Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Pár napja tesó vett samsung 160 gb winyót. Első lépcsőben nem indult vitte vissza, csere. Utánna elhozott egy másikat, az már legalább formatálható.
20 gig fat32, 60 gig ntfs, 80 gig ntfs. Elhozta hozzám, gépbe be megy 2 napot, 3. nap másol rá (nem a 20 gigre másolt). Gép ott hagy (20 perc kb), visszaül a géphez kriksz-kraksz a win commanderben a 20 gigás-on, ahova semmit nem másolt.
Újraindít a gép és utánna semmi a winyó nem elérhető. Vissza vitte a saját gépébe ott is semmi a bios felismeri (secondary slave), de az Xp nem. A Start menü homokórával kidöglik, 10 percnyi boot!!!! után. Hogyan hathat egy vinyó így az egész rendszerre???!!!! Nem férhozzá az adatokhoz, döglött az egész. :( :O :( Még formázzni se lehet. A sz@r xp boot meg 132-nek ismeri csak. Fél óra után elérhető a felügyeleti eszközök, format parancs (az xp szerint kifogástalan)..... és homokóra.... homokóra.....formázás 1% és végre, igen kész. 20 giga

Szóval igen vegyen mindenki samsungot akinek sok szabadideje és imádja bizonytalanságot.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2) zenit válasza Protoss (#1) üzenetére


zenit
tag

Ez nem a vinyó hibája, hanem az op.rendszeré. Alapból nem kezeli a 137GB-nál
nagyobb vinyókat, és ilyenkor a 137GB feletti résznél a lemez elejét kezdi el
felülírni...
[L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;303013[/L]

(#3) Agyzuzo válasza Protoss (#1) üzenetére


Agyzuzo
addikt

ÍJ.
Haveormnak 120-as Samsi van, azzal (egyelőre) nincs gond.
Vett volna Szígétet. ;]

Szerk.: ja és egen, a 120GB-nél nagyobb vinyákkal vigyázni kell, mer' oprencer nem szeresse 137 giga felett, sz'al egybe nem is látja nagyobbnak 137 gigánál, szét kell kapni min. 2 kisebb részre.

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) J.J. András válasza zenit (#2) üzenetére


J.J. András
őstag

csak Sp1 kell hozzá , nem ? és szerintem felismeri, sőt kezelni is tudnia kell, csak SP1 legyen ent az XPn.......

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#5) Protoss válasza zenit (#2) üzenetére


Protoss
senior tag

Kezeli, hiszen előtte 2 napig ment 3. napon másolás parancsba kiad és utánna krepa, olyan part-on, amihez nem nyúlt. A 137 gig az Xp kritikája volt, hogy még bootal sem tudok neki ugrani rendbe rakni. De a samsungot nem mentesíti az hogy 2-ből 2 gázos vinyó.

Azért az nem megoldás, hogy másolások után formázok, bár végülis ideális hiszen így növelem a lemez felületének élettartamát, ami kb 10 éve volt divat, hogy a vinyókat illik 3 havonta formázni, valamint nem kel aggódnom hogy túl sok adatot halmozok fel. ;]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#6) Protoss válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


Protoss
senior tag

Én is azért írtam, hogy samsungot ne! . Mi tovább mnetünk, 3 részre volt /van szedve 20-60-80. :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#7) Protoss válasza J.J. András (#4) üzenetére


Protoss
senior tag

SP1 fent van, mondom, hogy nem a mérettel van a gond, le lett formázva 20-60-80 particióra, ment adatokat másolt rá, elhozta hozzám másolt nálam és utánna krepa, visszavitte és megformázta (kínkeservesen egy harmadik gépben) most jó valameddig. Aztán megint jön valami....

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#8) zenit válasza Protoss (#5) üzenetére


zenit
tag

Na szóval, arról van szó, hogy az XP az SP1 nélkül ugyan felismeri a 160GB-os vinyókat, de nem tudja megcímezni, elérni a 137GB feletti részt, mert
a címzése a 48-bites LBA hiányában túlcsordul, és a tudta nélkül a lemez elejét
írja felül.
Ahogy András is írta, SP1 kell neki, és elvileg menni fog.

#7-re válaszolva: MINDKETTŐTÖKNÉL SP1-nek kell fentlennie.
Ha pedig Win2k van, annak meg SP3+registry állítgatás is.

(#9) zenit válasza Protoss (#7) üzenetére


zenit
tag

Itt nem is a partíciók méretéről volt szó, hanem a lemez fizikai méretéről.
Annak a 80 gigás partíciónak a vége már a 137 giga feletti részen van,
ha oda írsz, akkor már a lemez elejét írod felül.

SP1-gyel működnie kellene, de nézd meg a linket a #2-ben.

(#10) spyki


spyki
tag

Hi!

Nekem is 160 Gb-os Samsung winyóm van 8 Mb cache-val.(SP1614N) Szerencsére a világon semmi gondom nincs vele (kopp-kopp.. :) ) Most már 3. hónapja használom, és a gépem havi 500-600 órát megy. Windows xp-t van fenn SP1-el. A winyó 2 részre van osztva. Van egy 30 Gb-os partíció a rendszernek (fat32) és egy 126 Gb-os rész a cuccaimnak (ntfs). A meghajtó gyors, egyáltalán nem melegszik, hangja pedig semmi. Karácsonykor 3 év garit adtak rá!
Mindenből ki lehet fogni rosszat ( bár mondjuk mindjárt egymás után 2-őt?? :F ), de szerintem ez nem 1 rossz winyó! Sőt! :C

(#11) Bass


Bass
addikt

Ezért nem kell csalódni mert ha jól megnézed sok embernek tönkremegy a maxtor vinyója és legközelebb is azt vesz:)) na azokban én is csalódnék mert sok a selejt a samsungnál jobb a helyzet (persze tudom ez nem vigasztal)és a 3év gari is megnyugtatóbb:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#12) Protoss válasza zenit (#9) üzenetére


Protoss
senior tag

Értelek és logikus amit mondasz, de most megnéztem sp1 fent van itt is. Ami zavaró, hogy 2 napig ment az én gépemben is. Na mindegy pár hét múlva megint kiderül, mert akkor újra lehozza és újra az én gépembe is kerül.

Azért köszi a segítséget. Most kínozza még pár napig,de gari szaga van. A mondás viszont igaz, az idő pénz.

A 80 gigán formatálás után sincs hiba..

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#13) Protoss válasza Bass (#11) üzenetére


Protoss
senior tag

Csak azért írtam, hogy samu nekünk nem jött be. 3 év gari ide vagy oda. Mák, hogy csak 20 gig bukta volt, de talán érthető, hogy nem bízok a vinyóban. Jövő héttől lottózik öcsém is 2-ből 2. :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) Auslander válasza Protoss (#1) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

XP +SP1, Samsung 160 G SATA, problemamentes...



[Szerkesztve]

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#15) petyax válasza zenit (#8) üzenetére


petyax
aktív tag

Akkor ezt mivel magyarázod.
160Gb-os Seagate kettészedve egy 60-as (rendszer) és egy 100-as részre.
Xp alatt SP1 nélkül használom és tökéletes. Már többször tele volt az egész...
Semmi adatvesztés, lemez elejének felülírása...
Az Aida kiírtja ATA-nál, hogy 48bit LBA támogatva. Most ez azt jelenti, hogy OK, vagy nem OK ? :))
Mivel én nem raktam fel SP1-et nem tudom, hogy kerülhetett fel a 48bites LBA.
Valami ötlet?

(#16) fügike válasza petyax (#15) üzenetére


fügike
senior tag

Véletlen nem olyan Xp-t használsz, amibe bele vagyon integrálva az SP1?

Boci-boci tarka!:D

(#17) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Na ezért kell 120gigás vinyókat venni :P

(#18) petyax válasza fügike (#16) üzenetére


petyax
aktív tag

Nem olyan az XP. Nincs rajta az SP1.

Ha benne lenne, akkor saját gépre jobbklikk, utána tulajdonságok-ra bejön a rendszertulajdonságok ablak.
Most itt az Általános fül alatt ki vannak írva a rendszer fő tulajdonságai és az is, hogy fent van-e a Service Pack 1.
Na most nekem nincs fent.

(#19) viharhozo


viharhozo
addikt

1. Aki nem ert hozza, ne vegyen 160-as drajvot, mivel sajnalatos modon alapbol nem tamogatottak. A Ft/GB meroszamot alkalmazva is nyugodtan ajanlhato a 120-as.

2. A Samsungra nem veletlenul adnak 3 ev garit. Roppant megbizhato darabok, ezert dragabbak is. Ez termeszetesen nem jelenti azt, h nem lesz koztuk szar, mert lesz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#20) gergod


gergod
tag

Kicsit off:
Nekem egy 160 G Maxtorom van, eléggé szenvedtem vele, de végül sikerült 1 db. 160 G-s partíciót csinálnom a maxblasttal, majd arra WinXP + SP1+ big drive enabler. Tökéletesen műxik eddig.
Igaz még nem töltöttem meg a 160 G-t
Lehet vele probléma?

(#21) zenit válasza gergod (#20) üzenetére


zenit
tag

Szerintem nem lesz vele gond.
Egy 160 gigás boot partíció csak akkor lehet gáz, ha a BIOS nem támogatná
a 48 bites LBA-t, és emiatt (esetleg) nem tudná betölteni a win drivereit.
(Ha azok véletlenül a 137gb-os feletti részre kerülnének, pl. frissítés stb miatt.)

(#22) metro válasza petyax (#18) üzenetére


metro
csendes tag

Hali!

Nem lehetséges, hogy az alaplapi raid vezérlők drivere is megoldja a problémát?

Üdv,
metro

(#23) zenit válasza petyax (#18) üzenetére


zenit
tag

Ötletem az nincsen, de szerintem az AIDA az ATA 48-bites támogatásánál
az adott eszköz paramétereire gondol, vagyis hogy az illető vinyó támogatja-e
az adott címzési módot.
Nekem pl. a régi Seagate-em (ATA100) nem is támogatja, míg az újabb
Samsung (ATA133) már igen.

Hogy az oprsz támogatja-e vagy sem, azt az eszköz driver-jeinél lehet megnézni:
Elsődleges/Másodlagos IDE vezérlők, eszközmeghajtó részletek, és az
atapi.sys-nek 5.1.2600.1135 vagy újabbnak kell lennie (XP-nél).

(#24) zenit válasza metro (#22) üzenetére


zenit
tag

Ott a pont! :))

(#25) J.J. András válasza zenit (#23) üzenetére


J.J. András
őstag

ez érdekes, nekem 5.1.2600.1106-os, ezek szerint nem támogatja....., de minden legújabb XP frissítés fent van.....

megpróbálok beszerezni egy 160 GBs vinyót, mert érdekel, amit írtál...., és megőrölük, ha nem fogja kezelnia vinyót ......:O

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#26) Notes válasza gergod (#20) üzenetére


Notes
senior tag

De ugye a 160-as vincsin kívül még van más HDD is abban a gépben. Mert ha csak az van akkor azért illett volna kicsit darabolni. :)

Romanes eunt domus!

(#27) Dworkyll válasza Protoss (#5) üzenetére


Dworkyll
tag

Barátom,

te aztán tudsz. Azt mondod 2-ből 2 tehát a Samsung az szar. Én meg azt mondom 2 ből 2 maxtor penge tehát a Maxtor biztos atomjó....
Egyébként nekem is 160-as samsungom van, megküzdöttem vele mire egyetlen FAT32 partíciót csináltam rá, de lehet. Azóta hiba nélkül műxik, kivéve mikor egy win2k össszekutyulta, de az is túlélhető, ha van mentésed. (Volt).
Mégegy. Adnak hozzá egy OnTrack magú diskmanagert, na az totál gáz. Szóltam a supportnak, és egész emberi hangon válaszoltak. Ja és a worldvide supportnak küldtem hibajegyet és kb 15 percen belül a magyar leányvállalat már meg is talált, hogy segítsen.

Szóval a magam részéről piros pont a Samsungnak

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#28) zenit válasza J.J. András (#25) üzenetére


zenit
tag

Szerintem még ezt próbáld meg, ennek fel kellene tennie a 1135-öst:
[L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;331958[/L]

Azért az hihetetlen, hogy mennyire félvállról veszik a problémát maguk
a gyártók, mind a hardver, mind a szoftver oldalon. Ugyan mindenhol írnak
róla, de igazából sehol sem hívják fel a figyelmet rá. Itt-ott szerepel a FAQ
között, rá lehet keresni, de pl. a M$ magyar nyelvű tudásbázisa meg sem
említi... No comment. :(

[Szerkesztve]

(#29) Protoss válasza viharhozo (#19) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali Viharhozo!

1,
Köszi a kioktatást, de mint említettem SP1 fent volt/van. (Igen egyszerű módszerrel ellenőriztem vezérlőpult-> Programok telepítése eltávolítása és ott vigyorog sp1 ühümm, de ha akarod akkor elküldöm a screen shootot) 2 napig ment, 3 nap krepa az egész rendszer lelassult tőle (menü vezérlés egyebek) formázás magához tért. Érdekes az utolsó 80 gigen nem sérültek az adatok.

Gondolkodjunk, ha a probléma az, hogy amikor 137 giga fölé érek akkor elkezdi ''előről'' írni a vinyót. (Ugyebár 20+60+80, akkor a 80 gigásnál az utolsó 23 giga már az első 20 gigásban kovályog.) Ezért elszáll az első 20 giga. Kínkeservesen megformáz, a vinyo magához tér, DE akkor a 137 giga fölötti résznek el kellett volna vesznie, DE NEM a 80 gigás (utolsó) logikai driveon NINCS adat vesztés!!!

Tehát akkor valami nem gömbölyű itt az sp1 tételnél.

2,
Jó pár vinyót vettem már és eddig mind hibátlan volt. Ezért viszonylag nyugodtan vettük tudomásul, hogy kifogtunk egy sz@rt. Azért az már durva, hogy tesó garancia érvényesítés miatt 1 hete kovályog a cégek között (nem garázs cégek között).
1 eszközre még elfogadom, hogy gázos és irány visszagariba, de azért amikor már a második vinyót cipeled vissza 1 héten belül. :(
Ezzel meg már mehetsz ki a sunyiba, mert a 3 nap letelt és ugyebár csak a samsung szervíz foglalkozik vele. Ráadásul most a hiba ''eltünt''. Kérdés: vajon mikor jelenik meg újra??? Bátran másoljunk rá és majd x hónap múlva bukunk adatot?

Drágábbak is nos egy kicsit néz körbe az árlistákon, az eltérés nem jelentős ebben a kategóriában. Röviden a maxtorok az olcsóbbak, seagate és samu egy árban van. Talán ezért vezette be a samu (a piaci belépés gyorsítása végett) a 3 éves garit. Az, hogy roppant megbízhatóak majd az idő eldönti, egyenlőre a samsung csak sugalni, akarja, hogy ő megbízik a termékében.
Pl.: a Daewo 3 éves garival adta a kocsikat piaci megjelenésekor, a Nissan is bevezette a nyújtott garit 5 évre. De a Daewoo piaci belépés gyorsítása miatt (sok garis kocsi ment vissza, a garancia ellenére is). A Nissan a tapasztalatai alapján vezette be az 5 éves garit. Honnan lehet ezt tudni? Németországban a legritkábban meghibásodó kocsi (a német autóklub felmérése alapján) lett, talán nem véletlenül vezették be ezek után az 5 éves garit.
Tehát a samsung most daewo taktikáját folytatja, és a befolyt pénzekből biztos, hogy fejlesztéseket finanszíroz.

Ha kicsit figyelmesebben olvasol, akkor feltünne, hogy nem kivántam vagdalkozni csak a sok himnusz mellett megemlíttem a samu vinyók árnyoldalát is.
Ami miatt viszont joggal dühös lehetnék, hogy sehol a csomagoláson, se az eladók, nem jelzik, hogy ennek milyen op. rendszer.
Kb olyan mintha az erősítőkre nem írják rá hogy hány ohmos hangfalakat visel el.
Szóval nem kell a hattyú halálát előadni, hogy hogy merek a samu ellen ágálni.

3,
Apropó neked van saját tapasztalatod ezzel a típussal? Ha meg csak kötözködni tudsz akkor nem érdekel az ige hírdetésed, mert nem volt igazán informatív a hozzászólás.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#30) Protoss válasza Dworkyll (#27) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali Dworkyll !

Igazából itt a bizalom elvesztéséről van szó, hogy merjek adatot bízni olyan eszközre ami 2 napig müxik utánna krepa, format majd megint jó. Röviden egymás után 2 gari hibás eszköz kifogása már egy kicsit sok nekem.

Mert azokat az ellenpontokat, (pont a fórum miatt is legyürtem), hogy:
- nehézkes op. rendszer telepítés, telepítő ugyebár csak 137 ginek látja
- egy-két emberkénél produkált furcsaságokat, Bios frissítés kell
- van ebből is gyári hibás
DE van 3 év gari, csendes, nem melegszik, a fórumozók döntő többsége elégedett.
Adjunk neki egy esélyt. Ezek után vásárlás és láss csodát az istenített eszköz minden problémát felvonultat egy személyben (ezeket hárította is tesó, 1 gyári hibás példány másnap vissza, szerencsére csak cipelő vinyó nem kell op-pal bajlódni, alaplapi bios frissítve, Xp frissítve - már csak a védelmi rések miatt is szoktuk) és még tetézi is azzal, amiket már írtam.

A samsung nekem azért vált unszimpivé, mert a külön gari papíron feltüntetett címről tovább irányítanak. Ott csak tv, video szervíz van. Emberileg normálisak, de mivel nem hobbym a város nézés, így ezt egy kicsit körülményesnek tartom.
Kicsit félre értettétek, nem mondom, hogy mind szar, de biztos, hogy a seagate vs samsungnál az én voksom seagate már.

Külön köszönet, hogy említed az adott szoftvert mert legalább akkor ezzel nem is próbálkozunk :C és a win2k is kerüljük. Végülis lassan, de biztosan megtanuljuk a sunnyogásokat. :(

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#31) Protoss válasza zenit (#28) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Igen, pontosan ezért kezdtem itt irogatni. Nem akarom én flamet, csak a tisztán látás végett.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#32) Protoss válasza J.J. András (#25) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Izgulhatsz is, mert én netről frissítettem rendszeresen az Xp-t. De most már tényleg nem tudom, hogy Xp vagy vinyó hiba. Bár én az utóbbira gyanakszom még mindig.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#33) I_Am válasza zenit (#8) üzenetére


I_Am
veterán

SP1 nélkül is tökéletesen műxik csak:

A 137GB-nál nagyobb ATAPI lemezek támogatásához végezzük el a következõ lépéseket.

1. Indítsunk el a registry editort. (regedit)
2. Keressük meg a
HKLM SYSTEM CurrentControlSet Services atapi Parameters
alkulcsot.
3. Adjunk hozzá egy új DWORD kulcsot, melynek neve EnableBigLba legyen, értékét pedig állítsuk 1-re.
4. Indítsuk újra a rendszert.

:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#34) zenit válasza Protoss (#30) üzenetére


zenit
tag

Jogos a félelmed, én is gyanakvó voltam a Samsungommal: kb. 2 hónapig
tesztüzemben járattam, és csak utána vetettem be élesben. Azóta semmi
gond vele (kopp-kopp), és tényleg jobb, mint a Barracudám (pedig az
sem egy rossz vinyó!).

szerencsére csak cipelő vinyó
Viszont szerintem a fenti szoftver problémák miatt nem tanácsos cipelő
vinyóként használni, legalábbis nagyon oda kell figyelni rá!
(Szvsz. egy 160GB-os vinyó olyan most, mint egy időzített bomba...)

(#35) X-COM válasza I_Am (#33) üzenetére


X-COM
nagyúr

működőképes, de nem tökéletes, ezért is van alapból kikapcsolva

az sp1 már egy új atapi.sys-t is tartalmaz

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#36) I_Am válasza X-COM (#35) üzenetére


I_Am
veterán

És miben nyilvánul meg a nem tökéletes?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#37) demagóg válasza Protoss (#32) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ez nem vinyó hiba. De elöttem már sokan leírták.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#38) zenit válasza I_Am (#36) üzenetére


zenit
tag

A M$ cikk is csak ''tesztelés céljára'' ajánlja az általad említett SP1 nélküli
EnableBigLba-s módszert, de konkrétan nem írja le, hogy miért.
(Ok, azt írja, hogy kell hozzá pár előfeltétel, de az az SP1-hez is kell...)

(#39) I_Am válasza zenit (#38) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor írok M$-nek, hogy nálam tökéletesen és hibamentesen működött. :B:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#40) zenit válasza I_Am (#39) üzenetére


zenit
tag

LOL :))

(#41) Protoss válasza I_Am (#33) üzenetére


Protoss
senior tag

Ez frankó, ha működik, mert így kézzel fogható a probléma kezelés.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#42) Protoss válasza zenit (#34) üzenetére


Protoss
senior tag

Igazad van, most szenvedi át tesó az op-ot rá, csak előtte kiír mindent dvdre ;). Nálunk ez volt a teszt üzem, de most már nyújtjuk az időszakot.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#43) Protoss válasza demagóg (#37) üzenetére


Protoss
senior tag

Csupán csak az aláírásodban szereplő részt idézném:
''Tegnap még működött!'' :D

Arra adjatok magyarázatot, hogy akkor hogy hogy nincs a 80 giges részben adat vesztés, mert ami adatott írt a rossz lemez kezelés miatt a 20 gigásra kellett írni, formázás után ott el kell tünnie az adatoknak -> a 80 gigáson hibás fájloknak kell keletkezni, de min adatvesztés. Vagy nem?

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#44) X-COM válasza I_Am (#39) üzenetére


X-COM
nagyúr

az lehet, hogy működik
de nem biztos, hogy minden hardverkonfigban jó, lehet valami hold-mars együttálláskor hiba csúszik be
nem volt rendesen letesztelve és talán nem is fejezték be (lásd új atapi.sys)

magyarán működhet, de ha valamit elcsesz, akkor ne szidj senkit

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#45) I_Am válasza X-COM (#44) üzenetére


I_Am
veterán

Már nem is fogok, mert lapcserekor SP1-es ment fel. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#46) b.bone


b.bone
senior tag

nekem is van egy 160-as vinyóm.
annyit furcsálok ,hogy én az összes drivert ,meg programot meg stb-t a vinyón tárolom. tehát az SP1-et is onnan teszem fel. de mielőtt felteszem gond nélkül hozzá tudok férni:F pedig azok alapján amit itt olvastam ,ennek nem szabadna működnie.

a másik. én is szívtam hasonlóan mint a topic nyitó. folyamatosan döglöttek be a particiók. nálam azóta nincs ilyen mióta nem használok FAT-ot és NTFS-t ugyanazon a vinyón. Szerintem az szimplán az Xp a szar ,és ezt nem szereti.

szal én megpróbálnék egy olyan tesztüzemet ahol minden partició ntfs.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#47) Protoss válasza b.bone (#46) üzenetére


Protoss
senior tag

Megtörtént, a mostani format már ntfs-re alakította. De azért jó lett volna, hogy a régebbi op. rendszerekkel is hozzáférjünk. De mindent nem lehet egyszerre.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#48) demagóg válasza Protoss (#43) üzenetére


demagóg
aktív tag

Értem a bajodat, de nincs tippem. Lehet, hogy pl. a legfelső címbyte-ok a felkészületlen HW és/vagy SW miatt nincsenek rendesen kezelve. Amikor váltás van a 32 biten is elérhető ill. 48 bites tartomány között, lehet, hogy a felső byte-okban szemét marad. Ez csak egy ötlet.
Kérj kölcsön egy más típusú, jónak minősített (használt előnyben) vinyót. Ugyanezt a procedúrát le tudod játszani. Ha tapasztalatodat megosztod, mi is okosabbak leszünk.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#49) Protoss válasza demagóg (#48) üzenetére


Protoss
senior tag

:C Kacérkodom az ötlettel. Legalább akkor előkerül a ludas. Most már csak működö samut kell találnom. :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#50) Notes


Notes
senior tag

Abban azért igaza van Protossnak, hogy a 3 év gariból túl sok konkrétumot nem lehet levonni. Évek óta ugyanazok a cégek voltak jelen a HDD piacon. A Samsung itt kívülálló volt, ezért valami látványos dologgal kellett indítania, ha komolyan akart egy szeletet a tortából. Dönteniük kellett vagy reklámra költik ezt a pénzt, vagy garanciára. És Ők egy jó húzással az utóbbit választották. A hardver teszteknél jobb reklám amúgy sincs. :) Különben is elég nekik a középmezőnyben lavírozni, mert a rosszfiú szerepét most a Maxtor játsza.
Jó időben léptek be a piacra egy közepesnél jobb termékkel. Szerintem sínen vannak, bár nekem akkor is Seagate...

Romanes eunt domus!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.