Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) tahepa válasza #05304832 (#5100) üzenetére


tahepa
senior tag

No igen a higiénia...az nagyon finom főleg ha jól át van sütve...kecsappal-majonézzel nyakon öntve leöblítve hideg Kőbányaival...nagyon laktató...
Mellesleg a kedvenc büfém már bezárt vagy 20 éve...az újvárosi úton lévő vasúti átkelő mellett volt egy Áfészes autókereskedés...na ott mellette volt a kedvenc büfém...remélem hogy ezzel az információ megosztásával nem okoztam lelki törést nálad...

(#5103) Peti78 válasza #05304832 (#5100) üzenetére


Peti78
őstag

Én meg inkább nem eszek szart! ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5105) tahepa válasza #05304832 (#5102) üzenetére


tahepa
senior tag

Azért érdekes hogy mégis a kárászéletű menő büféitek dobják be a kulcsot egy.két hónap után....lehet hogy szart készítenek és értékesítenek ( aranyáron) és a vásárlók ezt nem preferálják hosszútávon....de egy rossz kis zsibis kifőzde a mai napig működik ( állandó hivatali felügyelet mellett)..milyen érdekes

Amennyiben a higiéniai problémátok van a nevezett kifőzdével lehet a megfelelő hatóságnál bejelentést tenni..az internet korában ez nem lehet probléma.... ( segítek : [link] )

[ Szerkesztve ]

(#5106) qfm válasza tahepa (#5105) üzenetére


qfm
senior tag

Engedd el, itt divat a zsibis kínait szidni. Nem is baj, így is túl sok ember imádja és ezért mindig sokat kell várni személyesen meg rendelésnél is.

(#5108) Peti78 válasza tahepa (#5105) üzenetére


Peti78
őstag

Félreérthető voltam, csavaros az észjárásom. ;] Amit értettem a hsz-em alatt, hogy inkább a problémásnak mondott zsibis kínai (ami a legfinomabb a városban) mint az Ikon-os álhigiéné ami miatt tudjátok, tavaly tönkrement a "villamossági rendszer" . ;] Tehát az ikon féle szart nem eszem :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5109) ildi_ válasza Peti78 (#5108) üzenetére


ildi_
csendes tag

Bezárt az Ikon street? :U

(#5110) Peti78 válasza ildi_ (#5109) üzenetére


Peti78
őstag

Nem az ikon stree, hanem az ikon tavaly nyáron egy vagy két hétre. AZ volt kiírva, hogy villamossági probléma miatt, de páran tudjuk mi volt az oka.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5111) #33253120 válasza ildi_ (#5109) üzenetére


#33253120
törölt tag

Írtam nemrég, hogy én zárva láttam a napokban.

(#5112) ildi_ válasza #33253120 (#5111) üzenetére


ildi_
csendes tag

Igen, bocs, rossz hozzaszolasra reagaltam. Es online sem lehet rendelni.

(#5113) Peti78


Peti78
őstag

Beszaladtam ma Aladdinhoz, barna bögyös csaj bal könyöke és bal bögye a pulton, jobb kézzel lazán, a "profikra" emlékeztető módon veszi fel a rendeléseket. Előttem álló normál tálat, én a szokásos sok hagyma, csak csípős szósszal elkészített pitámat. Hozzátettem, hogy úgy, hogy ne essen szét a pita.
KÉszülnek a rendelések, készül egy pita is egy srác által (akinek a főnöközés már nagyon megy), amit annak akar Csöcslény odaadni, aki tálat kért. Rövid eszmecsere, "tálat kértem", pitát kértél, tálat fizettem, mobilon mutatja hogy mit fizetett. Ja, oké. Néz rám, akkor te rendeltél pitát. RÁmutatok a fehér trutyis pitára, na az biztos nem az enyém. MIért? Mert csak csípős szósszal kértem. VÁlasz: Hát én nem tudom. Én meg tudom, mert mindig így eszem. Elviszi. Pár lézengő vendég volt, nem lehet arra fogni, hogy sokan lettek volna.

Nagy nehezen elkészül a pitám, viszem le, éltem a gyanúperrel, hogy nem pirította meg, ééés tényleg.
MIndegy, megettem. Úgy gondoltam, nem leszek rossz vendég, szó nélkül eljöttem.
DE! Legközelebb a pitám közelébe sem fogom engedni, és még meg is mondom, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5114) sharkypeti válasza Peti78 (#5113) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Az anyja pitáját! Felhígult a szakma...

OnePlus 12

(#5115) athomi válasza Peti78 (#5113) üzenetére


athomi
veterán

Ennyi pénzért ilyet kapsz... mármint munkatársa(ka)t. :))

(#5116) devil-k válasza sharkypeti (#5114) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen... minden héten új arcok... Ez több, mint idegesítő már.

- mozi bolondéria -

(#5117) tahepa válasza #05304832 (#5107) üzenetére


tahepa
senior tag

Az én kedvemért senki semmit ne tegyen főleg ha ellenkezik az elveivel. ..
más..
Food Facrory
A fiamat rábeszéltem hogy mi lenne ha megkóstolna valamit erről a helyről.
A FB-n olvastam róluk hideget-meleget , de az nem mindig mérvadó mivel elég szubjektív véleményeket tükröznek a hozzászólások.
Factory Burgert választott + sültkolompír + szósz. ~1300 ft-ot fizetett érte.
Maximálisan meg volt elégedve a mennyiséggel-minőséggel Én csak megkóstoltam a sarkát meg a többi cuccot és nekem is ízlett.Hús kellően átsütve , ízre állagra megfelelő.. Buci kellően megpirítva-ez is pipa. Cheddar , bacon , valamilyen szósz( talán gyümölcsös ízű hagymalekvár) nagyon ott van. A hozzá rendelt sültkolompír nem a gyorsfagyasztott fajta hanem helyben pucolt verzió :) . A hozzá kért mártás nem tudom behatárolni hogy milyen ízű de nagyon kellemes-finom ízű. Jól passzol a hamburgerhez.
Röviden ennyi.
A FB-n panaszkodtak a kiszolgálásra ( mogorva-kedvetlen személyzet) de a kölök ezt megcáfolta , vele kedvesek és korrektek voltak.

Ezt természetesen erősen saját vélemény és lehet hogy csak mi tapasztaltuk így de szerintem egy próbát megér...

u.i.
A kölök elsőre az Aladdin helyén volt BBBurgerhez tudta hasonlítani az ízeket...

(#5118) Peti78


Peti78
őstag

aladinéknak mi a telefonszámuk? 249779 nem veszik fel

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5119) qfm válasza Peti78 (#5118) üzenetére


qfm
senior tag

Csak szeptembertől lesz újra házhoz szállításuk, ha esetleg azért keresed őket.

Itt a másik számuk, ha más az indok: 06-30-525-7070

[ Szerkesztve ]

(#5120) Peti78 válasza qfm (#5119) üzenetére


Peti78
őstag

A vonalast nem veszik fel, ez meg hangposta...

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5121) qfm


qfm
senior tag

Jó hír a csülkösre váróknak. A hely nagyjából összeállt és ma már munkások sem voltak ott. Talán végre elkezdik berendezni is, és készülni a nyitásra.

(#5122) #33253120 válasza qfm (#5121) üzenetére


#33253120
törölt tag

Van még híja, belül ma reggel még majdnem üres volt az egész...

(#5123) Peti78


Peti78
őstag

A tesómnak erre volt dolga, Miskolcon lakik. Elvittem a zsibibe kínait enni! Nem győzte dícsérni, hogy ilyen jót még nem evett. AZtán megbeszéltük, hogy a kaga szerinte is fos. Ma két dologban egyet értettünk. :)
Legközelebb Aladinos gyros lesz. :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5124) qfm válasza Peti78 (#5123) üzenetére


qfm
senior tag

Miskolcon a Kínai Kert-et javaslom. Az az egyetlen ami kicsit is megközelíti ízvilágban a zsibist. A többitől maximum cukormérgezést lehet kapni.

(#5125) Peti78 válasza qfm (#5124) üzenetére


Peti78
őstag

Köszi, átdobtam neki ! :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5126) erik365 válasza Peti78 (#5123) üzenetére


erik365
aktív tag

Miskolctól annyira nincs messze Ózd, van a Sparban egy Kínai kajálda, attól jobbat még soha nem ettem.
Próbáltam már a zsibist is, az sem volt rossz de az ózdi nekem finomabb.
Esetleg ha Te is jársz arra egy próbát megér.(bár ez nem a topik témája) :DDD

1.4 T-jet M32

(#5127) #33253120 válasza erik365 (#5126) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pedig dehogynem.... :)
Ha valamely topiclakó a világ más szegletére téved, legyen meg a kulináris élvezet. :)

Kedden voltunk Törökszentmiklóson melózni, és annyira jók voltunk, hogy a főnök azt mondta, hogy irány Abony, mert ott a Mészáros vendéglő. Elautóztunk addig, és ki volt rakva egy cetli:
Ma zárva
Nem örültünk.
Irány haza, útközben jött a telefon, hogy csak lesz valami, megálltunk itt. Menü már nem volt, így maradt az étlap.
A cigánypecsenye az elmondások szerint rohadt jó. A csülök pékné módra viszont (ahogy a felszolgálóval ezt átbeszéltük szerinte ennek az ételnek így kell kinéznie) 8-10mm sült zsírban érkezett. :)
A csülökszeleteket ki kellet a tányér peremére rángatni, hogy egyáltalán lásd mit vágsz el ha már nem a burgonya tetején van. Igazából tényleg jó lett volna, ha nincs ez az "alátét".

(#5128) Peti78 válasza #33253120 (#5127) üzenetére


Peti78
őstag

Hogy egy kicsit "ON" is legyek [link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5129) tahepa válasza #33253120 (#5127) üzenetére


tahepa
senior tag

Mi régen ( 25-30 éve) Pest felé haladva ( reggeli) illetve hazafelé autózva ( ebéd) elég sokszor kajáltunk itt ....nem tudom milyen hely lett mostanság...

[ Szerkesztve ]

(#5130) qfm


qfm
senior tag

Aki hozzánk hasonlóan várta az El Gaucho nyitását, az ne tápláljon tovább hiú reményeket. Nyitás után voltunk szinte egyből, még vásárlók sem nagyon voltak. Mégis 32 percet vártunk a kajára. Ez még betudható lenne a nyitásnak, de a többi dolog nem. Bár, ha azt nézzük, hogy bbq tálat vettünk ami nyilván nem tud frissen készülni, mert jóval korábban el kellett kezdeniük és hogy szinte senki nem volt, főleg érthetetlen a dolog.

A kajáról: 2300 körül volt a fél kg-os tál, amiről naivan azt gondoltuk, hogy fél kg húst tartalmaz, mivel az volt kiírva, hogy 2 fajta húst lehet hozzá választani. Így gondoltuk kipróbáljuk a pulled beef-et, valamint a bbq oldalast náluk. Mind a kettőtől sokat vártunk. A húsok választása után, (akkor még kellemes meglepetésünkre) megkérdezték, hogy kenyeret, vagy sült krumplit szeretnénk-e hozzá. Valamint, hogy savanyúságot, vagy salátát. A sült krumpli és savanyúság mellett maradtunk. Utóbbiról említve lett, hogy gyöngyhagyma is van benne, így szemünk előtt már körvonalazódott egy kiadós és finom étkezés.

Sajnos azonban eltelt a 32 perc, és megkaptuk az ételt. Először azt hittük, hogy viccelnek a tállal, de később kiderült, hogy nem. Egy fa tálon hozták ki, de komolyan úgy nézett ki, hogy tálastól fél kg az egész. Maximum 20dkg hús volt ott, meg hasonló mennyiségű krumpli (illett volna így kiírniuk eleve..). A savanyúságot egy mini műanyag szószos edénybe képzeljétek el, amibe jobb helyeken 1 kis zacskó szójaszószt öntenek bele. Abban volt az egész savanyúság. Egy túl savanyú, irtó fűszeres és nem túl nagy élményt adó "valami". Rendes növényeket nem lehetett benne felismerni a fűszeren kívül. Volt még egy ugyanolyan műanyag edény, amiben 1mm(!!) magasan állt a bbq szósz. 3* sikerült egy villányi húst belemártani, mielőtt elfogyott. És akkor térjünk a lényegre, amiért odamentünk. A húsok. Az oldalas omlós, tényleg simán levált a csontról, tehát megsütve jól volt. De a világon semmi íze nem volt. Mintha lefelejtették volna róla a fűszereket is, pedig a facebookjukon szép bbq szósszal bekent illusztráció látható. A tépett marhának egy nagyon enyhe hús íze volt, azon kívül szintén semmi. Ez volt életem talán két legíztelenebb hús étele. Egyedül a szósszal együtt volt értékelhető, ami a harmadik mártás után elfogyott ugye. A tálon ezeken kívül a sült krumpli volt még. Az pont olyan volt, amilyennek lennie kell. Ízletes és jó fajta. De 2300ft-ot kidobni 20dkg sült krumplira.. Jobb lett volna, ha a mcdonaldsba megyünk helyette, az is jobb élmény. A beharangozott ajándékból semmi nem lett. Nem kaptunk semmilyen ajándékot. Az akció sem lett érvényesítve véleményem szerint. Vagy, ha ezt a 2300ft-os akciós árat a tál íztelen semmiért akciós árnak gondolják, akkor be is zárhatnak.

Később rengetegen lettek, valakinél láttunk hamburgert, az jól nézett ki. De jó hamburgeres már volt a városba, őket a bbq miatt vártuk, amiben csúnyán leszerepeltek nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#5131) #33253120 válasza qfm (#5130) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez hol van?

(#5132) qfm válasza #33253120 (#5131) üzenetére


qfm
senior tag

IKON Street helyett van. Bár a blokk még mindig IKON-os, tehát szerintem csak nevet és arculatot váltottak.

[ Szerkesztve ]

(#5133) #33253120 válasza qfm (#5132) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ehh..... Na majd ránézek a burger vonalra....

(#5134) #33253120


#33253120
törölt tag

Ma ledefektelt reggel a bicaj, pont nem volt nálam semmi, így kilakatoltam a Józsai Tesconál.
Meló után vittem egy defektjavító spray-t, felnyomtam vele, megforgattam a kereket, még egy kicsi, megint forgat, vártam.
Addig amíg vártam eszembe jutott a Kurucz. Be is mentem.
A hentesárú szép. Irány a másik pult.
Kolbik, húsok, ilyesmik.
Vékony grill kolbász lett a nyerő, majonézes mustárral, mellé almás répalé.
Állaga nagyon jó, utoljára akkor ettem ilyen wellness kolbászt amikor még nagyanyám élt. Ízre, állagra, mindenhogy jó. A mustár számomra lehetett volna kevésbbé majonézes, de nem volt rossz.
Nem lenne ez a hely rossz, viszont van még mit csiszolni.
-Az egyik kolbi kicsit már kiszáradt.
-Papírtálca, papírbetéttel. Amikor azt a 3 csepp kolbászzsírt egy kis kenyérrel feltunkolnád, akkor addigra vagy felitta a papír, vagy fel fogja amíg a nyomdafesték beleoldódásán gondolkozva hezitálsz.
-Se wc, ami annyira azért nem nagy baj, (A Bikers szolgáltatja a piacon a wc-t) ami viszont inkább az az, hogy kézmosási lehetőséget sem láttam. (Ma már hánytam párszor, többször játszottam festékszórót alul, utána meg biciklit szereltem... Más napokon lehet nem vettem volna annyira zokon, de ma egy kicsit lehet túlérzékeny vagyok a témában. :D )
Összességében szerintem ajánlott.

(#5135) devil-k válasza qfm (#5130) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi elsőnek azon a sz@r Gourmet Fesztiválon próbáltuk ki a Békás-tónál.... iszonyú nagy csalódás volt... Emiatt felesleges volt Debrecenben egy ilyen helyet nyitni véleményem szerint...

- mozi bolondéria -

(#5136) devil-k


devil-k
nagyúr

Csokonai Étterem házhoz szállítás, probléma

A múltkor rendeltünk ételeket a Csokonai étteremből. Mivel nemrég született meg a kislányunk, így most sajnos nem tudunk étteremben ott üldögélni, de legalább most ki tudunk próbálni egy-két házhozszállítós helyet. Már máskor is rendeltünk a Csokonaiból, nem volt újdonság, ezen a nap épp normális ételre vágytunk, a hamburger és a társai már a fülünkön folyt ki...

Rendeltünk egy levest és két féle főételt. Az egyik főételnél sült krumpli helyett párolt rizst kértem, az asszony pedig a csípős mártás helyett olyat kért, ami nem csíp. A rendelést a neten adtuk le, az étellel kapcsolatos óhaj-sóhajokat pedig a "megjegyzés" rovatba pötyögtem be, ami mellé oda is volt írva, hogy azt kell odaírni.

A futár kihozza a kaját, kinyitom a dobozokat... Erre mit látok? Hogy le sem sz@rták a megjegyzéseket. OK, én meg tudtam enni a sült krumplival is az ételemet, nem haltam bele, de mivel az asszony nem szereti a csípős dolgokat, így az ő mártása ment a kukába... Az az elvem, hogyha valami problémám van valami kajálós hellyel, akkor sosem írok nyilvános felületre egyből (DH csoport, Facebook értékelés stb), hanem mindig felveszem a kapcsolatot velük e-mailben... Most is így történt. 20:30-kor elküldtem az e-mailemet és 21 órakor már hívtak is. Nagyon kellemes meglepetésben volt részem. Nem kerteltek, nem beszéltek mellé, mondták, hogy elrontották és hogy ne haragudjak érte. Tényleg már annyiszor elmondta az üzletvezető (vagy nem tudom ki), hogy már-már untam. Azt mondta, hogy nem akarja, hogy bármilyen rossz szájízzel távozzunk, így két lehetőséget tud felajánlani:

A, visszautalja a pénzt (mivel kifizettem előre 6.600 Ft kb)
B, meghív minket egy étkezésre

A "B"-t válaszottam. És kérdeztem, hogy ez hogy működik pontosan? Azt mondta, hogy menjünk le az étterembe amikor tudunk és ad egy 10.000 Ft (!) értékű ajándékutalványt amit bármikor felhasználhatunk online vagy személyesen is. Az asszony pont ment másnap a babával ilyen kötelező "mérickedésre" és társaira és lementek az étterembe is. Megkaptuk az utalványt.

Nagyon kellemes volt az, hogy vannak még ilyen igazi vendéglátó egységek, akiknek fontos a vendég, nem pedig elintézik a panaszt egy vállrándítással.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5137) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Húsmanufaktúra, Simonffy utca, ennyi volt. Tök üres üzlethelyiség, ajtó bezárva, lakat rárohadva, vasrács lehúzva...

OnePlus 12

(#5138) MilkyWay97 válasza sharkypeti (#5137) üzenetére


MilkyWay97
csendes tag

"Húsmanufaktúra
17 órája ·
Ne felejts, hogy nemcsak webshopon hanem például a Húsliget hentes boltban is megtalálod a sonkáinkat, húspogácsánkat és a debreceni párosunkat! (Szabó Lőrinc u. 35)."

A bejegyzéseik alapján heti 1-2 alkalommal lehet leadni a weboldalukon rendeléseket, amiket vagy házhoz visznek, vagy a két átvevő pont egyikére, amik a következőek:
Húsliget hentesbolt (Szabó Lőrinc utca 35.)
Erdei Delikátesz (Szent Anna és Battyhány utca sarok)

Itt van pontosan a weboldalukról, hogy hogyan működik a netes rendelés:
"A webshop állandó jelleggel nyitva van. Vásárlásra péntek 13.00 órától szerda reggel 8.00 óráig van lehetőség. A házhozszállítás csütörtökön történik, a bolti átvétel pedig péntektől (bolti nyitástól) 5 napig lehetséges. Szerda reggel 8.00 órától péntek délután 13.00 óráig nem lehetséges a rendelés."

Szóval szerintem maga a fizikális Húsmanufaktúra bolt megszűnt. Talán.

(#5139) mghltm


mghltm
addikt

fb bejegyzes:

Kurucz Hentes és Lacipecsenye Debrecen
Tegnap, 6:38 ·

❗️Grillkóstoló napok❗️ Pénteken (12:00-18:00) debreceni, szombaton (9:00-13:00) józsai üzletünkben várunk, hogy megkóstold nyári különlegességeinket.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5140) ildi_ válasza devil-k (#5135) üzenetére


ildi_
csendes tag

És miért volt pocsék a Gourmet fesztivál? Mi is ki akartunk menni, de kb. akkortájra vártuk a kislányunkat, ezért nem vettünk jegyet előre - más kérdés, hogy megviccelt minket és később érkezett. :) De tavaly is szó volt már róla, hogy nem nagy szám/túlárazott/túlértékelt, akkor ez nem változott ezek szerint.

Mi amúgy most a gyermekágyas időszakban a Gödör ebédjét választjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#5141) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

A jobbik felem július 03. napján lőtte meg a harmadik X-et. A nagy "ünnep" alkalmából meglepetés-ebédre fuvaroztam Nyíregyházára a coloradosteakhouse-ba. Időnként téma nálunk a jó steak, viszont Debrecenben egyik hely sem fogta meg a fantáziánkat.

A keskeny utcából tágas parkolóba értünk, nem kellett centizgetni. A belső tér (bár nagyon nem néztünk szét) visszafogott vadnyugati stílust képviselt. A kerthelyiségben a víz mellett foglaltam asztalt, amihez a kulturált, intelligens kolléganő rögvest el is kísért.

Mindketten erdei gyümölcslevessel kezdtünk.

A felszolgáló elmondása alapján turmixolt gyümölcsből készült, az íze és az állaga ezt meg is erősítette. Nem volt túl édes, időnként kicsit savanykás.

A zasszony ezt követően Golden steak-et (rib-eye) rendelt medium, köretnek dollárchips-et.

Én a T-bone steak (medium well) mellett tettem le a voksom, köretnek steak krumplit választottam.

Az ételről különösebben nincs mit mondani, azt kaptuk, amit kértünk, és azt a legtökéletesebb minőségben. A hús a kért mértékben volt sütve, finom, zamatos volt. A köretek kaphattak vola egy kicsit több grillezett zöldséget, de egye fene, húsért mentünk.

A kiszolgálás nem volt tolakodó, tukmáló. A felszolgáló tisztában volt mindennel amire rákérdeztünk. A kerthelyiség berendezése sajnos az átlagot képviselő étterműre sikeredett, az asztalok, székek, terítők köszönő viszonyban sem voltak a vadnyugati stílussal. Feldobta viszont a hangulatot a háttérben megbúvó country zene. Végre nem rádió szólt, hanem a helyhez alkalmazkodó muzsika.

Pontozni nem akarok, az a macskák dolga (lesz). Mi tökéletesen mg voltunk elégedve, biztos visszatérünk még oda, és akinek tudjuk, ajánlani fogjuk a helyet!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#5142) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Pont a múltkor volt róla szó... szerintem a zsibi mellett eleve halálraítélt kísérlet volt.

OnePlus 12

(#5143) devil-k válasza ildi_ (#5140) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gratulálok! :)

Azért nem volt jó, mert elve fizetned kell a belépésért (2.000 Ft) és azt nem eheted le... bent az ételek nagyon drágák voltak és mini adagok... Folytassam még? :DDD

- mozi bolondéria -

(#5144) qfm válasza devil-k (#5143) üzenetére


qfm
senior tag

Sokat változott a világ 1 év alatt. :)) Mikor mi voltunk kint tavaly ingyen, sznobságnak tartottátok és egyetértettél, hogy hülye lennél fizetni, hogy túlárazott kaját ehess. Mi idén nem mentünk, mert hülyék lennénk fizetni ténylegesen a belépésért is, te meg voltál. :)

Pedig tavaly jobb volt a felhozatal, idén sokkal több helyi volt, amiért felesleges fesztiválra menni, mikor meg is lehet látogatni őket.

[ Szerkesztve ]

(#5145) devil-k válasza qfm (#5144) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annyit hozzáteszek, hogy diákjegyet vettünk, ami 1.000 Ft/db, DE szívesen fizetek belépőt, HA olyan élményben van részem, ami pótolhatatlan. Elmentünk, kipróbáltuk, de többet nem fogjuk.

Egyébként tényleg elképesztő sznobságnak tartom azt, hogy fizetni kell belépőt egy ilyen eseményért. Pont az lenne a cél, hogy minél többen menjenek el és fogyasszanak... De jó, fizessünk többet az ételért, mint ha helyileg látogatnánk meg... de ne ilyen gyerekkórházi adagokkal szúrják már ki az ember szemét.

- mozi bolondéria -

(#5146) devil-k


devil-k
nagyúr

Más:
Szokott valaki öntöttvas edényekben főzni? Mi a tapasztalat?

- mozi bolondéria -

(#5147) dobolan válasza devil-k (#5146) üzenetére


dobolan
senior tag

Én csak bográcsot használok öntött vasból. Nehezen tudod leégetni vele a kaját (pörköltek, slambuc ilyesmik) mert jó vastag a fala, elnyeli a hőt és lassabban adja le. Más előnyét én nem tudok mondani, hátránya meg kb. semmi, csak az, hogy drága volt.

(#5148) sharkypeti válasza dobolan (#5147) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

+1
(bogrács esetében nekünk nagyon bevált)

OnePlus 12

(#5149) devil-k válasza dobolan (#5147) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nemrég vettem egy öntöttvas lábast és abban készítek ételeket, aminek a jellege is megengedi. Eddig pozitív tapasztalataim vannak. :) Bár az asszony nem fog benne főzni, mert neki túl nehéz- :DDD

- mozi bolondéria -

(#5150) #33253120


#33253120
törölt tag

Bem burger.


Vállalható.
A burger nem túl nagy, de mire megettem rájöttem, hogy pont elég. Főleg menüben, burgonyával.
A burgonya jó. Kívül ropogós, belül omlós. Alapban nincs hozzá semmi, de a srác amikor látta, hogy valami mártogatót keresek kérés nélkül ajánlott hozzá ketchup-ot.
A burger fakó bucija picit kalácsos, de nem tolakodó mértékben. Nem éreztem, hogy pirítva lenne. A hús testes, és laza. Az ízét eléggé elnyomja a nagy vastag karika cékla ami amúgy jól áll ennek a burgernek a pirított hagymával. A dizájnburger kinézet ellenére a tipikus hamburgerfogással simán fogyasztható, és a burgerszósz sem ölt tolakodó mennyiséget ilyenkor.

Lehetne kicsit olcsóbb, ilyen kinézetű üzlethez ez kicsit túlárazott szerintem, de szerintem még pár dolgot ki fogok próbálni.

Szerk. A cékla a lilahagymalekvár helyett volt benne...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.