Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) evola


evola
senior tag

Szeretnék Augusztusban vásárolni egy ilyen gépet, de addig is szeretnék megtudni mindent róla.
Elsősorban olyan emberek tapasztalata érdekelne, akik ilyen gépet használnak.
A műszaki paraméterei már nem érdekelnek, hiszen bárhol megtalálni..

Inkább ilyen dolgok érdekelnének, Milyen sebességű cf kártyát érdemes vásárolni hozzá, az alapobjektív mennyire használható, vagy érdemes inkább alapból másikat venni hozzá?
Esetleg nagyfelbontású tesztképeket is szívesen látnék, ha lehetséges,
egyszóval minden érdekelne ezzel a géppel kapcsolatban.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#2) evola


evola
senior tag

Senkinek nincs ilyen gépe??

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#3) biggamer válasza evola (#2) üzenetére


biggamer
veterán

Ezzel a csákóval vedd fel a kapcsolatot, most vett ilyen gépet !
Bővebben: link
üdv.: biggamer:D

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4) lesaux válasza evola (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Tesztképek: Bővebben: link

(#5) biggamer válasza evola (#2) üzenetére


biggamer
veterán

Azóta már vannak obijai is.
Bővebben: link

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6) lesaux válasza evola (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Még tesztképek: Bővebben: link

(#7) evola


evola
senior tag

Szerintetek milyen memória kártyát érdemes választani hozzá?

Lexar Compact Flash Card 1GB 80x Professional
- 80X Professional CompactFlash
- 12.0 MB/sec minimum írási sebesség


SanDisk Compact Flash Card 1GB EXTREME
Ebben a kettőben gondolkodom.
Ki tudja használni ez a gép, a CF kártya írási sebességét?
Érdemes egyáltalán ekkora figyelmet szentelni a memória kártya sebességére?

Másik kérdés: alapobjektívet érdemes megvásárolni?
Sok helyen ajánlják, az olcsósága miatt.
Állítólag nagyon jó a ''minősége'' az árhoz nézve, és a kicsivel drágábbak se jobbak annyival, amennyivel többe kerülnek.

Nincs valakinek olyan képe, mely az alapobjektív segítségével készült.
Nagyon érdekelne, milyen minőségű, mert ha tényleg nem olyan ''rossz'' mint mondják, akkor megvenném azzal, és amint bírnék, vennék hozzá valami komolyabbat.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#8) bLaCkDoGoNe válasza evola (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Erre nagyon jó hely lehet az index fórum 350D-vel foglalkozó topicja.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9) biggamer válasza evola (#7) üzenetére


biggamer
veterán

Jól nézzél körül, mert sok helyen annyiba kerül a sima váz, mint máshol az alapobjektívvel együtt !!!:(((

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10) biggamer válasza bLaCkDoGoNe (#8) üzenetére


biggamer
veterán

Jó a hangyás, a méhecskés, a darazsas meg a fátyolkás képed.:R
Grat.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#11) biggamer


biggamer
veterán

Ez jó ár lenne, nem ?
Bővebben: link

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#12) bLaCkDoGoNe válasza biggamer (#10) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) pitman válasza evola (#7) üzenetére


pitman
őstag

Sandiskből felesleges az extrem, még az ultra II-t sem tudja a gép kihasználni (még a profibb gépek sem). A Lexar esetében a helyzet ugyanez, ráadásul ott a 80-as sorozatból kétfajta is forgalomba került, melyek között csak a sorszám alapján lehet különbséget tenni, viszont az egyik fényképezőben mérve feleakkora sebességre képes (Sandisk ultra II-nél is jóval lassabb).
Valahol van egy teszt is aneten erről a témáról, majd megkeresem.
A leggyorsabb kártyák elméleti sebességét még kártyaolvasóban sem tudták elérni.


[Szerkesztve]

(#14) evola válasza pitman (#13) üzenetére


evola
senior tag

Akkor szerinted egy Kingston Elite pro megteszi sebességben?
Azt mondtá az Extreme Digitalban hogy az Ultra II. kártyát ki tudja használni a gép.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#15) pitman válasza evola (#14) üzenetére


pitman
őstag

Az ultra II, ha jól emlékszem 9 vagy 10 mb/s sebességre képes íráskor. Erre a 20D és a 350D képes írni kb. 5,5-6,2 mb/s sebességgel, tehát még ezek sem tudják kihasználni a kártya tényleges sebességét.
A kingstont nem ismerem, de a teszt szerint lassabb.
Itt az ígért teszt: http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007-7699

(#16) fokukac válasza evola (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, nekem ilyen van egy hete, eddig csak szépet és jót tudok mondani róla... :)
egyetlen hátránya, hogy a DSLR kurvadrága hobbi...
nemis maga a gép, de az objektívek...

itt van róla egy bemutató teszt : Bővebben: link

(a kis markolat - amit ebben a cikkben hibaként rónak föl - engem egyáltalán nem zavar. De ez nyilván egyénenként más és más...)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17) evola válasza fokukac (#16) üzenetére


evola
senior tag

Ha időd engedi, akkor nézz be majd a topicba, lenne néhány kérdésem, ha nem gond, csak most éppen készülök el itthonról.

Alapobjektívvel vetted? Mennyire használható gyakorlatilag, rengeteget olvastam külföldi és magyar oldalakon a gépről.
Árához mérten jónak mondják a kitobit.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#18) fokukac válasza evola (#17) üzenetére


fokukac
nagyúr

kitobi nélküli csomag volt az enyém... :)
úgyhogy nem tudok nyilatkozni, de mindenesetre a kitobi eléggé megosztja a publikumot... :D egyik fele szerint borzasztó rossz, a másik szerint aránylag jó az árához képest.
persze lehet, hogy a minőségi szórása is nagy....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19) biggamer válasza fokukac (#16) üzenetére


biggamer
veterán

Na. Végre, hogy egymásra találtatok.:DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#20) evola válasza fokukac (#18) üzenetére


evola
senior tag

Milyen objektívet vettél hozzá, ha megkérdezhetem.
Sajnos nekem is az melátásom, hogy a kitobi abszólut nem biztos, hogy jó.
Namármost, ha tényleg rossz, akkor feleslegesen kodobok 20000ft az ablakon.
Azért próbálok informálódni, mert akkor mgtoldom és alapból vennék egy jobbat.
Mert annak semmi érteleme, ha utánna csak ''pihen'' a kitobi.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#21) lesaux válasza evola (#20) üzenetére


lesaux
veterán

Van egy halom linked. Nézd végig a kitobival készült képeket, mennyire tetszenek neked.
Amúgy 20 ezerért szerintem nem pénzkidobás egy nagy látószögű obi. Nézd meg az árakat, mennyiért tudnál beszerezni 18-as nagy látót. ;]

(#22) fokukac válasza evola (#20) üzenetére


fokukac
nagyúr

vettem hozzá egy Canon 17-40 L F4 objektívet + egy Canon 50mm F1.8 II alapobit, és egy Canon 100 mm F2.0 tele obit.

egyelőre ennyi. most is szívom a fogam, ha összeadom, mennyibe került... ;)
de hát mint mondtam, ez egy drága hobbi... sajnos nem azon a 20e Ft-on múlnak a dolgok, amibe a kitobi kerül.

Egyébként a Tamron 28-75-össel is szemeztem, de aztán végül nem az lett... :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23) evola válasza fokukac (#22) üzenetére


evola
senior tag

Gratulálok.Ez elég komoly objektívpark.
Canon 17-40 L F4 ez elég komoly cucc!
De a többi sem piskóta!
Sajnos nekem nem fogja egyelőre ilyen objektívekre futni.
Hobbiból fényképezel, vagy komolyabban is érdekel.
Ha csinálsz esetleg képgalériát, akkor remélem belinkeled.:C
Belsőtérben mennyire jól használható a gép a saját vakujával.
Októberben lagziba magyünk a párommal, és felkértek fotózni.
Jelenleg egy Nikon Coolpix 4300-at használok.Igyekszem minél többet manuális módban fényképezni.
Mennyi idő alatt lehet megtanulni egy tükörreflexes gép kezelését egy kompakt után?
Augusztustól októberig remélem lesz rá elég időm.
Táskát esetleg tudsz ajánlani hozzá valami frankót?
Memóriakártyát szerintem egy Sandisk Ultra II 1gb fogok vásárolni, szerintem bőven elég,
ahogyan az előző hozzászólásokban belinkelt tesztekeet néztem.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#24) evola válasza fokukac (#22) üzenetére


evola
senior tag

A Canon 50mm F1.8 II mennyire használható általánosan a kitobi helyett.
Elsősorban tájképek, (portrék) készítésére használnám egyenlőre.
Az 1,6xos szorzó itt is érvényes gondolom?
Ami kb 80mm felel meg, ha jól számoltam.
Ma elég sokat olvasgattam egy fórumon, én azt szűrtem le, hogy a kitobi helyett ez az objektív nagyon jó.
Szóval szerinted megfelel áltelános célra ismerkedni a géppel?
Persze vennék hozzá később egy teleobjektívet, és egy zoom obit is.
Napellenző, esetleg polárszűrő használata(érdemes ill. ront-e a képminőségen sokat?)érdemes?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#25) fokukac válasza evola (#24) üzenetére


fokukac
nagyúr

''A Canon 50mm F1.8 II mennyire használható általánosan a kitobi helyett.?''

hello, hát, a kitobi ''helyett'' semennyire. Mármint abban az értelemben, hogy az 50 mm x 1,6 = 80 mm, ami már elég kicsi látószög. de gyönyörű szép képeket csinál, ami ennyi pénzért (és pláne, hogy műanyag az egész) csodálatos.
a mélységélesség elég kicsi (ha nem vigyázol, és nem rekeszeled le)

Egyébként erre a célra, ismerkedni a géppel tökéletes. Maximum hátrébb lépsz egy picit... :) a gond ott van, ahol nem lehet... :)

napellenzőt és polárszűrőt még nem használtam, nem tudok róla nyilatkozni.
(de erre az obira amúgy sem jó a polárszűrő, mert élességállításkor elfordul az első lencse...)


-------------------------------

Apropó mélységélesség : eszembe jutott, mit tudnék felhozni negatívumnak a géppel szemben. az automaitkája hülyén (bután) működik.

pl. ha nagyobb mélységélességet szeretnék elérni a fent nevezett obival, akkor ugye szűkebb blendét kell használnom. Erre való minden Canon fényképezőn az Av mód, azaz a blendeválasztásos mód. mondjuk beállítod, hogy F5.6, és ő választ hozzá egy záridőt.

de tegyük fel, hogy sötét van, és vakut kell használni.
ebben az esetben, az Av módban a gép egyszerűen figyelmen kívül hagyja, hogy vakuzni fogok, és mondjuk az F5.6-os blendéhez kiválaszt egy 1/2 mp-es záridőt...
tehát a kép bemozdul(hat)
intelligens fényképező (még a canon a60 is) vakuzáskor magától is kiválaszt egy rövid záridőt(általában 1/60s-t), ami mellett még nem mozdul be...

automata és félautomata állásban vakunál rövid záridőt választ. és tág blendét. ami nem mindig jó (F1.8-nál szinte alig van mélységélesség)
Av módban meg így hülyéskedik...

ergo meg kell tanulni tisztán manuálban fotózni.. :)

bár talán kijavítják valami új firmware-rel...


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26) evola válasza fokukac (#25) üzenetére


evola
senior tag

Szóval a kitobit ezzel sem lehet teljesen kiváltani ideiglenesen sem?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#27) LukE válasza evola (#26) üzenetére


LukE
veterán

A kitobi 18-55-os zoom obi, hirtelen ez a kep jutott eszembe:Bővebben: link. Ha nem akarsz nagylatoszogben fotozni, akkor jo. De szerintem akarsz:) Ha jol tudom, nem igazan van olcso nagylatoszogu obi. Legalabbis joval tobb az az 50-es fix, es egy akarmilyen nagylatoszogu(fix vagy zoom, mint a kitobi magaban.
Monggyuk fenyeroben (meg kepminosegben is) jobb a fix 50mm-es.
Draga hobbi:)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#28) fokukac válasza evola (#26) üzenetére


fokukac
nagyúr

teljesen.... nem.
illetve kompromisszumokkal.

én kb. 6 napig csak ezt használtam. egy esküvőn voltam, és sokszor jól jött volna a nagyobb látószög, hátrébb meg nem tudtam menni, mert ott volt a fal.. :) de azért lehet vele fotózni. és jó arcképek készültek... :)

ha nem lenne az 1,6-os szorzó, akkor kisebb lenne a kompromisszum. :U

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29) pitman válasza fokukac (#25) üzenetére


pitman
őstag

Polárszűrőt természetesen lehet használni vele, az nem gond, hogy a frontlencse forog. Persze kicsit macerásabb emiatt, de használható: a fúkuszálást követően be kell forgatni a polárt a megfelelő szögbe.
A napellenző nem ront a képminőségen, inkább javít, mivel a kósza fények egy részét megfogja, amik egyébként nem vennének részt a képalkotásban és becsillanásokat okoznának.

Az Av mód működése nem hibás így. A gép ugyanis nem tudhatja helyetted, hogy mit szeretnél (állványon van-e a gép stb). Av és Tv módokban a köznyezeti fényre mér. Av módban ezt felül lehet bírálni a custom function Av fix 1/200 záridő beállítással, akkor úgy fogja tekinteni, hogy a vaku a főfény. (nem tudom a 350D ezt tudja-e, a nagyobbak biztos). Ilyen esetben célszerű M módban lövöldözni, mivel ekkor az ember szabadon megadja, hogy milyen rekesz és záridő legyen (vagyis, hogy az adott fények mellett mit szeretne viszont kapni a képen) és a vaku fogja a közeli témát megvilágítani.
Az általad említett ''intelligens fényképező (még a canon a60 is) vakuzáskor magától is kiválaszt egy rövid záridőt(általában 1/60s-t), ami mellett még nem mozdul be...'' nem csinál semmi extrát mindössze rádkényszeríti az akaratát választási lehetőség nélkül.

(#30) pitman válasza evola (#26) üzenetére


pitman
őstag

A kit obi és az 50-es fix nem összehasonlítható és nem is helyettesíthetők egymással.
Ha valakinek fontos a nagylátószög, akkor a kit jó választás, mert ennyi pénzért nagyon megéri amit tud. Az más krdés, hogy a komolyabb obiknak sokkal jobb a képe, de az áruk is nagyságrendekkel.
Az 50-es fix szintén nagyon jó obi, főleg az árához képest. Csak a szórzó miatti használhatósága esetleg csorbát szenvedhet (szűk beltérben pl. szoba gyakorlatilag nem igen használható, mert nincs hova hátrálni pedig a fényereje itt nagyon jól jönne)

(#31) fokukac válasza pitman (#29) üzenetére


fokukac
nagyúr

váááóóó, ezt a funkciót még nem is láttam.
tök jó, ennek most örülök... ;)

egyékbént persze, manuálban fotóztam mostanában.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#32) pitman válasza fokukac (#31) üzenetére


pitman
őstag

Illetve:
''Av módban ezt felül lehet bírálni a custom function Av fix 1/200 záridő beállítással, akkor úgy fogja tekinteni, hogy a vaku a főfény. ''
Ezt úgy értsd, hogy nem fog 200-as alá menni záridőben és az előteret próbálja a vakuval bevilágítani. Viszont a háttér valószínűleg sötét lesz kevés fény esetén.
Szerintem mindenképpen a manuál üzemmód a legjobb, mivel így az adott optikához és a saját kezed biztosságához tudod lőni a megfelelő záridőt (pl. 1/60, 1/30), amit még ki tudsz tartani és a háttér is sokkal világosabb lesz.

(#33) evola válasza LukE (#27) üzenetére


evola
senior tag

Köszönöm, ez nagyon jó viszonyítási alap nekem.:C

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#34) evola


evola
senior tag

Ezt a CF kártyát néztem ki, elég jónak tűnik.
SanDisk Compact Flash Card 1GB ULTRAII (19200)
Vélemények? Van valakinek ilyen. 10 év gari van rá az Extreme Digitalban.
Szerintetek megér ennyit?
Ezt már szeretném megrendelni legkésőbb a jövő hét elejéig.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#35) fokukac válasza evola (#34) üzenetére


fokukac
nagyúr

(19200 + áfa)

egyébként hogyne érne annyit?
most mondjam azt, hogy tavaly februárban 16 ezerért vettem a 256 MB-os síme Kingstonomat? ;) ahhoz képest...

azt kell eldöntened, hogy az ér-e 4e Ft-ot, hogy ultra II. azaz gyorsabb...
(ez ennél a fényképezőnél max. akkor számíthat, ha raw-ba fotózol)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36) evola válasza fokukac (#35) üzenetére


evola
senior tag

Vissza tudnám igényelni a teljes áfát, csak sajnos a memóriakártyára és a gépre.
Objektívre nem megy a dolog.

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#37) pitman válasza evola (#34) üzenetére


pitman
őstag

Nekem van, jó és nagyon gyors.

(#38) lesaux válasza pitman (#37) üzenetére


lesaux
veterán

300D vagy 350D a tiéd?

(#39) Jim Tonic válasza fokukac (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jól tudom, hogy az egy 350 rongyos objektív? Anyám.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) lesaux válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


lesaux
veterán

Csak 230. ;]

(#41) fokukac válasza lesaux (#40) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem egy srác hozta amerikából, s így 180-ért adta.
de szvsz még így is megkereste rajta a fél repülőjegy árát, mert ott 130 körül van... :U
(650 dollár)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42) Jim Tonic válasza lesaux (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Oks, kicsit régi volt az info-m. De így sem rossz. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Jim Tonic válasza fokukac (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vadászkutya legyek, ha egyszer ezt majd fel tudom fogni. Több pénzük van, mint nekünk, és még olcsóbban kapják. Ez fáj.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) biggamer válasza fokukac (#41) üzenetére


biggamer
veterán

Fog még többször is járni amcsiban ?:U

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#45) pitman válasza lesaux (#38) üzenetére


pitman
őstag

20d

(#46) fokukac válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


fokukac
nagyúr

az ár nem több pénz kérdése...
Amerika a legnagyobb, legfejlettebb felvevőpiac, így a műszaki cikkek árai ott a legalacsonyabbak.
Meg a gyenge dollár is rájátszik a dologra.

biggamer : nem a haverom, csak olvastam tőle egy hirdetést. felhívtam, azt mondta, már elkelt. majd egy hét múlva ő hívott, hogy most van egy darab... :U
egyébként azt mondta, hogy elég gyakran megy ki, a munkájából kifolyólag. minden hónapban utazik. ha akarod, megadom a számát... :)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47) biggamer válasza fokukac (#46) üzenetére


biggamer
veterán

Leköteleznél, thx.:R:R:R

Amúgy pontosan mennyiért kaptad, és mi volt benne az árban ?

Most olvastam, hogy KITOBI nélkül vetted. Tehát nem volt hozzá OBI ?

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#48) fokukac válasza evola (#26) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyébként a 30 e Ft-os 50mm-es obinak szebb képe van, mint a méregdrága 17-40 L-nek... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49) evola válasza fokukac (#48) üzenetére


evola
senior tag

Mennyire lenne használható a fix 50mm obi egy lakodalomban a gép saját vakujával?
Októberben lagziba megyünk a párom közeli rokonaihoz.
És felkértek fotózni.
Elég nagy kihívás lesz ez úgy érzem.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#50) fokukac válasza evola (#49) üzenetére


fokukac
nagyúr

én ezzel nyomtam végig egy lakodalmat 2 hete, és teljesen jó volt.
azt a kellemetlenséget leszámítva, hogy távolabb kellett mennem, hogy beleférjen az alany a képbe...

de tényleg, a vaku nagyon jól működik....
arra kell még vigyázni, hogy kicsit le kell rekeszelni az obit, ha azt akarod, hogy nagyobb legyen a mélységélesség. ez ugyanis F1.8-nál gyakorlatilag közel nulla...

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.