Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) utini


utini
csendes tag

Sziasztok !
Nagyon kérnék minden kedves fórumtársat, aki tud, segítsen. Egy nagyon kedves ismerősöm elhozta a fenti laptopját, mert a rajta lévő Win95 nem indul, a bootolásnál megáll, és befagy a kép. Itt nálam már el sem indul, kiírja, hogy non system disk, az fdisk meg már nem is lát vinyót. A bios-ba sem tudok belépni az F10-el, most szétszedtem, kivettem a kis vinyót, melynek adatai: model: DBCA-204860 4.30 GB ATA/IDE, 4200RPM. Ami fontos lenne: az adatokat lementeni róla, mert rengeteg céges nyilvántartásuk van rajta. (tudom, miért nem mentettek időben, de ez most egy másik téma, ezután biztosan fognak...)
A gondom az, hogy az asztali PC-re nem tudom kötni a vinyót, mert más a csatolófelület, így mentőprogramot sem tudok használni.
Ha valaki bármi 5lettel tud szolgálni, azt nagyon megköszönném !
(esetleg létezik ilyen IDE átalakító kis HDD-ről 80 pólusúra ?)

Hiroshima '45, Csernobil '86, Windows '95

(#2) salazol válasza utini (#1) üzenetére


salazol
őstag

Létezik átalakító, kevés helyen kapható, ára 2500-tól 3500-ig boltfüggően.
Létezik USB2.0-s külső ház laptopvinyóhoz 5e-8e közötti áron.

(#3) intelfan válasza utini (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Létezik ilyen laptop-> normál ide átalakító.
[L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=19&t=020237[/L]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#4) pojakcs válasza utini (#1) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nekem ugyanilyen gépem van csak 6.4-es vinyóval. Nos, ha meghalt a vinyó, akkor szerinten teheted amibe akarod, az csak a legritkább esetekben fog feltámadni. :(
A gép biosa cseles, mert csak akkor tudsz belépni ha a hdd-n rajta van egy speckó kis partició, itt tárolja a biost. Mivel a hdd halott, nincs is bios. Ilyenkor bios flopival indítva érhető el ismét a bios.
Nem tudom ez segített-e valamit, sok okos ötletem sajnos nincs.

Üdv: Csaba

(#5) renegade válasza utini (#1) üzenetére


renegade
aktív tag

[L]http://www.notebook.hu./hu/accessories/other_accessories/hdd-keret-atalakito[/L]
a vinyóért imádkozz, ha a noti nem hozta be, nem valószínű, hogy bármi más látná - de egy próbát mindenképp megérnek az adatok gondolom.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#6) ceszes


ceszes
csendes tag

Hali!

Volt nekem is egyhasonló problémám. Az egy Gericom notebookban lévő Toshiba HDD volt. Nem pörgött fel. Már Kürt Kft gondolkodtunk, amikor egyszer csak feléledt. (Pihent egy hetet). A remény hal meg utoljára, lehet hogy nem pusztult meg teljesen...

Sok sikert...

(#7) utini


utini
csendes tag

Hát (bár háttal nem kezdünk mondatot)nem vagyok boldog, valahol én is ezt ''vártam''.
Mindazonáltal ceszesnek igaza van, a remény hal meg utoljára. Tegnap bekapcsoltam, csak úgy, és megint elkezdte tölteni a win95-öt, de 35 perc után kikapcsoltam !
Köszönöm az eddigi segítséget, a héten kapok átalakítót, egyébként az IBM FeaturesTool floppyja korrektül felismeri a vinyót, csak a méretét 0.00 MB-nak érzékeli, ami ugye egy kissé kevés !

Hiroshima '45, Csernobil '86, Windows '95

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.