Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fix-gen


fix-gen
tag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni azoktól akik már próbálták a házilag összerakott gépüket Blu - ray / Hd - dvd lejátszásra használni a tv-n.
Még tavaly nyáron ruháztam be egy lg super multi blue lejátszóra, akkor egy ideig használtam is. Vettem néhány hd - dvd - t mivel a formátum bukása után jól leárazták a lemezeket, és természetesen néhány Blu - ray lemezt is beszereztem. Aztán a gép ment a lejátszó pedig eddig csak porosodott a gép helyén, most pedig ki akartam próbálni egy Full - hdtv-n is, de a lejátszóhoz csomagolt Powerdvd 7 amint rákötöm nem hajlandó lejátszani a filmet. A monitort visszakötve megjavul. A tv-n már külső blu-ray lejátszóval láttam már filmet. A videokártya (sapphire hd4850 toxic) hivatalosan kompatibilis a hdcp-vel és csomagoltak is mellé egy dvi-hdmi átalakítót is, a tv-n meg is jelenik rendesen a kép 1920*1080as felbontással, de a lejátszó hibát közöl, és azt mondja hogy töltsem a blu-ray advisor nevü cyberlink programot. Aztán a diagnózisban a videokártya drivert, és a csatlakozást hozza ki hibásnak xp alatt. A driver frissebb mint az előírt. A monitor analóg jelt kap egy dvi/d-sub átalakítóval.
Szóval érdekelne, hogy milyen megoldás lehet erre.
Illetve létezik-e másik program amivel lejátszhatóak a blu-ray és esetleg a hd -dvd - k is?
A segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2) fix-gen


fix-gen
tag

Egyébként volt már hasonló téma, ami sikeresen meg oldódott, mert akkor abba is szívesen beleolvasnék.

(#3) fix-gen


fix-gen
tag

Vagy tényleg ennyire evidens mindenkinek, hogy hogyan megy és én vagyok lemaradva :)
, vagy "Érdeklődés hiányában az előadás elmarad..." :O

[ Szerkesztve ]

(#4) sirdond


sirdond
őstag

elsőre azt mondanám,hogy próbáld meg másik lejátszóval is, pl [link]
amúgy a kártyához nem kaptál egy dvi-hdmi átalakítót?kipróbálhatnád hdmi kábellel, megy e?

szerk: inkább valamelyik htpc-s topicba írd be a kérdésed, ott előbb tudnak segíteni

[ Szerkesztve ]

(#5) fix-gen válasza sirdond (#4) üzenetére


fix-gen
tag

Az a baj, hogy az adott átalakítóval az oprendszer képe sőt a játékok képe is megjelenik, de a powerdvd csak bemutat, hogy nem hajlandó lejátszani. És ha visszakötöm a monitorra azonnal meggyógyul.

(#6) fix-gen válasza sirdond (#4) üzenetére


fix-gen
tag

Ja és valóban igazad lehet a htpc-s topic-kkal, de gondolom már nem lehet átrakni oda. Úgyhogy reménykedek, hogy páran még elnéznek ide, aztán legfeljebb kezdek egy újat.

(#7) sirdond válasza fix-gen (#5) üzenetére


sirdond
őstag

de nem is próbáltad másik lejátszóval?
próbáld ki a tmt3-mal amit linkeltem

[ Szerkesztve ]

(#8) fix-gen válasza sirdond (#7) üzenetére


fix-gen
tag

De de kipróbáltam és ment is szépen igaz a hangot a próba verzó nem támogatja. De a lényeg, hogy a powerdvd-vel való lejátszás is megjavult teljesen érthetetlen módon. A vista alatt azonban még nem jöttem rá a megoldásra, hogy mi lehet a zöld képernyő. Ja és köszi a segítséget.

(#9) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na én is pont ebbe a hibába ütköztem pont ezzel a lejátszóval... remélem nekem is megjavul miután telepítem ezt a lejátszót :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10) kisza25 válasza kisza25 (#9) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak telepítenem kellett minden frissítést (firmware) lejátszóhoz és a Power DVD-hez és most már minden jó :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.