Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Shim válasza ollie (#300) üzenetére


Shim
őstag

''Sid Meier's Civilization 2 was released in 1996 by Microprose'' nekem a 8 év elég réginek tűnik ;) ja és patcheltem a játékot és simán megy.
btw én először civ3-at próbáltam, és most kicsit érdekes, hogy 1200-ban megvan a rák ellenszere :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#302) Zebu válasza FuZios (#291) üzenetére


Zebu
addikt

jah ha a csillara nyomsz akkor jön be a diplomácia és kémkedés.

Engem még mindig az aggaszt, hogy könnyű fokozaton tudom max végig nyomni és úgyis minimális pontszámmal :((

Ti mennyit tudtok csinálni benne? Tök nem értem miért kapok keveset :(

Flameus: Nekem is közeledik a vizsgaidőszak, ez kicsit lassan fog most menni:(

(#303) velizare válasza Zebu (#275) üzenetére


velizare
nagyúr

hol láttad? ha a perzsák környékén, akkor fordítsd médeknek, az egy perzsákkal rokon törzs volt, legalábbis így emlékszem rájuk gimis tanulmányaim elejéről.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#304) Flameus válasza velizare (#303) üzenetére


Flameus
aktív tag

Én itt találtam őket, bár b@sztam elolvasni :DDD Bővebben: link

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#305) velizare válasza Flameus (#304) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, ezek azok, akikre én gondoltam.

mod: de ezek nem igazán macedónia felé, meg bulgáriában laknak, hanem konkrétan törökországtól délkeleti részén, ha jól látom, vagy még messzebb.

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#306) ollie válasza Zebu (#302) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Keress rá rajongói oldalakra, ahol részletesen leírják, hogy a pontszám miből tevődik össze. Na meg nem árt, ha elolvasol néhány taktikai tanácsot, ha csak a legkönnyebb fokozaton tudsz nyerni. Nekem eddig max a 3. legkönnyebb fokozaton ment a nyerés, de én is kezdőnek számítok benne. Viszont egy jó taktika, ha az elején terjeszkedsz mint állat, a kezdeti időszakban sokkal fontosabb, hogy settler-eket termelj ezerrel, mint hogy fejleszd a városaid.

Ajánlom.
Bővebben: link
Bővebben: link
(ezek angol nyelvű oldalak)

[Szerkesztve]

***

(#307) gregorik


gregorik
senior tag

vennék eredeti Civ3-at 2k-ért!..

(#308) Zebu válasza ollie (#306) üzenetére


Zebu
addikt

Megpróbálom. Köszi!

Jah kicsit hiányosak a történelem ismereteim:)

(#309) gézu válasza gregorik (#307) üzenetére


gézu
őstag

Ennyiért én is:D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#310) gregorik válasza gézu (#309) üzenetére


gregorik
senior tag

pont ennyiért árulja itt egy Amiga nevű arc, csak épp az expansionnal együtt, így már 4k...

(#311) WuDu válasza gregorik (#310) üzenetére


WuDu
tag

Na emberek, ugylátszik, hogy egy kis időm, elkezdeni a civ magyar oldalát...
csináltam egy kezdetleges designt, majd lesz jobb is, de most gondban vagyok, hogy mi legyen majd a későbbi oldalon, szal tessék leirni a sok okosságot, hogy ki mit látna szivesen az oldalon...

(#312) Flameus válasza WuDu (#311) üzenetére


Flameus
aktív tag

Egységek, Civilizációk, Városi fejlesztések, Kis- és Nagy Csodák leírásai.
Magyar fordítások és patchek, terrain kiegészítők, térképek, stratégiák.
:Y :D

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#313) Zebu válasza Flameus (#312) üzenetére


Zebu
addikt

hmmmm
röviden jah kb ennyi :DD

(#314) Flameus válasza Flameus (#312) üzenetére


Flameus
aktív tag

Ja, még kormányzati formák, tereptípusok ill. azok védelmi bónuszai, civliziációs erősségek, bónusz és alap erőforrások....stb.
Mindezeket táblázatos formában (egyszerű és érthető) - természetesen el és készítem őket :D (na jó, má' tulajdonképpen készen is vannak :DDD)

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#315) WuDu válasza Flameus (#312) üzenetére


WuDu
tag

Jo akkor pontositok:

Forum
upload (saját moddz, egységek...stb)
gallery ( saját, hivatalos, mindenmás)
toplisták
versenyek ( háziversenyek, eredmények )
downloads ( patchek, egyebek )
magyaritas ( hát ez természetes, hoyg fennlesz )
emailküldés ( opcionális, lehet nemmegoldhato, ha rossz lesz a árhely hozzá )
statisztika (mindenrol)
''válaszoljáhogymitszereccazalabiakkozul'' kerdesek

mert amit te leirtal, az egy az egyben a civilopedia részt jellemzi, ami ugyis fennlsz :))))))

(#316) Flameus válasza WuDu (#315) üzenetére


Flameus
aktív tag

Más oldalakon (jobb helyeken) - a régi magyaron is - mindenhol van/volt táblázatos egység, csoda leírás - ne hoo' má' nekünk ne legyen rajta, lenyomunk mindenkit :D
''válaszoljáhogymitszereccazalabiakkozul'' - ez mi?
Ja, a többi az ok (SŐT) - szvsz a civilopédián kívül is jól meg kell tömni információval, ezért gondoltam a fentiekkel kiegészíteni az alapkoncepciót!

[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#317) ollie válasza WuDu (#315) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nédd meg a civfanatics.com-ot, onnan elég sok ötletet meríthetsz.

***

(#318) Zebu válasza WuDu (#315) üzenetére


Zebu
addikt

Flameus zenghetne egy dalt a nyitóoldalon:)

(#319) Shim válasza gézu (#309) üzenetére


Shim
őstag

1800-ért veszem mag anulu-tól, szal van esély :D maholnap veszem át :P

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#320) gézu válasza Shim (#319) üzenetére


gézu
őstag

Kösz hogy szóltál,de én most HL2-t keresek.:D

[Szerkesztve]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#321) Mayan válasza WuDu (#315) üzenetére


Mayan
csendes tag

versenyek ( háziversenyek, eredmények )

Ha tudsz majd adni ftp hozzaferest, akkor a Magyar Gotm-al is szivesen betelepulnenk. A korabbi szerver, ahol voltam jelenleg nem mukodik, ugyhogy most egy free helyen vagyunk, az meg hol megy, hol nem megy. Bővebben: link

(#322) WuDu válasza Mayan (#321) üzenetére


WuDu
tag

Ha lesz rendes tárhely, s lehetőség, akkor természetesen.

(#323) Zebu


Zebu
addikt

Fú még nem bírtam nekiállni. Nagyon el vagyok havazva.

(#324) Shim


Shim
őstag

hogyan lehet multiban nyomni a sima civ3-at?! a hivatalos oldalon azt írták van multi rész, de sehol sem találom :( segítsetek!

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#325) Shim válasza Shim (#324) üzenetére


Shim
őstag

up!

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#326) dearbear válasza Shim (#325) üzenetére


dearbear
tag

Szerintem a multihoz mar kiegeszito csomag kell play the world (ebben mutattak be a multit) vagy conquest. De ha a civ2 bol indulok ki abban is voltak letiltott multiplayeres reszek ugyhogy lehet hogy nem remenytelen.

To develop or not to develop that is the question.

(#327) Zebu válasza Shim (#324) üzenetére


Zebu
addikt

multiban még nem próbáltam:(

(#328) Zebu


Zebu
addikt

Valaki nekiállt már a fordításnak?

(#329) WuDu válasza Zebu (#328) üzenetére


WuDu
tag

Ha aztmodom, hogy lementettem a köv adagot, az nekiállásnak minősül? :))

Amugy nem, mert vizsga-vizsga-vizsga nameg egy szigorlat januárban :(

(#330) Flameus válasza Zebu (#328) üzenetére


Flameus
aktív tag

JA :D Most inkább az ünnepekre ill. a vizsgáitokra koncentráljatok.
Nincs valakinek kedve nyomni egy sima körös/emiles/jelszavas gamét?
Úgy kipróbálnám már...keresetek emilben, ha é'dekel!

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#331) WuDu válasza Flameus (#330) üzenetére


WuDu
tag

Ha jólemlékszem, már kipróbáltam, de elhalálozott a dolog, mert iszonyú lassan ment át mailben a cucc. Ha mindenképp játzsani akartok, akkor ajánlom, hogy inkább ftp-re nyomjátok fel a csomagot, mondjuk uw-re, csak arra figyeljetek, hogy mikor ki jön :)

(#332) ollie válasza WuDu (#331) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát az emiles multit nem is arra találták ki, hogy leültök, oszt fel nem álltok, amíg nem nyer valaki. Inkább arra, hogy (több)naponta játszotok 1-1 kört.

***

(#333) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hahó, találtam ingyenes letöltést a Civilization 2-höz. Egyes oldalak szerint már abandonware, mások szerint nem. A www.abandonia.com-on van fennt asszem.

I am having fun staying poor.

(#334) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egyébként meg a 2 a legjobb. A 3 hihetetlne tré, alig vannak benne találmányok...

I am having fun staying poor.

(#335) ollie válasza Drizzt (#334) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem mind a 2, mind a 3 nagyon bejön, sőt a Test of Time a kedvencem.

***

(#336) Drizzt válasza ollie (#335) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A 3-ban az nem tetszik, hogy csak vagy 150 találmány van asszem, meg mindent megváltoztattak, meg ilyesmi, na mind1, nekem a Civ2 az isten.

I am having fun staying poor.

(#337) ollie válasza Drizzt (#336) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És a Call to Power-ek? Azok is kircsik ám! Ja és mi a helyzet az Alpha Centauri-val? A legjobb!

***

(#338) Drizzt válasza ollie (#337) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azokat sajna még nem láttam. Pedig érdekeltek. De most mindenesetre másra megy majd el a pénzem\ a sávszélem.

I am having fun staying poor.

(#339) FuZios


FuZios
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Lenne egy nagy kérdésem.
A sima civ3ban hogyan lehet nagykövetséget építeni más országokban?
Tudom az írás feltalálásánál rákérdez arra melyik addig általam ismert birodalomba szeretnék követséget létesíteni, de ha egy később megismert birodalomba szeretnék követséget létesíteni akkor mi a helyzet?
Nagyon kéne a segítségetek!
Kösz

FuZios

(#340) mzprox válasza FuZios (#339) üzenetére


mzprox
tag

2 lehetőség:

-egy (v. dupla) jobb(bal?) klikk a fővárosod neve mellett lévő kis csillag ikonon.
-az infoablak melletti kis ikonoknál az espionage menü érhető el. ott is tudsz követséget létrehozni

Egyébként szerintem nagyon jó ötletek is vannak a civ3-ban, de talán ideje lenne továbblépni a civ1-ből örökölt sémán, pl. megreformálni a city management-et mert szerintem nem azon lenne a hangsúly, hogy 100 akárhány városunkban mit építünk éppen.
a nyersanyagok bevezetése jó ötlet volt de talán át kellene gondolni a hatásukat. vicces volt amikor tankokkal támadtam a Zulukat és ók csak ijjászt és atomrakétát tudtak gyártani :))

Ami szintén nagyon jó a civ3-ban és remélem megtartják az a szuper konfigurálhatóság. Jópár tényleg szinvonalas mod készült el hozzá (pl. ajánlom az Ancient mediterrean mod-ot. ill amivel legutóbb játszottan a TETurkhan(?) féle mod marhára realisztikus 256*256-os térkép+totál módosított szabályok, új egységek, nyersanyagok stb.
Ezek instalálása egyszerű: csak be kell másolni őket a scenarió mappába és kész is)

(#341) FuZios


FuZios
csendes tag

Ezer köszönet...

(#342) WuDu válasza mzprox (#340) üzenetére


WuDu
tag

Szerintem épp az a jó, hogy ténylegesen törődnöm kell 100 városban gyártott vackokkal, ezt ne hagyák el belőle, ha vazar téged, akkor állitsd be ugy a city governort, hogy ő menedzselje ezt is, vagy hozz létre egy kiba hosszu gyártás-listát.

(#343) mzprox válasza WuDu (#342) üzenetére


mzprox
tag

A governor funkciót még sose használtam, mert nem vagyok megelégedve az MI-vel. Mivel kizárólag deity fokozaton játszok ezért fontos hogy a városaimat 100%-osan optimalizáljam (hihetetlen mennyit tudok vele tökölni :). ezért lenne jó, ha ez korlátozva lenne legalább egy kicsit.
A másik szerintem szintén korlátozásra szoruló dolog a diplomácia lenne. hihetetlenül erős fegyver...
Deity fokozaton a játék első-középső szakaszában felesleges is kutatnod, hiszen a többieknek minden találmány kb fele annyiba kerül, mint neked. Ezért azt csinálom, hogy KÖRÖNKÉNT végiglátogatom szinte az összes civilizációt, hogy ki fejlesztett ki új tech-et és vadul üzletelgetek a többivel. Csak így lehet benne szinten maradni (és jól meggazdagodni :) ). egyébként pont a deity fokozat miatt marha nagy sebbességgel megy a fejlődés, általában iu. 600 környékén már rakom le a vasúti síneket, 800-900 tájékán kezdem az első komolyabb háborúmat (ui megszoktam várni a tankokat :DDD )

(#344) WuDu válasza mzprox (#343) üzenetére


WuDu
tag

Én szoktam használni, szerintem elég jó, főleg amikor még ''kezdő'' a városod, hogy ne nekem keljen minden vacakot építtetni. De amit igazán szeretek, hogy lehet várólistát létrehozni és igy elég csak egyszer beállitanom, hogy 40 tankot gyártson :DDD

(#345) Flameus


Flameus
aktív tag

Tudatom a fordító team-mel, hoo' új taggal bővültünk - nevezzük őt most az egyszerűség kedvéjért MIGueŁ-nek. :D
Bevállal mindent, me’ nagy neki az arca :DDD (is). Remélem mindenki faszán karácsonyozott meg vizsgázott, szal’ kicsit megen’t haladni kellene - ha értitek mire gondolok. ;)
Ja, lehet Soma (VS) is beszáll - meglátjuk.
Ha sikerál 1.44-ig felhúznom a labels-t akoo' közéteszem, hoo' szeressétek nao'n

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#346) Miguel válasza Flameus (#345) üzenetére


Miguel
csendes tag

Kis túlzás, hogy mindent bevállalok, de az arcom tényleg nagy. Persze, mindez csak viszonyítás kérdése, de ha ismeritek Flameus-t, akkor nem kell magyaráznom semmit... :P
Várom a munkát.:)

(#347) WuDu


WuDu
tag

Anyám, eléggé el vagyok maradva a fordítással, de talán februárban megleszek a mostani résszel

(#348) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Hogy álltok a fordítással srácok? Kíváncsian várom, főleg a civilopédia fordítását, mert az elég bonyolultan írt sok helyen, szótárazgatni meg 2 soronként nem volt kedvem ;)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#349) Flameus válasza Mosqu!to (#348) üzenetére


Flameus
aktív tag

Fordítás egyenlőre megállt, vizsgaidőszak ill. ünnepek miatt. Ráérősen csinálgatjuk, ami engem speciel nem zavar - ha lassan is, de haladunk ;)
Ellenvetés és érdeklődés hiányában MIGueŁ csinálja majd a diplomáciát.

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#350) Mosqu!to válasza Flameus (#349) üzenetére


Mosqu!to
addikt

És nagyjából tudod, hogy hogyan álltok? Tehát gondolom maga a játékmenet fordítása nem lehet nagy dolog, inkább csak a civilopédia. Elöbbit amúgy rengetegen megtették már, csak valamit mindíg kihagytak, tehát érdekes volt úgy a szöveget olvasni, hogy tele volt angol és magyar szavakkal is.
Remélem, ez nem ilyen lesz ;)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.