sikerült úgy bebénázni, hogy a sajt hátrafelé kiszakadt az első harapásnál, és kifolyt belőle a lényeg, de ez szerintem a saját hülyeségem volt (jövő héten rátesztelek).
Hiánypótló burger. Amikor elkeztem enni akkor az elején (mint minden újdonságot) kicsit kritikus szemmel néztem. És az utóbbi félévben ez volt az első olyan burger amibe csak úgy belefeledkeztem. Ahogy ettem kizárult a külvilág, és azt vettem észre, hogy elfogyott. (Ok, éhes is voltam, ez is túl tud befolyásolni) Tetszett az összhangja.
Pár nappal később rámentem egy Cappricciosa-ra, amit ők nem így írnak. :) Hívtam őket, vettem a cuccot értemenős elviteles módon, időponttal. Érkezésre már dobozostól melegen volt tartva a pizzakemencében.
Ez jutott:

Az én ízlésem szerint ez a tészta sülhetett volna még*. De ettől eltekintve teljesen vállalható volt.

*Ez lehet az én hibám is. 11:30-kor hívtam őket, hogy akkor nekem pizza kell, és délre. Lehet ennyi fért biztonságosan bele.

(#5582) #65675776


#65675776
törölt tag

Ha esetleg lazacot szeretnék enni, hova érdemes mennem?

(#5583) drogery válasza #65675776 (#5582) üzenetére


drogery
tag

szvsz legkozelebb Varadra. :(

(#5585) tahepa


tahepa
senior tag

Erről az étkezdéről valakinek valamilyen tapasztalata? ( tudom hogy a kereső használata díjmentes...)

(#5586) rayoliviero válasza tahepa (#5585) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen. A király pizzánál jó ajánlatok vannak.

(#5587) Kickass


Kickass
őstag

The Flat Bisztró

Bővült az innen se kell többet pizzát (de lehet mást se) rendelni helyek száma:

száraz túlsütött pizzatészta, a tésztán szintén kiszáradt gyakorlatilag túró állagú tejfölös alap

és a futár srác még külön kihangsúlyozta azért késett mert megvárta még a szakács friss alapot tesz a tésztára, bár ehhez képest meg az egész pizza maximum langyos volt...

(#5588) beherit


beherit
tag

Maszek nevű helyen ajánlott a burger?

amor fati

(#5589) devil-k válasza beherit (#5588) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem. Szerintem egy nagyon kommersz valami..

- mozi bolondéria -

(#5590) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Tudnátok olyan helyeket ajánlani, ahol a mostani hétvégén tudnánk 2x ebédelni illetve 2x vacsorázni? 4 felnőtt + 1 gyerek lesz, és én leszek a fizetős, szóval nem Michelin csillagos étterem kellene :DDD
Ebédnek valami menüféle (ha van ilyen egyáltalán hétvégén) esetleg tésztázó, vacsorának mondjuk pizzéria pl. A Nagyerdő környékén leszünk.
Előre is köszönöm a tippeket :R

(#5591) sharkypeti válasza st6969 (#5590) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Esetleg svédasztalos ebéd? Mennyiség és ár tekintetében így járnál a legjobban, azt pedig, hogy hova érdemes menni, azt majd itt megírják a többiek, én nem vagyok képben.

OnePlus 12

(#5592) st6969 válasza sharkypeti (#5591) üzenetére


st6969
őstag

Remek lenne akár a svédasztalos ebéd is, ha van ilyen lehetőség, de sajnos egyáltalán nem ismerem Debrecent.

(#5593) tibbike01 válasza st6969 (#5590) üzenetére


tibbike01
őstag

Ebéd menünek a Flat bisztrot ajánlom. Szombat vasárnap is van menüjük. Esti svédasztalos vacsi a Tommis hillben van, vagyis fél éve még volt, nem tudom hogy még mindig van-e.

(#5594) #65675776 válasza #05304832 (#5584) üzenetére


#65675776
törölt tag

És nem kell már Metró kártya a vásárláshoz?

(#5596) sharkypeti válasza st6969 (#5592) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Tippek, de nem mindenhol van szombaton is : Paripa Csárda, Panoráma Étterem, Chili Cafe, Semann vendéglő, Barabás étterem.

OnePlus 12

(#5597) st6969


st6969
őstag

Köszönöm mindenkinek!
Tommis Hill sajna nem lesz most vasárnap és hétfőn a honlapjuk szerint.

(#5598) ildi_ válasza #65675776 (#5594) üzenetére


ildi_
csendes tag

Kell kártya, viszont épp tegnap láttam ott, hogy május 17-től hétvégenként lehet kártya nélkül is vásárolni.

(#5600) devil-k válasza ildi_ (#5598) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem is értem, hogy minek kell még az a kártya. Nem olyan jó hely az a Metró, hogy annyira érdemes lenne oda rohanni. :U

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.