Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9

Hozzászólások

(#251) kmarci25 válasza dsgnuevo (#250) üzenetére


kmarci25
veterán

Inkább az aprón hirdess.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#252) feco96


feco96
csendes tag

Van 6 darab védőfóliám. Most azonnal vihető, akit érdekel írjon. Azért ide irok, mert itt tuti mindenkinek ilyen mobilja van, plusz "sürgős"
ilyen tipus:" http://m.ebay.com/itm/361308070432?nav=SEARCH "

(#253) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Pár hete vettem egy cubot x9 telot v 18 ra frissített amivel nem is volt gondom. A play áruházból letöltött antutu/waze (nem tudom melyik) összeakadt vele, és így a felső részén a kijelző (az óra alatti sáv) nem érzékel...illetve ritkán érzékel. Ide írnám a web címet...stb szóval macerás mindig forgatni a telot. Kijelzőteszt nem mutat hibát, ill. ha elforgatom abban sávban lévő dolgok is aktívak.
A kérdésem az lenne segítenétek e akár telefonon vagy online rootolni a telot, hogy mindent alapra állítsak vissza.... vagy esetleg van-e ötlet a "hiba" megoldására.

tel.:0630 942 (79) 13

(#254) johnmilton válasza zozzo698 (#253) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Üdv.

Rootolni az Iroot-al tudod. Viszont root nélkül is visszaállíthatod alapra.

(#255) zozzo698 válasza johnmilton (#254) üzenetére


zozzo698
tag

Azt már párszor megtettem....sajnos nem segített....maradt a kijelző felső sávjában az "érzéketlenség"

tel.:0630 942 (79) 13

(#256) sander74 válasza zozzo698 (#255) üzenetére


sander74
tag

Nem gondolnám, hogy amiatt nem érzékelne, elvileg szoft update nem vágja haza a kijelzőt!De ha mégis a nedroomról szedj le egy stock romot rá, és flashtoolal újrahúzod.

(#257) zozzo698


zozzo698
tag

Hogyan tudom az nvram-ot menteni?
Nem találok a recoveryben ilyen opciót....

tel.:0630 942 (79) 13

(#258) zozzo698 válasza johnmilton (#254) üzenetére


zozzo698
tag

root sikerült, de csak az user datat engedi törölni...
a wipe/data restoreban csak az a cím élő...

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#259) kisBözsi


kisBözsi
tag

Sziasztok!
Nem vett észre senki furcsaságot a kijelző baj, jobb felső sarkában, valamint a két oldalán? Nekem fehér csíkok jelentek meg. Nem pixel hiba. Csak sötét kijelzőnél látszik. Eléggé zavaró, és úgy vettem észre, hogy gyarapodik. Mintha kezdene befolyni a kijelző. Egyenlőre csak kb fél mm vastagok. Működik normálisan. Nem dobtam le, nem érte semmilyen káros behatás. Vigyázok rá. Sokba volt. Áfával már nem érte meg.

[ Szerkesztve ]

(#260) kmarci25 válasza kisBözsi (#259) üzenetére


kmarci25
veterán

Sokba volt. Áfával már nem érte meg.

Tényleg nem kötekedésként, de akkor miért vetted meg? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#261) kisBözsi válasza kmarci25 (#260) üzenetére


kisBözsi
tag

Az áfa nem volt belekalkulálva. Többször vásároltam már telefont, és tabletet is. Soha Nem kellett áfát fizetni. Tudom, hogy kellett volna akkor is. 😇 De ennyi pénzért már itthon is vehettem volna hasonló tudású telefont. Garanciával. Oké, ezen is van, de míg vissza küldöm, vissza küldik..... Az is költség. Az eladó még mindig nem válaszolt a levelemre. Küldtem neki fotót is a hibáról. Én viszont többször ezt a hibát nem követem el.

(#262) balintx99


balintx99
újonc

Sziasztok!

Én is már 2 hónapja birtokosa vagyok eme kínai csodának.
Nagyon meg vagyok elégedve vele, ezért az árért megérte...
Lenne pár észrevételem amihez szeretnék segítsége kapni....

-A stereo hangszórók közül a bal oldali nem szól. Néztem ilyen stereo tesztelő appot de amikor annak a hangszórónak kéne szólnia akkor is a másik szól.... (lehet hogy félrekötötték? :O) Ez egyedi probléma? :D

-GPS.... A gps nagyon gyenge nekem hideg indítás után kertben 1-1,5 perc mire észhez tér....(Az y gps elég gyorsan talál jelet de a navi már sokkal lassabb. (próbátam több progit is: Sygic, HERE, iGo)) Ha talált jelet akkor meg kocsiban sokszor ugrál az utak között.

-Beállításoknál engedélyeztem neki hogy használjon Wifi-t is a helymeghatározáshoz, de ezt a legcsekélyebb mértékben sem teszi.. :D

Minden segítségnek nagyon örülök!!

Kösz ;)

(#263) retesz147 válasza balintx99 (#262) üzenetére


retesz147
addikt

Szia.

a sztereo hangszóró sztem kamu, nálunk is csak az egyik oldal szól a másik oldalon a mikrafon van...

a GPS ugyan így muzsikál nálunk is mint nálad...nehezen talál jelet, viszont ha megvan akkor kocsiban meg ugrál....szóval nem egy atomerőmű GPS fronton....

nálunk az elejétől kezdve van még egy proci beakadás is, amire a mai napig nem sikerült rájönni, ha visszaolvasol láthatod a hsz-ben, hogy mire is gondolok....

azon kívül teszi a dolgát a teló....

az hogy megérte-e, az döntse el mindenki.....talán inkább nem, mint igen....

Xiaomi 13 eu dev...

(#264) balintx99


balintx99
újonc

Köszi a választ :)

Már sokszor végig olvastam a fórumot mielőtt megvettem a telót...
Nálam a procival nincs gond. Ha túl gyorsan merül akk újraindítom és rendbe jön.

Az nem tudod miért lehet hogy a Navik lassabban találnak jelet mit az Y-GPS?
(esetleg tudnál ajánlani jó progit? (Ha van jobb a fenti 3-nál...))

Köszi a válaszért :)

(Még van egy olyan problémám is hogy amikor kéri a PIN-kódot akkor gyakran úgy érzékel mintha kétszer nyomtam volna le egy számot.... :D )

[ Szerkesztve ]

(#265) retesz147 válasza balintx99 (#264) üzenetére


retesz147
addikt

igen a proci beakadást az újraindítás megoldja, valószínű mikor nálad is gyorsan merül, akkor beakad.....
(de ennek az a problémája, hogy pl kimentünk standolni délelőtt 10kor betettük táskába 95%-os töltöttséggel, majd kövire délután 4-5 körül néztük meg és mivel be volt akadva így lement 25%-os töltöttségre, pedig egészen éjjelig használni akartuk volna onnantól....ez a hátránya a beakadásnak, hogy ha nem foglalkozol vele akkor tud meglepetéseket okozni)

az hogy navik miért találnak lassabban jelet az azért lehet, mert nekik több műholdra van szükségük valszeg mint a proginak....de ez csak tipp....

mi Wazet-t és Sygicet használunk.....

a PIN-nálunk is olyan, valszeg akkor ébredezik a teló és még lassú......bekapcsolás után a PIN-nél várj kb 1 percet és utána üsd be....ha akkor is rossz, akkor ez ilyen,.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#266) balintx99


balintx99
újonc

Köszi!

A Sygic-et én is szeretem.
A Waze az nem tud offline navigálni ugye?

(#267) retesz147 válasza balintx99 (#266) üzenetére


retesz147
addikt

Szívesen!
Waze sajnos nem tud offline-t....

Xiaomi 13 eu dev...

(#268) balintx99


balintx99
újonc

Még valami :D

Zenelejátszó probléma... Ezt a dolgot abszolút en mértem. Egy két zenénél a címek félig kínai betűkkel vannak helyettesítve.... Ez azért fura mert van olyan zene ami kétszer van meg, de csak az egyik számnál kínai... :D

(mellékesen ezt csak Kárpátia zenénél vettem észre) Van olyan hogy egy album hibátlan egy másik album pedig full kínai....

Na erre varjál gombot XD Valami ötlet?

(#269) retesz147 válasza balintx99 (#268) üzenetére


retesz147
addikt

nincsenek albumaink, csak ömlesztett zene és Jetaudio lejátszó, ott nincs ilyen probléma....gomb felvarva...

Xiaomi 13 eu dev...

(#270) balintx99


balintx99
újonc

Köszi :)

(#271) viktor078


viktor078
csendes tag

Sziasztok!X 9-esem most cseréltem le x11-re.Valaki próbálta már?Kijelző nekem jobb,aksi szintén többet bír,de viszont egy pár funkciót kispóroltak.Nincs screenshot,nincs gesture control.Cserébe van infra,csepp illetve valamennyire vízálló.

(#272) kisBözsi


kisBözsi
tag

Én így jártam vele. Teljesen rendeltetés szerű használat mellett. Az eladó válaszra sem méltat.

(#273) ans1980


ans1980
tag

Most láttam needrom-on hogy megjelent a v19-es frissítés. Valaki felrakta már?

(#274) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, a telefonnal eddig semmi gond nem volt. Néhány napja nem játszik le zenét, csengőhangot, vibramotor se megy. Új appot nem tettem fel. Csináltam egy gyári visszaállítást, de nem segített, telefonálni lehet vele. Valakinek valami gondolata?

https://rollerezz.blogspot.com/

(#275) ans1980 válasza dzsidzsas (#274) üzenetére


ans1980
tag

Nekem úgy tűnik hogy ez nem egyedi probléma ennél a telefonnál. Neten többen panaszkodnak hogy egyszer csak eltűnik a hang. Itt valaki leír egy megoldást: [link]
Garanciális még a teló?

(#276) dzsidzsas válasza ans1980 (#275) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Köszi, megoldottam. El sem hinnéd. Egy fülhallgató be-ki és megjavult.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#277) zozzo698 válasza dzsidzsas (#276) üzenetére


zozzo698
tag

Ilyen elő szokott fordulni más telókkal, tabokkal is... :D
Jó hogy megtaláltad a probit.

tel.:0630 942 (79) 13

(#278) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

64% akkumulátor szintnél kikapcsolt a mobil. Azóta nem reagál semmire. Be sem tudom kapcsolni. Hogyan lehetne újra működésre bírni?

(#279) sander74 válasza Zaji (#278) üzenetére


sander74
tag

Sajnos én is így jártam nemrég, egy THL telóval.Alaplap reccsent meg valószínű, én visszaküldtem, és kaptam egy újat.

(#280) dimola


dimola
újonc

sziasztok

filmnezes kozben (is) a telefon kepernyoje tul sotet, es nem a fenyerovel van a baj, egyszeruen az arnyekok, stb. tul sotet. ezzel lehet valamit kezdeni, allitani?

elore is koszonom a segitseget!

(#281) Zaji válasza sander74 (#279) üzenetére


Zaji
őstag

A china-devices.com oldalon inkább akkumulátor hibát írnak ennél a modelnél. Erre utal az is, hogy az eladó azonnal akkumulátort akarna postázni.

(#282) korbenpapa válasza Zaji (#278) üzenetére


korbenpapa
csendes tag

Szia!

Nekem is volt vele ilyen egyszer - megvártam míg teljesen lemerül, majd töltö, bekapcs, azóta semmi hasonló...

Sáros erdei úton egyre gyorsabban autózni, csak sáros erdei úton lehet megtanulni...

(#283) Zaji válasza korbenpapa (#282) üzenetére


Zaji
őstag

Nem tudom bekapcsolni sem. 😞

(#284) johnmilton


johnmilton
csendes tag

Hello

Új frissítés jött a telefonhoz. V20

(#285) Zaji


Zaji
őstag

Szóval, miután szétszedtem könnyen javítható szalagkábel hibát találtam. Ismét működik.

(#286) retesz147 válasza Zaji (#285) üzenetére


retesz147
addikt

:C

Xiaomi 13 eu dev...

(#287) retesz147 válasza johnmilton (#284) üzenetére


retesz147
addikt

lehet tudni, hogy mit tartalmaz?

Xiaomi 13 eu dev...

(#288) johnmilton válasza retesz147 (#287) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Optimize some functions of system.
Fix some bugs.

17 MB

Még nem raktam fel.

(#289) retesz147 válasza johnmilton (#288) üzenetére


retesz147
addikt

tipikus sallangszöveg....

a kezdeti procibeakadás és a fb messenger "buborékok" nálunk még mindig nem oldódott meg, csak már megtanultunk vele együtt élni....

Xiaomi 13 eu dev...

(#290) retesz147 válasza johnmilton (#288) üzenetére


retesz147
addikt

ha felraktad, írd meg kérlek, hogy van e vmi változás pozitív vagy negatív irányba....
Köszi

Xiaomi 13 eu dev...

(#291) johnmilton válasza retesz147 (#290) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Na felraktam. Semmi változást nem tapasztaltam még.
Elment a root jogom :O

(#292) zozzo698


zozzo698
tag

Felraktam egy új telóra amin még V11 volt....ahhoz képest sokat javult...a V18 at lefagyasztotta rootolt volt...most újra alap V18 van rajta.... :N

tel.:0630 942 (79) 13

(#293) johnmilton válasza zozzo698 (#292) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Nekem is rootolt V18 volt . Nem fagyott le (még).
Ki is rootoltam ismét.

[ Szerkesztve ]

(#294) kmarci25 válasza Zaji (#285) üzenetére


kmarci25
veterán

Szia! Milyen csavarhúzóval szedted szét? És egyébként hogyan lehet szétszedni? A feleségemének nem működik a csengőhangszórója, arra szeretnék vetni egy pillantást, de a korábban rendelt (okostelefonokhoz való) "szerszámkészletben" nem találtam megfelelő fejű csavarhúzót a két alsó csavar kihajtásához, de elképzelésem sincs, hogy ha azokat ki is hajtom, hogyan tudom szétszedni... :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#295) Zaji válasza kmarci25 (#294) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Ezekkel a szerszámokkal szedtem szét. A csavarhúzót innen rendeltem. A két csavar eltávolítása után gyakorlatilag csak körbe le kell pattintani a "hátlapot" ami a kijelzőig pereméig fedi le a készüléket. Találsz a youtube-on is segítséget.

(#296) kmarci25 válasza Zaji (#295) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm! :R Pedig mennyit kerestem a youtube-on, és nem találtam videót róla (ezek szerint ennyire béna vagyok). Olyan gyorsan ügyködik a videón, hogy nem is látom hol van a csengőhangszóró...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#297) Zaji válasza kmarci25 (#296) üzenetére


Zaji
őstag

A csengőhangszóróját a készülék aljában találod. Azt nem tudom hogyan lehet kicserélni. Láttam a porvédőjét, de szerencsére nem kellett megbontanom. Biztos a hardveres hiba? A családban van egy Samsung Ace 4 ami időnként nem játszik le hangot. Újraindítás segít csak rajta. Próbáltad már a gyári beállítások visszaállítását? Hátha... :U

(#298) kmarci25 válasza Zaji (#297) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem, sajnos hardver biztosan. Leesett a telefon, szerencsére tempered glass védőüveg volt rajta, így az sérült és nem a kijelző, de azóta meg sem mukkan. Vagy a forrasztás, vagy maga a hangszóró adta föl. Az a bajom, hogy többszöri megnézés után már sejtem, hogy melyik az az elem, de úgy van összeszerelve a telefon, hogy kb. mindent le kell bontani, hogy hozzáférjek... Ehh... Még lélekben készülök rá. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#299) retesz147 válasza kmarci25 (#298) üzenetére


retesz147
addikt

Megkérdezhetem, hogy a t.glass-t honnan szerezted be? Én most egyet rendeltem, de ha szar lesz, nem próbálkoznék tovább....

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#300) kmarci25 válasza retesz147 (#299) üzenetére


kmarci25
veterán

Szia! Az első az univerzális volt, most épp úton van egy másik. Ez az. Én már többet rendeltem, ismerősöknek is, telefonra is, tabletre is. Mindegyik rendben van, mindegyik épségben érkezett, fóliát már egyáltalán nem használok csak ilyet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.