Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39702) Devid_81 válasza moha bácsi (#39701) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Holnap reggeltől boltköltöztetés, majd vasárnap is várhatóan.
Hétfőn hajnalban indulok havernak segíteni, az ország túlsó felébe, kb kedden esek haza...íme a 4 napos hétvége :D
Remélem mire elkezdik felszedni a kockaköveket 15-én addigra már elérhető közelségben leszek, megyek én is, semmi rossznak nem vagyok elrontója! :)

...

(#39704) Devid_81 válasza moha bácsi (#39703) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen, mindenképpen ki kell hozni a maximumot a dolgokból! :D :O

...

(#39705) oil válasza ErikSon (#39683) üzenetére


oil
tag

ErikSon:
Ez jó kis gif!

Olyan helyen dolgozom, ahol akad belőle. (Villanypásztor.)

Volt szerencsém már fizikailag is tapasztalni, hogy nem kellemes dolog.

Mérőszalaggal mértünk 5 méteres távolságot, majd a kedves segítőm már elindult felém,
a mérőszalag meg csak lazult...lazult, míg hozzá nem ért a villanypásztorhoz....
:DD :Y
Egyszerre kiáltottam fel meg nevettem! A jobb térdem majdnem a mellkasomhoz csapódott... Nem kívánom senkinek. Elég kellemetlen és nem utsó sorban meglepetés volt.....

De nem ez volt az első, és utolsó szerintem. Viszont ez volt a legviccesebb.. :C

(#39706) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mennyien dolgozhatnak egy ilyen projecten kb?
Senki nem próbálta ki a játékot kiadás előtt egy átlagos PC-n?
Hihetetlenek a játékgyártók is, úgy fest első patchig nem érdemes itt már kipróbálni semmit sem.

...

(#39707) Geby válasza oil (#39705) üzenetére


Geby
tag

Hohó , villanypásztor az nagyon frankó, igen jól tud futkározni benned az áram tőle. Minden évben megtapasztalom párszor. :DDD

(#39708) benzol


benzol
aktív tag

Szevasztok!

Ingyen mosatás:

szegény Japánok ismét szívnak... :(

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#39710) ErikSon válasza moha bácsi (#39709) üzenetére


ErikSon
csendes tag

;] ;] ;]

Azt a beteg szülőt :D

Bár a fiaimat is miniME és miniminiME-nek hívom.


oil

Jó cucc, én a kutyát terrorizálom vele. Kerítés helyett csináltuk. Pár napra bekapcsolom, majd utána pár hétre ki. Működik szépen, mármint a kutya.

[ Szerkesztve ]

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#39711) ErikSon válasza moha bácsi (#39709) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Hopp egy dupla, de mitől...PH rulez.

[ Szerkesztve ]

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#39712) Varoz válasza oil (#39705) üzenetére


Varoz
őstag

Szép napot!

Szakmámból kiindulva én is találkoztam vele. Nekem nem volt olyan szar. Csak annyit éreztem, hogy keresztül fut rajtam(kicsit olyan mintha megütne) és a lábamon keresztül megy be a földbe. :C :DDD
De ilyen a gyertyapipa is. :D Vagy a kondija, feltöltve be a másik zsebébe, úgy, hogy észre vegye, hogy belenyúltál. Benyúl ő is és... :C :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39713) Pacák


Pacák
senior tag

Srácok! Van itt egy MSI 8600GTS-T2D256E-HD-OC eladósorban. Amúgy is mennénk holnap Békéscsabára (Lencsési út), ha valakit érdekel, akkor itt a fórumtémában, vagy privátban jelezheti. :)

Tudom, hogy van hardverapró, de eldurrant az agyam. Hülyegyerekek írogatnak privátban, hogy vigyem be nekik pestre, mikor világosan oda volt írva, hogy Budaörsön van a cucc, lehet érte jönni. De nektek elviszem Békéscsabáig is, ha kell. :D

Vannak hozzá mindenféle videókimenetes kábelek, meg DVI-to-HDMI és DVI-to-DSUB átalakítók is.
Ilyen piros nyákos kék hűtővel:DDD

Nuclear launch detected

(#39714) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Helló mindenki!

Van egy notim márkája mindegy. Típusszáma: No. P53IN0. Van még egy csomó szám majd leírom ha szükség lesz rá. Tehát ennek a notimnak a ventilátora behalt és azt kérdezném, hogy tudna-e valaki nekem ilyet szerválni? Képen az infók mm-ben. Az se gond ha nem ilyen hosszú a kábele max majd Geffry kolléga csokiért átforrasztja. :)


A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa. Kosztolányi D.

(#39715) Undoroid válasza fero02 (#39692) üzenetére


Undoroid
őstag

Napot' az Uraknak!

Szia Koma!

Itt az idő! :))

* * *

Varoz!

Nekem is van véleményem, de szerintem Te rossz témát választottál!Lényegtelen!Uff!Én szóltam... :B :DDD

* * *

Devid_81!

Szia Uram!

Írtam magának SKYPE-n! :K

* * *

ErikSon!

Jaja,azt a kerítést nem bontja le az eb! :N

* * *

Stylewars_kp!

" Az se gond ha nem ilyen hosszú a kábele max majd Geffry kolléga csokiért átforrasztja. " Te ismered Geffry-t? :U ;]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#39716) Stylewars_kp válasza Undoroid (#39715) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mert már nem jár ide? :) Na tudsz ventit?

A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa. Kosztolányi D.

(#39717) oil


oil
tag

Ahoi!

Lenne egy kérdésem!
Hdmi kábellal össze van kötve a szgép egy tv-vel.
A kép az fa.zán átmegy, de hangot sehogy sem sikerül semmilyen kábellal, és semmilyen bemenetbe bedugva kicsikarni belőle!
Ötlete valakinek?

(#39718) Undoroid válasza Stylewars_kp (#39716) üzenetére


Undoroid
őstag

Megnézted a linket? :F

* * *

oil!

Szia!

Kicsivel részletesebben is leírhatnád a HW-környezetet! ;)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#39719) Varoz


Varoz
őstag

Csináltam képeket a vízállásról. Már csorog felfelé. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39720) Undoroid válasza Varoz (#39719) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Varoz!

Ha megvagy a feltöltéssel, akkor priviben várok egy elérhetőséget... :B

* * *

Azt tudtátok, hogy milyen nap volt tegnap? KLIKK :Y 71 éves!!! :Y

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#39721) oil válasza Undoroid (#39718) üzenetére


oil
tag

Asszem megvan a megoldás!
ha mégsem akkor jelentkezek! :R

(#39722) Stylewars_kp válasza Undoroid (#39718) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Azon az egy f betűn...mindegy. Nem ez a lényeg...hanem az, hogy tudtok-e szerválni ventit vagy nem? :)

A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa. Kosztolányi D.

(#39723) Morris válasza oil (#39721) üzenetére


Morris
veterán

Szia oil! Ati vga esetében tudok segíteni!
én is szoptam vele mire megtaláltam, hogy kell!

Amúgy csőváz az Uraknak!

Megkezdtem én is a jól megérdemelt pihenést. Csak jövőhét pénteken megyek melózni. de lehet az is pihis lesz :D
Mit össze szopkodtam magam az 523-as bobóval ma, hogy a fene enné meg :(((

[ Szerkesztve ]

(#39724) Varoz válasza Undoroid (#39720) üzenetére


Varoz
őstag

Olyankor mi van amikor a data.hu szinkronizál és elment 100-ig, de azóta csak tölt. :U
Ne kelljen már feltennem mégegyszer. :W

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39725) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Hi everybody!

Továbbra is eladó!
Beszámítani csak független Blacberry 8900-át tudok, ami nem leharcolt, illetve Sythe mugen 2 vagy hasonló kaliberű univerzális, de elsősorban 1156-os lefogatású hűtőt.
Továbbá a topic lakóknak 5k. kedvezmény! :))
Jelenleg dual boot-osra van kialakítva, de igény szerint rakhatok rá bármilyen os-t, akár többet is ;) .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#39726) Varoz válasza Varoz (#39724) üzenetére


Varoz
őstag

Hova lenen érdemes feltenni?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39727) fero02 válasza Undoroid (#39715) üzenetére


fero02
veterán

Séta megvolt, de kép nem készült. :B

(#39728) Geby


Geby
tag

Adjisten. Kéne valami nagyobbacsa vinyó mint 40GB, a lényeg hogy win7 elkóricáljon rajta.

(#39729) public73


public73
aktív tag

vigyétek mááá....... :Y
topiclakóknak kedvezmény------>>>>>>10k!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Y :Y :Y

(#39730) Pacák válasza Morris (#39723) üzenetére


Pacák
senior tag

Ennek örömére megmutattam a gyereknek a Bobót, meg a többi dízelmozdonyt, ráadásnak az összes villamos mozdonyt is.
Öt perc nyugalom, mert nem lehet vele(velük) bírni, mióta kiderült, hogy holnap utazunk Csabára. :DDD

Nuclear launch detected

(#39731) Varoz válasza Undoroid (#39720) üzenetére


Varoz
őstag

Na sikerült feltenni Add át-ra.
Megadom én itt is, hátha más is kíváncsi.
Íme.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39732) oil válasza Morris (#39723) üzenetére


oil
tag

Ati 4850...

de valszeg 4770 lesz helyette.. azon van hdmi csati

azért dobhatsz Pü-t a segítséggel.. :R

(#39733) Morris válasza oil (#39732) üzenetére


Morris
veterán

ezen nincs?
(ok, most kapcsoltam csak, hogy az enyémen sincs hdmi, csak DVI, viszont ott van egy átalakító és onnantól már hdmi-hdmi kábel van. Ettől függetlenül kijön a hang a DVI csatiból :K )

Nekem is 4850-em van és szintén hdmi-hdmi kábel feszül a tévé meg a vas között.
jobb klikk a jobb alsó sorban lévőhangszóró ikonkára
itt kiválasztod a lejátszóeszközöket
ezután klikk a tévére és kiválasztod, hogy alapértelmezett legyen.

innentől, ha átrakod a képet a tévére megy vele a hang is.

Pacák! Csak az 523-ast ne mutasd meg neki! hejj de felmérgelt b**sza az annyát :D

[ Szerkesztve ]

(#39734) Morris válasza oil (#39732) üzenetére


Morris
veterán

na még annyit hozzá, hogy nem kell semmi plussz kábel, mert a VGA tudja a hangot is.
ő kiküldi a DVI-n keresztül aztán rárakod a DVI hdmi átalakítót, ebbe bele a hdmi kábelt, ennek végét meg bele a tévébe. Így a tévén ott lesz a kép és a hang is.

(#39735) Devid_81 válasza oil (#39717) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Alapértelmezett hangeszközt állítsd be a playeren, hogy a hdmi-n tolja ki a hangot.
Sztem ott lesz a gubanc.

...

(#39736) Morris válasza Devid_81 (#39735) üzenetére


Morris
veterán

úgy-úgy. ;)

(#39737) benzol


benzol
aktív tag

Üdv!

esetleg valakinek kellenek ezek a csodák.... ingyé....

a fiók nekem már nem akart életre kelni, pörög benne a lemez de a gép nem ismeri fel.... lehet hogy csak kontakt probléma... a fene se tudja nem is érdekel.....

///\oo/\\\

(#39738) benzol válasza Varoz (#39731) üzenetére


benzol
aktív tag

Atya világ!!!!!! Ez nagyon brutál..... mintha lenne egy kis apró probléma a belvíz elvezetésével... :(

A ti házatok legalább "dombon van" ?

///\oo/\\\

(#39739) Varoz válasza benzol (#39738) üzenetére


Varoz
őstag

Az imag0001-en és a 0002-őn van a mi házunk amiben most lakunk.
Maga a ház magasabban van egy kicsit így a fal nem vizes meg ott nem áll a víz. De az ajtók már érdekesen csukódnak és nyílnak. :(

A 0063-on a régi tanyánk látható és az előtte lévő út a járdával (illetve látható lenne ha nem lenne ott a víz).

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39740) Varoz válasza benzol (#39738) üzenetére


Varoz
őstag

mintha lenne egy kis apró probléma a belvíz elvezetésével... :(
Na igen. Van egy kanális tőlünk kb. 500-600 méterre, de jó ha térdig ér benne a víz.
De be kellett dolgozni minden talpalattnyi földet a termelésbe. Nem kell árok az út szélére, á minek az. :W

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39741) benzol válasza Varoz (#39739) üzenetére


benzol
aktív tag

Még ha nem is áll vízben a ház de nagyon közel van... és mellékesen közlekedni sem lehet egyszerű..... hát nem irigyellek most titeket....

ugye ez a 44-estől É-ra lévő közvetlen a szárító mögötti dűlők valamelyike...

nővéremék voltak(vannak) hasonló helyzetben Ők Szénás, Kondoros felőli szélén laknak, náluk is a kert full víz alatt volt(van)....

na de itt a jó idő, csak elkezd már szikkadni a föld... :)

///\oo/\\\

(#39742) Varoz válasza benzol (#39741) üzenetére


Varoz
őstag

Igen. Tán jártál erre? :)

és mellékesen közlekedni sem lehet egyszerű.....
Gondolj bele, jövőhéten csütörtökön öltönyben kell bemennem a buszhoz. :(

Az a szörnyű amúgy, hogy ha normális lenne a polgármester meg az emberek, akkor ennek nem így kéne zajlania. Mert attól, hogy tanya, nem kell így kinéznie az útnak. :(
Csak nagy ívben szarnak ránk.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39743) benzol válasza Varoz (#39740) üzenetére


benzol
aktív tag

Egyébként érdemes rápillantani a google maps-re érdekes dolgokat lehet ott látni... szépen kirajzolódik azon a környéken egy régi vízfolyás nyoma....
(mondjuk ha azt nézem Kondoros egész É-i részén kanyaroghatott valami..)

Hát igen a csatornák..... azok vannak... csak akinek kellene vagy nem gondozza vagy nem is tudja hogy létezik vagy egyszerűen csak úgy tesz mintha nem is az övé lenne....(még az állami csatornák folyók úgy ahogy rendben vannak, de a társulatiak... és az önkormányzatiak..)
bezzeg a fenntartási pénzt pedig beszedik a földtulajdonosoktól....

A csatornák totálisan olyan állapotban vannak mint az útjaink... vannak de minek arra amire megalkották őket... hát néha még korlátozottan sem alkalmasak...
A vízügyből rendszerváltás idején/után a privatizációval mindent kilopkodtak... pedig Mo. vízügye Európai szintű volt.... de ma.... pf...

///\oo/\\\

(#39744) benzol válasza Varoz (#39742) üzenetére


benzol
aktív tag

Környékbeli vagyok... szénási :)

A fényképekből és Google Maps műholdfelvételeiből szépen belehetett lőni a környéket.... :)
(a munkámból adódóan sokszor bújom ezeket a műholdképeket..)

Nehéz ügy lehet. az biztos rengeteg múlik a polgármesteren is.. de ezt szerintem egy szinttel feljebb kellene kezelni...

wazz és mi lesz a tavaszi vetéssel... és egyáltalán az ősziből is megmarad e valami..... nem lesz egy egyszerű év...

///\oo/\\\

(#39745) Varoz válasza benzol (#39743) üzenetére


Varoz
őstag

Mindjárt felrakok egy Google Földet, mert a térkép 1000 éves műhold felvételt mutat.
Ez is régit ad be. Te hol látod a vizeket? :U

Környékbeli vagyok... szénási :)
Értem. Azt hittem, hogy talán földim voltál valamikor, hogy így megismered a helyet. :D

Azt a nyárfa sort még nagyapám ültette ami a képen van, régebben több volt.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39746) benzol válasza Varoz (#39745) üzenetére


benzol
aktív tag

a legújabb felvétel a környéketekről 2006 augusztusi..

de itt is van egy kis érdekesség a II. katonai felmérés térkép anyaga ami 1819—1869 között készült.. még ezen s látszik hogy volt ott valami vízfolyás szerűség.... legalábbis a nyoma még látszik...

mostmár csak azért is feltúrom az első felmérést(1782—1785) is jövőhétre és megnézem a környéket mi volt erre... azon még lehet találni érdekes dolgokat.... :)

Mindjárt felrakok egy Google Földet, mert a térkép 1000 éves műhold felvételt mutat.
Ez is régit ad be. Te hol látod a vizeket?

konkrétan nem fogsz látni vizeket hanem csak a nyomait, más színű a föld a felvételen sárgás vagy sötétebb... valahol egészen világos.. ezek mind valamikori vízfolyások partjai..

Azt a nyárfa sort még nagyapám ültette ami a képen van, régebben több volt. ez milyen király dolog... :R

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#39747) Varoz válasza benzol (#39746) üzenetére


Varoz
őstag

Az stimmel, mert az egyik földünkön körbálákat mutat és kb. 4-5 éve nem volt ott körbála. :D
A vetés meg, hát érdekes lesz az idei év az biztos. Enélkül is megy fel mindennek az ára, hát majd még ezután. :(

Na a képen ami a környékünkön futott folyószerűség annak a medre megvan. Ott mindig áll a víz valamelyik részén. :)

ez milyen király dolog... :R
Az. :)
De tudod mi a király dolog. Amikor a vihar kidönti valamelyiket nem vihetjük be, mert, hogy azé akié a föld mellette. Köszi. :W

Hát apám azt mesélte, hogy amikor gyerek volt akkor Szarvas és Kondoros között mocsár volt.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39748) benzol válasza Varoz (#39745) üzenetére


benzol
aktív tag

igazából a műholdképeken csak az látszik hogy folyt valamikor a környéken víz.. lehet csak valami kis jelentéktelen patak... de ahol egyszer volt víz oda szeret visszatérni és egy kicsit időzni is.... sajnos...

///\oo/\\\

(#39749) Varoz válasza benzol (#39748) üzenetére


Varoz
őstag

Amúgy megnéznék egy műholdképet a mostani vízhelyzetről.
De amúgy az, hogy most visszajött a víz, az teljes mértékben a trehányság miatt van. :(((
Sok minden leromlott a módszerváltás óta. :(
Nem azt mondom, hogy előtte jó volt, de azért rend volt. Meg rendes megélhetés. Csak a szabadság hiányzott, más talán annyira nem.
A mezőgazdasággal is az lett a baj, hogy mindenki csak a pénzt sajtolja ki belőle. De normális gondolkodás hiánycikk. Vegyszerek, műtrágyák túlzott használata, ugaroltatás hiánya (sőt még meg is büntetnek ha nem műveled, pedig a földnek kell a pihenés), sokszor még a vetésforgó is hiányzik, mert mindig azt vetnek amiben sok a lóvé. Na meg a mai vetőmagok sz.rok, csak a termésátlag növelése a cél, nincs normális beltartalom.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#39750) benzol válasza Varoz (#39749) üzenetére


benzol
aktív tag

Amúgy megnéznék egy műholdképet a mostani vízhelyzetről.

Arra én is kíváncsi lennék...

A mezőgazdasággal is az lett a baj... a pénzhajhászás... Tökéletesen igazad lehet!!! nekünk nagyon kevés földünk volt nem igazán látok(láttam) bele a dolgokba... jónéhány éven keresztül gályáztam én is otthon egész nyáron a paprikában paradicsomban... és az is erről szólt... ha nem műtrágyázol, permetezel....... akkor egyszerűen véged volt... pont hétvégén beszéltük muterral hogy némelyik anno még TSZ-es fóliákban 30-40 éve nem volt földcsere a paprikák alatt.... hát az sem normális dolog.. :)

Na jó én megyek szunyálni!

Jó napfényes, szárítós, hétvégét Nektek!

küldök neked mailt.. majd nézd meg.... összetoltan néhány képedet két panoráma képpé.. nem bírtam megállni hogy ne tegyem..... :)

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.