Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanti


fanti
addikt

Srácok !

Szerintetek megéri megvenni? Valakinek esetleg tapasztalat?

Chaintech 7NJS ZENITH alaplap jó vétel?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2) bazs válasza fanti (#1) üzenetére


bazs
aktív tag

Hát a márkát nem ismerem, de szvsz marha drága (42e a depón).
Szerintem biztos lehet olcsóbban akár jó nForce2-es alaplapot is venni

Pont most fogyott el...

(#3) bazs válasza bazs (#2) üzenetére


bazs
aktív tag

[L]http://sher.index.hu/ad?lc=609&ui=7141418&co=1&cn=1[/L] :D

Pont most fogyott el...

(#4) Rawulf


Rawulf
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7834[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#5) róland


róland
veterán

ABIT NF7-S, EPOX EP-8RDA+, ASUS A7N8X Deluxe.

Ha az ár érdekel, akkor ez a sorrend is jó, ha a megbízhatóság/hírnév, akkor én megfordítanám. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6) bélanéni


bélanéni
őstag

szerintem kicsit se éri meg, de ha van pénzed vedd meg. :DD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7) mura81 válasza fanti (#1) üzenetére


mura81
senior tag

Hali!

Ha tuningolni akarsz mindenképpen érdemes megvenni. Én is nézegettem de a hozzátartozóim megnyúznánka ha ilyet vennék. Nézd meg ezt a linket http://www.ocworkbench.com/2002/chaintech/7njs/7njsp3.htm Itt jól átvizsgálják a cuccokat és használható tanácsokat írnak.
Üdv

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) Szuku


Szuku
csendes tag

Hello!

Nekem ez a lap van. Mit is mondhatnék róla. A lap támogatja a túlhúzást és van rajta egy két olyan extra ami vonzóvá teszi. Ami nekem nagyon tetszik és ötletesnek találom az a front panel. Ezen négy USB és egy firewire kimenet van, illetve egy kijelző amin szám és betűkombinációk jelzik az esetleges hardverütközést. Most jelenleg Windows XP van rajta és amint bekapcsolom a gépet 40 mp-alatt feláll a rendszer (detektálással és egyébb hardverellenörzésekkel együtt) tehát a gyorsaságra se lehet panasz.
Viszont az nVidia valamit nagyon elbaltázott mert az integrált hangkártya újraindítás után nem hajlandó működni, csak ha hidegen indítom. Ebben az árkategóriában ez már igen bosszantó, különösen azért mert elvileg elvesz minden műveletet a procitól és nem terheli azt. Egyenlőre ennyi!

(#9) anulu válasza Szuku (#8) üzenetére


anulu
félisten

Csak annyi, hogy nem az MCP-T-s hangchip van rajta (pontosabban az le van tiltva), hanem egy Realtek hangchip!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) kovi


kovi
senior tag

Pontosabban nem Realtech hanem C-Media/ha le van tiltva HW/.Ez egy fos chip de elmegy.
Ajánlom ezt a lapot.Nálunk ez fogy a számtechboltban legjobban.S ebből hoztunk a nagykerből legtöbbet.Viszik mint a cukrot.
Ja! A dobozban van még egy füllhallgató is. Ami nem egy fullos de ++.
Ez az MCP-T-s lapon.A sima MCP-s az kicsit gagyibb, de jo.
Megveheted nyugodtan! Ha príma árajánlat kell akkor PC-Active.hu.
Nem fogsz benne csalódni.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#11) Szuku válasza kovi (#10) üzenetére


Szuku
csendes tag

Szeva kovi!

Látom benne vagy a témában. Olyan gondom van a lappal (amit már fentebb is irtam) hogy a hang nem akar rajta újraindítás után működni. Mit gondolsz hardver probléma, vagy esetleg driver és a későbbiekben lesz e rá megoldás. Amúgy valóban C-media van rajta (nem realtek) és a hozzá adott progival illetve a chip tudásával nem is lenne baj ha 100%-osan működne. Amúgy ami még kecsegtető a lapon van rajta optikai be/kiminet, illetve S-ata is (2db.). Emelett húzható, tudja a 333-as Fsb-t és a maga 6 USB 2.0-ás kimenete mellé már nem kell + kártyát venni. Természetesen be tudod állítani, hogy hány foknál kapcsoljon ki a lap, és önmaga tudja szabályozni a proci hűtőjét (ha esetleg az nem tudná). Az egyetlen probléma vele ez a nyavajás hangchip, de nálam okosabbak azt mondják, hogy mivel túl új a lap ilyenkor még ilyen gyerekes dolgok előfordúlnak.

Üdv. mindenkinek!

(#12) Rokkerzsóti


Rokkerzsóti
csendes tag

Hali!Én is ilyen alaplapot szeretnék venni!És ne csak az árat nézzétek,hanem azt is,hogy ezért a pénzért milyen extra dolgokat adnak az alaplap mellé(pl.3csökábel cca.10e forint,CBOX2)!

(#13) Rokkerzsóti


Rokkerzsóti
csendes tag

Ja még a Raid-et és a többi dolgot kifelejtettem!Sorry!

(#14) kovi


kovi
senior tag

Egyszerüen sirály lap. No comment. Bár egyre jobban húzok az Epox EP8RDA+ felé.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#15) ödönke válasza Rokkerzsóti (#13) üzenetére


ödönke
aktív tag

a többi dolgot? pl hogy itt 2 embernek is volt gondja, hogy túl magas hőmérsékletet jelzett ki állandóan a lap a procira, vagy azt még hogy biost kell frissíteni, hogy az fsb-t mhz-ként lehessen állítani?

(#16) ödönke válasza ödönke (#15) üzenetére


ödönke
aktív tag

ja meg hogy egy idő után elkezdett hangoskodni a chipset hűtő?

(#17) fLeSs válasza ödönke (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nekem van 7njl1 lapom.ödönke : az a lap nem mér túl magas hőmérsékletet , hanem az méri az [b]IGAZI[/b] belső procihőmérsékletet , amit még nem nagyon láttam más alaplapoknál . a BIOSfrissítésről meg annyit : és? frissítesz és kész.meddig tart? kb 1 perc! ennyi! :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) fLeSs válasza ödönke (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ugyanez a gond van az összes gigabyte,soltek,abit,stb alaplapnál,és vga-nál.sajna ami el tud romlani , az el is romlik-álá Murphy :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Turmoil


Turmoil
senior tag

A 7NJL1-es topicban leírtam sok dolgot erről a lapról is, mert ugye az ennek a butítása.

A legtöbb lapon kell bios-t frissíteni, ezen is. És nem a MHz-enkénti FSB állítás, hanem a szorzóállítás hiányzik a defaultból. Legalábbis a decemberben vett lapon az a bios volt.

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?what=/vero/7njs&how=OR&sid=&fid=[/L]

Itten vannak képek, hogy bios-frissítés után mit tudtam elérni bárminemű fizikai módisítás és feszültség-emelés nélkül. AMD még csak most adja ki a 400-as FSB-s procikat, nekem december óta az van.:)

A chipsethűtő valóban hangos-zajos, leginkább berezonál, de én lehúztam, mert nincs rá szükség egy jól szellőző házban.

Az elején ki kell ismerni, és ha sikerül mindent jól beállítani, akkor nagyon hálás jószággá válik. Én nem bántam meg, hogy megvettem, bár ha most kellene lapot vennem, akkor az EPOX 8RDA3+ lenne:)

Még egy dolog: érdemes a legfrissebb biost feltenni annak is, aki nem használja a RAID-et vagy serial-ATA cuccot, mert a detektálást ki lehet kapcsolni teljesen, ezáltal 5-10 mp-vel gyorsítani a boot-ot. Mondjuk nálam W2K van, aminél ez még nem volt szempont, így 1-1.5 perc így is elmegy rá... :)

W98, ME, stb... oprendszerszerűségeket viszont kötelező elfelejteni, driverek nem működnek.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#20) ödönke válasza fLeSs (#17) üzenetére


ödönke
aktív tag

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7834[/L] itt páran sírtak a magas hőmérséklet miatt, az egyikenk ki is cserélték miatta a lapját

Igazi hőmérsékletnek meg azt veszem ami az általánsan elfogadott, mert ha 10 lapban egyfajtát mér, akkor hogyan viszonítod a chaintechben hogy ez akkor most magas e-vagy sem?

a chipest hűtőről meg annyit, hogy mind az epoxon mind az asuson passzív hűtés van, tehát néma


(#21) KundK


KundK
csendes tag

Van valakinek tapasztalata 7njs és SATA ügyben?
Hogyan vehetném rá a BIOS-t, hogy akkor is a SATA (raid) vinyóról bootoljon, ha van IDE vincs is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.