Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Cruz válasza DrSoul (#91) üzenetére


Cruz
aktív tag

Ja még egy dolog. Az xp nél (a 98-hoz képest) jóval fontosabb, hogy egy gyors vinya legyen alatta. Ez lehetőleg egy 8mb kessel redelkező (kis elérési idővel rendelkező) egyedet takarjon (pont a swap file miatt).
Kalappal a rendszerépítéshez. :)

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#102) Cruz válasza DrSoul (#99) üzenetére


Cruz
aktív tag

A swap file a ''windózmerevlemezes'' memóriakezelő rendszere. Úgy használja mint a rendes memóriát csak ez nem ram, hanem hely a vinyán. És persze a ramnál jóval lassabb. Ezért történik meg hogy pl egy játéknál amihez elvileg épp elég lenne a ram, mégis be-beszaggat, mert sokat használja vinyát, pedig nem is a játék tölt onnan.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#103) DrSoul válasza Cruz (#100) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi... Jó nagy kavarás van a fejembe... De most megyek inkább, azt megveszem a vinyót...Aztán hogy még hogy formázom/particiónálom... Ki tudja... Most olvasom egy másik topicban, hogy ne is fdisket használjak, hanem vmi low level format-ot... Aztán elvileg jön a high level... Úgy látom, ez nekem sokáig el fog telni, mire beüzemelem az új hDD-t... ráadásul most kapcsoltam, hogy a CDolvasomat ki kell venni, mert most a gépben van az, a vincsi, egy DVD olvasó és egy CDíró, és nincs raidem... :DD
Tehát lesz egy felesleges CD olvasóm... :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#104) DrSoul válasza Cruz (#102) üzenetére


DrSoul
őstag

Ja, én ezt virtuális memóriának ismertem...
A 120-as, amit venni akarok, az 2MB cache-l fog rendelkezni...
Nem tudom, hol legyen a rendszer, akkor mindent át kell variálnom...
Bár igaz, hogy a 20GB-os Quantum már ''régi''...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#105) Cruz válasza DrSoul (#103) üzenetére


Cruz
aktív tag

Oks. Én mondjuk az xp telepítővel partícionáltam, majd a mási két partíciót a sajátgépből formáztam le (de nem gyorsformázással) A kettő között nemtom milyen különbség van az időn kívül. 50gb simán = kb 20 perc, gyorsformázással kevesebb mint egy... :)

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#106) proximus válasza DrSoul (#99) üzenetére


proximus
senior tag

Naszóval. A swap -ot itt a Windows -ra értettem, mert két vinyónál jót tesz ha a 2. -ra teszed, persze csak akkor számít, ha sokszor kifutsz a RAM -ból. A játék is arra vonatkozott, hogy pl. nekem 256 RAM van, de ha Alt +Tab -ot nyomok NFSU alatt, és Ctrl+Alt+Del(XP -nél:) ), akkor rögtön 400 Mega van lefoglalva,:( tehát jócskán swappol a win. A Cylinder -t a Bios -ban megnézheted hogy mennyi. Pl. a régi 10G -s Quantumomon nem lehetett gond sehol, mert nem volt még 1024 -se a Cyl. szám, de a 60 -as Seagate-m,:)) már igencsak 7297 Cylinder.:) Szóval irány a bios, és arányosan megnézed hogy nem lesz -e 1024 -en túl, ha a Quantum 2. part -jára akarsz Linuxot tenni.

Nem rossz a Fat egyáltalán, csak kicsit talán már túlhaladt rajta az idő. Az NTFS pedig igencsak rafinált, és modern ahoz, hogy a jelen körülmények közt is helytálljon.:)
Bár ha Win9x alatt is használni kell időnként, akkor egyértelműen Fat32. Amúgy nekem is az van rajta.:) Mondjuk nem is olyan rég történt, hogy írtam a Fat -ra(Linux-ból), és hanyatt vágta magát: ''Darált'' egyet a vinyó, ami annak volt köszönhető, hogy a Linux gyorsan le, majd felcsatolta a part. -ot csak olvasható módban.:) A Win-es chkdsk volt a megoldás a ''D'' -men lévő ''kamu'' mappára.

(#107) DrSoul válasza proximus (#106) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi, kezdem érteni! :D
Amúgy hogy lehet, hogy a 10GB-os Quantumod nem érte el az 1024-et?
Az én 20GB-os Quantumom 3700valamennyi cylindert tartalmaz!
Amúgy bocs, de ezt már több helyen olvastam, hogy az NTFS modern, rafinált...De mégis mire jó? :))
Valaki azt írta, hogy az valóban 1byte-ot címez meg, míg a FAT32 nem. De akkor a vinyóm kapacitása se stimmelne, de mégis stimmel, szal nem értem... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#108) proximus válasza DrSoul (#107) üzenetére


proximus
senior tag

''Amúgy hogy lehet, hogy a 10GB-os Quantumod nem érte el az 1024-et?'' No most már azért is megnézem a régi gépben;] ... ... ... 1247 Cyl., és (lct10 10). Végülis lehetett volna 1024 után induló -boot szempontjából fontos(kernel fájl)- part, de nem volt.
''hogy az NTFS modern, rafinált...De mégis mire jó?'' Na jó, megmondom.:) 1. Sokkal jobban bírja, ha valami nemvárt következik be, magyarán hibatűrő filerendszer. 2. Azt tapasztaltam, hogy a töredezettséget is jobban állja, mert sokkal gyorsabban végez a tör.mentesítő. + Egy kis estimese: :) Linuxnál használtam már ext3 és reiserfs filerendszert, de a reiser valami eszméletlenül gyors NEM-fájltöbbszöröző műveleteknél: áthelyezés, törlés(nagyon kicsi és sok + kevés de több GB akár), lépkedés nagy könyvtárakban.
Valami hasonló van az NTFS -nél is, csak nem olyan nagy az ugrás a Fat -hoz képest. Ja és a rengeteg attribútum, + lemezkvóta + adatok tömörítése, de nem ám hogy zip,:) hanem beépített cumó az NTFS javára.:))

(#109) Cruz válasza DrSoul (#107) üzenetére


Cruz
aktív tag

Hmmm. A kapacitás azért stimmel. Nem túl sok 1byte-nál kisebb filet tartalmaznak a mostani programok. Helyfoglalásban nem fogod megérezni. Csak pld volt, a máfajta lemezírásra... :)

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.