Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanatiktom


fanatiktom
csendes tag

A történet a következő:
Egy csákó: Levente felvette a kollégámmal folytatott beszélgetést a telefonjára.
Amit feltett a beszeljukmac.com-ra. Kollégám elmondta a véleményét a MAC-röl:
Neki nem kéne, mert nincs hozzá szoftver, hogy ez amerikában oké de itt nem.... tehát nem támogatott Magyarországon, illetve hogy ez a változat már telepíthető XP-vel.
Erre ezek a burzsujok, le seggfejezik, meg kipenderítenék, meg nem ért a munkájához...bla bla.

Kérdem én először is kik ők, hogy véleményt mondjanak valakiről két mondat alapján?
Másodszor ha annyira jó az a ''MAKK'' akkor miért nem lehet minden Számtech boltban kapni?
Miért nem lehet egy eladónak véleménye, amiért egy-két ''muki'' már kipenderítené?
Miért elterjedtebb még a LINUX is?
Szerintetek Olyan jó a MAC hogy az istenek kegy veszettje leszek, ha rosszat mondok róla?

(#3) KrAt válasza fanatiktom (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Miért hiszik azt?
Amiért én azt hiszem, töretlenül, hogy (kategóriájában) legjobb, az isten az Opel. Mert elvetemült Opel fan vagyok :) Ők meg elvetemült Mac fanok. Ennyi :)

(#4) venember83 válasza Kalandor (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

grat az arckepedhez! ja, ebbol kemeny flameles lesz, alig varom :DDD

(#5) fanatiktom válasza fanatiktom (#1) üzenetére


fanatiktom
csendes tag

Jut eszembe a burzsik még a szaktudásunkat is meg kérdőjelezik.
Szerintük nekünk minden létező rendszert kellene ismerni.
Akkor feltételezem hogy egy autószerelő aki szoc autókra ált be rögtön megtudja a maseratit is csinálni?

(#6) Alex91 válasza fanatiktom (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Mindent nem, de amit arultok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) FPéter válasza fanatiktom (#1) üzenetére


FPéter
aktív tag

Mindenhol vannak barmok, de alapjában véve a PC kifejezés is olyan mint a ''jármű''.
Egy jármű lehet sokféle: teherautó, taxi, fagyiskocsi....

Ha valaki teherfuvarozó akkor a SCANIA-ra fog esküdni, ha taxis akkor arra a tucatnyi márkára amit a taxisok használnak, ha pedig fagyis akkor mondjuk IVECO-ra.

Ha grafikus, tördelő, designer vagy akkor a MAC-re fogsz esküdni, mert az Apple gépeire írtak először ilyen programokat, már a Lisa-tól kezdve. Ennél fogva ilyen téren sokkal sokkal fejlettebbek a MAC OS-re írt programok és sok olyan van ezek közül a programok közül, amik csak később vagy egyáltalán nem jelennek meg Windowsra vagy Linuxra.

Ha játszol, akkor ilyet ki sem fogsz ejteni a szádon, ahogy a taxis se venne SCANIA-t.

És ott van mindig az a pár %, akik csak rajonganak a kamionokért vagy a személyautókért, de csak mert szépek...


[Szerkesztve]

(#8) rii válasza fanatiktom (#1) üzenetére


rii
nagyúr

'' .......... Másodszor ha annyira jó az a ''MAKK'' akkor miért nem lehet minden Számtech boltban kapni? ........... ''
a kereslet határozza meg a kínálatot

[L]'' ........ Miért elterjedtebb még a LINUX is? .......... ''[/L]
a 90-95%-os PC térnyerésa miatt a szem élyi számítógépék piacán

aki nem akar rosszat mondani a MAC-ekről, az érzelmi túlfűtöttséggel magyarázható ....

ezt meg lehet talalni a

Corel - Illustrator
Quark - InDesigne
Photoshop Paintshop Pro (vagy mi)
Amiga, Konzolok
Linux - Windows

terülteken is, szóval hitvita, realitás csorbul, szibjektivitás erősebb

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10) rii válasza FPéter (#7) üzenetére


rii
nagyúr

''' ........... Ennél fogva ilyen téren sokkal sokkal fejlettebbek a MAC OS-re írt programok és sok olyan van ezek közül a programok közül, amik csak később vagy egyáltalán nem jelennek meg Windowsra vagy Linuxra. ......... ''

Linuxra szinte semmi nem jelenik meg, de szerintem nagyon kevés olyan programot tudsz mutatni, ami ne jelenne meg windows-ra ...

aki megír egy programot MAC-re, szeritem igyekszik úgy megírni, hogy könnyen át lehessen tenni Windows-ra is.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11) Dexter68


Dexter68
addikt

Hát... sztem egy ilyen vita úgy hülyeség, ahogy van. (tényleg, ha flame-lek flamen belül, akkor erősítem, vagy kioltom? :D )
Mi a jobb? A Toyota vagy a Nissan?
A Mac igazán akkor volt jobb, amíg nem hívták PowerPC-nek. Akkor még csak irígykedve néztem én is. De amióta dolgoztam mindkettőn, rájöttem,hogy egyforma sz*r mind a kettő. Szoftver ugyanúgy van mindkettőre, amit nem gyártanak ''kétfelé'', az behelyettesíthető mással.
Amíg Mac-en dolgoztam addig igaz volt, hogy kb 3×annyiba kerül, mint egy pécé. És nem volt jobb annyival. Ezt viszont tapasztalatból mondhatom.
Ami mellette szól, hogy lényegesen szebb minden darabja. A legkisebb csavartól az op.rendszerig szubjektíven hat rád. (Amíg nem volt Flyakite, embertelen energiát/időt öltem abba, hogy a win úgy nézzen ki, mintha mac volna :DDD :DDD ) Áttekinthetőbb, letisztultabb - lényegesen kellemesebb dolgozni vele. És az is elgondolkodtató, hogy szinte bármilyen egetverő újítást mutogatnak MS-ék melldöngetve, az már rég benne van/volt valamelyik MacOS-ben...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#12) biga


biga
senior tag

Jó múltkorában botor módon én is belementem egy ilyen beszélgetésbe egy fanatikussal. Onnan indult e ''vita'', hogy azt mertem állítani (már nemtom' mire válaszolva), hogy a kereslet egyértelműen meghatározta, hogy melyik megközelítés a jobb (legalább is, hogy a túlnyomó többség melyiket tartja jobbnak). Erre le lettem hülyézve, hogy ez csak azért van, mert az emberek buták, és nem tudják, hogy mi a jó nekik. Mondom, lehet, de az is a saját döntésük, ha rosszul döntenek. Na és erre jött a szokásos demagógia arról, hogy a PC sz@r, a Windows még annál is jobban, mert bugos, tele van biztonsági réssel, meg vírussal, meg különben is fapados az OS/X-hez képest stb. A furcsa az volt az egészben, hogy én egy percig nem védtem a PC-s oldalt, csak meg akartam érteni, hogy miért reagál a legtöbb fanatikus MAC rajongó hasonlóan erre, és miért fáj az nekik, ha másnak (a többségnek!!), nem jön be az, ami nekik igen. Vége az lett, hogy (érezve némi lenézést az elavult nézeteim miatt) elment a srác, hogy ilyen értelmetlen vitában nem vesz részt, hiszen én úgy sem értek hozzá, ha nem használom aktívan a MAC-et.

Mellesleg - bár csak próbálgatás szinten - használgattam MAC-et, nekem nem jött be, bár az még egy korábbi példány lehetett. Megőrültem attol, hogy a nyomorult egy egérgombja mellé (szinte) folyamatosan a billentyűt kellett használnom, ha valamit tenni akartam vele. (Erősítsenek meg a MAC-ben járatosak, hogy ez már elmúlt!) Ettöl még tetszetős, és nyílván megszokás kérdése, a kiadványszerkesztésben meg szinte ''kváziszabvánnyá'' nőtte ki magát az elmúlt évtizedekben.

Ez egy tipikusan olyan dolog, hogy kinek mi tetszik, azt használja, és esze ágába se jusson meggyőzni a másikat arrol, hogy ''egy rendszer mind felett''. Tolerancia, és akkor egész jól ellenne mindenki az általa preferált megoldásokkal.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13) _seth_


_seth_
veterán

A MAC nem PC? PC = Personal Computer azaz személyi számítógép... anno azért jött a PC név, hogy bárki megvehette és kicsi kompakt gépek voltak szemben az addig óriási gépekkel és bár a teljesítményűk is kisebb volt de jóval olcsóbbak voltak a többi nagy számítógép.
Az, hogy win fut rajta vagy más OS független a PC megnevezéstől szerintem... pl volt olyan is, hogy Atari PC aminek a winhez/intelhez semmi köze nem volt.

(beszeljunkmac oldalon azért érdekes, hogy áh szuper... király majd felraktam rá az XP-t... nesze neked... nem elég, hogy intel core duo alapokon nyugszik még a wint is felteszi rá akkor mitől is lesz az a gép MAC a régi értelmezés szerint? Semmitől... csak annyi, hogy mac néven kerül forgalomba...)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14) FPéter válasza Kalandor (#9) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ez megint csak a feladattól függ, a ''Chuck Norris'' híd megtervezése pl. Macekkel történt. Csak azt rakhattunk össze nekik CAD-hez, másról hallani sem akartak a tervezők.

(#15) FPéter válasza _seth_ (#13) üzenetére


FPéter
aktív tag

Itt tulajdonképpen nem a belsejéről van szó, hanem az OS X-ről. A mac most már nyílván ugyanúgy IBM PC kompatibilis mint a többi, de az OS X és a Windows szemléletmódja között hatalmas különbség van.

Windows-t futtató MAC-et egy tervezőirodában vagy újságszerkesztőségben nem nagyon látsz :)). Az meg már a velük _dolgozók_ dolga, hogy eldöntsék, vajon annyi értelme van-e ennek a vitának mint az amd vs. intel-nek. De én úgy láttam rajtuk, hogy megalapozott indokaik vannak az OSX használatára és nem puszta fehér-fétisből költenek dupla annyit gépre.

(#16) #51736960


#51736960
törölt tag

nos, én egy nagy kiadónál dolgozom grafikusként, és hála istennek csak pc-ket használunk. gyorsak mint a fene, az xp stabil rajtuk, és ha játszani támad kedvünk az sem probléma. ezelőtt évekig egy g4-esen dolgoztam, soha nem kívánom újra azt az időszakot. lassú volt és többet fagyott mint a mostani gépek.
megfigyelésem szerint két dologban mégis jobb volt a macintosh: 1, sokkal jobban nézett ki (a gép, a tartozékok és az oprendszer is)
2, a hálózaton végzett munka gördülékenyebb volt, az új gépek (ugyanazon a hálón) mintha lassaban nyitnák a fájlokat mint a régi macek. továbbá az xp időnként hajlamos belassulni (esetleg fagyni), ha valami hálózati gubanc van, a macnél ilyet nem nagyon tapasztaltam.

(#17) Dexter68 válasza FPéter (#15) üzenetére


Dexter68
addikt

Én DTP-ztem mindkét rendszeren párhuzamosan. Tapasztalatból tudom, hogy a programok pontosan ugyanúgy működnek itt is, ott is. És ha el kell szállni, bizony elszáll mindkettő nagy büszkén. És még azt sem hiszem, hogy egy kis ablakban megjelenő bomba elegánsabb volna a kékhalálnál :DDD. Sztem manapság maximum kompatibilitási kérdés, hogy mit használ az ember. (a CAD rendszerekhez nem értek)
Sokszor találkozom viszont olyan jelenséggel hogy vagy csak a mac-hez ért az illető és nem tudja a windows-t és ezért szarozza le, vagy azért ragaszkodnak foggal-körömmel a mac-hez mert régen ezt látták a stúdiókban.
A MacOS úgy néz ki, mintha nem kellene érteni hozzá, hanem bekapcsolod és működik. Látszólag. De amikor érteni kéne hozzá és kiderül, hogy mégsem működik, sokkal nehezebb utánanézni, hogy mi van, mert nagyon gondosan el vannak rejtve a működés mélyebb bugyrai. (én még mac-en is láttam parancssort :DDD )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#18) FPéter válasza Dexter68 (#17) üzenetére


FPéter
aktív tag

Általában az ArchiCAD miatt ragaszkodnak hozzá foggal-körömmel, de mivel én csak összeraktam ezért nem tudom hogy valóban jobb-e. Dehát miért kellene megakadályozni valakit az akaratában? :)) Pláne ha ezért kétszer annyit fizet, hát istenem.

De én gyanítom hogy valamiért csak jobb, ennyi hülye építész nem lehet.

(#19) Dexter68 válasza fanatiktom (#1) üzenetére


Dexter68
addikt

Visszatérve az első hsz.-hez: Ha a kollégádnak azért nem kell mac, mert ''nincs hozzá szoftver'', meg ''nem támogatott'', akkor azért valljuk be férfiasan, hogy anélkül alakított ki egy véleményt, hogy tájékozódott volna. Magyarul totál hülyeséget beszélt. :DDD Mert azért van előnye-hátránya,de szoft és támogatás van rogyásig.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#20) rii válasza FPéter (#18) üzenetére


rii
nagyúr

'' ............ De én gyanítom hogy valamiért csak jobb, ennyi hülye építész nem lehet. ........ ''

lehet az ok a szokás hatalma, a sznobizmus, illetve a MAC-ek letisztult, elegáns Hi-tech Deigne-ja. Más okot nem lehet rá találni szerintem. talán a memória bővítés.

Mert mi is kellhet egy ArchiCAD program-nak?

Vid car: nem lényeges, hiszen csak 2D, vagy valami alap 3D, a végtermék lerendereléséhez
(ebből PC-re vannak a lehető legújjabb, legerősebbek)

Háttértár
Akár MAC, akár PC, 1,6 TB nem akadály

Mem.
egy MAC G5-be azt hoszem bele lehet pakolni 16 Gigát, míg egy sima PC-be sehogysem.
Csak ServerPC-be.

Hozzátenném, hogy nálunk a graf-op szobákban 12 XP, és 2 OS-X-es gép van, egy G4, és egy G5, de a G5 legalább már 3x csinált totális lefagyást, míg az XP-s gépek egyszer sem a 2 év alatt.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) _seth_ válasza FPéter (#15) üzenetére


_seth_
veterán

Tehát a MAC is PC mivel nem az OS határozza meg, hogy mi pc és mi nem hanem a gép felépítése.

OSX, Win, Linux... mind különbözik :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22) rii válasza Dexter68 (#11) üzenetére


rii
nagyúr

de a MAC akkor is jó volt, amikor PowerPC-nek (PPC) hívták nem?

ha jól tudom a PPC processzorok megtették azt az lépést, amint az intel emluszatott a 286ról 386-ra való átálláskor, hogy a lefeelé kompatibilitást megőrizze ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23) rii


rii
nagyúr

szerintem a PC-t nagy általánosságban csak az Intel, AMD. Cytix processzorokat használó gépekre értik... ez a kifejezés, hogy personal computer, az IBM-től származik, és más gyártók nem alkalmazták gépeikre ezt a megnevezést.


az Amiga sem PC
a MACsem PC
és a Silicon Graphipcs Indy-Indigo ( [link] ) sem PC (hiába kissebb, mint egy mai PC
továbbá a SUN gépek asztali változataira (Ultra) ( [link] ) sem mondja senki, hogy PC

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) cigam


cigam
félisten

A cím is elég provokatív. pl. Mi van, ha egy programot akarok használni, mert amit tud, azt úgy tudja, és annyit amennyi nekem kell. Megveszem, és utánna, vagy akkor veszem meg a hozzávaló vasat és oprendszert. Nem érdekel milyen platform kell hozzá milyen oprendszerrel. Ezekután értelmét veszti a kérdés. Vagy fordítsuk meg a kérdést. Miért hiszik, hogy isten a Microsoft?

Nem hiszem, hanem tudom hogy jó választás a Macintosh. PC-ről váltottam MAC-re pár hónapja, szóval tapasztalatból beszélek.
Nem kell azzal kezdenem a gép használatbavételét, hogy vírusirtót telepítek, frissítem a spyware keresőt ... Egyszerüen csak működik. Nem kell pontos ismeretim legyenek a belső működési mechanizmusáról. Persze nagyon sokan vannak akik szeretik a tamagocsit, és mesteri szinten művelik. Jómagam is elértem egy szintet ebben. Amióta megvan a MAC már nem csak tervezem, hogy bedigizem a lemezeimet, vagy beszkennelem a régi fényképeimet, videókat digizek, hanem elkezdtem megcsinálni. Amíg PC-m volt, addíg a frissítés, a driver vadászat, annyi időbe telt, hogy nem maradt sok idő érdemi munkára.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy más rendszeren nem lehet jól dolgozni. Nem lehet stabil. Tudni kell hozzá, hogy a munkahelyemen ''PC''ket használunk. Windows is van, Linux is van, attól függően hogy az adott gépet mire használjuk.
Az OSX pedig annyira intuitív... Hm. Nemtudom reklámnak tünő jelzők nélkül leírni. Le kell ülni elé, használni, és magad is meglátod. Van akinek bejön, van akinek nem.

Mellesleg az a telefonbeszélgetés mindkét fél jóváhagyásával került publikálásra?

Szóval amig írtam ezt a pár modatot, rengeteg dolog jutott eszembe. Egész egyszerüen nem lehet ezen a fórumon érdemben megválaszolni. Személyes találkozás, összejövetel alkalmasabb lenne. (Emléxik vki a a mikroklubbokra?!)



[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25) cigam válasza cigam (#24) üzenetére


cigam
félisten

Hja igen. 1 dolog kimaradt. Kicsit viccesen kicsit egyoldalúan de PC kontra MAC videók (Apple reklámok)
http://www.almalap.hu/mozik/appleads.html

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26) rii válasza cigam (#24) üzenetére


rii
nagyúr

a cím provokatív tényleg.

én még egy olyan PC-sel sem találkoztam, aki lekezelte volna a MAC-et, de rengeteg MAC-es felsőbrtendűséggel képes csak lenézni egy PC-re.

szerintem a PC úgy szar ahogy van, és a fejlődésének az útjában pontosan a gyártók állnak, mert minél több pénzt, eladást ki akarnak sajntolni minden egyes ujabb modellből.

a MAC-en én bezérva érzem magam ....

pld az almenüt csak úgy lehet lehozni, ha az egérrel megvárom, amíg Ő legördíti?
ha ezt nem várom meg, és klikkelek, akkor meg az egész menü eltűnik? Elmehetnek az annyukba ...

ja ... és a MS-t utálom a legjobban ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) FPéter válasza rii (#20) üzenetére


FPéter
aktív tag

Azért ne felejtsük el, hogy az ArchiCAD MAC program, a MAC-es updateket előbb kapják meg hozzá, mint a Windowsos verziót.

Valamit nem értesz: nem a gép miatt ragaszkodnak hozzá, hanem a programok miatt. A géphez inkább a szoftverfejlesztők, valamiért.

(#28) biker


biker
nagyúr

egy dologról nem esett szó, a hangfelvétel tartalmáról.

kedves fórumtársak, hadd idézzek belőle...

''ez a gép akkor sem kéne, ha utánam vágnák, ezzel semmit se lehet csinálni. Amerikában lehet hogy valamire jó, de semmi program sincsen hozzá''
ezzel nyitott a kedves szerencsétlen eladó.
és amúgy kb 2-3 percen keresztül ilyen stílusban beszélt a termékről.

mi vagyunk a parasztok a beszmeken, hogy ezen röhögünk, és lesajnáljuk a gyereket?

meg idézek még:

''persze, lehet rá windózt telepíteni, csak be kell állítani a BIOS-ban''
nincs BIOS :) és nem lehet magától windózt telepíteni, mert kell hozzá vagy apple programja, vagy 3rd party program

sajnos a hangfelvétel valamiért már nem elérhető :(

de van még gyöngyszem:

?-Nem fogtok ezekről többet tudni később?
-Jelen állás szerint biztosan nem.?


szerintem nem ártana a teljes sztorit néha megismerni, mielőtt megsajjnáltatjuk teljesen magunkat.

én személy szerint is kib...nám azt az eladómat, aki így beszél egy termékemről.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29) biker


biker
nagyúr

ja, persze természetesen azt a részét nem támogatom, hogy a hangfelvétellel személyiségi jogokat sértettek, mert..... de ettől nem lesz szebb a történet.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.