Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chipset Kaput? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) AlbertM


AlbertM
csendes tag

Kedves Mindenki!

1999 karácsonyán vettünk egy számítógépet.
Hamarosan felkerült rá a 2000, majd mostanában az XP.
Kb. fél egy éve elkezdett rakoncátlankodni a CD. Valamikor lehetett olvasni, valamikor egyáltalán nem. Bootolni sem lehetett rola néha, máskor meg mindent.
Visszavittük a boltba, cserélték a CD-t szó nélkül, de aztán megint előjött ugyanez.

Ezelőtt fél évvel vettünk egy PC-kamerát, USB-portra. Felraktuk, lefagyott a 2000 azonnal, hogy meglökte a kamerát.
WindowsME (egy másik partíción, bootmanagerrel elválasztva) bírta, néha azzal is lefagyott, de azt betudtuk a Windowsnak.

Most fejlesztettünk XP-re, minden nagyszerűen futott, a CD nem, de tettem bele egy másikat és az bírta az telepítés erejéig, aztán behalt az is, akkor beraktam a régit, amivel ment egy darabig, de aztán az is behalt.

Na mindegy felment rá az XP, futott majd egy hetet vígan, mígnem tegnap beadta a kulcsot, bebootolt internetezés közben, majd még fel sem állt megint újraindult, azután hibaüzenetet küldött az XP, hogy ezmegaz hiányzik neki.

Visszavittük a bótba. Finoman szólva leb.szott az eladó (szakboltról van szó), hogy hogy kerül erre a gépre ilyen oprendszer (XP), merhogy már a 2k is hiba, ez az alaplap 98-ra van, tessék azt visszatenni, garanciának lőttek már így is, mert nem rendeltetés szerűen használtuk. Meg jól lecseszte a barátomat, aki nem tudott semmit mondani erre mert nem ért hozzá.

Tud valaki ezzel kapcsolatban valamilyen információval szolgálni:
- lehetséges-e ilyen, hogy egy viszonlag modern alaplap (1999 második felében jött ki) csak win98-ig legyen képes?
- el tudja-e cseszni hardverileg az oprendszer a CD-t vagy az USB-portot, vagy úgy általában valamit?

Köszönettel,
Albert Mats

(#2) karib válasza AlbertM (#1) üzenetére


karib
addikt

Elvileg nem szabadna problémája lenni az új oprendszerrel.

Azért mondhatnál néhány konkrét paramétert is a gépről, mert úgy jobban tudunk segíteni...

Department of Redundancy Department

(#3) AlbertM


AlbertM
csendes tag

Mindjárt itt lesz a barátom nálam a gíppe és akkor leírok mindent, hogy milyen chipset meg hasonlók.

Előre is nagyon köszönök minden hozzászólást, mert most úgy érzem hogy valakire rá akarom borítani a rabeszlit.

Albert

(#4) Zeratul válasza AlbertM (#1) üzenetére


Zeratul
addikt

Ekkora baromságot mint a "Boltos" mondott. Mi az hogy az alaplap csak win98ra való? Haver Asus P5A-B + K6/2 450 je nem mai darab mégis tökéletesen fut rajta az XP. Pedig amikor kijött az az alaplap még win2k se volt.

Az AsusV3000 VGA kártya valóban nem való NT alá mert nem írtak neki D3D és OpenGL drivereket.

De egy alaplap. Az XP gyakorlatilag minden hardveren képes futni ami eléri vagy meghaladja minimális követelményt. A 99év végi alaplap valszeg BX ami a legtámogatottabb chipset.

Mi az hogy nem rendeltetésszerű használat egy oprendszer feltelepítése?

Menj vissza és fenyegesd meg fogyasztóvédelemmel, de előtte a kalóz szoftvereid töröld le a gépről.

(#5) tomika


tomika
aktív tag

Hi
Persze...
Akkor a vénséges LX chipsetes lapommal se menne az Me... :)))

(#6) AlbertM


AlbertM
csendes tag

Na megvannak az adatok:

- DTK Pentium II mikro ATX Alaplap (PRM-231) - i810 chipset
- Intel Celeron 433MHz
- 256MB - SDRAM 100MHz

Asszem ennyi elég. Ha nem jelezzétek.
Én utánanéztem a neten, kifejezetten i810 chipset és win2k, xp -re nem találtam semmi tesztet, de drivereket igen!!!!

Ha láttatok valamit ezzel kapcsolatban a neten kérlek jelezzétek, már írtam a Toms Hardware-nek meg az intelnek, mert szerintem palira akarják venni a barátomat, mert nem akarják cserélni az alaplapot.
(És mindezt nagyon arogánsan vágták a fejéhez. Ja egy kis csemege: azt is a fejéhez vágták, hogy poros a belseje a gépnek. Hát én már láttam poros gépet, de ez ahhoz képest tisztaszoba.)

Köszönöm továbbra is a figyelmeteket!

Albert

(#7) AlbertM


AlbertM
csendes tag

Ja azt nem tettem hozzá hogy szerintük a por is hozzájárulhatott ahhoz hogy elcsesződött a CD meg az USB. Fel voltak háborodva, hogy milyen poros.
Írtam már hogy azt mondták, hogy a garanciának is fuccs, mert erre a gépre nem szabadott volna már win2k-t sem????

Eldobom az agyamt.

A.

(#8) LordX válasza AlbertM (#7) üzenetére


LordX
veterán

Tegyél fel chipset drvert, meg szokott ilyen dolgokat oldani. (az i8xx-hez van, ugye? vagy csak a 815-höz?) Legalábbis a Viáról órákat tudnék mesélni (és gondolom a többiek is) :D

(#9) karib


karib
addikt

Egy DTK alaplapnak nem szabad kinyírnia semmit. A CD-k tényleg halottak, máshol sem mennek? Ha kinyiffantak, akkor az esetleg tápgond lehet, vagy csak vacakok a CD-k.

Bármilyen oprendszert ki kell bírjon az a gép. Melyik boltban mondták ezt az okosat? Még ma is gyártják az i810-et, és építenek vele márkás gépeket is! Sőt, van belőle x db. frissített verzió is, még tán Tualatin-kompatibilis is.

Por: legközelebbi körben, amikor mentek a panaszkönyvbe írni meg a többi, előtte tisztítsátok ki egy kicsit a gépet. Gondolom nem fotózták le, így nem tudnak semmit bizonyítani. Egyébként a por tényleg lehet káros, de láttam én nagyon sok irdatlanul poros gépet, amik pont azért lettek ilyenek, mert éveken keresztül hozzájuk sem kellet nyúlni :)

Garancia: hm. Mennyi ideje vettétek? Ha 10-11 hónapja, akkor azért próbálnak tán elhajtani, mert ők már kifutottak a nagyker garanciaidejéből, és nem akarják megszívni. Vagy csak úgy általánosságban sumákolnak. Mindenesetre, ha nem dokumentáltak semmit, amikor előbb ott jártatok, próbáljátok meg az eredeti állapotot visszaállítani, osztán úgy vissza a boltba :) Másik oprendszer telepítése nem vonhatja maga után a garancia elvesztését.

Department of Redundancy Department

(#10) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hello!

Bocs, de nem az i810-zel volt az a probléma hogy csak a Rambus-memóriát tudta rendesen kezelni, az MHT-vel (vagy valahogy így hívták :) ) meg nagy bajok voltak (ami az SDRAM-ok kezeléséért felelős)?? Mert én így emlékszem, de ez nem biztos. Mert ha itt a baj hogy ez egy olyan verzió amiben megvan ez a nyomiság, és SDRAM-ot adtak hozzá, akkor olyan oprendszert teszel fel amit akarsz, úgyisem fog menni!!! Merthogy hardveresen nem tudja rendesen kezeleni a RAM-odat a chipset. De akkor tedd fel a Win98-at, és azzal is ugyanazt kel csinálnia.

Amúgy nem tuningoltad? Mert ez hogy csak úgy boot közben resetel ez arra jellemző...

Remélem segítettem.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) karib válasza Panther (#10) üzenetére


karib
addikt

i820 és MTH (Memory Translator Hub vagy miafene). i810 egy végtelenül egyszerű, ultraintegrált megoldás az Inteltől.

Department of Redundancy Department

(#12) danteshell


danteshell
aktív tag

Itt is lehet valamilyen táp-probléma. A cd néha nem működése általában a gyenge táp miatt van.

7447 óta folyamatosan...

(#13) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt hiszem, ebben a témában lefutottunk minden kört. Egy dolog azért érdekelne: melyik ez az üzlet? Csak hogy tudjam, mit kell messziről elkerülni...

https://www.coreinfinity.tech

(#14) Panther válasza karib (#11) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor bocs, nem nyert :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) P306 válasza AlbertM (#6) üzenetére


P306
csendes tag

Írd meg melyik bolt. Remélem nem a K***l nevű DTK márkaboltról van szó, mert őket jól ismerem és eddig 101%-ig korrektek voltak velem. Ha igen, tudod a nevét a szervizesnek, aki mondta ? Magánban írd meg, ha ismerem, bemegyek, kap egy sallert :))

highlander@netposta.net

P306

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#16) AlbertM


AlbertM
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Kb. én is arra gondoltam, hogy ez egy hiba volt a cég részéről és csak passzolni akarják a felelősséget.

Holnap reggel megyünk és reklamálunk együtt. Aki a tápos ötletet adata, annak külön köszönöm, mert a hibás - csökkött kapacitású - táp tényleg sokminden "megmagyarázhatatlan" kellemetlenségért lehet felelős, felveszem a "gondolok majd erre is" listára! Köszönöm!

Szóval a Cég nevét nem említeném egyelőre. Egyrészt azért nem, mert még nincs vége a dolognak, másrészt mert ismerem a főnököt, egészen normális, bár eléggé arrogáns faszi, és egy f.sz alkalmazott miatt nem akarom mindjárt nagy nyilvánosság előtt az annyába küldeni.

Mégegyszer kössz!

Albert

(#17) P306 válasza AlbertM (#16) üzenetére


P306
csendes tag

Akkor megnyugodtam. Az ottani főnök (akit viszont én ismerek) mindennek nevezhető, de arrogánsnak nem (hacsak közben le nem cserélték. Már vagy két hónapja nem jártam náluk :) ).

P306

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#18) sh4d0w válasza AlbertM (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A főnök neve nem is érdekel, csak az üzleté... Lenne még 1 hely a Világegyetemben, amit elkerülnék.

https://www.coreinfinity.tech

(#19) guest


guest
veterán

kurva anyat az osszes wines marhana aki a netre szabadult es ilyen marhasagokat irogat a weben

prohardver vendég

(#20) guest


guest
veterán

karacsonyra inkabb 1 kotelet vettel volna akkor most lenne mire felkotni magadat.
nemtom mert engedik egyaltalan netre az ilyen tudatlan okroket mint te .

prohardver vendég

(#21) launcser


launcser
senior tag

hu geszti beszolt :)
moderálni kéne a geszteket vagy mifene
inkább a csipszetekhez szojjon.. :)

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chipset Kaput? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.