Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cpu fok mérés win. alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gomezz


Gomezz
senior tag

Szaisztok.
A Biosban mert hőmérséklet nem hiszem hogy reális, hisz a használat közben ez nőhet.
A Win XP alatt nem találok lehetőséget a mérésre, lehet hogy le kéne töltsek egy progit ?
Ha van ötleted honnan ír.
Köszi :))

(#2) rog válasza Gomezz (#1) üzenetére


rog
addikt

aha.
keres ra hogy:
motherboard monitor download

(#3) guess.who válasza Gomezz (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem a legjobban a SpeedFan nevű ingyenes programmal jársz (letölthető a [L]http://www.almico.com/speedfan.php[/L] címről), ezzel ugyanis nem csak a hőmérsékleteket tudod mérni, de az egyes (alaplapra kötött) hűtőventillátorok sebességét is látod, illetve jó beállításokkal a szoftver szabályozza is azokat a hőmérsékleteknek megfelelően...

(#4) Ploszi válasza Gomezz (#1) üzenetére


Ploszi
senior tag

a bios-ban mért hőmérséklet realis, mert változik az szépen (legalábbis nálam), a hardvare-monitor progik 1 része is azt használja :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) Gomezz


Gomezz
senior tag

Koszi letöltöttem a SpeedFan-t de mely fok melyik? Temp1: 47, Temp2: 64 :))

(#6) KovacsUr válasza Gomezz (#5) üzenetére


KovacsUr
addikt

azt mondanám, 64 proci, 47 gép... :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#7) guess.who válasza Gomezz (#5) üzenetére


guess.who
senior tag

Az alaplaptól (és BIOS-tól) függ. A BIOSban egyébként azt hiszem, meg tudod nézni, s annak megfelelően átnevezheted a SpeedFan-ben a Temp1/Temp2-t (meg a ventillátorokat is). :)

(#8) Gomezz válasza guess.who (#7) üzenetére


Gomezz
senior tag

Szerinted nem sok a 64 fok egy AMD 2.2+ procinak?
Vagy ez pont jó?

(#9) Scytam


Scytam
tag

CPUCool!
És hűti is a CPU-t, ha nincs használva, valamint kiírja a VGA hőjét is ( persze csak akkor ha van rajta szenzor ), valamint egyébb hasznos dolgokat is!
Temp1 - mobo hő
Temp2 - CPU
Temp3 - fogalmam sincs! :)

(#10) Scytam válasza Gomezz (#8) üzenetére


Scytam
tag

Nem kevés! :)
Húzva van? Mivel hűtöd?
Amúgy egy kicsit sokank tűnik, de mérhet félre a lap is!

(#11) guess.who válasza Gomezz (#8) üzenetére


guess.who
senior tag

Erre nem tudok válaszolni, inkább egy AMD-s emberkét kérdezz, de ha olvassák, biztosan fognak írni rá. :)

(#12) Gomezz válasza Scytam (#10) üzenetére


Gomezz
senior tag

Nem nincs húzva.
Az a CPU COOL egy progi vagy hűtőre gondoltál?

(#13) KovacsUr válasza Gomezz (#12) üzenetére


KovacsUr
addikt

Progi. De tényleg működnek az ilyenek, én CPUIdle-t próbáltam

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#14) rog válasza Gomezz (#8) üzenetére


rog
addikt

64 fok az meg boven jo.
nem kell aggodni

(#15) Gomezz


Gomezz
senior tag

Köszönöm mindeninek megnyugodtam, meg aztán ebben a hidegben jól jön egy jó meleg proci. :) :)

(#16) Il Padrone válasza Gomezz (#8) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szol az majd ha meleged van, mert jelzi a windows kek kepernyoje. Amikor melegebb lesz, nyaron, mondjuk erdemes megnezni megegyszer a homersekletet.
Udv

Il Padrone

(#17) vlaci79 válasza Gomezz (#8) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
szerintem sok, mert gondolom en nem divix tomorites kozben volt ennyi hanem terheles nelkul terhelve meg boven felkuszhat 70 fole
nem irtad milyen oprendszert hasznalsz
2k xp csinal szoftveres hutest alapbol...

(#18) vlaci79 válasza Il Padrone (#16) üzenetére


vlaci79
senior tag

bocs vak voltam xp alatt vagy:)
olvass korbe hazhutessel foglalkozo forumukban alaplap homersekletnek sokallom a 47 et is.

(#19) rog válasza vlaci79 (#17) üzenetére


rog
addikt

es akkor mi tortenik ha felkuszik 70 fole?

(#20) Gomezz


Gomezz
senior tag

Levetem a ház oldalát, a proci 64-röl 57-re lement, az alaplap 47-röl 42-re.

(#21) Gomezz


Gomezz
senior tag

ÚrIsten mindjárt befagy! :)

(#22) Il Padrone válasza rog (#19) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Sziasztok,
nem nagyon ertem miert kell mindig nezni a CPU es Motherboard homerojenek kijelzojet, mi fog akkor valtozni.
Persze jol ossze kell rakni a gepet, megfelelo huto, de nem mindegy, hogy 51,5 vagy 59,5 fok, hogy ne mondjak tobbet.
Az meg a szemelyes velemenyem, hogy nem fogom levenni azert a haz oldalat, hogy 3,0002 fokkal kevesebbet mutasson a homerom.

Egyebkent egettem meg mar procit, es hogy megegjen, csak az en hulyesegem kellett.

Nem direkte neked szol Rog, csak reflektalok.

Il Padrone

(#23) rog válasza Il Padrone (#22) üzenetére


rog
addikt

azt remeltem is!
mert a #19-el epp kotekedni kezdtem volna, ha van partner hozza :)
de nagyjabol valami ilyesmi let volna a szovegem amit te is irtal.

(#24) vlaci79 válasza rog (#19) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
utanna neztem a 2.2 es xp homerseklete max 85 lehet amd szerint
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_papers_and_tech_docs/25175.pdf
valamiert kevesebre emlekeztem :(

Mas miatt is kellemetlen a magas proci homerseklet:
Magavall hozza h a hazon beluli homerseklet novekedeset...
maxtor vinyok leirasaban 55 a max homerseklet amit ajanlanak mukodes kozben
http://maxtor.com/en/documentation/data_sheets/diamondmax_D740X_datasheet.pdf


(#25) vlaci79 válasza Gomezz (#21) üzenetére


vlaci79
senior tag

haz szellozesen javits es nem kell levenni a haz oldalat
de errol talalsz egy ket dolgot a forumok kozott

(#26) simonzé


simonzé
addikt

Üdv! A Temp1 a MOBO hőfoka, a Temp2 a proci hőfoka, a Temp3 pedig a bizonyos alaplapoknál (Pl. a legtöbb Abitnál) külön becsatlakoztatható hőfokszenzor által mért hőfok. Én ezt a videókártya procira tettem, de perzse ez csak hozzávetőleges értéket mutat.

I don't fit in. I fit out.

(#27) GeorgeTerror válasza Gomezz (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

próbáltad már Sisoft Sandrát?
ez a néni is kiírja :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#28) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Én bizony sem a BIOS, sem a progik által mért hőmérsékletértékben nem igazán bízok. Függhet a laptól, biostól, progitól, érzékelő helyzetétől. Ha esetleg a jó értéket mutatná - amit ugye nehéz leellenőrizni, még akkor is csak a proci külső felületének a hőmérséklete, amitől a belső hőmérséklet számottevően különbözhet és különbözik is.
Ha valamiért nem működik megfelelően a rendszer, és arra gyanakszunk, hogy túlmelegedhetett a cpu, akkor van értelme megnézni egy progival, vagy BIOS-ban az értéket és ha tényleg nagyon sokat mutat - na itt van egy kis probléma a ''nagyon sok'' meghatározással, én olyan 65-70 fok fölött kezdenék aggódni -, akkor lehet gondolkodni a megoldáson.

....What's up!....

(#29) cadaver


cadaver
tag

hat ha tenyleg ilyen jo ez a SppedFan progi, akkor belejenthetem, hogy elertem mindannyiunk almat (?) :) --> Temp1 = -48°C. bizonybizony, mínusz 48. :DD nemtom miert irja ki ezt amugy. tobbi meg 28. ja basszus mert nem inditottam ujra :P jo nemszoltam

(#30) Spensers


Spensers
aktív tag

Hali mindenki
Nekem olyan progi kellene amivel tudnám szabályozni a proci venti fordulatszámát.

(#31) Cathfaern válasza Spensers (#30) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A Speedfan ezt is ellátja(ugyebár a neve...:) ). Persze, csak akkor lehet állítani, hogyha a fordulatszabályozható a ventillátor.

(#32) Spensers válasza Cathfaern (#31) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hali
Igen a ventillátor egy TITAN D5TB / 4TC fordulat szabályozós...
én hogyan tudom akkor a Speedfan-al ezt szabályozni hogy nagyobb fordulaton pörögjön ???

(#33) Cathfaern válasza Spensers (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha elindítod a programot, látsz olyat, hogy Speed1, Speed2, Speed3, és mellettük egy-egy %érték. Ezt változtatva lehet szabályozni a ventik fordulátszámát (közben a tényleges fordulatszámot kicsit feljebb ki is írja). De értelemszerűen 100
%-nál többet nem lehet beállítani.

(#34) Spensers válasza Cathfaern (#33) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hát sajna 100% -ra állítom és semmit nem változik a fordulat szám :(
Más progi nincsen amivel meg lehetne oldani ?

(#35) andorpapa


andorpapa
őstag

Na, akkor gondolkodjunk!

A Titan rövidítésrendszerében a TC véletlenül nem a ''thermal controlled'' (vagy hasonló) kifejezést jelöli, vagyis hőmérsékletfüggő fordulatszám-szabályozást? Mert akkor ez azt jelenti, hogy egy hőérzékelő dióda segítségével a venti beolvassa a hőmérsékletet, majd ettől függően változtatja a sebességét. Mivel ez teljesen hardveresen működik, így nincs lehetőség szoftveres babrálásra.

Amúgy meg szoftverrel nagyon ritka a siker, a legtöbbször nem működik az rpm változtatás. Érdemes inkább egy olcsó szabályozót venni (Titan árul ilyet, háromállású kapcsoló) vagy házilag összebarkácsolni a ventihez egy potmétert.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) Spensers válasza andorpapa (#35) üzenetére


Spensers
aktív tag

Igen úgy van ahogy mondod magának szabályozza.
Csak hogy szabályozhatnná jobban is ezért akartam kicsit meg pörgetni valamivel ha lehet de úgy néz ki hogy akkor nem lehet :(...

''Érdemes inkább egy olcsó szabályozót venni (Titan árul ilyet''

és ijjet hol tudnék venni ?

(#37) andorpapa válasza Spensers (#36) üzenetére


andorpapa
őstag

A te esetedben sajnos nem segít egy szabályozó sem, az csak csökkenteni tudja a fordulatszámot, növelni nem. A megoldás az lehet, hogy veszel egy natúr tápventit a gyári venti helyére és kész.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#38) tildy válasza guess.who (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

ey a progi fasysagokat ir ki nekem igz ugrabugral ossyevissya -50-:100 fok kozt, raadasul 2700-es ventik vannaka gepben, ez meg 5700et mer...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) guess.who válasza tildy (#38) üzenetére


guess.who
senior tag

Sok más embernek meg jó... Többek közt nekem is.

-Konfigold be rendesen... Pl.: hőmérséklet butasága: Configure -> Advanced -> Chip -> Winbond (itt más is lehet) -> Temperature sensor diode x -> alul a Set to mezőt állítsd át másra.
-A szabályozós ventiket amúgy nem szereti (pl. Enermax potméteres), azoktól meghülyül.
-Azon felül nem is jó minden alaplaphoz, nézd meg itt: [L]http://www.almico.com/forumindex.php[/L]
-Más hőmérsékletfigyelő program ne fusson mellette (pl. Winbond HW Doctor), mert az is bekavar.
-... stb.

(#40) tildy válasza guess.who (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Probaltam konfigolnoi, sehogy nem ok.Mas progik is hulyeseget irnak ki.Viszonta chaintechhez adott eredeti progi jol irta ki...Meg a sisoft is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) tildy válasza guess.who (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Jah tenyleg nem ok, chaintech 7njl lapom van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) A_M_D válasza tildy (#41) üzenetére


A_M_D
tag

Te mázlista!! Mennyiért jutottál hozzá az alaplaphoz? :)

AMD Tbred-B 1700+@(2250Mhz)|Zalman CU7000| ASUS A7N8X 2.0| Geforce Fx 5900XT@475/950|DUAL DDR333 3/2/2/2.5/

(#43) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

A MBM egy kalap....
Én MSI alaplapot használok, és az ahhoz való progi jó, és műkszik más alaplappal is. (MSI PC Alert 4)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cpu fok mérés win. alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.