Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) FecoGee válasza kmisi99 (#10050) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Akkor csutortokon vizsgazol?

(#10052) kmisi99 válasza FecoGee (#10051) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja akkora foglaltam Debrecenben helyet. Az evernote os jegyzeteimet már úgymond megtanultam azaz felelés szerűen el tudnám mondani őket. A maradék pár napban laborozni fogok azzal le vagyok maradva. Bár nem tudom azt milyen szinten kell tudni. Show parancsokat kb tudom, és a konfigurálásokat is. Max minden témakörből csinálok egy komolyabb labort ismétlésként.

(#10053) FecoGee válasza kmisi99 (#10052) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Akkor egy kalappal, majd irj, mi volt :)

(#10054) kmisi99 válasza FecoGee (#10053) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz, remélem a legjobbakat.

(#10055) zsolti.22 válasza FecoGee (#10049) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Nekem volt, hogy jól jött a switch vizsgán a +perc, vagy marha nagy időzavarban voltam, de nem sok kellett, hogy lejárjon az idő...és pont a labbal leftdickkodtam :)

Egyébként nem kell félni az 50 kérdéstől CCNA-n, még egy órás masszázs is beleférne az időből.

(#10056) FecoGee válasza zsolti.22 (#10055) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Igen, ha egy simbe belekeveredik az ember, akkor jol johet, az igaz.

(#10057) vadger


vadger
tag

Tavaly októberben sikeresen letettem a CCNA RS-t, majd decemberben bekerültem egy igazi enterprise munkakörbe, ami tele van tűzfalakkal, VPN-nel, ISE-vel, viszont alig van routing, szinte minden static, van egy minimális OSPF meg kifelé BGP. Még decemberben úgy gondoltam, hogy minél hamarabb neki kellene állnom a CCNP RS-nek, viszont a jelenlegi munkámban úgy érzem, több hasznát venném a CCNA Sec-nek, mivel tűzfalakról VPN-ekről nem tanultam olyan sokat. Szerintetek menjek rá a Secu-ra előbb, majd később a CCNP RS-re? Valahogy úgy érzem, többet ér egy CCNP-s ember a munkaerőpiacon, mint egy 2 CCNA-s... Erről mit gondoltok? Vagy inkább legyen meg a CCNP RS, a tapasztalat Security témakörben a meló miatt úgyis ragad?

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#10058) FecoGee válasza vadger (#10057) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szerintem a tapasztalat tobbet er mint a papir. Esetedben egyebkent mivel foleg security van, lehet, hogy abbol a vonalbol tobbet tudsz profitalni. Ha megcsinalod a ccna security-t es utana mesz a ccnp fele, akkor raadasul ujitassal sem kell veszodnod majd. Ez is egy szempont lehet.

(#10059) Windex válasza vadger (#10057) üzenetére


Windex
tag

Én megcsinálnám előbb a Security-t a helyedben és csak utána kezdenék neki a CCNP-nek. Mondjuk tűzfalazni nem ebből fogsz megtanulni, de a VPN-hez meg apróságokhoz jó alapot ad. Én csak a tanfolyamot toltam végig, a vizsga még várat magára amíg befejezem a CCNP WL-t, de munka során rengeteg minden ragadt rám. (checkpoint-tal is így kéne lennie, de azt még mindig fekete mágiának látom :DDD )

(#10060) zsolti.22 válasza vadger (#10057) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Szerintem is először a CCNA S kéne. Én jobban örülnék, ha secus dolgokat kellene csinálni és nem 80%-ban SP-t.

(#10061) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

(#10062) vadger válasza zsolti.22 (#10061) üzenetére


vadger
tag

Köszi a tanácsokat mindenkinek!

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#10063) FecoGee válasza zsolti.22 (#10061) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nem politizalok soha, de akkor ezutan Lazar Janos tologatja a BGP-t az iskolakban :)?

(#10064) crok válasza FecoGee (#10063) üzenetére


crok
Topikgazda

BGP meg Sulinet?! Messze van az, mint Makó Jeruzsálemtől : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10065) FecoGee válasza crok (#10064) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Csak ironia volt ;-)

(#10066) vadger


vadger
tag

sziasztok. ez mit jelenthet szerintetek?
Jan 26 10:31:59.101 CET: IP ARP rep filtered src 0.0.0.0 xxxx.xxxx.xxxx, dst 0.0.0.0 ffff.ffff.ffff martian target

Egy cisco routeren látom ezt az üzenetet, a kikockázott MAC address egy cisco AP, ami valamiért nem kap IP címet DHCP-n. A martian target-re a google folyamatosan a marsos filmet dobja ki :N
ja még annyi, hogy nem a router a DHCP szerver esetünkben...

[ Szerkesztve ]

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#10067) crok válasza vadger (#10066) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont az a baja hogy nem kapott IP-t és valamiért olyan (valszeg' gratuitous) ARP-ot küld amiben a saját IP-je a source és az épp 0.0.0.0 és beleteszi a saját MAC-jét valamint keresi hogy valakinek van-e ugyanilyen IP címe ezzel szűrné hogy van-e IP cím ütközés.. azért hívják "marsinak" mert "idegen" ugyanis ilyen ARP bejegyzés egyszerűen nem létezhet (mármint olyan ARP amiben az IP 0.0.0.0 és bármilyen MAC). Adj neki static IP-t vagy oldd meg hogy DHCP-n kapjon IP-t és akkor nem lesz ilyen (esetleg nagyon régi az AP-n az IOS és még van benne ilyen bug?).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10068) vadger válasza crok (#10067) üzenetére


vadger
tag

Köszi a választ. Static ip-t gondolom nem lehet neki adni távolról... Úgyhogy megpróbálom kitalálni miért nem sikerül a DHCP. cdp neighbor detail-el látom, de ip-t nem kap. Köszi mégegyszer.

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#10069) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! A vizsgán vajon hogyan pontoznak. Pl egy MC questionból 3 ból 2db ot eltalálok akkor ugye arra is ad pontot nem?

(#10070) józsi9995 válasza kmisi99 (#10069) üzenetére


józsi9995
tag

Nincsenek részpontszámok, vagy 0 pont vagy az összes. Ha egy kérdésre 3 válasz a jó akkor mind3at be kell ütni.

(#10071) kmisi99 válasza józsi9995 (#10070) üzenetére


kmisi99
addikt

Na az úgy kicsit nehezít rajta, de kösz a választ.

(#10072) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Sziasztok! Wireless vonalon mozgoktol kerdeznem, hogy a CCNA konyv elso par fejezeteben leirtaknak mennyire van haszna a gyakorlati eletben? Nem az antenna tipusokra gondoltam, hanem arra, hogy pl. 802.11g 2.4 GHz 54 Mbps az 64-QAM 3/4 modulacioval mukodik ERP-OFDM transmission type-pal meg hasonlok...

[ Szerkesztve ]

(#10073) zsolti.22 válasza FecoGee (#10072) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Hucaby könyve, én sokat nem várnék tőle :D
Egyébként én is nézegettem a könyvet, de nem igazán találtam benne olyat, hogy hogyan konfigoljak fel egy nyamvadt wifit, vagy csak nem néztem át alaposan?

(#10074) FecoGee válasza zsolti.22 (#10073) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Igen, egyelore mocsok mod elmeleti. Olyan mint a Routing TCP/IP :). Remelem kesobb erdekesebb lesz a dolog.

(#10075) Immy válasza FecoGee (#10072) üzenetére


Immy
őstag

Inkább szerezz egy vWLC+ISE kombót + rakjál mellé több Access Pointot és nézd végig a configuration Guide-ot és a deployment guide-ot.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#10076) crok válasza zsolti.22 (#10073) üzenetére


crok
Topikgazda

Majd megtudnátok egy bejárás/tervezés során hogy mennyire számítanak ezek az alapok ( : A konfig egy dolog.. de egy kliens ugrálásra rájönni enélkül úgy, hogy nem tudod mi folyik a háttérben, melyik moduláció mennyire "bonyolult" és mennyire terjedhet a médiumokban.. meg mennyire törik meg, mennyire degradálódik, szóródik, hogy kezeli a rendszer a visszaverődéseket.. oszt'pedig csak betettek egy k#&va fémmerevített, sűrűn szőtt anyagú paravánt két sor ember közé.. én azt mondom nagyon is jó ha tudod hogy terjed az a jel, én a CCNA-ból is hiányolom a fizikát.. de a CWNA/CWNP-ben már egészen jól van leírva ez (meg a Youtube tele van ám). Megkíméli az embert vakon (az ops irodában) ez a kis befektetés hogy terepen mi a helyzet.. [Szerk.] hogy a wifi telefónia (Skype for Business / Lync / Cisco.. etc) kívánalmairól ne is beszéljek : D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10077) zsolti.22 válasza crok (#10076) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Jó, az esetek többségében azért szerintem nincs ilyenre szükség, persze jó, ha az ember tisztában van vele, de ez mind szép és jó, ha nem tudok egy nyamvadt konfigot csinálni, hogy szóródjon is az a jel :D

(#10078) crok válasza zsolti.22 (#10077) üzenetére


crok
Topikgazda

Őszinte leszek: az a legeslegkevesebb része ennek az iparágnak..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10079) FecoGee válasza crok (#10078) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Csak felmerült bennem, van -e gyakorlati haszna bemagolni ezt a sok adatot. Kb. 2 hétig fogok rá emlékezni, vagy addig sem. Ezek tipikusan olyanok, ha szükségem van rá, kikeresem a doksiból. Attól persze érteni kell, hogy a jel hogy terjed stb.

(#10080) RogerP válasza crok (#10076) üzenetére


RogerP
csendes tag

Én is megnéztem volna az ICND1/ICND2 olvasása közben, hogy hogy néz ki egy képzlezelbeli adatfolyam egy Cat 6 tyúkbélen.

Mi a fix? A feszültség vagy az áramerősség oszcillál? Hogy különül el két egymást követő 0 bit?
Erről próbáltam anyagot keresni, de nem sikerült. :(

Amin röhögök, az az OSPF "bonyolult matematikája", ami egy jó szemléltető ábrával simán megérthető.

(#10081) kowika87 válasza FecoGee (#10072) üzenetére


kowika87
tag

Lényeges de később nem ez lesz a fő szempont, szerintem. Ahogy cork írta site survey-nél sok mindent figyelembe kell venni, de nem ezeken fogsz agyalni, erre van a szoftver :) Pl Airmagnet Site survey.

Javaslom még Jerome Henry anyagait. Meg lehet találni fórumokon is, készséggel szokott segíteni.

(#10082) tusi_ válasza FecoGee (#10074) üzenetére


tusi_
addikt

Almodj kiralylany. Egyszer regen elolvastam, de ugyanaz volt a hatasa, mint a CCNA VoIPnak. :O

eat, sleep, play, replay

(#10083) crok válasza kowika87 (#10081) üzenetére


crok
Topikgazda

Jajj, a PI : D Megvettük hogy NCS helyett sokkkal jobb lesz - a Cisco nem tud adni egy embert aki el tudja mutogatni hogy hogy is működik.. egész egyszerűen azért mert *nem* működik : D Minden instruktor eddig azzal kezdte hogy akkor a wired részét el tudja mondani.. de mondom nekünk *csak* a wireless kéne.. hát ment a hebegés habogás : D olyan bugok vannak hogy megbolondulunk.. pl. egész egyszerűen rossz változót tesz ki a weboldalba egyes reportoknál, pl. licensz reportban darabszám helyett százalék.. oszt' örülsz hogy hjajjdejónemléptüktúl, 4000+ LWAPunk van és a licensz alig eszik 97-et : D oszt' szar ám rájönni hogy ez nem így van mikor egy új site hozzáadásakor megy a rinya hogy bezony' licensz túllépés van, te meg nézel hogy hát nem is : D 20 jegyet nyitottunk PI-ra 12 hónap alatt, 18 ebből a devnél van vagy volt.. az egyik hibánál keletkezett egy 450+GB-is Oracle transaction temp file.. nem tudják hogy és miért : D akkor nem működik a HA.. olyannyira nem hogy a TAC maga billentette meg és omlott össze.. és nem tudta összepakolni.. és az Cisco ajánlás is az hogy automatikus HA billentést *ne* használj.. meséljek még? : D [Szerk.] Jerome-ot meg én is ajánlom, Cisco 365-ön van pár remek video-ja, állat saját példákkal.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10084) tusi_ válasza crok (#10083) üzenetére


tusi_
addikt

+1

A Prime kb arra valo, hogy a több Cisco TAC-ost lehessen alkalmazni.
Kinos, de ha bejon nalunk egy PI Ticket, mar nyitom is a TAC-ot. Senki nem ert hozza rendesen nalunk es altalaban ugysem lehet egyszeru sh/no sh val megoldani.

eat, sleep, play, replay

(#10085) kowika87 válasza crok (#10083) üzenetére


kowika87
tag

Egyszer én is voltam a PI 2.2 oktatáson. Minden feature-t elmondtak, majd jött a labi és ha valami nem ment akkor az volt a válasz, hogy még ED állapotban van úgyhogy majd biztos javítják. Na nekem itt elég is volt...:D
Aztán azóta már van 3.0 is de nem tudok változott-e bármi.

(#10086) crok válasza kowika87 (#10085) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor kisegítelek a válasszal: nem, nem változott semmi. = )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10087) tusi_ válasza crok (#10086) üzenetére


tusi_
addikt

De, meg rosszabb lett. Most zarok 2 tikettet. Egyikre nincs megoldas, a masiknal meg meglatjuk..... :U

eat, sleep, play, replay

(#10088) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Cisco Prime, az meg micsudi?

(#10089) crok válasza zsolti.22 (#10088) üzenetére


crok
Topikgazda

A Cisco Prime önmagában egy brand. Van sokféle szerverük sokféle szolgáltatással. Mi pl. a Cisco Prime Infrastructure-t (lánykori nevén NCS - Network Control System) és a Cisco Prime LMS-t (LAN Management Solution, lánykori nevén CiscoWorks) használjuk ebből a kalap f#sból.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10090) zsolti.22 válasza crok (#10089) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Úgy látom, elégedett itt vele mindenki :D Még rosszabb, mint a microsoft oprendszerei win7-től fölfelé.

(#10091) crok válasza zsolti.22 (#10090) üzenetére


crok
Topikgazda

Valahogy úgy írnám le mintha a WinME és a Win Vista fejlesztő be lettek volna szívvafújvaba#&va és nekiálltak volna network monitoring toolt fejleszteni.. kevés pénzért.. és most ezt kiadták volna, nagy nyomás alatt fejlesztetve úgy, hogy az új feature-öket push-oltatják a managerek bele a szerverbe de még az alap feature-ök se működnek üzembiztosan (és pl. tele van olyan scriptekkel a szerver amiknek a fejlécében ilyen dátumok vannak hogy 1999, vagy pl. 2002..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10092) Cyber_Bird válasza crok (#10091) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Errol a valaszrol ez az xkcd comic ugrott be :)
Ballmer peak

[ Szerkesztve ]

(#10093) tusi_ válasza crok (#10091) üzenetére


tusi_
addikt

Backup keszites, visszaallitas mindenkori problema, akkor a Backup egy ido utan akkora lesz, hogy nem fer el a vilag osszes merevlemezen, holott kulonbsegi mentes van beallitva, snmp-s switch adat kiolvasas konfig az egy orok kerdes mara - ugy ertem, hogy normalis is mukodjon- ....

Egy fos egy szoval. Kacke, Scheiße, Dreck, Müll, Abfall, Schrott..... :DDD

eat, sleep, play, replay

(#10094) crok válasza tusi_ (#10093) üzenetére


crok
Topikgazda

Pl. LMS saját backupja szóba se jöhet.. Windows-ról Linux-ra nem tudod visszaállítani mert tele van OS specific motyóval.. Mi úgy döntöttünk hogy mivel Large deployment LMS és a PI se kicsit (így nem is futhat csak VM-ben, Cisco ajánlás hogy ne menjen fizikain..) így inkább a napi VM snapshot-ban bízunk meg..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10095) tusi_ válasza crok (#10094) üzenetére


tusi_
addikt

De a BUG-ert, bocs Feutureert fizetsz azert. Van csak sz..t sem er :W

eat, sleep, play, replay

(#10096) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok
Lassan én is megyek vizsgázni (február végén) ICND2-t és így meglesz a CCNA-m. De nem akarok megállni, sőt, már a CCNP-n jár az agyam, hogy bekellene szerezni a könyveket.
Már csak azért is mert nem sokára lejár az akció Ciscopress-en, szóval még most akarnám megrendelni a napokban. De ha már itt vagyunk kicsit informálódnák e felöl..

Ha jól láttam 3 külön vizsga van (Switch, Route, Tshoot) és ha mind3 megvan akkor meg van az egész CCNP?
Melyik könyveket ajánljátok? Milyen sorrendbe érdemes csinálni?

Igaz még nincs munka helyem és valszeg munka mellet fogom tanulni, mert ahogy tudom ehhez a szinthez már valós eszközön jobb laborozni, bár GNS3 itt még egy kicsit a barátom, nem?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#10097) FecoGee válasza Methionyl (#10096) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Igen, 3 vizsga a ccnp. A lenyeg, hogy a tshoot legyen az utolso. Route-switch-tshoot a leggyakoribb. Switch-hez kellene valos eszkoz, gns3/iou keves lesz hozza. Konyvnek a certification guide-k mehetnek.

(#10098) Methionyl válasza FecoGee (#10097) üzenetére


Methionyl
senior tag

Tehát akkor nyugodtan kezdhetem a Route könyvel vagy vehetem is akár egybe és ugyan úgy lesz gondolom mint a CCNA, hogy 2 könyv volt egybe csomagolva, csak itt 3 lesz. (gondolom)

Ha csak egyelőre Route könyvet veszem van hozzá a végén CD amin gyakorló kérdések vannak?
Illetve elég csak a könyv + CTB nuggets vagy INE videók + lab a vizsgához?

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#10099) vadger válasza Methionyl (#10098) üzenetére


vadger
tag

teljesen magamra ismerek, még nem volt meg az ICND2 de már a CCNP-n agyaltam :) ezek szerint nem csak én vagyok ilyen :) bár azóta eldőlt, hogy előbb a CCNA Sec lesz nekem a következő, és majd utána CCNP. és akkor hol van még a CCDA/P vonal... azt sem ártana letenni. Sok sikert az ICND2-höz.

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#10100) Methionyl válasza vadger (#10099) üzenetére


Methionyl
senior tag

Valóban én is előszőr rád gondoltam, hogy lehet a munkahelytől függően, hogy annyira nem is lesz rá szükség, de ez már inkább magamnak való "bizonyítás", hogy megakarom csinálni én ezt eldöntöttem. illetve egyfajta "fogadalom" is részben egyik ismerőssel :))
Köszönöm :)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.