Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) WuDu


WuDu
tag

Miért van az, hogy egyes népek látják a tengeralattjárómat, ha belépek a felségterületükre???

[Szerkesztve]

(#102) Zebu


Zebu
addikt

Hol látom a korrupció mértékét?

(#103) Akagi


Akagi
tag

Az adott varosnal (varoskepernyo) meg tudod nezni piros szinnel van jelolve.
A piros megy a lecsoba a keket felhasznaljak (shield).
Egyebkent en is monarchia parti voltam, de nagyra nottem (sok kozepes sziget)
es sehogy nem akarodzott jol termelni iszonyatosan sok shield ment veszendobe
(a - bevetel sosem izgatott) ->demokraciaban azonban kisse javult a helyzetem :) es sokkal tobb penzt termeltem, mint a monacrhiaban pedig sok egysegem volt. :)

Segítség eltévedtem!

(#104) JosagosTelap


JosagosTelap
csendes tag

Az lenne a kérdésem kinek mi a kedvenc támadási stratégiája, én pl. háború kezdetekor anyahajókkal az ellenfél közelébe lopózom és a kritikus nyersanyagokat (iron, saltpeter, uranium, dye......) szépen szétbombázom, így nem nagyon tud a gép modern egységeket gyártani.
Mondjuk ehhez nem árt ha van tenger az ellenség közelében.

JosagosTelapo köszönt Téged !

(#105) warmaster válasza JosagosTelap (#104) üzenetére


warmaster
aktív tag

Én csak akkor szoktam támadni, ha először megtámadnak.
Akkor lekenyerezem a szmszédait, hogy támadják meg. Amikor elygengül odamegyes és szétverem a hadseregemmel.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#106) Zebu


Zebu
addikt

Csinálok sok katonát oszt szétcsapom őket :)))

(#107) bdav válasza JosagosTelap (#104) üzenetére


bdav
őstag

a nyerö stratégia az az h. letecheled az ellenfeleket. ennek hátránya hogy nehezebb fokozatokon kicsi az esélye :D de az üt, amikor tankkal (masszivan 20-30 db minimum :D) nekimész vkinek akinek csak riflemanje van :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#108) WuDu válasza JosagosTelap (#104) üzenetére


WuDu
tag

Hat most olyan palyat csinaltam ( nyomom mar 130 órája :) ), ahol nem tudok szövetségeket kötni, mert mindenki utál... De még itt is nyerő stratégia lett, hogy massziv támadóállomány felvonultatása, légitámadással kiirtom a tengerpartot, leigázok egy két városkát, ezzel megteremtve a csapatszállitás lehetőségét, és ami birom az első támadóhullámmal, addig nyomulás előre, aztán békekötés és vagy 50 év pihi, utánna lehet ujratámadni véglegesen az ellent...

Igaz, most éppen ott taartok, hogy 17 állam kezdett, ebbol most már csak 8 maradt fenn...De ott tart a fejletséf, hogy mindenki Future Techet fejleszt már, tehát nincs technikai előny, csak a termelésben lehet bizni, és abban, hogy ha megtámadok valakit, a többi nem kezd el engem gyakni :)

Amugy klafa, mert poenbol kilottem egy atomot, erre mind a 7 ellen engem támadott egységesen és 9 kor alatt legyaktak :)))

(#109) Zebu


Zebu
addikt

Tegnap én is hajnalig nyomtam!

Észrevettem, hogy a Conquest kicsit egész máshogy számolja a pontokat. Kezd világossá válni, hogyan születtek több ezres eredmények:)))

Én kiírtottam a szomszédaimat. Betámadtam + lefizettem még 1 hatalmat, hogy álljon mellém. Jó volt, mert Ő volt a közelebbi az ellennek, nem engem támadott, hanem a szövetségest, közbem megszereztem a területet. Crusader-ekkel és középkori harcos (nem jut eszembe a pontos neve)+ musketman volt jó ellenük.
Zeus temploma gyárotta őket ezerrel nekem....

(#110) JosagosTelap


JosagosTelap
csendes tag

Én kedvelem a privateer-eket, sikeres támadás után van kb. 30-40 % esélyük hogy 'enslave' történjen, kapok egy új privateer-t (conquest).
Igaz, hogy elég gyengusz (2/1/5), de jó móka a kalózkodás :).

[Szerkesztve]

JosagosTelapo köszönt Téged !

(#111) Sidaries


Sidaries
őstag

Hát ez igen jó játék! A conquestben játszom a Rise of Rome conquestet , persze a rómaiakkal. Kegyetlen jó! Légióim masíroznak észak Afrikában és a Galloknál, valamint már felsorakoztam Görögország ellen. A falanxoktól kicsit félek, de lezúzom őket! Közben pedig telepeshullám indul Spanyolországba.
Lelekesedem! Játszotta már ezt valaki?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#112) Sidaries válasza JosagosTelap (#110) üzenetére


Sidaries
őstag

jaja. A privateerek jó poén.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#113) Zebu


Zebu
addikt

Warhammer Fantasy 2.0 modot szedtem le hozzá, az elég érdekes. Minta tök más játék lenne. Tudod olyan rókabőr érzés :DD:DD:DD + Native American mod + még egy Rhye's of Civilization modot. Elég érdekesek. Jah és a Great lost civilizationst is. Szerintem a star warsot is leszedem kiváncsiságképp :))
FYI:
Bővebben: link

Csak belekukkantottam, érdemben még túl sokat nem láttam belőlük.

Jah és az Ancient Mediterrant is:)

[Szerkesztve]

(#114) Zebu


Zebu
addikt

Hah tegnap csináltam egy fasiszta németországot:)

Tényleg érdekelnének az államformák, hogy melyikben mi a jó mi kevésbé stb...

(#115) ollie válasza Zebu (#114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem keress rá a neten, millió site foglalkozik a játékkal, ez sokkal összetettebb annál, mint hogy néhány mondantban le lehessen írni. Egyébként én még nem játszottam a civ3-al (majd most kezdek bele), de a civ2-vel és a test of time-al rengeteget.

***

(#116) Sidaries válasza Zebu (#114) üzenetére


Sidaries
őstag

Én meg a birodalmi rómával nyomom. :) Nagyon ott van, de majd megjátszom a németeket is. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#117) JosagosTelap


JosagosTelap
csendes tag

Nem tudom megfigyeltétek-e, de ha atomcsapást mértek valakire, a többi nép meg fog támadni.
Szerintem ez jó ötlet, mert a CIV II-ben nyugodtan lehetett szórni az 'áldást'.

JosagosTelapo köszönt Téged !

(#118) Sidaries válasza JosagosTelap (#117) üzenetére


Sidaries
őstag

#108 erről is szólt. Én mindenestre nem szoktam használni.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#119) Zebu


Zebu
addikt

Ne haljatok el népek!

Sajna most nincs időm játszani:(

A fent említett modokat próbálta már valaki?

(#120) Zebu


Zebu
addikt

Civ IV-ről ki, mit , tud ????

(#121) ollie válasza Zebu (#119) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jah, kipróbáltam a warhammer-t, elég pofás a cucc. Majd beizzítom. Amúgy nem tudsz valam alpha centauri szerű sci-fi modot?

***

(#122) Zebu válasza ollie (#121) üzenetére


Zebu
addikt

Jól néz ki nagyon!!!!

Nem nagyon játszottam még vele, csak felraktam. Tiszta MOM érzésem volt tőle első rápillantásra:)

Hú valami Sci fi az meleg lenne:) Van fent Star Wars is ha jól dereng:)

Szerintem pörgesd végig a fórumon a mod témákat. Ott van minden!

IV-ről van vajh valami hír, hogy mit hol mit kivel hogyan és mennyit ?:))

(#123) Zebu


Zebu
addikt

Elhalóban van a téma:(
Dobok 1 kis upot neki !!! :C:C:C:C:C:C

(#124) Flameus válasza Zebu (#123) üzenetére


Flameus
aktív tag

Nem lenne kedved segíteni a Conquest ill. a alap Civilopédia lefordításában!
Esetleg valaki aki nem csak ''konyhanyelven'' vágja az angolt?!...lehet nekilátok szabadidőmben?!
Nincs hivatalosan (jelenleg) magyar nyelvű CIV3 oldal sem...

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#125) Zebu válasza Flameus (#124) üzenetére


Zebu
addikt

Benne lennék, és van egy cimborám aki szintén rá van gyógyulva a dologra.
Elküldöd a szövegeket és akkor beszállhatok.

Bár elég sok a tanulandóm.... ehhhh... de megpróbálnám. Angollal szerintem nem elsz gond, elég sokat használom és fordítottam is néhány doksit pályafutásom alatt :)) Bár ilyen jellegűt még nem, hm.... próbáljuk meg!

Nincs magyar Civ 3 oldal? Ejejej....

(#126) Flameus válasza Zebu (#125) üzenetére


Flameus
aktív tag

Az alapjáték ill. Conquest magyar kézikönyve adott, valamint a civilopédia .txt kiterjesztésű. Nem lehet gond - esetleg programon belül!
Utánanézek az ügynek... ;)

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#127) Zebu válasza Flameus (#126) üzenetére


Zebu
addikt

okok találd ki pontosan mi kell és letisztázzuk:)

(#128) ollie


ollie
MODERÁTOR

Próbáljátok kia Rhye's Graphics/Terrain Mod-ot (civfanatics.com-ról letrölthető), mert sokkal szebb lesz a grafika, és ráaádul jobban látszanak a különböző fejlesztések a tájon. Nagyon állat. Ja és végre kék színű a víz, nem pedig zöld. :DDD

***

(#129) ollie


ollie
MODERÁTOR

Megjelent a Pentagenesis modpack teljes verziója! Ez a jövőben játszódik és első ránézésre nagyon zsír (enyhe mechwarrior feeling).
Letölthető a civfanatics.com Completed Modpacks szekciójából.

***

(#130) Zebu válasza ollie (#128) üzenetére


Zebu
addikt

ez akkor nem a rhys real world vagy milyen mod?

(#131) Zebu válasza ollie (#129) üzenetére


Zebu
addikt

Felraktad már?

(#132) agy1


agy1
csendes tag

Hi!


Október végén jelenik meg a www.pcdome.hu (online shop) szerint a Civ 3 Deluxe kiadás, ami tartalmazza az alap játékot+2 kieget! 5.999Ft-ért.

Ha nem csúszik, tuti megveszem!
Eddig egy rippelt alap verzióm volt....

Kérdések:
-A kiegekkel több civilizációval indulhatsz, mint 8?
-A nagyobb felbontást próbáltáltok? 1280*1024 civ3.ini átírása tényleg működik?

sex után, mindig pisilned kell....

(#133) Mosqu!to válasza agy1 (#132) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Első kérdésre a válasz: igen, jó sok civ van benne, most nem teszem fel a gamet, hgoy megnézzem, de vagy 20 biztosan. Amúgy ezt a coquests tartalmazza, a másik kieg nemtom mi lehet :F

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#134) JosagosTelap válasza agy1 (#132) üzenetére


JosagosTelap
csendes tag

Egész pontosan összesen 32 civilizáció lehet összesen :). Mondjuk ez meg is látszik a gép lépésének idején a vége felé.
Azért érdemes még megvenni a két kiegészítőt mert az alapjátékhoz képest nagyon sok változtatás történt, amelyek nagyot dobnak a játékélményen.

JosagosTelapo köszönt Téged !

(#135) WuDu válasza Flameus (#124) üzenetére


WuDu
tag

És tényleg igazad van, hogy nincs magyar civ oldal :( De meg rendes fun-clubbb oldalt sem találtam :( Vajon mennyire lenne igény egy ilyen oldalra? Lenne aki segitene összehpzni egy ilyen oldalt??? :DD

(#136) Zebu válasza WuDu (#135) üzenetére


Zebu
addikt

Én benne vagyok!

Egyik cimborám is beszállna az tuti

(#137) agy1 válasza JosagosTelap (#134) üzenetére


agy1
csendes tag

Helló!


Köszi a válaszokat..
A felbontásra senki sem reagált, nincs tapasztalat ez ügyben? (lsd. feljebb a kérdést)

Ezek szerint nagyon számít hogy milyen procid van, hiába ír gyenge konfigot a kézikönyv? P4 3Ghz azért remélem elég 512Mb rammal, hogy gyors legyen! :)

Már várom a megjelenését a Deluxnak, remélem nem csúsznak! Ha valaki tud már forrást ahol beszerezhetó egyben(!) az alap és a kiegészítések, ossza meg velem, thx!

sex után, mindig pisilned kell....

(#138) Flameus válasza agy1 (#137) üzenetére


Flameus
aktív tag

Nem próbáltam, de elméletileg itt találsz megoldásokat!
Bővebben: link
...ja, és nézesd meg a prosztatádat :DDD

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#139) ollie válasza Zebu (#130) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, az csak szebbé teszi a grafikát, de asszem az általad említettben alapból benne van. Egyébként felül lehet vele írni az eredeti gfx-et, és akkor mindehol ez lesz az alap gfx. A másikat (Pentagenesis) még nem próbáltam, de jónak tűnik.

***

(#140) ollie válasza agy1 (#132) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

32 civ van a Conquest-el, és a Conquest kieg tartalmazza a Play the World-öt is alapból, tehát most is csak az alap Civ3 és a Conquest kell (ez a kettő együtt most is 6k a cd galaxisban).

***

(#141) ollie válasza agy1 (#137) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minél nagyobb térképen játszol, és minél több civ ellen, annál izomsabb gép kell (memória és proci). Persze min konfigon is elmegy, de akkor készülj fel akár 1 órás turnusokra is, a fent említett feltételek mellett.

***

(#142) ollie válasza agy1 (#137) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

CD Galaxis. A 3 egyben 7k, de mint írtam elég az alap és a conquest (asszem úgy 6k).

***

(#143) Zebu


Zebu
addikt

Fan oldal?

(#144) agy1 válasza Flameus (#138) üzenetére


agy1
csendes tag

A prosztatámnak semmi baja, de valami nagy okosságot kellett írnom, gondoltam megosztom a saját felmérésen alapuló statisztikámat... :)

sex után, mindig pisilned kell....

(#145) agy1 válasza ollie (#142) üzenetére


agy1
csendes tag

Sajna, nem egészen, a cd galaxisban az alap 3990Ft +conquest 3990, tehát 8K!
Egyben nincs nekik! Se gold edition, se deluxe! Lsd honlapjuk, de fel is hívtam őket!
Egyéb tipp?

A jövő hét elejéig várok, ha nem lesz egyben (nem jelenik meg) , akkor külön veszem meg a kettőt 8K-ért! Ez van..., ennyit ér ez a játék, végülis Amigás (Amiga 500) korom óta ezzel játszottam a legtöbbet.

A modok rátöltése nem okozhat hibát, összeomlást? Mit érdemes majd alapból rárakni?

sex után, mindig pisilned kell....

(#146) Zebu válasza agy1 (#145) üzenetére


Zebu
addikt

nem omlik össze, külön könyvtárban külön helyen van!

Custom mapként tudod futtatni

(#147) Zebu


Zebu
addikt

Civ IV-ről ki mit tud?

(#148) agy1 válasza Zebu (#146) üzenetére


agy1
csendes tag

THX! :))

Mi az, amit Te kipróbáltál és tuti? Az a terrian mods? Tényleg jobb lesz a grafika, akkor azt mindenképpen érdemes egyből rárakni, nem?

sex után, mindig pisilned kell....

(#149) WuDu válasza Zebu (#136) üzenetére


WuDu
tag

Akkor meggondolom meg a dolgot, de csak ugy jovo februarban lesz majd aktuális, mert addig van melom 1000rel :))

(#150) ollie válasza agy1 (#145) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kész modok (1.0+) nem okoznak fagyásokat, érdemes néhányat felpakolni, kipróbálni.

2 fan oldalt érdemes megnézni:

www.civfanatics.com
apolyton.net

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.