Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Yodamest válasza MageRG (#2300) üzenetére


Yodamest
addikt

Ennyit számít az a gané dex? :B Mivel én str buildként kezdtem, zweivel terveztem végig menni így elég qualityre sikeredett a build. Most valami 25 str és 23 dexem van. Endurance volt a prioritás az 40-re fel van húzva. Nem hittem volna, hogy ennyire megdobja a sebzést, de végül is csak ez lehet... hát van még mit tanulni az tuti.

(#2302) MageRG válasza Yodamest (#2301) üzenetére


MageRG
addikt

Hát ez így eléggé el van b...ukva. Az uchi pont A-s skálázódású, szóval 1 pont dex is 4-5 pont sebzést jelenthet.
Akkor használj olyan fegyvert ami str/dex-el skálázódik (egy csomó egyenes kard). Vagy készíts tüzes/villámos fegyvert, mert az statok nélkül is nagyot sebez.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#2303) Yodamest válasza MageRG (#2302) üzenetére


Yodamest
addikt

Végül is van még egy +10-es Claymorem is, lehet azt kéne felrántani, vagy csinálni belőle szent fegyvert. Am ezek az elemi fejlesztések mennyire érik meg itt az 1-ben? Mert a 2-ben teljesen rászoktam arra, hogy hanyagolom és csak nyers fizikai sebzésre megyek rá, mert 1-2 helyzettől eltekintve azzal mindig jobban jön ki a sebzés. Itt mintha kicsit máshogy lenne vagy nem tudom, csak sokaknál látok ilyen divine Claymore meg hasonló fegyvereket abból gondolom.

(#2304) nem_tom válasza Yodamest (#2303) üzenetére


nem_tom
őstag

Én legutóbb tüzesre kimaxolt nagy bunkósbottal verettem végig. Instant 600-700 sebzés. Plusz a súlyából eredő előnyök. Csak nagyon lassú, így okozhat fejfását. Ellenben ha ugrótámadással használtam, akkor kb a light attack sebességével maximális sebzést tudtam vele kiosztani. :)
Előtte pedig villám lándzsát maxoltam ki, az is élből 400+ sebzés, sokáig nagyon ütősnek számított.

Igazából az az észrevételem, hogyha nem hajazol NG+ -ra akkor ezek a tüzes meg villám fegyverek bőven elegendőek, első körben velük tudsz elérni nagyon nagy sebzést. Ellenben később ez már kevés lehet, ilyenkor érdemes inkább a skálázódásra rámenni. Bár ha kellően rámész skálázódásra az elejétől akkor azzal is lehet büntetni sima NG-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#2305) t256 válasza Yodamest (#2301) üzenetére


t256
őstag

Ne aggódj, én csak a DS2-ben tanultam meg normális build-et készíteni. DS1-ben eléggé hibrid INT-DEX buildem volt, ha normálisan csinálom 40-ig húzom a DEX-et. Alig húztam 30-ig. Volt még benne lehetőség bőven.

Manusról csak annyit YT videók alapján, hogy az enyém sokkal agresszívebb volt. Néhány srácnak a videójában elég szelíd, szinte nem is támad.
Elvileg sok múlik az én játékstílusomon is. Tehát, ha folyton hátba támadom, akkor úgy fog helyezkedni, hogy mindig szemben legyen velem.

Ez minden bossra igaz.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2306) Kvelstadt válasza Yodamest (#2299) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Pontosan nem emlékszem de valami 360körül sebzett az uchi +15ön és az nekem elég volt oda. Kétszer öltem.őt de anno nagyon nehéz volt nehéz páncèlba.
Most megvolt vagy másodjára egy wanderer setben uchival. Meg is lepődtem hogy milyen egyszerűen megöltem pedig nem vagyok én se egy dodge király.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2307) Yodamest válasza Kvelstadt (#2306) üzenetére


Yodamest
addikt

Jah 360 körül lenne sztem is az ideális, mondom a kasza ütött valami 430 körül/hit, 1 kézzel használva. Hát ez van ha az ember még nem tudja milyen buildet fog használni és váltogatja a dolgokat. Azért azt hozzátenném, hogy a DS 1 sem valami megengedő ilyen téren, konkrétan abszolút nem támogatja, hogy te több fegyvert/buildet is kimaxolj, kipróbálj. 2-ben azért ott van a retalent lehetősége, amivel elég bőkezű a játék (van vagy 4-5 lehetőség rá egy végigjátszás során), illetve ott több a nyersanyag is és venni is lehet mindenből a játék későbbi szakaszában. (talán csak a +10 hez szükséges utolsó titanit az ami nem vehető meg árusnál) Itt meg még csak az első fegyveremet fogom maxra húzni, de még ehhez is farmolnom kellett. Mind1 - hát elkúrtuk, nem kicsit, nagyon - ahogy mondani szokás, következő alkalommal már bölcsebb leszek. Azt am jól tudom, hogy nincsen str-el A-san vagy S-el skálázódó fegyver az 1. részben? wikin úgy rémlik B volt a legjobb amit láttam, bezzeg dexel van még talán S is.

(#2308) Kvelstadt válasza Yodamest (#2307) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Az első rész az dark souls ízig vérig.
Az a pontújraosztás egy hatalmas seggünk kinyalása. Tök jó de az már nem soulsos.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2309) nem_tom válasza Yodamest (#2307) üzenetére


nem_tom
őstag

A démon nagy balta A szinten skálázódik erővel. [link] ;) Ezen kívül csak olyan van, ami B-s vagy alacsonyabb.

(#2310) Yodamest válasza nem_tom (#2309) üzenetére


Yodamest
addikt

Köszi a választ! Most nem tudok wikit nézni sajna, am nem is kérdeztem volna ilyen apróságot. :B
Akkor igazából itt az 1-ben dexet érdemes játszani, ha fontos a minél nagyobb sebzés elérése. A 2-ben már van egy tuti bejáratott str buildem a "greatsworddel" ami S-es! és mellé off fegyvernek egy mace, ami szintén OP és az meg A-s, szóval ott brutál tud lenni a str.
Az uchi am eléggé tetszik, lehet kövi végigjátszásra valami dexes csaj karaktert indítok uchival. :P

Kvelstadt igen van benne egyfajta realitás, ami jó, csak nem annak aki konkrét tervek nélkül kezd bele.

[ Szerkesztve ]

(#2311) nem_tom válasza Yodamest (#2310) üzenetére


nem_tom
őstag

Én sem wikiről néztem, csak azért linkeltem be, hogy az angol-magyar különbségek miatt mindenki tudja miről van szó. :D
Amúgy a DS 1-ben B szinten is elég szépen skálázódnak a fegyverek, nem feltétlenül hülyeség arra építeni.

(#2312) Kvelstadt válasza Yodamest (#2310) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én is úgy kezdtem bele anno és csak végigvittem elsőre is. Az sem zavart hogy több végigjátszás volt mire kiismertem a játekot.
Amatőtként kezdtem, felnőttem a játékhoz és tetszett ez a tanulási folyamat.
De az tény hogy kell egy elszántság ha dark soulsozni akarsz és ezt a játék rögtön a játék elején le is teszteli higy megvan e. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2313) MageRG válasza nem_tom (#2309) üzenetére


MageRG
addikt

A greatclub fix helyen van, A-s és könnyebb is.
Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy dex fegyverrel lehet a legnagyobbat sebezni.
Szerintem itt az str fegyverek ütnek nagyobbat, csak lassabbak.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#2314) nem_tom válasza MageRG (#2313) üzenetére


nem_tom
őstag

Most nézem csak DS wikin, hogy +10 fölött tényleg A. Ezt nem tudtam. Én tüzesre maxoltam ki, úgy viszont teljesen megszűnik skálázódni. Ebben az esetben jobb választás, tényleg.

(#2315) Kvelstadt válasza nem_tom (#2314) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Sose infuseoltam az elsőbe. Nekem a fizikai sebzés meg a skálázódás többet ér.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2316) Yodamest


Yodamest
addikt

Na jelentem: begyújtottam a tüzet és átvettem Gwyn nagyúr helyét :) Manus után igazából már gyorsan ment a 2 utolsó csata. Egyedül a fekete sari boss maradt ki, rá már nem volt energiám ezzel a felemás builddel, dehát hagyni kell valamit a következő újrakezdésre is. Meg hát az NPC questlineok egyik sem lett meg, következőben jó lenne ha Solaire életben maradna. Manust végül +5 black knight sworddel vertem le (jump attack miatt uchi nem volt oda a legjobb), a 2 uccsó bosst meg +15 uchival.

(#2317) MageRG válasza Yodamest (#2316) üzenetére


MageRG
addikt

Gratula!
Kalameet az egyik legjobb boss, kár hogy kimaradt. Solaire-t tudod hogy kell megmenteni?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#2318) Yodamest válasza MageRG (#2317) üzenetére


Yodamest
addikt

Asszem a Queelag tesójának a covenantjában kell lvl 2-t elérni megnyílik egy rövidítés és ő valamiért ettől megmenekül, ennyit tudok, de majd úgyis lecsekkolom ezeket amik kimaradtak.

(#2319) whitezo88 válasza Yodamest (#2318) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Van egy átjáró ami megnyílik és a dögöt ami megöli le lehet előre csapni. De mintha valami exploit is lenne rá, hogy átmenj/átüss a falon, arra emlékszem.

(#2320) Yodamest


Yodamest
addikt

Már azt is tudom, hogy következőleg Claymore-Longsword kombóval indulok neki. Örülök is, hogy most Zweivel és Uchival mentem így legalább ezeket is kipróbálhattam és meglesz megint a frissesség.
Ez a kombó (Clay + L. Sword) ilyen safe bet, sztem mind a 3 részben egy biztos választás fő és tartalék fegyvernek ez a két kard. Viszont ezekhez lehet valami kis vöröshajú zöld szemű ribancot kreálok ;] Dög lesz nagyon!

[ Szerkesztve ]

(#2321) MageRG válasza Yodamest (#2318) üzenetére


MageRG
addikt

Exploit: kell hozzá a mérgező köd pyro varázslat.
Odaszaladsz gyorsan a kapuhoz (ami egyébként csak a másik oldalról nyílik), ellövöd. A köd átmegy a kapun, és kinyírja a kis rondaságot, amit egyébként Solaire a fejére tenne. Látni fogod a sebzésszámlálót.
Ezt még a százlábú-démon előtt kell eljátszani.
Még attunement sem kell hozzá. Van olyan gyűrű ami +1 spell slotot ad.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#2322) Kvelstadt válasza Yodamest (#2318) üzenetére


Kvelstadt
veterán

30 humanityt kell felajánlani a covenantba hogy megnyiljon az átjáró és akkor te kapod el a sunlight maggot bogarat és solaire életben marad s ezután beidézhető lesz gwynhez.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2323) Yodamest válasza MageRG (#2321) üzenetére


Yodamest
addikt

Jah akkor úgy voltaképp semmibe sem kerül az egész, 1 pontot sem kell osztani miatta, tehát mindenképp megérős. Na majd ha megint ott tartok kipróbálom ;)

(#2324) Šolaire válasza Yodamest (#2316) üzenetére


Šolaire
veterán

Ha begyújtottad a tüzet akkor nem veszed át a helyét mert felgyújtja magát a karaktered. Akkor veszed át a helyét ha csak simán kisétálsz és nem gyujtod be a bonfire-t.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2325) Rony949 válasza Šolaire (#2324) üzenetére


Rony949
őstag

Na ezt most nem értem. Elvileg Gwyn volt a legelső személy aki "összekötötte a tüzet" (linked the fire). Mikor pedig meggyullad a karakterünk, az jelenti gyakorlatilag a Link the Fire befejezést.

Ezért van örökre elkárhoztatva ez a világ, mert hiába áldozza fel magát valaki a Tűznél, a sötétség újból eljön a világra. Ez egy tökéletes paradoxon.

(#2326) Šolaire válasza Rony949 (#2325) üzenetére


Šolaire
veterán

Összekapcsoljuk a tüzet de én úgy értelmezem hogy a karakterünknek vége feláldozza magát. Felgyújtjuk magunkat. Ha kisétálunk akkor mi leszünk az új uralkodó aki előtt mindenki meghajol. Ez csak az én értelmezésem természetesen. :R
Nekem a többi részben az derült ki hogy tökmindegy mit is teszünk ez egy körforgás és így van a sötétség mindig eljön.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2327) MageRG válasza Šolaire (#2326) üzenetére


MageRG
addikt

Nem Gwynn helyét vesszük át, hanem mi leszünk az első Sötét Nagyúr.
Amikor felgyújtja magát a karakter, akkor valóban vége. A lelkével táplálja a tüzet, hogy kicsit tovább égjen.
Sajnos a tűz mindenképp ki fog aludni, mert nem került vissza bele az eredeti négy nagy lélek egésze.
A dark soul (a negyedik) ugyanis szétszóródott az emberek közt, és osztódik is.
Legalábbis ezt raktam össze a játék és a lore videók alapján. :B

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#2328) Šolaire válasza MageRG (#2327) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi ezek hasznos infók :) ezért szeretem ezt a sorozatot.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2329) t256 válasza MageRG (#2327) üzenetére


t256
őstag

A Namco (Bandai) nemrég felajánlott 10000 Dollárt annak, aki a legjobban leírja a DS történetét. Ennyire "egyszerű" a játék története.

Szerk.: Bővebben

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2330) Kvelstadt válasza t256 (#2329) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na én majd annak az írásnak a fordítását szeretném olvasni aki megnyerte a 10rugót. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2331) nem_tom válasza Kvelstadt (#2330) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha meglesz majd valaki írja le magyarul is légyszi. :D

(#2332) Šolaire válasza Kvelstadt (#2330) üzenetére


Šolaire
veterán

Azt én is :) szerintem a sorozat megérdemelne egy hivatalos könyvet persze magyarul :D

“Praise The Sun” \[T]/

(#2333) nem_tom válasza Šolaire (#2332) üzenetére


nem_tom
őstag

Bevallom nem sűrűn szoktam olvasni, de ha lenne ilyen tuti lecsapnék rá és befalnám az egész sztorit. :D

(#2334) MageRG válasza nem_tom (#2333) üzenetére


MageRG
addikt

Az egész sztori könyvben valószínűleg annyira lenne olvasmányos, mint a Szilmarilok. ;]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#2335) Šolaire válasza MageRG (#2334) üzenetére


Šolaire
veterán

Mondjuk ha sorba olvasod Szilmarilok,A hobbit, A gyűrűk ura akkor nem olyan rosz az :) egy regény trilógiát egy jó sztorival meg magyarázattal a világvégéről azonnal vevő lennék rá.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2336) Kvelstadt válasza MageRG (#2334) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem jöhet úgy is!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2337) t256


t256
őstag

Ha esetleg valaki nem ismerné, van egy Youtube channel, ahol egy srác nagyon jól elmagyarázza a karakterek történetét. Gondolom végigvitte a játékot milliószor. Tehát az egyes NPC-k sztoriját csinálta végig, ebből készít videót és közben meséli a történetet. Angolul. Még a hangja is egész kellemes. Nem egy 12 éves srác üvölti végig az egészet. :)

VaatiVidya Channel

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2338) Kvelstadt válasza t256 (#2337) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Vaatividya-t ismerjük. Elèg komoly lore videókat csinál.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2339) Šolaire válasza t256 (#2337) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi tényleg jó :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#2340) ron8


ron8
senior tag

Erről hallottatok már? Ez csak az első rész lore-jával foglalkozik vagy az összesével? Sehol sem találtam ezzel kapcsolatban infót.

(#2341) Šolaire válasza ron8 (#2340) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem de lentebb görgetve van Dark Souls 1-2 könyv is. Remélem lesz magyar nyelven is.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2342) Rony949 válasza Šolaire (#2341) üzenetére


Rony949
őstag

Biztos hogy nem lesz hivatalos fordítás. Maximum rajongói, de arra is kicsi az esély. Inkább tanuljatok meg angolul. Világnyelvről beszélünk. :D

(#2343) Šolaire válasza Rony949 (#2342) üzenetére


Šolaire
veterán

Angollal nincs gondom amit kell megértek de azért az anyanyelvemen jobb olvasni :)
Nem tudom ebből mi lett.
[link]

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2344) ron8 válasza Šolaire (#2343) üzenetére


ron8
senior tag

Ez ugyanaz nem?

(#2345) Šolaire válasza ron8 (#2344) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem tudom lehet. Egyet be fogok szerintem szerezni. Jó lesz a Dark Souls art book mellé.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2346) ron8 válasza Šolaire (#2345) üzenetére


ron8
senior tag

Be tudnád linkelni az artbookot?

(#2347) Šolaire válasza ron8 (#2346) üzenetére


Šolaire
veterán

Linkelni nem. Anno adták a játék mellé. Majd lövök róla képet.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2348) ron8 válasza Šolaire (#2347) üzenetére


ron8
senior tag

Oks. Egyébként hallottam, hogy megjelent egy újabb mód az egér támogatáshoz. Próbáltátok ezt? Van már olyan jó, mint a 3. részben?

(#2349) Šolaire válasza ron8 (#2348) üzenetére


Šolaire
veterán

Erre gondolsz?[link]
Én kontrollerrel tolom. Konzolról váltottam pc-re. Van itt kolléga aki egérrel nyomja hátha olvassa.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2350) vorosmarti válasza ron8 (#2348) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Én bill + egér kombóval tolom, de még nem próbáltam, mert más van soron.

A DS3-as tapasztalataim szerint, nagyságrendekkel növekszik a játékélmény, ha az egér egyik szabad gombjára bind-olod a dodge-funkciót. Sokkal könnyebb lesz a játék. Ez eddig csak a 3. részben működött, de a leírások alapján, a Solaire által linkelt mousefix mod ugyanezt tudja a DS1-ben is. Érdemes kipróbálni.

DS 2 SotFS alatt viszont nem érdemes ilyet használni, mert soft-ban-t ad érte a From Software.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.