Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9

Hozzászólások

(#101) feco96


feco96
csendes tag

Az akuidő mindenkinek ilyen katasztrofális? szoftveres hibája lehet, vagy a nagy hardver?

(#102) retesz147 válasza johnmilton (#100) üzenetére


retesz147
addikt

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#103) viktor078 válasza feco96 (#101) üzenetére


viktor078
csendes tag

Nekem most 2 napot kibírt

(#104) viktor078 válasza feco96 (#101) üzenetére


viktor078
csendes tag

Nekem most 2 napot kibírt, de egyet simán visz

(#105) retesz147 válasza viktor078 (#103) üzenetére


retesz147
addikt

sztem nálunk van valami gebasz csak....rajta vagyok a témán, hogy kiderítsem.....

első nap 3 órás kijelzőidőt produkált....szóval megvan benne a "kraft", azóta 1 óránál kifúj....
vmi leszívja, csak így hogy esténként max 1 órát tudok vele foglalkozni, mert bnőmé.....így napokba telik mire rájövök mi a hiba forrása....

Xiaomi 13 eu dev...

(#106) viktor078 válasza retesz147 (#105) üzenetére


viktor078
csendes tag

Nincs valami gyanús app? Nekem az egyiktől nem kapcsolt be a teló csak ki be kapcsolt. Azt hittem hogy game over. Aztán rájöttem hogy előtte nem volt baja, töröltem azóta megint ok

(#107) johnmilton válasza retesz147 (#102) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Nekem is jól bírja az akksi.
Retesz147: ha sikerül eligazodnod a kínai menüben akkor gratulálok. :R
Az MTK droid tools még nem próbáltad? Ott is van recovery, temp root, backup stb angolul. Inkább nem próbálom.
A 3 órás kijelzőidő reális. Szerintem valami progi pörgeti a processzort.

Még mindig sokkos állapotban vagyok attól a kínai menütől. ;)

[ Szerkesztve ]

(#108) johnmilton válasza retesz147 (#105) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Az all-in-one toolbox app-ban van még egy jó folyamat listázó, akku használat szerint is.

(#109) retesz147 válasza johnmilton (#107) üzenetére


retesz147
addikt

a videó alapján tájékozódtam csak :DD

figyu a CPU-Z-ben a beállításokban ha bepipálod a Battery capacity-t, akkor a Batterynál mit ír ki kapacitásnak, mert nálunk csak 1000mAh-t....

kérlek ezt ha tudod ma még megnézhetnéd....köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#110) johnmilton válasza retesz147 (#109) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Nekem is 1000-et ír.

(#111) retesz147 válasza johnmilton (#110) üzenetére


retesz147
addikt

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#112) retesz147


retesz147
addikt

na....már megvan, hogy valami tényleg ébren tartja.....csak nem tudom mi :D

Xiaomi 13 eu dev...

(#113) retesz147 válasza johnmilton (#110) üzenetére


retesz147
addikt

ment privát üzi...

Xiaomi 13 eu dev...

(#114) retesz147 válasza johnmilton (#108) üzenetére


retesz147
addikt

Na jelentem, a haza megmenekült :-D

Viccet félretéve, a toolbox óta jó a teló... Bnőm mindig takarítatja a dolgokat és ma már este 7-re csak 75%ig merült, pedig 1óra kijelzőidőt produkált, míg eddig estére lement 30%környékére,úgyhogy 30perc volt a kijelzőidő...

úgyhogy remélem mostmár jó lesz... Jövő héten kiderítem melyik progi a ludas és azt törlöm a fenébe...

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget/tanácsokat! :R

Hálám üldözni fog titeket!

Xiaomi 13 eu dev...

(#115) feco96 válasza retesz147 (#114) üzenetére


feco96
csendes tag

az alatt az egy óra alatt mit csináltatok? (fb, game stb) wifi/adatforgalom végig ment? a fényerő automatikus? a toolboxhoz nem kell root jogosultság?

[ Szerkesztve ]

(#116) pjani68 válasza feco96 (#115) üzenetére


pjani68
csendes tag

Sziasztok! Az elején az enyém is gyalázatos volt. Úgy voltam, hogy elpasszolom, de adtam neki egy utolsó esélyt. Gyári alapra vissza állítottam. Szinte hihetetlen, de szűk 3 napot bir. Érdekessége hogy kb 80 százalékig rohamosan vissza esik a feszkó, de utána nagyon tuti.

(#117) retesz147 válasza feco96 (#115) üzenetére


retesz147
addikt

az az egy óra az egész nap összejött kis netezés kis facebookozásból adódott.....game 0 perc...csak mindennapi használat és netezés,meg kis facebook....
wifi volt végig bekapcsolva.....mobilnettel még nem igazán volt tesztelve....
a fényerő automata és a toolboxhoz nem kell root....

Viszont....tegnap visszaállítottam a gyári beállításokat, mert úgy volt, hogy az egyik napon megjavult és bírt 2 napot a teló és produkált 3 óra kijelzőidőt....majd fogta magát és ismét visszaesett a drasztikus merülős állapotba.....
ami azt takarja, hogy folyamat 75% vagy afölött pörgeti egész nap a procit....ezt a spy cpu progival figyeljük....a telót valami nem engedi deep sleep-be....csak nem bírtunk rájönni, hogy mi, mert 1 progi se mutatja, hogy mi zabálná a procit....ezért döntöttem úgy hogy gyári visszaállítás....

most 1 nap után azt tudom mondani, hogy eddig jó....kibírt 23 órát a teló....abból 20 óra deep sleep, 1óra kijelzőidő és 4 óra ébren tartás....a 4 óra még mindig sok.....de majd meglátjuk....eddig meg úgy alakult, hogy mondjuk 19 órából 17 órát ébren volt a teló.....szóval a 20 óra deep sleep már haladás...

most csak egyesével rakom vissza a progikat és figyeljük melyik fogja megbolondítani.....a nagy zabálók (facebóók,messenger, viber) még nincsenek fent.....

holnap felkerül a messenger.....kíváncsi vagyok....következő nap meg ismét egy....és ha rájövök, hogy melyik a ludas, jelzem nektek is, hogy más tudja elkerülni ezt a problémát....

amikor jól működöt, akkor kibírt 2 napot és 3 óra kijelző időd, ami szerény véleményem szerint manapság közepesnek, vagy inkább jónak mondható....

Xiaomi 13 eu dev...

(#118) johnmilton válasza retesz147 (#117) üzenetére


johnmilton
csendes tag

A wifi-t se hagynám egész nap bekapcsolva. Mert szinkronizálgatnak a programok ha van wifi (gmail, időjárás, elérhető wifi hálózatok stb.).
A nagyobb probléma, hogy a gyártók csak most kezdik el a akksikat fejleszteni. Jönnek a 4-5000-es kínai csoda akksik :DD .
BTW Nem tudjátok, hogy a telefon QI töltő kompatibilis-e?

(#119) johnmilton válasza johnmilton (#118) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Ja, most jut eszembe: ma megállt az óra 11:47-nél. Kb 10 percre rá újraindítottam a telefont, akkor meg jól mutatta az időt, tehát nem késett.

(#120) retesz147 válasza johnmilton (#118) üzenetére


retesz147
addikt

az e-mail szinkron miatt van épp a wifi egész nap bekapcsolva.....ez benne van a pakliban, de nem ez szívja drasztikusan az akksit.....tudom, hogy ezzel is rövidítjük az üzemidőt, de nem ez a ludas az ébren maradásért...

igen, most jönnek a giga mAh-s akksik....kíváncsi vagyok, mi lesz belőlük....mi lesz velük a tapasztalat...

óra nálunk jó....

úgy tudom, sőt, egy leírásban se láttam QI kompatibilitást, tuti nem kompatibilis....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#121) feco96 válasza retesz147 (#117) üzenetére


feco96
csendes tag

Nem lehet hogy valamelyik gyári app pörgeti a procit?

(#122) retesz147 válasza feco96 (#121) üzenetére


retesz147
addikt

Hát nem tudom.... De már megint bekattant...

Azt játsza, hogyha be van kapcsolva a kijelző, akkor 1 mag megy 729MHz-n,ha kikapcsolom kijelzőt, akkor felpörög 1144-re...egyszerűen érthetetlen számomra.... Cpu-z-vel meg a spy cpu-val monitorozom.... A futó alkalmazásokban semmi nem fut, csak a google szolgáltatások és a gsam battery se mutat semmit, hogy vmelyil progi okozná.... Semmilyen zabáló progi nincs fent (Facebook, viber....) csak a googles dolgok lettek frissítve, cpu spy, cpu-z és gsam.... Gyári visszaállítás megvolt, 1 napig működött, majd bekattant...
Jah és ha kikapcsolom a wifit, adatkapcsolatot és szinkront, akkor is ezt csinálja....
Kezdek ideges lenni és elveszteni a bizalmam...

Pedig amúgy frankó teló, csak bekattanik....

Vkinek ötlete esetleg?

Xiaomi 13 eu dev...

(#123) feco96 válasza retesz147 (#122) üzenetére


feco96
csendes tag

Isten ments, nem akarok okoskodni semmi ilyesmi és a telefon buheráláshoz sem értek, viszont nem lehet h a szoftvereddel van valami?
http://www.needrom.com/download/cubot-x9/
ezt találtam google-be, elméletileg hivatalos ROM...nem tudom h ezzel segitettem vagy sem. remélem mihamarabb megoldódik a problem

(#124) retesz147 válasza feco96 (#123) üzenetére


retesz147
addikt

köszi a tippet! :R

most egy másik fórumban azt tanácsolták, hogy valamelyik google alkalmazás csinálja ezt....tiltsam vagy tegyek fel új gapps-t...

kipróbálom, ha sikerül jelentkezek, hogy melyik progival vigyázatok, ha nem sikerül, jön a romolgatás....de ezt nem nagyon szeretném, mert már én se értek hozzá annyira mint régen....

Xiaomi 13 eu dev...

(#125) feco96 válasza retesz147 (#124) üzenetére


feco96
csendes tag

ha a google alkalmazásokat letiltod, nem lesz baja a működésnek?

(#126) johnmilton válasza retesz147 (#124) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Van a play áruházban Mobileuncle MTK tools illetve aZ MTK engineering mode. Jóféle finom hangolásra, tesztelésre és loggolásra. Egy próbát talán megér. Kapcsold ki egy napra a tartózkodási helyet is, hátha valami program lekéri a helyinfokat.

[ Szerkesztve ]

(#127) kovacsanett


kovacsanett
újonc

Sziasztok! Én is leírom a tapasztalataimat :) 2 hete rendeltem ilyet Németországból az ebay.de-n, szállítással együtt volt összesen 49 ezer ft, 4 nap alatt itt volt, DHL-es futár hozta. Imádom! Ennyi pénzért bőven megérte, nagyon gyors, nem fagy, nekem abszolút nem merül gyorsan, pedig én sokat használom, főleg az első napokban, szinte le sem raktam, ment a mobilnet, és reggel 7-től este 10-ig simán bírta, és akkor sem csontra merült le, hanem olyan 20% körülre. Előtte nekem egy galaxy S3-am volt, azt 90 körül vettem. Ár-érték arányban ez simán veri. Én teljesen elégedett vagyok, ha valaki gondolkodik ilyenben, ne habozzon. :)

(#128) feco96


feco96
csendes tag

Akkor ezekszerint valamiféle meghibásodásból merülhet ennyire másnál?

(#129) retesz147 válasza feco96 (#128) üzenetére


retesz147
addikt

Tuti, hogy nálunk szoftveres a hiba és csak nálunk van ez a gond.... Most egyébként már 2 napja jól szuperál nálunk is...
Szóval az én gondom ne riasszon vissza senkit a vásárlástól, mert egyébként jó kis gép....

Xiaomi 13 eu dev...

(#130) feco96 válasza retesz147 (#129) üzenetére


feco96
csendes tag

Nem riasztott, mert már az enyém is úton van, csak volt valami gubanc és késik már egy ideje.

egyébként haladtatok már valamire a program-kutakodással?

[ Szerkesztve ]

(#131) retesz147 válasza feco96 (#130) üzenetére


retesz147
addikt

sajnois most külön vagyunk, így én nem tudom nézegetne, de kérdezgettem tőle és azt mondja, hogy most jó....most elmegy deep sleepbe....de hozzá kell tenni 3 napja gyári állapotban van......

szóval gyáriban eddig jól működik....

Xiaomi 13 eu dev...

(#132) sander74


sander74
tag

Sziasztok!Én is ezen telefon mellett döntöttem,arra lennék még kíváncsi, hogy a beszédhangminőség oda vissza milyen minőségű?A wifi erőssége nem túl karcsú?Volt már egy GT 99-em annak elég halovány volt a wifi erőssége.A csengő hangereje megfelelő?Rezgő módban mennyire erős?Válaszokat előre is köszönöm! :) :R

(#133) retesz147 válasza sander74 (#132) üzenetére


retesz147
addikt

Hangminőségről anyit tudok mondani, hogy bnőmé a teló, én még csak hívtam őt.... Elég jól hallom, más mint a régi sony, néha sokkal tisztább, néha viszont vissza kellet kérdeznem.... Szóval sztrem környezet függő,de semmiképp se rossz a hangja....

A wifi sztem jó... Az én S3minimhez képest vagy ugyan olyan, vagy csak egy halvánnyal gyengébb, de gyengének nem nevezhető....

Rezgés gyengébb mint Samunál, de ezzel kapcs tapasztalatom nem sok van....

Cseng hangerő maximumon már torzít... 1-2-vel lejebb már jó...hifi minőségnek nem nevezhető, de sztem ez is simán jó....

Sztem 140 dodó környékén ez a teljesítmény elvárható... Biztos van tőle jobb, rosszabb tuti, de egy erős középszintet hozza, tudja a teló... Csodára ennyi pénzért nem szabad gondolni, de az ithoni 60-70ezres telók szintjét hozza....
Akksi 1 nap tuti, ha használod... 2 nap, ha csak telónak használod... 3óra kijelző időt tudja kb(néha több, néha kevesebb)

Xiaomi 13 eu dev...

(#134) johnmilton válasza retesz147 (#133) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Na emberek ma nekem is sikerült belefutnom az ébrentartás problémájába. Este 100%-ról reggelre 22%-ra merült. Kb 8 óra ébrentartás. Hát ment minden program. Igaz hogy a lányom (5 éves) szórakozott a telefonnal :K . Előző este meg lefekvés előtt 42%-on állt, reggelre 44%-on :C .
Szerintem a software-es optimalizálás is hiányzik, amivel kínaiak nem igazán törődnek.

(#135) feco96


feco96
csendes tag

és ezt a szoftveres bakit h lehet megoldani? vagy csak gondol egyet a teló és "bekattan"?

(#136) retesz147 válasza feco96 (#135) üzenetére


retesz147
addikt

sajnos én még mindig nem jöttem rá....

nálunk most 4-5 napja jól működik.....naponta felteszek egy programot, de eddig jó....
már fent van a messenger(FB) és az is engedi most deep sleepbe....látszik is, hisz 15 óra készenlétnél, 40 perc kijelzőidővel, egésznapos wifi,mobilnettel most van 70%-on....ezzel ki lehet egyezni....

szóval nálunk most jó....de kiváncsi vagyok meddig, meg mi fogja bekattintani....ha vmi bekattintja, azonnal megosztom veletek.....

egyébként nem tudom mi oldja meg, mert megvolt a gyári visszaáll és utána is bekattant...majd egy sima ki-be kapcsolás óta meg jól működik......

szóval számomra érthetetlen....

ugye milyen rossz, ha lemerül pillanatok alatt.....?

Xiaomi 13 eu dev...

(#137) szerszamos


szerszamos
újonc

Elolvastam az összes hozzászólást ehhez a kütyühöz. Egyelőre úgy gondolom, hogy egy próbát mindenképpen megérne, de senki sem írt még arról, hogy milyen videót lehet vele készíteni.
Megmondom őszintén, hogy az iPhone 6 120fps videó képessége nekem nagyon teszik (ki is tudnám használni...sport)

még egy dolgon fennakadtam. azt írja a Cubot X9 leírása, hogy csak 1000 kontaktot tud tárolni a telefonkönyvben. Ez azért problémás mert nekem 1300 körüli kontakt számom van.

ami még a cubot X9 mellett szól, hogy jól párosítható olcsóbb okosórákkal is.

(#138) johnmilton válasza retesz147 (#136) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Na hát nálam a skype és a my talking angela vágta nyakon az aksit. Videot 1080p-ben lehet felvenni. Lassított felvétel nincs, gyorsított vagy mi a fene van.

(#139) sander74 válasza johnmilton (#138) üzenetére


sander74
tag

A skype majdnem minden platformon kinyírja az akksit :F
A fecsbuk is hasonlóan szereti zabálni a teljesítményt,a messenger tózse.......

[ Szerkesztve ]

(#140) roberto02


roberto02
tag

Lesz rá 5.0 Lollipop, nem tudjátok?

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#141) retesz147 válasza roberto02 (#140) üzenetére


retesz147
addikt

erről sztem senkinek nincs infója....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#142) kmarci25


kmarci25
veterán

Melyik az egyes SIM slot? Illetve mindkettő alkalmas 3G-re?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143) viktor078 válasza kmarci25 (#142) üzenetére


viktor078
csendes tag

Az micro az egyes,a nano a kettes.Nálam az egyes a 3G azt hiszem ki lehet választani melyiket akarod erre használni(Beállítások-SIM kezelés-adatkapcsolat)

(#144) ans1980


ans1980
tag

Érdeklőnék, sikerült-e megoldást találni a gyors merülés problémára? A párom nagyon kinézte magának ezt a telefont, de ez a dolog kicsit aggaszt. Külföldi fórumokon olvastam, hogy nem túl jó az érintőképernyő, ez igaz? Ami még foglalkoztat, hogy ha esetleg lefagy a telefon, hogy lehet újraindítani ha nem lehet kivenni az akksit?

(#145) witya83 válasza ans1980 (#144) üzenetére


witya83
csendes tag

Hello, én februárban rendeltem páromnak.
Sajnos az övé is rohamosan merült.
Már minden beállítást és szolgáltatást kikapcsoltam,kipróbáltam de nem jutottam előrébb, hogy mi okozza a rohamos merülést.
Az ébren tartás problémája nálunk is jelentkezett míg végül arra kellett rájönnöm hogy a wifi, vagy az azt használó program,lehet a ok.
Említették a folyamatos szinkronizációt és lehet benne valami.
Próbáltam minden ilyesmit kikapcsolni pl:gmail,naptár stb...
Az adatkapcs folyamatos és a wifi is be van kapcsolva, de úgy van beállítva, hogy lezárt telónál kikapcsol.
A legtöbb alkalmazás meg csak wifin "érdeklődik nagyon"
Ezen beállítások után sikerült elérni a majd 3órás kijelzőidőt és 2napos készenlétet.
Maga a telefon nagyon tetszik és az akkut leszámítva megvagyunk elégedve vele,de már nem emellett döntenék.
Ja egy sim-et használ a teló.

[ Szerkesztve ]

(#146) sander74 válasza ans1980 (#144) üzenetére


sander74
tag

A kijelzőjével nincsen különösebb gond, érzékel rendesen...az újraindítás pedig a hangerő fel bekapcsoló gombbal működik, reboot menüpont alatt!A családban 2 x9 van, semmi gond vele, én megvárom az x10-et,bár annak is 2400mah akksija van 5.5 inch háát nem egy akkubajnokok a cubotok sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#147) retesz147


retesz147
addikt

nálunk is eltűnt az ébrentartás probléma, csak sajnos nem tudom mitől.....
egyszeriben eltűnt, már 2-3 hete jól működik....hozza a 2 napot és a 3 órás kijelzőidőt......
nálunk minden szinkron be van kapcsolva, fut a facebook, .....viszont a skype-ot nem tettük vissza...
lehet ő volt a ludas, de biztosat nem tudok mondani......egyik újraindítás óta(2-3 hete) tökéletes.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#148) sander74 válasza retesz147 (#147) üzenetére


sander74
tag

A skype az zabálja az üzemidőt wp-n is, szóval sanszos, hogy az a hunyó!

(#149) kati62


kati62
újonc

A Cubot X9 telefonom az első bekapcsolás után kiirta ,hogy ,,thermal warning,, bármelyik opciot választom kikapcsol . Használhatatlan , A telefon nem meleg MI a teendő ? Küldjem vissza miután 3ö napot vártam rá. Válaszoljatok ,ha találkoztatok ilyen telefonnal.

(#150) witya83


witya83
csendes tag

A messenger chat fejek csak nálam fagyassza a kijelzőt vagy másnál is? :F

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.