Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9

Hozzászólások

(#34) korbenpapa


korbenpapa
csendes tag

Sziasztok!

4 hét után végre én is megkaptam! Gyorsan összefoglalnám az eddigi tapasztalataimat:

összeszerelés: teljesen korrekt - semmi ropogás, minden a helyén, ez teljesen top.
kijelzö: iPhone után nekem úgy tünt, mintha egy kicsit sárgás lenne, de így 4-5 nap használat után már nem feltétlen érzem ezt
hang: full hangerön némelyik hangál torzít (death metalt próbáltam) - ugyanaz mint a hasonló kategóriás kínai telefonoknál, ha nem maxon van a hang, hanem egyel lejjebb ott minden ok, telefonálásnál teljesen ok
Szoftver: nekem 4.4.4-es KitKat-el érkezett, gyári rootolva. Huawei Ascend P6-al, iPhone 4S-el összevetve (játék, betöltési idö, reakcióidö) mindkettöt veri, gyors, pontos, nem akad, eddig nem volt vele gondom
Fényképezö: ahogy már írták zajos és fakó - elsöre. Játszva a beállításokkal lehet rajta javítani, de nagyon kell neki a természetes fény és az autofehér beállítás felejtös - tejfátyolt rak minden képre. Keresnem kell hozzá egy normális fotó szoftvert, ahol több beállítás lehetséges... esetleg ötlet?
GPS: a legkellemesebb csalódás. google mapsel elsö indításra gondolkozott (lakásban), de miután feldobtam ra az iGo-t 3 másodpercen belül talált müholdkat a kocsiban (a lakásban 5-8 mp kell neki).
Játékok: 3-4 játékkal teszteltem, többek között a minion rush címü hösi eposszal, ami a gyermekeim kedvence. A Huawei-n az utolsó néhány update miatt laggolt, ezen semmi gond. Autós, motorcsónakos, pörgös játékok is simán futnak rajta akadás nélkül.
Dual Sim: egy micro és egy nano sim megy bele vagy a nano helyett egy memóriakártya. Az egyes SIM (micro) slothoz rendeltem a 3G-t, a másikhoz nem próbáltam, mert a céges simen nincs net, így nem tudom, hogy ez változtatható e. Lazán kezeli egyszerre a kettöt, ha egyszerre jön 2 hívás, akkor ki tudod választani, hogy tartsa e vagy azonnal küldjön foglalt jelzést. Ez a rész is ok.
Akkumulátor: Öszintén bevallom, hogy amióta megvan sokat játszom vele, így nekem estére nagyon kéri töltöt, de napközben mikor rágudom az irodában gyorsan tol rajta 20-30%-t. Egy fullos töltés nincs 1 óra, 20-30%-t 10 perc alatt tölt rajta a gyári töltö.
Egy napom volt eddig amikor egész nap szaladgáló, telefonálós volt - kb 1 óra beszéddel (a többi készenlét, kis netezés, stb), úgy simán kihúzta este 6-ig mire hazaértem - akkor olyan 30-35%-on állt az akksi. Nem rosszabb mint a P6-om.
Doboz tartalma: a telefon elölapi fóliával érkezett, volt mellé egy kemény müanyag tok, + 1 garnitúra fólia (elö- és hátlap) és egy töltö.

Összeségében nagyon kellemeset csalódtam benne. Ez az elsö kínai telefonom, igaz kevesebbet vártam, de így nagyon kellemes csalódás. Nem tökéletes (kamera, hang, kijelzö elsöre sárgásnak tünt), de ár - érték arányában nagyon jól összerakott kis telefon, ami nekem a 2 sim miatt kellett. Telefonálással nincs gond, a két sim oda-vissza állítható (melyikröl hívjon, melyikröl sms, melyikröl 3G, stb.), a játékok nagyon jól futnak rajta (bár picit melegszik a tok miatt + rendesen nyalják az akksit a nagy kijelzö miatt), bár a iPhone-om jobban melegedett :) Szeretem, nem bántam meg ezt a vételt!

Én kicsit kevesebb, mint 40 eFt-ért rendeltem a tinydeal-röl. Bár fizettem az 5-15 napos kiszállításért, majd 4 hétre kaptam meg (igaz közbenjött az 1 hetes kíani újév). Én nagyon szeretem, mert könnyü, nagy és bírja az 1 napot az akksija normál felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

Sáros erdei úton egyre gyorsabban autózni, csak sáros erdei úton lehet megtanulni...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.