Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Bug reports (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Parci válasza Den (#49) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, ezzel adós vagyok, csinálom, hétfőtől már lehet.

A 800x600-as kérdésről viszont lehet lefele pörögni. Egyrészt, az index.hu oldaláról ez fix, tehát ha akarnánk, se tudnánk változtatni rajta. Másrészt, nem is akarunk, így ugyanis lehet normális designt tervezni. Dinamikusan nem. 1152x864 amúgy sem mindenki kiváltsága. De, egyetlen másik portál sem hiszem, hogy dinamikusan állítódna...

Szívem szerint én középre zárnám az oldalt, de ezt megint a NagyTestvér miatt nem tehetem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) CsendPenge válasza CsendPenge (#50) üzenetére


CsendPenge
őstag

Pontosítok, az új topic-okban először nem tudom megnézni az első hozzászólást, aztán később valahogy csak bejön.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#53) Vertic válasza Parci (#51) üzenetére


Vertic
aktív tag

Ok, szóljunk be az indexeseknek, hogy zárjanak középre, idegesít az is balra zárva! :))

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#54) Flashcash válasza Parci (#51) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha megnyitod az index fórumát nem 800*600-ban jön be hanem kitölti rendesen az oldalt........

(#55) CsendPenge válasza Flashcash (#54) üzenetére


CsendPenge
őstag

Állítsd át a felbontást, vagy mittomén, de most néztem meg, és nem tölti ki...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#56) Flashcash válasza CsendPenge (#55) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

:

(#57) CsendPenge válasza Flashcash (#56) üzenetére


CsendPenge
őstag

Lemaradt a teteje, így a lényeg nem látszik... Lehet, hogy valamit nekem kéne állítani a böngészőn? :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#58) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Mindegy.
Csak nem szeretem mereszteni a szemem az apró betűkön. :)
Gondoltam legalább a fórumot lehetne picit nagyítani.

(#59) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Viszont sikerült megoldanom a barna hátteret ehhez a témához a jobb oldalra. :)

(#60) Parci válasza Flashcash (#54) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Most írják az új fórumot az indexesek. Nem hiszem, hogy az új skálázódna. A mostani azért ilyen, mert ez az egyetlen olyan területe az indexnek, ahol még a régi (piros) design maradt. Az egész site amúgy egységes.

De, a képektől a bannerekig, a menüsoroktól a fejlécig minden úgy van belőve, ahogy most látjátok. NEM fog skálázódni az oldal, max, ha végleg kihal a 800x600, csinálunk egy újat 1024x768-ra. De, mint a játékoknál, itt is a szűk keresztmetszet számít.

De, nézd meg az indexet, az origót, a korridort, a hunniát, stb, stb, stb. Mind 800x600-as. A cnn.com, a news.com és a vezető külföldi oldalak is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61) Flashcash válasza Parci (#60) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Még szerencse hogy a Matrox kártyámnak beépített nagyítás funkciója van, amit mostantól asszem gyakrabban fogok használni. :)

(#62) CsendPenge válasza Flashcash (#61) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Milyen kártyád van pontosan? (nekem g550)
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#63) Parci válasza Flashcash (#61) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Most mit izélsz, itt nézem a fórumot 1152-ben, és teljesen olvasható...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64) Flashcash válasza CsendPenge (#62) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én egy G400-at nyúzok már kb 2 éve.

(#65) Flashcash válasza Parci (#63) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én nem izélek.
A képeden is látszik hogy speckó zoomos napszemüveged van. (min 2X-es)
Ezért tudod elolvasni a fórumot. :)

(#66) Turmoil


Turmoil
senior tag

Kevésbé bug, mint ötlet. Van olyan, hogy az ember rábök a hozzászólás gombra, de aztán rájön, hogy amit leírt, azt tök fölösleges elküldeni. Ilyenkor lenne jó egy ''cancel'' gomb. Mert ha akkor kellett bejelentkeznie, akkor sokat kell visszalépkedni...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#67) vAzz3r


vAzz3r
csendes tag

Hát lehet hogy ott is 800x600, de szerintem ma már az meberek többsége (főleg aki netezik otthonról) nagyobb felbontást használ. Most azé mert egy begyepesedett agyú designer kitalálta, mindenkinek merengetnie kell a szemét???
1280X1024-ben iszonyú!!! Melóhelyen nem fogok felbontást váltogatni, mivel a többi erre van configolva (alkalmazás). Otthon meg 1024X768. Szerintem az emberek 80-90% aki idetéved minimum 1024X768 alatt nyomul...vagy tévednék???

Nemtom, nekem index fórumja valahogy nem ilyen gagyin néz ki ekkora felbontásban :DDD

Why not?

(#68) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

No, lehet újra hozzászólogatni a hírekhez/cikkekhez!

DE!!!!!!

Egyrészt megfordítottuk ott az üzenetek sorrendjét, és csak a legelső 6-ot lehet látni a hír/cikk végén (idő szerint növekvő sorrendben). Mindezt azért, mert nem szeretnénk, ha különböző csatározások pillanatnyi állása láccana a hír/cikk végén, pl olyasvalakinek, aki épp akkor olvassa (először) az anyagot.

Az első 6 hozzászólás elég kedvcsinálónak, és eleve azt preferáljuk, ha a diskurzus a fórumban folyik. Bárki bármi olyasmit olvas eztán, ami gondolatot ébreszt benne, nyugodtan hozzászólhat (átkerül a fórumba a hozzászólás után), sőt, tegye is meg, de az ész nélküli cikkekhez/hírekhez böfögésnek szeretnénk elejét venni. Az új rendszerben max az első x ''rossz'' hozzászólást kell moderálni, aztán az adott anyag végén csak jó szempontokat tartalmazó, intelligens hozzászólások lesznek. Számunkra ez a lényeg, egy teljes topikot úgy sem lehet (szabad) a hír/cikk aloldalból nyomon követni.

Remélem, így mindenkinek jó...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Ismét 1javaslat.

Az elöbb megnéztem 1hírhez tartozó hozzászólást. A hozzászólásnál nem találtam elérhetőséget a hírhez. Azthiszem pár hónap után ha valaki hozzászól 1 hírhez, megkönnyitené többieknek a hír elolvasását.

Tibi

(#70) nap válasza localhost (#27) üzenetére


nap
addikt

Azt hiszem meg nem mukodik igazan jol a kereses.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#71) Den válasza vAzz3r (#67) üzenetére


Den
veterán

Én sem vagyok oda a 800x600-ért, de egyet értsen meg mindenki, egyelőre az index a ''nagy'' szájt, és a prohardver csatlakozik az indexhez, nem az index a prohardverhez. És egyelőre az index van olyan pozícióban hogy megszabhatja a dizájn irányelveket. Ez van.

Vigasztaljon titeket hogy ezért a kis áldozatért cserébe az oldal kap egy nagyobb forgalmat, megjelenést az ország egyik leglátogatottabb portáljának főoldalán, ezáltal remélhetőleg több bevételt, nagyobb presztizst.

Ennek eredményeként pedig mi kapunk több cikket, több hírt, több tesztet. Asszem ez nem rossz kompromisszum.

www.simson4t.hu

(#72) Parci válasza hogyishívnak? (#69) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ezt csinálom épp :)...

A keresővel mi a gáz? Pontosabb leírásokat kérek, így elég nehéz peccselni!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73) hogyishívnak? válasza Parci (#72) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

OKÉ bocsi, csak észrevétel volt.
Számozással lessz valami? Mi lessz ha 1 forumba több törlés lessz mondjuk mint az illetőnek az 1 oldalon beálitott hozzászólások száma?
És ez se sürgetés csak többen jeleztük és reakció nem volt.oké tudom ezer meg 1 a dolgod...
Kitartás! 1szer minden müködni fog:))

Tibi

(#74) nap válasza Parci (#72) üzenetére


nap
addikt

Bocs, elso felindulasomban irtam. Egy nemreg olvasott forumra kerestem volna, de nem adott talalatot.
Azota megtalatam. Kirobaltam tobb kulcsszot, mire meglett. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#75) Den


Den
veterán

Na kaptam már két hírlevelet is.

Észrevételek:

-jó, csak szerintem a legfrissebb fórumtémáknak nem sok haszna, mert az csak a küldés pillanatában igaz.
-ezért ha megoldható, a hírlevélknél lehessen beállítani, hogy milyen témákról kérek hírlevelet, fórum+hírek+cikkek, vagy csak hírek, vagy hírek+cikkek, stb, nem valami bonyolult dologra gondolok, csak mondjuk csekboxok, ilyesmi.

-és az se tiszta hogy milyen időközönként jön a hírlevél. Csak ha egy választott témában újdonság van, vagy minden nap automatikusan....

www.simson4t.hu

(#76) CsendPenge válasza Den (#71) üzenetére


CsendPenge
őstag

''egyelőre az index a ''nagy'' szájt, és a prohardver csatlakozik az indexhez, nem az index a prohardverhez. És egyelőre az index van olyan pozícióban hogy megszabhatja a dizájn irányelveket. Ez van. ''
Sajnos igen. Pedig a PROHARDVER! jobb, mint az index...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#77) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A hírlevél naponta megy, de bugos volt, ma kettő ment, mert teszteltem :). most jó. lehet, h konfigurálhatóvá teszem, tényleg úgy a nyerő. a fórumtémák meg inkább csak felcsigázásra vannak, ha van más anyag, azt rakja előre.

de, lehet, h átírom úgy, h az aznap indult témákat tegye csak bele, ne a legutolsó hozzászóltak alapján.

keresés: na azért :).

design: emberek, szó sincs arról, h nekünk nem teccene a PROHARDVER! jelenlegi formájában. sőt, tetszik. ha nem lenne index, akkor is fix 800x600-as lenne, de középre zárt. lásd [L]http://www.news.com[/L] -- bizonyos szempontból nekünk ők az etalon.

számozás: el kell dönteni, h h szeressük. azt hittem, jobb az, ha láccik, h törölve volt valami, mert akkor az esetleges reakciók érthetőek (valaki reagál egy üzenetre, amit később törlök, akkor az a törlés után elég értelmetlen lesz). de, megoldható, h eccerűen folytonosan nyomja.

úgy amúgy asszem mindent megcsináltam, amit a hétvégén akartam, elvileg most már minden funkció működik. enjoy! :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78) hogyishívnak? válasza Parci (#77) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Parci:
A törölt hozzászólás nem zavar, de a legördülő számozás (hozzászólások száma) nincs szinkronban a valósággal.Ha bevan állítva hogy 30 hozzászólást szeretnél látni 1szerre és mondjuk az 5.hozzászólás törölve van akkor a hozzászólások 1-31 ig látszanak, a görditösávban meg marad a számozás 30-asával. Hogy alakulna a görditősáv ha mondjuk 35 törölt hozzászólás lenne és a beállítás meg 30 ami 1szerre 1 oldalon megjelenik??Azthiszem az utolsó hozzászólásokat meg se lehetne nézni.Remélem sikerült érthetően leírni az észrevételemet/kérdésemet.
További Jó bütykölést a lapon!

Tibi

(#79) Vertic


Vertic
aktív tag

Igazából nem bug, csak egy picit hiányzó feature: a fórumokban miért csak a belépett tagok változtathatják meg a beállításokat (hozzászólások száma egy oldalon, listázás iránya)? Szvsz, ha nem túl bonyolult, akkor nem lenne baj, ha megoldható lenne, mint a színkezelés vmi cookieval v. ilyesmivel. :DD

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#80) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Parci:
Ismét két észrevétel:
- Megint 1 hírhez tartozó forumról léptem be az eredeti hírhez.Baloldalon az ''új forumtémák'' alatt valószinüleg az akkor aktuális témák jelentek meg. Nem tom ez szándékos e?
- Több órás kilépés után, betöltöttem az oldalt és az onlin listán voltam belépés nélkül.

Szólj ha meguntad az észrevételeimet! :DD

Tibi

(#81) Parci válasza hogyishívnak? (#80) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem lehettél fent több óra után. Fél óra után mondjuk igen.
A másik esetben meg imho cache-ből hozta a böngésződ, az oldal elvileg mindig mindenhol dinamikusan lekéri a legújabb dolgokat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82) Barton


Barton
senior tag

Ha módosítok akkor
<BR><BR> rak be ahol ''Enter'' volt . Asszem ...

(#83) Den válasza Barton (#82) üzenetére


Den
veterán

igen ezt én is tapasztaltam

www.simson4t.hu

(#84) emvy


emvy
nagyúr

Nem vagy bejelentkezve, aztán új hozzászólás, ezután nemcsak a szerver ad hibajelzést de a browsernek sem teccik a kód, 'can't move the focus to the control stb. '. Csak nálam ilyen?

while (!sleep) sheep++;

(#85) emvy


emvy
nagyúr

Pénzt a PH-nak! Azaz: a Coolinkra hiába kattintasz, nem mutat sehova szegény :(

while (!sleep) sheep++;

(#86) hogyishívnak? válasza Parci (#81) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Hát tényleg másfél óra minimum volt és meg is lepődtem,hogy legalább 8-10 ember bent csücsült ,köztük én is. A másik dologban nem hinném hogy a cache-ből jött volna de ha frissitettem akkor se volt változás,ezt direkt megnéztem.

Tibi

(#87) Parci válasza hogyishívnak? (#86) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

No, nem a cache-elésről van szó, hanem arról, hogy a bal hasáb mindig alkalmazkodik a témakörökhöz!

Ha Összes.. van, akkor nincs témakörös leválogatás, de ha belépsz egy Alaplap.. hírbe, akkor csak az Alaplap fórumok fórumtémáit nyomja oda. Letöltéseknél ugyanez, csak még nem láccik...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88) Parci válasza Barton (#82) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

BR bug patched, ha minden igaz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A login -> új hozzászólás bugot én nem találom, a JS kicsit tényleg gáz volt, most elvileg pofoztam rajta... ha a szervertől kapsz errort, azt lécci NAGYON pontosan írd le, az komoly hiba! Thx.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90) hogyishívnak? válasza Parci (#87) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Köszi Parci!
Így stimm a dolog, csak nem értettem az összefüggéseket.

Tibi

(#91) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Kissé nehezen tudom leírni. A lényeg, hogyha valaki indít egy új topicot, akkor nekem egy ideig nem látszik az első hozzászólás. Két gépen is előfordult ez, tehát valószínűleg nem a gépben van a hiba. Mindkét esetben ie6.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#92) localhost válasza CsendPenge (#91) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Megerősítem, én ma is láttam többször élőben a jelenséget, biztos, hogy nem UFO! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#93) Den válasza CsendPenge (#91) üzenetére


Den
veterán

ezt én is tapasztaltam

www.simson4t.hu

(#94) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Pontosítok! Épp most jelentkezett egy rovatnál, ahol 31. lett volna a hozzászólásom. Tehát nem ''csak'' kezdőrovatra érvényes. Igaz, ez utóbbi nem zavar, mert tudom, hogy mit írtam :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#95) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha indítok egy új témát(csak a téma indításakor jelentkezek be) és utánna kb5 perc múlva reagálni szeretnék akkor újra be kell jelentkezni.

(#96) Vertic válasza CsendPenge (#91) üzenetére


Vertic
aktív tag

Szerintem olyan, hogy amikor az ember megnyitja a topicot, és elkezdi írni az üzenetet, akkor már megjelenik a topic, de még nincs kész az üzenet hozzá. Aztán mikor hozzá is szól a nyitója, akkor megint felülre kerül a témák közt. Remélem érthető volt... :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#97) Parci válasza Vertic (#96) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Verticnél a pont. Ezen még rágódom, lehet, h csinálok vmi spéci rutint, ami ellenőrzi, h ha egy üzenet első, akkor addig a témát sem rakja ki, amíg az üzenet nincs kész.

A 31. hozzászólásos valamit nem értem, az 5 perces logint pedig furcsállom, jó lenne, ha reprodukálható hibát tudnátok mondani (mert nekem pl sosem volt gondom a loginnal). Akkor inkább tudok vadászni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98) 9CS


9CS
senior tag

Komoly bajban vagyok, mert nem igazán tudom megmondani, hogy mitől van, de találkoztam olyannal, hogy egyszer csak megszünnek a ''mozgások'' az oldalon. Azaz a kis piros fej ( :)) <-Ő) nem mozog, illetve a coolink logo is megáll. Érdekes.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#99) 9CS válasza 9CS (#98) üzenetére


9CS
senior tag

IE 5-ben van mindez, kivácsi vagyok a 6-ossal lesz-e.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#100) emvy válasza 9CS (#99) üzenetére


emvy
nagyúr

Van a hatossal is, nekem a pattogó vigyori állt meg :DD

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Bug reports (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.