Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vati


vati
senior tag

...csodálkoztam, hogy nincs rá topik. Vagy csak én nem találom.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#2) jeges válasza vati (#1) üzenetére


jeges
senior tag

és???
mi a téma?

(#3) vati válasza jeges (#2) üzenetére


vati
senior tag

Téma?
Kinek sikerült a demó/rippelt/full verziót letölteni, milyen tapasztalatai vannak vele?

Nekem semmilyenek, pedig nagyon szeretném. A Civ3 az a kevés játék egyike, amit hajlandó lennék boltban megvenni. De egyelőre nem merem:

...mint régi Civ2 fan, letöltöttem a Civ3 demóját. (nem röhög, jobb későn mint soha) A gondom az hogy föltelepül látszólag hiba nélkül, csak nem igazán akar müxeni. Win2000 alatt próbáltam.
Klikk, mire egy ''Civilization.e'' nevű processz megjelenik a Task Manager processzlistájában, ami 50% prociidővel szépen elkezdi enni a memóriát 300 mb-ig majd onnan vissza 25-re. Ott aztán megáll és elvan magában az örökkévalóságig. Ablakot nem dob fel. Rajta kívül még egy cpd.exe nevű processz aktív. Semmi vírus, a download.com-ról származik a letöltés, checkoltam is pár keresővel.

Igazság szerint nem első eset hogy nem indul el nálam a Civ3, már vagy a 4. különböző verzió csinálja.
1-2 win újratelepítéssel korábban próbálkoztam kazaa-ról lehúzott változatokkal is, de azok is vagy ugyanezt csinálták, vagy exception-nal eldobták magukat a legelején.

Most nagyon bénának érzem magam.
Mit kell csinálni hogy ez a cucc menjen?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#4) mekkmarci


mekkmarci
csendes tag

Én a kazaa-ról szedtem le meg anno egy teljes (bár hang nélküli) verziót és gond nélül szaladt. Ne add fel! :)) Ha nagy az igeny rá akkor megnézem majd mi volt a file neve és mekkora a mérete így rákereshetsz majd.

Mekkmarci

''Élj a minek!''

(#5) mekkmarci


mekkmarci
csendes tag

Én a kazaa-ról szedtem le meg anno egy teljes (bár hang nélküli) verziót és gond nélül szaladt. Ne add fel! :)) Ha nagy az igeny rá akkor megnézem majd mi volt a file neve és mekkora a mérete így rákereshetsz majd.

Mekkmarci

''Élj a minek!''

(#6) mekkmarci


mekkmarci
csendes tag

Én a kazaa-ról szedtem le meg anno egy teljes (bár hang nélküli) verziót és gond nélül szaladt. Ne add fel! :)) Ha nagy az igeny rá akkor megnézem majd mi volt a file neve és mekkora a mérete így rákereshetsz majd.

Mekkmarci

''Élj a minek!''

(#7) mekkmarci


mekkmarci
csendes tag

Itt valami gubanc van :F

''Élj a minek!''

(#8) jeges válasza vati (#3) üzenetére


jeges
senior tag

''Kinek sikerült a demó/rippelt/full verziót letölteni''

itt a ph!-n senki sem foglalkozik warezolással, így csak azoknak vannak tapasztalatai, akik megvették vagy ismerősük megvette és látták játszani vele :D

egyébként jó játék, 98 és xp alatt fut rendesen, win2000-rel nincsenek tapasztalataim
azt azér' meg kell mondjam, hogy a civ1 (ill az eredeti civ) hajdani élményét csili-vili grafikával sem sikerült visszaidéznie a civ3-nak

(#9) lao ce válasza vati (#3) üzenetére


lao ce
aktív tag

en biza nagyon szeretem ezt a jatekot. az elso hely ahol korulnezek a patch utan
http://www.civfanatics.com/

ezeknel az oreg motorosoknal muszaj patchelni eloszor.

nicht kompot

(#10) vati válasza jeges (#8) üzenetére


vati
senior tag

Nem warezra gondoltam, csak szeretném tudni, mitől nem megy a demó.
kb. 4-5 játék van, amiért nem sajnálom a pénzt, ez az egyik.

Ha tudnám hogy a bolti legális verzió nem fog ugyanígy megszívatni, rég megvettem volna boltban! (én is utálom a megbízhatatlan, rippelt cuccokat, a kazaa szvsz kész virustenyészet, hamar le is szoktam róla)

Este kipróbálom 98 alatt, bár a homesite szerint win98/win2k/XP kompatibilis...

...nem lehet hogy hálózati kapcsolat kell neki?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#11) Fr4G válasza jeges (#8) üzenetére


Fr4G
aktív tag

miért milyen a grafikaja? mert regebben en is sokat civeltem es erdekelne, hogy milyen a 3 (sajnos, lemaradtam erosen rola...)

(#12) jeges válasza Fr4G (#11) üzenetére


jeges
senior tag

teljesen 3d
szép-szép, az egységek is ''meg vannak csinálva'', ahogy mondani szokás, szépek a ''kitöltő'' animok is... (azér' nem mai játékról beszélünk, azt ne felejtsük el)
egyszerű irányítás egérrel vagy hagyományos módon (numpad) - nekem az egeres jobban bejött, azt könnyebb vót fekve :DDD

(#13) DaSilva


DaSilva
senior tag

A II dettótökugyanaz volt, mint az 1, csak picit kipofozták, nem? A III is hasonló?

huss, fohászom száll feléd

(#14) jeges válasza DaSilva (#13) üzenetére


jeges
senior tag

kinézetre teljesen ''átszabták'', full 3d, miegymás
a játék menete viszont nagyon hasonló
olvastam vhol, hogy mit újítottak (asszem, a különböző társadalmi rendszerek ''működését'' machinálták kicsit), de ez szvsz nem nagyon látszik meg a játékon

(#15) vati válasza jeges (#12) üzenetére


vati
senior tag

Mi az, hogy ''teljesen 3d''?

Amikor kipróbáltam a MS Rise of Nations-t, lehidaltam hogy mekkor hw igénye van, teljesen MS Age of Kings-szintű grafikai követelményekhez. Mintha ezekben az új játékokban valamit nagyon elcsesznének: ugyanannyi látványigényhez egyre erősebb vas kell - totál fölöslegesen.

Mit gondolsz, elég neki egy radeon9000?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#16) jeges válasza vati (#15) üzenetére


jeges
senior tag

naná, hogy ölég...
úgy emléxem, nincs nagy hardver-igénye
nekem 450-es cerkán rivatnt 64 (vagy hasonló) mellett akadt ugyan kicsit, de elviselhető vót...

egyébként még egyszer, ez már vagy 1,5-2 éves cucc, nem? :F
ahhoz kell ám viszonyítani! :)

(#17) vati válasza DaSilva (#13) üzenetére


vati
senior tag

Apróbb nüanszokban van eltérés, de valóban inkább a grafikát pofozták az I. és II. között.
Azért ráfért: a 320x240 256c már 96-ban se volt túl korszerű.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#18) jeges válasza vati (#15) üzenetére


jeges
senior tag

hja, ez a full3d szerintem félreértés
ha 3d-nek tekintem az age of mithology-t, és 2d-nek az age of empires-t, akkor 2d
bocs, ha félrevezető voltam :U

(#19) zazoo


zazoo
csendes tag

Egyébként nem tudja vki, hol lehet kapni CIII-at? Nézegettem 576 shoppokban meg mm-ben, de ilyen helyeken nem volt...

(#20) vati válasza zazoo (#19) üzenetére


vati
senior tag

Nemrég a Corában még láttam.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#21) ebx


ebx
aktív tag

help!

2 gépen próbáltam a IIIt: amelyik nem az enyém, azon működött.
Otthon meg NEM, sem Win2k, sem 98 alatt.

ötlet?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#22) bdav


bdav
őstag

sztem nagyon jó kis game az a civ 3. még újítás is van benne valamicske (kulturális befolyás + végre jól látható határok vannak :) ) a grafikája is rendben van. korrekt game. azért nem adja vissza az 1 hangulatát, mert nem ez az elsö ilyen (tehát mindig benned lesz az, hogy ''ilyen már volt'', nincs meg az újdonság varázsa). Objektiven nézve viszont jobb, mint az 1 volt.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#23) Szőrös  válasza zazoo (#19) üzenetére


Szőrös 
veterán

Civilization Call To Power (EVM) 1 990 Ft a cdgalaxisban.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#24) DaSilva válasza bdav (#22) üzenetére


DaSilva
senior tag

És neked megvan netán? ;]

huss, fohászom száll feléd

(#25) ebx válasza bdav (#22) üzenetére


ebx
aktív tag

Mégis hogyan legyen egyszerre hasonló is mint az előzők és a ''déjà vu'' élményed se legyen? :)

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#26) ebx


ebx
aktív tag

http://www.civilizationiii.com

Valamelyik patch innen megoldja a non-start problémát?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#27) bdav válasza ebx (#25) üzenetére


bdav
őstag

sehogy :) de ettöl még nem lesz rossz a játék.

nekem ''nyugodjék békében'' változat van, és egy biztonsági másolt Play The World :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#28) jeges válasza bdav (#27) üzenetére


jeges
senior tag

''játszd a földet'' mitől jobb? az vmi kieg, ha jól emléxem, de sose' láttam :U

(#29) bdav válasza jeges (#28) üzenetére


bdav
őstag

új népek, új unitok, de valami spéci multi mód is van (szimultán game vagy mi a szösz, de nem sikerült rájönnöm hogy pontosan hogy is müködik). picit a kezelöfelületen is dolgoztak

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#30) jeges válasza bdav (#29) üzenetére


jeges
senior tag

ejjj, új junitok?
milyenek azok?
hányan vannak?

(#31) bdav válasza jeges (#30) üzenetére


bdav
őstag

népenként egy spéci tuti van, ezen kivül van-e azt nem tudom :( elég rég játszottam már vele.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#32) Goose-T válasza jeges (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

OFF
Unom már ezt a képmutatást, hogy ''itt senki nem warezol''. Mutass a PH-n egy embert, aki otthon csak legális szoftvert használ.
ON
Civ3 király.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33) jeges válasza Goose-T (#32) üzenetére


jeges
senior tag

off
erre mit mondjak? :F
a regisztrációd dátuma és a neved alatti ''senior tag'' felirat alapján azt gondoltam volna, hogy ösmered a ph! kvázi játékszabályait, és a moderálás alapelveit is :)
on

(#34) Goose-T válasza jeges (#33) üzenetére


Goose-T
veterán

Off
Rendben van, de ez akkor is csak képmutatás. Vizet prédikál, bort iszik. Na mindegy, ezen nem bosszantom fel magam. Elfogadom, és kész. Amúgy akinek van egy kis esze, az tud jobb helyeket, ahol warezolhat.
On

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35) guess.who válasza vati (#10) üzenetére


guess.who
senior tag

Úgy látom, más még nem mondta: 2k alá az SP-k fel vannak téve? Mert ilyen miatt is lehet a hiba... :)

(#36) jeges válasza Goose-T (#34) üzenetére


jeges
senior tag

off
''Amúgy akinek van egy kis esze, az tud jobb helyeket, ahol warezolhat.''

asszem, most kimondtad a lényeget... :))
on

(#37) vati válasza guess.who (#35) üzenetére


vati
senior tag

igen, SP4-ig bezárólag.

game patchek: A download.com-on ''Civilzation III v3.0'' néven futott, tehát már nem az abszolút 1.0-s.
Telepítéskor nem jegyeztem meg mit írt ki, az 1.29 rémlik, de semmiképp nem 1.0 Tehát ez már eleve patches, nem?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#38) Athanáz9 válasza jeges (#36) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Nincs eszem: hol van az a warez-hely? (''Úgy döntöttem, hgy bűnöző leszek'' - III. Richárd)

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#39) jeges válasza Athanáz9 (#38) üzenetére


jeges
senior tag

én nem t'om... :U
kérdezd azt, aki mondta ;]

(#40) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Hy!
Lenne pár kérdésem a játékkal kapcsolatban:
Melyik államforma a legjobb? Esetleg valami sorrendet tudnátok adni? Melyiket érdmes háborúhoz, melyiket termeléshez beállítani? Mennyire befolyásolja az államforma a játék menetét? Esetleg valami információ az államformákról, hogy miben előny, miben hátrány? Angol nyelvűt már találtam, de azt sajna nem értem, szal örülnék, ha valaki elmesélné :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#41) JosagosTelap


JosagosTelap
csendes tag

Én a Conquest kiegészítővel játszok, csak az a baj hogy egy idő után négy-öt percet gondolkodik a gép egy 190x190-es Európa térképen (2.5 P4) ami egy kissé gáz...
Nektek is?

JosagosTelapo köszönt Téged !

(#42) Zebu


Zebu
addikt

Töltsd le a Conquest hozzá a legújabb patchet. Ma szedtem le 24MB igaz nem próbáltam még ki....

ÉN még csak a mezei Civ 3mat nyomtam végig számtalanszor. Nektek mi volt eddig a max pontszám és milyen fokozaton játszotok?

Ha jól emlékszem eddig 600 körül sikerült teljesítenem.... Nem túl szép eredmény.

Ki milyen stratégiát alkalmaz? Mik a kedvenc népeitek és miért?
Speciál én a Rómaiakat, Egyiptomot és a Németeket preferálom. Németeket főleg, ha sokat akarsz csatázni:) Elég jók... Tigris tank a spéci egység.

Az újakat még nem próbáltam ki csak rápillantottam. Van már hozzá amúgy olyan magyarítás a Civilopediat is lefordítaná? Munkásokat hogyan szoktátok használni? Full automatban, vagy manual? Automatban néha meghülyülnek, de sajna ha sok városod van, máshogy képtelenség....

Sikerült már valakinek támadás nélkül, csak kultúrális befolyásoltsággal egy egész népet romba döntenie?

Jah és mit tudsz akkor csinálni, ha egy katonád fejlődik ezerrel, már régóta elit, és valami spéci egység lesz belőle. A neve nem jut eszembe. Nevet is tudsz adni neki és valami hadvezér csóka lesz. Mire jó és mire tudod pontosan használni? Eddig nem jöttem rá. Scoutok? Ti használjátok bármire is?

Mitől van az, hogy van 1-2 egység amit nem lehet upgradelni? ÉS az mitől függ, hogy egyik városban tudom, a másikban meg nem...

+ MAP-eket hogyan lehet betölteni és használni?

Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe! Remélem kapok választ és érdekel titeket is, mert nagyon komoly játék ez!

Na ezek az érdekes dolgok....

(#43) Zebu


Zebu
addikt

Jú jó sokat írtam. Remélem nem pöccen be a totyik nyitó :DD:DD:DD


[Szerkesztve]

(#44) Zebu


Zebu
addikt

Ez a téma jobban illene a játékok közé nem?

Jól esne egy MODERÁTOR! :))

Nem?

(#45) Zebu


Zebu
addikt

Úúúúúúúúúúúristen milyen pontok !!!!!!!!!

Hogy a rákban ??????????
Bővebben: link

Szép eredmény. Asszem letöltöm majd a Savegame-eket. :C:C:C:C

(#46) Flameus válasza Zebu (#42) üzenetére


Flameus
aktív tag

Ha a harcoló egység Hadvezérré válik akkor egy kör alatt be tud fejezni egy csodát ill. hadsereget tud csinálni - max. 3 ill. 4 egység egybefogásával támad ill. védekezik.
Egységeket csak laktanyával rendelkező, kereskedelmebe bekapcsolt városban lehet fejleszteni!
Térképeket a scenario menüből tudsz behívni
Egyéb kérdés!
Ja, látom államformák, na az azért bonyolultabb...majd kicsit késöbb, ha még aktuális...

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#47) Mosqu!to válasza Flameus (#46) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Még aktuális!
Nagyon jól jönne, nagyon meg is köszönném :)
Még valami eszembe jutott, azt hiszem nem írtam még le:
Van egy város, ahol fejlesztek valamit, és néha 2 szám jelenik meg, 1 h mennyi ideig tart maga a cucc, egy meg a város neve mellett, és addig nem készül el az adott egység/épület, amíg a város melletti számok nem tűnnek el. Ez mi? Hogyan lehet megelőzni?
Ja és a Conquests -ben csak én nem találtam, vagy tényleg nincs a játék elei szokásos ilyen törzsek, amikre ha rámész, akkkor vagy tanít, vagy egységet ad? Mert a sima Civ3-ban benne van, és nagyon hiányolom, mindíg begyűjtöm a game elején az összeset. Vagy ezt az opciót valahol be lehet kapcsolni? Amin még csodálköztam: Volt egy elit puskás emberem, és megtámadtam vele a nyílt mezőn egy sima kis kardos béna embert, aki csak newbie volt, és simán legyőzött? Ez mért van?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#48) warmaster válasza Mosqu!to (#47) üzenetére


warmaster
aktív tag

A Conquestben is van, legalább is defaultban, tehát lehet hogy elálítottál valamit.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#49) Zebu válasza Flameus (#46) üzenetére


Zebu
addikt

Igen olvastam, hogy néhány egységet egyesíthet. De hogy a fenében? MErt támadni nem lehet vele közvetlenül. Nem vágom. Azt hiszem 7végén játszom 1et és akkor kipróbálom újra.

Akkor mit tudsz csinálni, ha nagyon nem fejlődik a városod? Hú ez kicsit közhely volt:)

Úgy értem, hogy víz is van meg minden (pl hegyek között), de nem akar fejlődni. MAx populáció 2-es vagy 4-es, hiába csinálsz bármit....

(#50) Flameus válasza Mosqu!to (#47) üzenetére


Flameus
aktív tag

Az államformákról majd este írok többet - leírások szerint, de saját tapasztalat is, hogy naon' összetett, de persze vannak számokban kifejezhető értékeik is - pl: azonnali termelések, háborús elégedetlenség, termelés hatékonysága, besorozás mértéke, helyőrségek száma/''toleranciája''...yááyyy :DDD
A városnál az egyik szám azt jelenti, hogy hány kör múlva készül el a termelt egység/épület, a másik pedig, hogy hány kör múlva nő a város népessége eggyel. Ebből a logikából adódik, hogy a pajzstermelés alapján mondjuk 5 kör múlva készülne el egy lovas egység, (ami persze egy városlakót jelent) de ha a kajatermelés lassú és csak 8 kör múlva nő eggyel a lakosok száma, (amiből majd a termelés alapján lovas lesz) akkor a lovas csak 8 kör alatt fog elkészülni.
Ez fordítva is igaz, de kicsit bonyolultabb!!!
Lényeg, hogy (valaki úgy is kérdezte) ha nincs elég kaja termelés (hegyes vidéken inkább, de kezelhető), akkor nem nő a lakossok száma...ill.stagnál egy pontig amiből a pajzstermelés alapján már kijönne egy munkás, vagy valami ami ''városlakó áldozattal'' jár. Érdekes, hogy eddig a pontig nyugodtan lehet termelni embert, mert úgy is utoléri magát a város, de csak megint addig a pontig, hogy nincs kaja - itt jön az államforma váltás a képbe (lásd: link),...összetett, de tanulható ;)
Azon ne csodálkozz, hogy lenyomták az elit egységedet ;] megvan az oka!
Feldobtam ismét a magyar manualt .zipbe nyomva - olvassátok el, érdemes...
Bővebben: link

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.