Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szegedi


szegedi
tag

Tévében hallottam.Lehet marhaság:)
Ki tud erről vmit?:F

Just roll:)

(#2) twollah válasza szegedi (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

En is hallottam mar rola, de meg semmi konkret dolgot nem lattam.
Ha jol emlekszem szeptemberre igerik.

(#3) Poppy


Poppy
csendes tag

És 20 százalékkal kerül majd többe, mint a havi összvonalas bérlet.

(#4) Manitou válasza Poppy (#3) üzenetére


Manitou
addikt

Jah akkor itt van a csapda elásva. :)

(#5) szegedi válasza Manitou (#4) üzenetére


szegedi
tag

Még így is megérné:)
Vki nem tud többet erről a témáról?:F

Just roll:)

(#7) Flashy válasza szegedi (#5) üzenetére


Flashy
veterán

olvass utána hírportálokon és mindent megtudsz amit tudni lehet.

(#8) bebean válasza szegedi (#5) üzenetére


bebean
aktív tag

Budapesti Közlekedési Szövetség (BKSz): Bővebben: link

...

(#9) BosX


BosX
aktív tag

BKV bérlettel mávon Budapesten, nem Pest megyében, nem az az összevont bérlet:F

mentality, tradition, history. these things never change.

(#10) aDM|RaL^ válasza Kalandor (#6) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

na tökjó:D

énis ott lakom! jó párt választottál:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#11) bdav


bdav
őstag

éniscsak épphogy hallottam róla de zsir lenne. énis váci vagyok, mindennap bejárok suliba, szoval ha megcsinálják akkor :C khul.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#12) tildy válasza Poppy (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Na igen, viszont cserébe nem kell megvenni mondjuk vonatnál a keletiig vagy nyugatiig a bérletet, hanem csak pest határáig.
Ha én pl újszászról járnék, akkor ez kb 20km-el kevesebbet jelentene!!!
Demondhatnám vácot is: csak az első budapesti állomásig kell vennia bérletet (gyorsvonatnál is mindegy lesz ez, akkor is a legelső vasútállomás számít, még ha ott nem is áll meg)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Dilikutya válasza bdav (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kedvedért megpróbálhatom megkeresni azt a levelet, amit a 2002-es választások előtt Medgyessy küldött szerteszét az országban... abban valami olyasmi volt, hogy a diákok a lakóhelyüktől az iskoláig tartó utat ingyen tehetik meg. Emlékszik még valaki erre? Mert azt sejtem, hogy kik azok, akik már nem emlékeznek... :(((

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) bdav válasza Dilikutya (#13) üzenetére


bdav
őstag

politikától hányok úgy ahogy van szoval plz. hanyagold (a levelet is meg a témát is ebben a topicban)

amugy nem kell h. ingyen utazhassak, amennyit most fizetek érte az teljesen rendben van. ha ezzel is hozzájárulok a 4es metróhoz vagy a körúti villamos cseréjéhez akkor szívesen. (bár asszem nem ezen múlik de jobb érzés így :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#15) Csaba_20_ válasza bdav (#14) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A poltika úgy tudom a közélettel való foglalkozás. Te nem ettől hánysz, hanem attól, amivé kezdik degradálni ezt a fogalmat a közélet szereplői.

(#16) bdav válasza Csaba_20_ (#15) üzenetére


bdav
őstag

hát, ebben van igazság :) de asszem mindenki tudta h. mire gondolok. lényeg az h. ne leygen ebből poltopik sztem az senkinek se hiányozna. na off vége.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) Manitou válasza szegedi (#5) üzenetére


Manitou
addikt

Biztos... Nem vagyok BP-i szóval engem nem is érint igazán a dolog.

(#18) twollah válasza tildy (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

En is igy vagyok ezzel.
Pesttol 2 vonatmegallora vagyok, es megis meg kell vennem a jegyet a Nyugatitol, vagy Zuglotol feleslegesen 4 vagy 5 megallora amik Budapesten belul vannak.
En kifizetnem azt a 20% pluszt.

(#19) twollah válasza bebean (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Ebbol nem tudod mikorra lesz vmi?
En szeptemberrol hallottam vmi kosza hirt.

(#21) tildy válasza twollah (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Neked mennyi ido pestre bejutni onnet? Es milyen gyakran jar vonat vagy busz?
Ti. ki akarunk majd videkre koltozni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) bebean válasza twollah (#19) üzenetére


bebean
aktív tag

nem tudom. en itt hallottam erről először. csak rakerestem...

...

(#23) launcser


launcser
senior tag

amiket én olvastam eddig összevissza:

1. 10%-al lesz drágább a kombinált bérlet, és Budapest határát úgy értelmezik, ahol először a vonat megáll, de erre vonatkozó infót a bksz.hu-n nem találtam most (zónázó váci vonatoknál remek lenne :) )

2. szeptemberi bevezetést rebesgetnek, az itt van nemsokára
és aki éves bérletet vett azzal mi van ilyenkor azt nem tudom

3. bksz.hu honlapon van egy térkép (Bővebben: link), ami szerint csak bizonyos településeken élők tudják igénybe venni, ami szerintem hülyeség, főleg elnézve azt, hogy van ami piros, van ami sárga, sok rendszer nincs benne

tütüü

(#24) twollah válasza tildy (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha jol emlekszem akkor 7500 local credit, de ebbol a munkaltato 82 vagy 86% megterit.
Mar ahol megterit, pedig az neki ha minden igaz adomentes lenne.
A vonatok reggel 10-15 percenkent jarnak, utanna mar csak orankent jarnak be Pestre, visszafele reggel orankent, utanna kb 14 oratol 20 percenkent egeszen 19 oraig.

A buszt nem tudom, de gondolom valahogy igy jarnak azok is.

Amugy nekem a vonat szimpatikusabb, mert gyorsabb, es nincsenek dugok amikben allni lehet mint a busz eseten.

Ajanlott linkek:
Elvira Bővebben: link
Volan Busz Bővebben: link

A vonat meg azert is jo, mert ha makod van, akkor tudsz logni par megallot mielott a kalauz jonne kerni a jegyeket.

(#25) twollah


twollah
nagyúr

Ez a blogomba ment volna, de elneztem a Firefoxban a fuleket.
[Töröltem. - WN31RD]

(#26) bdav válasza twollah (#24) üzenetére


bdav
őstag

busz vs. vonat váci viszonylatban: egyszer mentem busszal, hát tovább tartott beérni vele a dunaplazaig mintha vonattal mentem volna a nyugatiba onnan meg metroval ki :) általában is elmondható hogy brutal lassu (árpádhídig megy de sztem jóval tovább tart míg odaér mint a vonat a nyugatiba). ráadásul a reggeli dugóban még rosszabb lehet...

viszont ha vonattal valami van akkor nagy gáz van. egszer volt olyan h. asszem elütöttek valakit gödnél és órákig nem ment arra egy vonat se.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#27) twollah válasza bdav (#26) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez mind igaz amit leirtal.
Mindennek van jo, es rossz oldala.

(#28) launcser válasza bdav (#26) üzenetére


launcser
senior tag

egyik 'kedvenc' tanárom egyetlen értékelhető mondata volt:
A közúti dugónál egy rosszabb dolog van, a vasúti.
mivel oldalra nem tud menni a vonat, és előtte valaki letesztelte a mozdony ellenállóképességét kevés sikerrel, akkor ott 1,5-2 óra helybenpartizás könnyen elképzelhető, 1 vágány esetén ez mégtutibb hatást is ki tud váltani :)

tütüü

(#29) twollah


twollah
nagyúr

A HVG.hu-n mostanaban jelent meg rola a hir Bővebben: link, es tegnap este az M1en a hiradoban is volt rola szo.
Szoval majdnem biztos a dolog.

Bar en csak azokban a dolgokban hiszek amik mar megtortentek...
Ez utobbit a seregben hamar megtanultam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.