Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zull


Zull
senior tag

A mai (2005.10.05) világ legbrutálabb léghűtése, egy topicot megérdemel. Ide mindenki beírhatja tapasztalatait, tuningeredményeit, ill. pozitív és negatív élményeit. A gyártó oldala:

Hyper 6+ Bővebben: link
Hyper 6 Bővebben: link

Remélem mindenki megtudja azt amit akar! :D

(#2) I. Richard


I. Richard
senior tag

Ha nem csal az emlékezetem, akkor itt a PH!-n is tesztelték már... ime: Bővebben: link

Jah, és topic is van hozzá...;):D

(#3) Zull válasza I. Richard (#2) üzenetére


Zull
senior tag

Azt vágom hogy tesztelték, csak a tulajdonosokkal akarok egy kicsit tanácskozni, amugy pénteken nekem is lesz egy Hyper 6+-om. Amugy hol van róla topic? Mert én kerestem így: ''hyper6'' ''hyper6+'' ''hyper 6'' ''hyper 6+'' és ezekre nem talált semmit. :(

(#4) I. Richard válasza Zull (#3) üzenetére


I. Richard
senior tag

''[Re: Cikk] Processzorhűtés minden irányból...'' minden cikknek van topicja;)

de igazad van, ilyen topicok, amiket kerestél tényleg nincsenek, én is csak véletlenül emlékeztem a Hyper6 tesztre:)

[Szerkesztve]

(#5) I. Richard


I. Richard
senior tag

Most vettem csak észre, hogy a CM honlapján a Reviews and Awards-nál a PH!-t is szerepel...:R:R

(#6) Fade_Away


Fade_Away
őstag

én csak ajánlani tudom ezeket a hűtőket, bár drágák, tény, hogy jelenleg a piacon a legerősebbek.

(#7) Zull válasza Fade_Away (#6) üzenetére


Zull
senior tag

Ja, ja. Ezek marhára jók. Bárcsak lenne itt vki akinek ilyenje van (pl. Fori23) Mert érdekelne a hang, meg ilyesmik.

(#8) Fade_Away válasza Zull (#7) üzenetére


Fade_Away
őstag

nekem ilyen volt kérdezz válaszolok.

(#9) Fori23 válasza Zull (#7) üzenetére


Fori23
őstag

Szívesen válaszolok én is, ha tudok, itt nagyjából leírtam Bővebben: link

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10) Zull válasza Fade_Away (#8) üzenetére


Zull
senior tag

Mennyire halk legkisebb fordulaton? Meddig lehet vele elmenni legkisebb fordulaton? (ez amugy fori-nak is szól)

(#11) Zull


Zull
senior tag

Kell ide az up :(

(#12) tts válasza Zull (#10) üzenetére


tts
addikt

egy ikertestvér Bővebben: link - és garantáltan elég csendes

(#13) Dare2Live válasza Zull (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ezt imho cm tunninghűtőnek csinálta így a ventilye még lecsavarva is hangos(és erős)

sztem a jó kombó, ha raksz rá egy 80as silentbladet úgy hagntalan és még mindig tuninghűtő.

btw TTStől ne a silentmax hűtőt vegyétek hanem a leértékelt TR HP sokat az így leértékelve jobbvétel. :)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) tts válasza Dare2Live (#13) üzenetére


tts
addikt

hehehe - van benne valami, csak ez itt nem a TR topic ugyebár :C

(#15) Zull


Zull
senior tag

up-ot a totyiknak!!!

(#16) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Nemrég vettem egy Hyper 6-os hűtőt a tapasztalataim a következők:

1. A zajszinttel nem voltam megelégedve igencsak csapágyhangos volt a venti de már hallottam rosszabbat is. Most egy Coolink Silent van rajta 2000RPM.

2. A proci hőmérsékletével szerintem vmi nincs rendben, alapban 42-48C-os terhelés mellett 60C!:Y (Abit IS7-E, Prescot 3GHz)
Lehet hogy félremér az alaplap? (24-es legújabb biosszal):F
Tud vki segíteni?

(#17) Zull válasza Szipi (#16) üzenetére


Zull
senior tag

Próbáld ki azt, hogy megy a gép, futtatsz vmit, nézed a hőfokot, és akkor izomból rányomod a procira a hűtőt, és ha változik vmi akkor:

a: Rossz a pasztázás
b: Nem fogattad oda kellőképpen
c: Gyenge a leszorító, így nem szorul annyira oda a hűtő.

(#18) Fori23 válasza Zull (#17) üzenetére


Fori23
őstag

Na igen. Én nem vagyok egy csendmániás, de azt a fűrészelős hangot nem sokáig bírtam. Tettem rá egy 12-es Silentmax-ot. Érdekes, hogyha nem volt a hűtőn az eredeti, akkor egész normális hangja volt.

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#19) Zull válasza Fori23 (#18) üzenetére


Zull
senior tag

De nem 10-es venti van rajta alapból? Mert akkor hogy szülted rá a 12-est? Ha elmeséled, hogy hogy kell megcsinálni, akkor veszek majd rá énis egyet :C

(#20) Szipi válasza Fori23 (#18) üzenetére


Szipi
aktív tag

Neked Hyper 6-osal most mennyire melegszik a procid?

Ma megpróbálom leszoritani a hűtőt de attól az alaplapnak nem lessz baja?:Y

(#21) Fori23 válasza Zull (#19) üzenetére


Fori23
őstag

Nem túl elegánsan, átlátszó ragszalaggal. Ha nem kimondottan arra figyelek, fel sem tűník. A teje szintben van, kétoldalt kb. 5-5mm-rel szélesebb, de ebben segít a ragszalag, és nem megy el mellette levegő.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#22) Fori23 válasza Szipi (#20) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem hyper6+ van, és az, ha nemis sokkal de nagyobb.
Lap és lap között is vannak mérési külömbségek, ezért az IS7-es topicban próbálj nézni valami viszonyítást.
A 42-48C elé tág tartomány, ez pontosan miként van?
Számít a környezeti hőmérséklet is, ahol a gép van.
Milyen a számítógépház szellőzése? Vedd le a ház oldallapját, és ha IDLE-ben 5C foknál többet csökken, akkor nem túl jó.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#23) Szipi


Szipi
aktív tag

Szerintem nyitott házzal sem lessz sokkal kisebb a proci hőmérséklete mert teli van zsúfolva a gép mindennel (2 Zalman venti azért van a házban).

Hétvégén megnézem és hétfőn leírom mi a szitu (nincs otthon netem).

Köszi a Help-et.:C

(#24) Fori23 válasza Szipi (#23) üzenetére


Fori23
őstag

Nem hinném,hogy nem csökken, de te tudod. Azért kezdeném így, mert öt perc alatt kiderül, hogy ez-e a probléma. Az újrapasztázáshoz meg szét kell bombázni mindent, és lehet, hogy annak semmi baja. Sok sikert.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#25) Zull


Zull
senior tag

Hát megvan a cucc, hát öcsém, ez egy kicsit nagyobb mint számítottam :) de épp ezért jó. Sajna még 1-2 cucc hiányzik a gépből, úgyhogy a tesz marad jövőhétre :(

(#26) prmcsk


prmcsk
addikt

Szia zull !

OFF !

40k egy royal-ért nem sok ?Bővebben: link

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#27) Szipi


Szipi
aktív tag

Kiderült mi volt a baj a hűtéssel! :C

Véletlenül fordítva raktam be a ház tetején található 8cm-es Zalmant. :DDD
A Hyper 6-osal ellenkező irányba küldte a levegőt! :Y

Miután megfordítottam 5-6C-al hűvösebb lett egyből a proci.
üresben 40-45C-os (levett oldallal 38-43C)
terheléssel 51-56C
A venti egy Zalman F1 2000RPM, 3000-es fordulaton 4-5C-al jobb volt.

Azért leellenőriztem a rögzítést és atom stabilan rajta volt a procin.

Köszi a helpet!

(#28) koki44 válasza Zull (#25) üzenetére


koki44
csendes tag

Ha a Hyper 6+ ot vettél írnál róla valamit mert én a héten szeretnék venni egy jó ventillátort és a tesztek alapján ez nagyon jó.

(#29) Szipi válasza koki44 (#28) üzenetére


Szipi
aktív tag

Sima Hyper 6-om van mert szerintem nem fért volna el a Hyper 6+ a gépemben.
De elég jól hűt ez is ha azt nézem hogy az összes venti ami a gépben van alacsony fordulaton megy. Egy jól szelőző házban sztem. 4-6C al jobb lenne. :DD

(#30) koki44 válasza Szipi (#29) üzenetére


koki44
csendes tag

Értem és mi a véleményed a hangjáról? Mert azt olvastam negatívumnak hogy elég hangos.

(#31) Szipi válasza koki44 (#30) üzenetére


Szipi
aktív tag

Nekem is hangos volt még alacsony fordulaton is.
Jellegzetes csapágy hangja volt (zizegett), kemény 3 óra használat után le is cseréltem.
Most egy Zalman F1 van rajta 2000-es fordulattal. Tök halk :R és még így is jól hűtt.

Ha elfér a gépedbe és van rá pénzed sztem vegyél 6+ ot. Állítólag halkabb és jobban is hűtt. :C

(#32) Fori23 válasza Szipi (#31) üzenetére


Fori23
őstag

Sajnos nem halkabb.
Az összehasonlításért egyébként nem kell túl messzire menni [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#33) koki44 válasza Szipi (#31) üzenetére


koki44
csendes tag

Kösz én is a 6+ra gondoltam.

(#34) koki44 válasza Fori23 (#32) üzenetére


koki44
csendes tag

Most már teljesen elbizonytalanodtam, hogy akkor most melyik is vegyem meg. Mi a helyzet a Coolink Bat-al ez különösen ajánlott értékelést kapott. Esetleg ajánlhatnál valamit a procim 3,2 FSB 800 1Mb 478 az alaplapom ASUS P4P800 SE és most szeretnék még venni egy jó házat is ez valószínűleg egy CHIEFTEC LBX-02B-B-B (LONG) vagy CHIEFTEC LCX-04B-B-AW-OP PL.O. lesz méreteikben egyformák Szé.: 205 mm * Ma.: 524 mm * Mé.: 540 mm. Csak az a gondom hogy az alaplapon a foglalat teljesen a szélén van, és még nem tudom, hogy mekkora hely lesz az alaplap széle és a táp között.

(#35) Szipi


Szipi
aktív tag

Én Cooler Master Hyper 6-os szériából Vagy A Zalman 7000-es szériából vennék vmit.
Ha sok a pénzed vegyél Zalman 9000-akárhányast nem jut eszembe a pontos neve.

(#36) Szipi


Szipi
aktív tag

Megnéztem CNPS9500-as. Nem lehet rossz, van róla teszt is de azért nem ártana vkinek a tapasztalata sem zajszint stb.

(#37) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Sziasztok!

Egy is tapasztalat:
Korábbi hűtő Hyper6 egy 3.0 ''EE''-t hűtött 3.75-ön. Ház egy Chieftec Bravo torony, 2db ~5v-on járó 12cm-essel.
Ilyen formában a Hyper 6 alacsony fordulaton futó ventivel max 50fokig ment fel nyáron a dög melegben, normál 24 fokos szobában 44-45 körül mozogtt.

Most egy 3.4-es 2Mb Prescott-ot nyom a nagytestvér (Hyper6+), igaz még csak pár napja, úgyhogy sok teszt még nem volt, de alap frekin 51 fokos volt a proci, most 3,75-ön 53-54 fokos. A venti alapfordulaton van Q-Fan controllal (~2000), de majd lesz ez még jobb is.
Sajnos elég elcseszett a Hyper6+ ventije, mert 10cm-es így nem lehet csak hipp-hopp cserélni és ami igazán gáz , hogy nem a leghalkabb, sőt még így ''kis'' fordulaton is elég zajos sztem, de majd megpróbálok rá vmi 12cm-es ventit fabrikálni szűkítővel.

Ja, amit nem mondtam, hogy minden hőmérséklet érték full terhelésnél értendő of kóz.

Üdv

(#38) djsunny


djsunny
aktív tag

Szerintetek egy Athlon 64 3200 procit le tud hűteni a sima Hyper6 úgy, hogy nem rakok rá ventit? A házam nagyon jól szellőzik, és nem tuningolom a procit! Milyen jó lenne ha passzívban menne a dolog :DD

(#39) RiddleR válasza djsunny (#38) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Akkor inkább egy lengébb bordázottságú hűtőt nézz, mert ennek túl sűrűk a lamellái, nem tud rendesen áthúzni rajta a levegő.
Régen én próbáltam ezt a 3.0-s P4-el alapon, de full terhelésnél nem volt alkalmas.
Netezni meg hasonlók jó volt.

(#40) djsunny válasza RiddleR (#39) üzenetére


djsunny
aktív tag

Én úgy tudom, hogy az Athlon64 nem melegszik annyira mint a 3GHz P4!
Hátul van egy 12cm hűzhűtő és a tápegységben is van egy 12-es, ezek nem tudják átszívni a levegőt? Ha tényleg nem tudják átszívni a levegőt akkor rakok rá egy
CM SAF-S84-E1 ventit (13dB, 1400RPM, 15.75CFM) és ő majd segít a hátsó 12-esnek!
Nagyon szomorú leszek, ha nem fog menni passzívban! :O

(#41) Zull


Zull
senior tag

Menni fog, mert másnak is sikerült már, csak ''gagyi'' bat- el csinálta.

(#42) Zull


Zull
senior tag

Odáig jó hogy halk, de gagyesz szegény, a bat 5 fokot vert rá, a bat-re meg a hyper6+ vert rá 5 fokkal, az össszesen már 10 fok, és az kegyetlenül sok.

(#43) Zull


Zull
senior tag

Sajna még nem tudtam letesztelni, mivel még nem állt össze a gép, de holnap után többet tudok majd mondani.

(#44) Zull


Zull
senior tag

up

(#45) Zull


Zull
senior tag

Á ez a hűtő verhetetlen, 1 óra hl2 után a 630-asom 45 fokos volt, szerintem ez nem éppen rossz, felszerelni gyerekjáték volt, csak mindenkinek üzenem, ne sajnáljátok az alplapot, húzzzátok meg a csavart addig ameddig tudjátok, és akkor jó lesz.

(#46) djsunny


djsunny
aktív tag

Pénteken meglessz a KHC-V81 (Hyper 6) hűtőm! Az 50g híján 1kilós réztömbre az a nehéz feladat fog hárulni, hogy ventillátor nélkül lehűtsön egy AMD Athlon64 3200 procit!
Kíváncsi vagyok megbírkózik-é a feladattal! Ha igen akkor: :R

[Szerkesztve]

(#47) Zull


Zull
senior tag

Meg fog bírkózni vele, mert már más is hűtötte venti nélkül a 3200+-asát.

(#48) djsunny


djsunny
aktív tag

Most szerelem össze az új gépemet, és probléma akadt vele! Megosztom veletek is.
A sima Hyper 6 hűtő Gigabyte GA-K8N Ultra SLI alaplapra csak barkácsolás árán szerelhető fel! Ugyanis a rögzítő keret két sarka hozzáér az alaplapra integrált SMD ellenálásokhoz és egy IC-hez! Így le kell vágni belőle és máris jó lesz. :DD
Pillanatra megilyedtem, hogy megszívtam vele :Y

[Szerkesztve]

(#49) Zull


Zull
senior tag

Érdekes felfedezést tettem a minap! Ugyna a gyári hűtő valóban 10cm, viszon a csavarfuratok 9.1-9.2cm-revannak egymástól. Lehet hogy rá lehetne rakni 9.2-es ventit?

(#50) Zull


Zull
senior tag

Pontosítanék, furatközéptől furatközépig pontosan 9cm van, szoval egy olyan 9.2-es, aminek naon a szélén van a furata, az simán rámegy, vagy kell egy kis modding (fúrógép :DDD)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.