Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alan


Alan
aktív tag

Lehet ezen az alaplapon szorzót állítani? A kézikönyvben nem találok egy szót sem erről, és rosszat sejtek...

(#2) Alan válasza Alan (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

Hm, megvan, csak ''ratio'' és nem ''multiplier'' néven szerepelt... :o

(#3) Turmoil válasza Alan (#2) üzenetére


Turmoil
senior tag

A gyári BIOS-ban nem lehetett, de azóta kiadtak újabbat (11.28 és 02.24). Lehet, hogy az azóta gyártott lapokban alapból benne van már, ha nem, akkor BIOS-flash és lehet.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4) Alan válasza Turmoil (#3) üzenetére


Alan
aktív tag

Kösz Turmoil!

Közben azt is kiderítettem, hogy ezen a lapon le van tiltva az nVidia APU és egy C-Media van helyette, plusz le van tiltva a második Ethernet-vezérlő is (ez mondjuk a kisebbik baj), a mellékelt előlapi panelen nincs infra port, és végül nagyon drága. Ezeken kívül viszont elképesztően sok mindent tud, szóval vonzó lenne, csak a hang elbénázását valószínűleg nem tudnám megbocsátani.

(#5) anulu válasza Alan (#4) üzenetére


anulu
félisten

Amúgy a C-Media nem rossz, feltéve, ha azt a chipet rakták rá, ami az A7V333-amon volt :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Alan válasza anulu (#5) üzenetére


Alan
aktív tag

Ugyanaz a CMI8738 van rajta, mint az én A7V266-E lapomon. Ez tényleg nem rossz, de finoman szólva sem audiofil. Például ha felveszek egy fejhallgatót, akkor a vincsi minden rezdülését hallom, sőt az izmosabb AGP átvitelek is benne ''cincognak'', a DVD meghajtót meg már nem is említem...

Az zavar a Chaintech lapnál, hogy nem értem, miért kell letiltani a kiváló minőséű Dolby Digital nVidia processzort és rátenni feleslegesen egy egyértelműen rosszabb minőségű, jóval kisebb tudású és kétszer annyi processzoridőt fogyasztó hangvezérlőt. Ha húszezerért árulnák, azt mondanám, egye fene, de sajnos nem így van. Nagyon drága alaplap ez ahhoz, hogy le legyen tiltva az egyik fő előnye.

(#7) Szuku


Szuku
csendes tag

Szevasztok!

Én is azok közé a megboldogultak közé tartozok, akik Chaintech 7njs típusú alaplapot vettek. A rengeteg extra miatt rábeszéltek, hogy inkább ezt vegyem meg mint az ASUS A7N8x-et.
Terveim között szerepel a lap húzása, de amíg nem működik rajta minden rendesen addig nem vágok bele. Ez a hangkártya dolog veszettül bosszantó főleg azért, mert a lap~50.000 HUF. Ahogy elnézem a probléma másnál is fennál de megoldást még sehol sem láttam. Az nVidia kiadott egy újabb progit (nSwap néven) amely a chipkészlet detektálása után megszünteti a problémát. Kipróbáltam de a progi indítása után azt az üzenetet kaptam: No nForce detected!
Ez szép mi. Ha esetleg tudtok valami megoldást légyszi szóljatok!
Üdv. mindenkinek.

(#8) Alan válasza Szuku (#7) üzenetére


Alan
aktív tag

Félek, hogy nincs megoldás, mert hardveresen ki van kapcsolva a lapodon az MCP-T :(

Mennyire rossz az a RealTek hangchip?

(#9) Szuku válasza Alan (#8) üzenetére


Szuku
csendes tag

Ki lenne kapcsolva???

Ha ki lenne akkor annyira se működne amennyire működik.
Csak az újraindításnál nem akarja a nyavajás beadni a hangot. Amúgy hidegindításnál nincs vele gond (azon kívűl, hogy hallatszik benne a CD-rom pörgése). Én erősen bízom benne, hogy az nVidia talál rá megoldást. De ha bárki tud egy eseleges megoldást kérem help mi!

(#10) ödönke válasza Szuku (#9) üzenetére


ödönke
aktív tag

vegyél bele audigyt vagy live-ot, az én lapom is csinálja az áthallást, nekem Epox van, szar hangcsip fúj..

(#11) Alan válasza Szuku (#9) üzenetére


Alan
aktív tag

A lapodon ki van kapcsolva az nVidia MCP-T, helyette egy jó kis alaplapi zajfelszedő van rajta (CMI8738). Az én lapomon is ez az integrált hangchip van, ezért tudom, milyen ''klasszul'' lehet benne hallani a vinyókat, CD-ket.

Olvasd el pl. ezt a tesztet:

[L]http://www.hardocp.com/article.html?art=NDE0[/L]

Első oldal alja:

Now that you’re excited about the exceptional features the MCP-T chipset offers, I must inform you that Chaintech has decided to make a few changes. The Dolby Digital APU has been disabled in favor of the inferior C-Media CMI8738 6-channel audio chipset. This onboard solution has limited 5.1 functionality, as using any more than two speakers will negate the possibility of using the S/PDIF optical output.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.