Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)

Hozzászólások

(#100) Cruz válasza DrSoul (#91) üzenetére


Cruz
aktív tag

A linux-hoz lövésem sincs :), de azt el tudom mondani, én hogy oldottam meg.
A 120 sata a rendszervinyó, 3 partícióban, mindegyik ntfs-re formázva. Sorrendben 15gb, 49gb és 48gb; így nagyjából ki is jön a 114 gb, ami a vinya teljes kapacitása.
Azért 15, mert én mindig szándékosan több helyet hagyok a rendszer számára+ideiglenesen itt tárolom a mentendő adatokat (dokumentum ill excel fájlokkal dolgozom, úgyhogy elég lenne neki 500 mega is, de a ráhagyás sose árt) amíg ki nem íratom cd-re.
A két partíció közül az egyik a media (film+zene) a másik a utils és játék.
A 3.2 egy partícióban fat32-re formázva a rendszer a régi gépemben (win98se eng). A 40gb szintén egy partícióban szintén fat32-ben (hogy a 98 is lássa) a rack a két gép között (elférnek rajta filmek is stb.)
Hát ennyi. A lényeg, hogy felmérd az igényeidet és ez alapján építsd fel a háttértárakat.
Az Ntfs-nek más a fájlkezelési rendszere, mint a fat 32-nek, máshogy címezi meg a lemez felületét. Pl míg fat32-nél egy 1byte-os adat (most nemtom pontosan, de x byte-ot foglal, addig az ntfs-ben valóban egyet. A fat32-nél van ugyanis egy ilyen minimális méret amin az adatokat tárolja, ill a fat táblában a számukra biztosított helyet foglalttá teszi (még akkor is ha valójában nem ír akkora felületre. Azt, hogy mennyivel stabilabb/hibatűrőbb/gyorsabb, azt nem tudom de majd a tapasztalatok eldöntik :))
...
:D

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.