Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11921) PindurAnna válasza lamiki (#11901) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Szia!
Én ehhez hozzá szeretném tenni azt, hogy manapság nagyon sok mindent megtud az ember az internet segítségével!
Pl adatokat..amire nem is gondolunk!
Élő példa erre az, hogy a fejembe vettem, a gyermekem megajándékozom azzal hogy elkészítem a családfáját! Decemberbe kezdtem el kutatni. Csak közösségi portálokról egy hét alatt majd 300 nevet és adatot tudtam ,,bezsebelni,,! Jelzem hozzátartozik a történethez az, hogy lassan 12 éve elváltam szóval nagyon sok mindenkit már meg se ismernék még képről sem a volt férjem családjának! De sok olyan van akivel soha nem is találkoztam csak elkezdtem levelet írni, hogy szeretném megcsinálni a családfát. Jórészben, tehát a többség meg se kérdezte kinek a kije vagyok, csak adta az adatokat és mentem kértem a további infókat, azokról a rokonokról aki épp az ő fejében emlékezetében voltak! Aztán eljött az az idő a keresésben, hogy nem tudtam tovább jutni. Akkor gondoltam egyet és felhívtam pár templomot ahol élhettek rokonok, és készségesen segítettek, úgy hogy oda se kellett mennem csak leírni egy adatot, ami lehet csak születési vagy csak halálozási dátum. Két hét keresés után jött a válasz e-mail a további adatokról.
De még ekkor sem adtam fel!
Felhívtam a szülőhelyem Polgármesteri Hivatalát (ami nem debreceni), s ott közölték hogy a Debrecenben van mikrofilmen minden régi fellelhető adat a nyilvántartási irodában. Megkerestem őket telefonon. Itt se kellett bizonyítanom semmit csak leírni egy adott mail címre milyen adatot tudok, halálozásit vagy születésit házassági dátumot, gyerekek nevét, stb. S lám miket kaptam vissza? Konkrét dátumokat, de főleg régi hagyatéki papírokat, ahol le vannak írva a testvérek nevei, lakcíme, születési dátumai..stb stb...
Küldök majd egy ilyen dokumentumot. Most járok kb 600 névnél, amit 1670-ig tudtak visszavezetni!!! S teljesen ingyen!!!
Na szóval én ezek után már nem hiszek ebbe a pálmalevelesdiben... Millió ember fenn van közösségi portálon, és ott nagyon sok mindent elárul egy hozzászólás, egy kép, na meg persze sok sok adat...

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.