Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cache vs Mhz (2500+ Barton/2400+ XP) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) n0tr3adY


n0tr3adY
tag

Sok jomunkasember.

Melyiket javasoljatok?

www.species.hu

(#2) Alvin_ti4200 válasza n0tr3adY (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én inkább a 2500+os Bartont, mert 90%-uk megy 3200+on. A 2400+okból meg vannak olyanok, amik nem akarnak 2200 MHz fölé menni.

(#3) Mosqu!to válasza n0tr3adY (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

már van vagy 23785632875632875328756328749 ilyen topic:((
bind: használd a keresőt /bind
off
te nem cs-zel egészen véletlen?
on

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4) Alvin_ti4200 válasza Mosqu!to (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Megvan még a Zalman?
ON

(#5) Mosqu!to válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Mosqu!to
addikt

meg. azóta is a csövek összehozásával szaraxom:((( hétfőn megyek a cu boltba, elvileg ott van. ha nincs, akkor valami esztergályossal kell csináltatnom szűkítőt...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6) n0tr3adY


n0tr3adY
tag

Moszkito:
1. Sry csak epp svcd-t kodolok
2. Letoltok
3. Winamp
4. lusta vok
5. igen csitelek...ize cszek :]

www.species.hu

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

Szerintem a helyes kérdés 2500+ vs 2000+/700+. A 2500+-as eléggé valószinu hogy megy 2300-on de a +256 cache nem gyorsit rajta sokat(5%kb) az 1700+-os pedig az árával tűnik ki(8 ezerrel olcsobb a bartonnál). A 2000+ kb 1,5k-2kvan drágább mint egy 1700+ de jobb steppingre épül valószinűleg megy 2200 mhz-n vagy afelett.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Mosqu!to válasza n0tr3adY (#6) üzenetére


Mosqu!to
addikt

:P akkor jól emlékeztem, és ha jól tom, vmi nevesebb klánban osztod a fejeseket, nemde?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9) Keitaro válasza Esmein (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha húzás nélkül hasonlítgatjuk őket akkor viszont attól függ mire kell. A barton pl játékok alatt tud profitálni a plussz cashből míg egy CADnek inkább az órajel kedvez.

(#10) Mosqu!to válasza Esmein (#7) üzenetére


Mosqu!to
addikt

1700+ meg valahol megy 4900mhz-n:t

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#11) n0tr3adY válasza Mosqu!to (#10) üzenetére


n0tr3adY
tag

Jaja...gyere qnet #species.hu

Ööö.. nekem főleg gammara kellene..bar az se rossz ha szepen fut rajta a 3DSMax.. Pont ezért kérdezem :)

www.species.hu

(#12) Alvin_ti4200 válasza Mosqu!to (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, láttam én is CPUDatabase-en, elég hihetetlen.

(#13) Mosqu!to válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


Mosqu!to
addikt

de viszont volt vagy 10 3ghz körül... szal azért van abból rendesen ami bírja... és azon döbbentem még nagyon le, hogy volcano 9+ -al használta 1-2 gyerek:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

Jó, az enyém is postol még 2500-on is :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Alvin_ti4200 válasza Mosqu!to (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem is az van, szóval óvatosan a dolgokkal:DD

(#16) Mosqu!to válasza Esmein (#14) üzenetére


Mosqu!to
addikt

én balga meg anno nagyon hülye voltam, volt 1 AIUHB 2200+ -om ami a gyári teszten alap feszen 2600+ -on bukott meg. és az nem ment 1.75 feszen 11*190 felé. ezért mentem, és akkor még nem tudtam hogy nem elég a B mag, hanem a stepping is lényeg, és most itt van nálam a JIUHB 2800+ -on megbukott proci, ami 11*186-ot megy 1,81V-al...:( nagyon buta voltam hogy lecseréltem, mert sztem simán ment volna feljebb a régi, csak bénáztam:O
sry az offért

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#17) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

És nem tudtok vmit a KIUHB steppinges TBredB 2000+ról?

(#18) Esmein


Esmein
nagyúr

az enyém 2000+ aiuhb alapfeszen 2800-at bukta a gyárban, legtöbb amin még postolt : 214*11,5, 215-nél fekete képernyő fogadott. Stabil csak 202*11,5-ön volt ugy ahogy, ott is voltak gubancok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) Mosqu!to válasza Esmein (#18) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nekem a mostani bírja a 200*10 -et, de az 1. 3D-s alkalmazásnál kifagy:(

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#20) Esmein


Esmein
nagyúr

Szerintem még steppingen belül is kell válogatni, ha máshogy nem lehet hát próbálkozással. Mondod a fószernak kéne 50 db 1700+ jiuhb, és majd holnapra kiválasztod melyik kell :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) kvazar


kvazar
tag

na és mennyit is profitál százalékban kb az a 256l2? erős vga és 512ram mellett?

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#22) HiperG


HiperG
addikt

Énis 2500+ ot javaslok AQ*EA -t :)

(#23) kvazar


kvazar
tag

most szándékszom 2400+ vagy 2500+ venni nf7-tel. de a 2400+ olcsóbb picivel, bár ha 2400 helyett akkor 2000+felé néznék ha megy a nagy átlag 2400+ on vagy esetleg tovább. és 2000+ 2500+ közt 7000ft kül. megéri ezt az árat a barton játszani?

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#24) HiperG válasza kvazar (#23) üzenetére


HiperG
addikt

Tbred tuningra 1900+ *IUHB
Barton tuningra AQ*EA

(#25) kvazar


kvazar
tag

akkor spec: mindkettö 2200mhz. mondjuk. 256l2-512l2. kell ez nekem nagyon játszani ez a +256 vagy''csak ''még jó ha van'' esetleg nagyonnagy a különbség és ez kell nekem játszani ''?
vagy eccerűen elrohangászhatok még azzal a 256l2 vel egy darabig simán, ami szaggat 256-on nem fog 512-n?

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#26) HiperG válasza kvazar (#25) üzenetére


HiperG
addikt

Bocs de ezt nemértem
+256 cache minden alkalmazásaon segít annyi bizonyos...
Én továbbra is Barton javaslok :)

(#27) kvazar


kvazar
tag

nem tom máshogy megfogalmazni. de mennyivel jobb egyes alkalmaásokban a +256l2? egy adott játék teljesítménye százalékban mennyire változi a nagyobb cache miatt? pl t-bred unreal2003 mondjuk 90fps-sel megy akkor azonos órajel, alaplap, vga mellett egy barton mondjuk 120-at megy? ilyesmi különbségre gondolok.

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#28) HiperG válasza kvazar (#27) üzenetére


HiperG
addikt

Nemtudok pontos adatokkal szolgálni de jelentősen számít

(#29) kvazar


kvazar
tag

javaslat egyébként megfogadva, csak érdekel a cache méret különbség.
mert celeronokból kiindulva naygon fontos lehet ez, feltéve ha a celeron csak a cache kis mérete miatt ilyen lassú....

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#30) LukE válasza kvazar (#29) üzenetére


LukE
veterán

a K7 nem l2 limitált, meg a tbredben is van 320kb data cache.
bár az 576 az olyan szépen hangzik:)

(mondjuk inkább 1.5V-os 1700+ vs. 2500+ között választanék. ha van rá +10k-d, akkor inkább a barton. Meg ha valamikor eladod, akkor elkérhetsz érte 60Ft-tal többet:D)

a willmét celeronokban meg nem csak a kess mérete, hanem a szervezése is le van butítva

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) kvazar


kvazar
tag

ez az elvileg nem lenne rá +10gurigám, de ha feltétlen szükséges a nagy kess és számottevően gyorsabb akkor lesz rá 10forintom. ezért kérem a véleményt.
késöbb játékokban esetleg mennyire lesz befolyásos ez a kess töblet?

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#32) Kosh Naranek válasza kvazar (#31) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Szvsz semennyire. Persze a Barton2500+ -ok mennek 3200+ -on (2,2 GHz) viszont a jobb 2400+ (2 GHz) vagy 2700+ (2,167 GHz) -ok pedig mennek léghűtéssel 2,4 GHz környékén (pl. az én 2700+ -om is viszi a 2,4 GHz-et), esetleg vízzel v. Peltierrel picivel fentebb is.

(#33) joysefke válasza kvazar (#31) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

10% ot játékban bármikor
de néha 20 at is...
Attól függ hogyan írták meg a gammát.

(#34) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Játék: CACHE
Kódolások: főleg Mhz
számolás: mhz

Szvsz a barton sokkal jobban megéri. Olyan barton szvsz nincs, ami ne menne min. 3200+ ként.

I am having fun staying poor.

(#35) Jenő válasza Drizzt (#34) üzenetére


Jenő
aktív tag

Aranyos a szerény véleményed. Azért ne felejtsd el, hogy vannak még szerencsétlen emberek is! :P

(#36) kvazar


kvazar
tag

nemtom nekem 2400+om most amx stabil fsb-mem-szorzó így alakul.: 152*állandó 15*(ezt nem tom változtatni)*333 1.72v-on.efölött fsb-vel nem tom így állandó szorzó mellett hajtani jobban :))

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#37) Zoller34 válasza Drizzt (#34) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Hali !

Amióta alaplapot cseréltem van 1 olyan AQXEA steppinges Barton 2500+ ami nem megy stabilan 3200+ -on :((

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#38) Foobar válasza Zoller34 (#37) üzenetére


Foobar
tag

És milyen alaplap? Szerinted amiatt nem megy? A régebbi alaplapodban bírta a 3200+-t?

(#39) Zoller34 válasza Foobar (#38) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Asus A7V8X-ban 3200+ -on stabilan feszemelés nélkül 2db Samsung 256MB 400MHZ-s egyoldalas rammal
Abit Nf7 v2.0-ban 1.70V-ot adtam neki akkor sem akart stabil lenni , ráadásul vagy fagyott vagy újraindult a gép

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cache vs Mhz (2500+ Barton/2400+ XP) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.