Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mustaar


mustaar
csendes tag

Halo.
Ha egy maximum 5 mpixelesre tervezett ccd -re csak 3 mpixelt erőltetek rá akkor elvben csökkeni kéne a zajnak? Szóval mindig a teljes ccd-t használja a gép?
Előre is köszönöm: Mustár

(#2) And válasza mustaar (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Arra gondolsz, hogy ha a készítendő kép felbontását csökkented a gép menüjében, akkor ugyanannyi input-pixellel foglalkozik-e a jelfeldolgozó, mint teljes felbontásnál? Mivel az optika mindig ugyanakkora képet vetít, és a perspektíva / látószög ugyanaz marad, szerintem igen. A képkivágás (az érzékelő felületének csak egy kisebb részéről történő képkészítés) szvsz inkább digitális zoomot jelent. Abból kiindulva, hogy az utólag, programmal visszaméretezett képben a zajtartalom nem annyira feltűnő, szerintem a kisebb felbontás jótékony hatással van a zajra, mert kiátlagolódik. De lehet, hogy ezt az az eljárás (resampling) is befolyásolja, amivel csökkentik a felbontást.

(#3) nfsu17


nfsu17
veterán

Nagyon amatőr vagyok, de a hp 735-ösöm csinál 2 felbontásban...maxban és 640x480-ban.
Ha picit elbújik a Nap max felbontásban nagyon zajos a kép, míg 640-ben jobb..erre gondoltál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.