Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

... vagyis inkább a biztonságosságának a növelése.

a kérdés adott
bejrati ajtó adott *
a téma adott

milyen zárak azok, amik nem túl drágák, és talán betörésmentességesebbé teszik az ajtót. Azt nem mondom, hogy betörésmentessé, mert ilyen nincs, ugye.

A lakásomban (és lehet másnak is) a legnagyobb értéket, a legkönnyebben mozgatható formában a számítógépe(i)m jelenti(k).

Szal infós téma: Védjük a gépet - kívülről.

tanácsokat megfogadom, és előre köszönöm.
egy záras 5000. forintért olyan zárat ajánlott (azt mondta ne vegyek hevederzárat (ami ő is árul 30.000ért)) hanem ez elegendő, mert nem lehet kifúrni?

* ja igen, ajtót nem cserélek. az szutyok 1000 éves korhadt (''enyhe'' túlzás) fát kell megbűvölni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) #47053824 válasza rii (#1) üzenetére


#47053824
törölt tag

Nem vagyok a téma szakértője, de anno kellett egy háznál betéte cserélni. Mivel kulcs nem volt hozzá (anélkül kivenni nem lehet) fogtunk egy nagyobbacska fogot, és kettétörtük a zárat, mint a sz@rt. Pedig ilyen fúrásbiztos betét volt.
Szerintem olyan kilincstakarót kell venned, h ne tudják a betétet megfogni.
Meg valamilyen különleges kulcsú betét (mágneses talán), de ha akarnak, úgy is bemennek.
Max tokostól rúgják be.

(#3) ByB


ByB
addikt

Egyik ismerősünk vett magának olyan ajtót, ami talán 8 vagy 10 helyen rögzül a kerethez és a kulcsa is elég extrém, de az egy vagyon volt... :( (Immobiliserrel bővíthető!) Jóval drágább, mint nálunk a riasztó 4 érzékelővel... :DDD Sajnos ahova akarnak bemennek, de egy hevederzár és egy masszív sima zár segíthet, ha más nem legalább arra jó, hogy időt nyer az ember, hátha megzavarják az illetékteleneket!!! :R

(#4) rii


rii
nagyúr

votlak régen azok a kulcsok, amik ilyen masszví izék voltak, két ''szárnya'' volt, ami a zárba bement. (ilyesmi, csak a képen láthatónak 1 ''szárnya'' van [link] )

és ezekre a zárakra azt mondták, azért jó, mert ha elkezdik birizgálni, akkor a benne levő lamellák, rugók (vagy mik) szétpattannak, és onnantól kezdve már csak az segít, ha kiszerelik.

berúgni nem rúghatják be az ajtót, mert társasház...
( [link] )

de minél több zát, annál jobban elriasztja az illetékteleneket, nem?

szal egy hevederzár, egy jobbfajta ajtózár, meg vagy kettő ilyen: [link] ????

[link]

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5) (Kolombusz) válasza ByB (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

80k-ért van olyan, ami fém ajtó, legalább 12 ponton zár, durvább a kulcsa, mint fater Nissanjának és nem lehet csak gyárban, vonalkóddal másolni.

(#6) finest válasza rii (#4) üzenetére


finest
őstag

Menj el egy zárboltba. Az újabb biztonsági zárak kulcsai olyan henger alakúak, mint a kocsik sluszkulcsa. Állítólag azokat nehéz kinyitni. A márkásabbakhoz csak a gyárból lehet kulcsot rendelni, mert olyan speiális kialakításuk van. A zárnyelvek is rendszerint több helyen rögzülnek az újabb zárakban. Pl. 3 henger alakú nyelvük van az eddigi egy nyelv helyett.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) Karex


Karex
senior tag

Azt hiszem ez ide pont jó lesz. :]

[link]

(#8) rii


rii
nagyúr

az ilyen mnásodzáraknak van valami haszna, vagy könnyen feltörhetők?
[link] [link]

szóval olyat nem szeretnék venin, amin mint kés a vajon, jönnek be ... :-/

finest: annak mi a neve, nem találok rá sehol

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9) viharhozo válasza rii (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Roviden a lenyeg. A fa ajto leggyengebb pontja az esetek tulnyomo tobbsegeben nem a zar. A betoro nem fog szorakozni egy zarral, amikor bakanccsal be tudja rugni az ajtot. Esetleg siman kifesziti a lapot. Egy meteres pajszerral, nagykalapaccsal es nehany faekkel csodakat lehet muvelni.

Ha megis zarakat cserelsz, a minoseg helyett a mennyisegre helyezd a hangsulyt. Egyszeru zar, egyszeru betet, egyszeru toresgatlo - legalabb harom peldanyban + nyitaserzekelo + tavfelugyelet. Persze evvel a sajat mozgasodat is megnehezited. Teljesen felesleges az altalad vazolt ajtoba draga cuccot tenni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10) viharhozo válasza #47053824 (#2) üzenetére


viharhozo
addikt

fogtunk egy nagyobbacska fogot, és kettétörtük a zárat, mint a sz@rt. Pedig ilyen fúrásbiztos betét volt.

A furasvedo lemez a furas ellen ved. A betetet a torestol a toresgatlo vedi meg, ezt a cimke ala kell beepiteni. A betet utana is torheto, de egy kis idot nyersz vele.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#11) viharhozo válasza rii (#4) üzenetére


viharhozo
addikt

és ezekre a zárakra azt mondták, azért jó, mert ha elkezdik birizgálni, akkor a benne levő lamellák, rugók (vagy mik) szétpattannak, és onnantól kezdve már csak az segít, ha kiszerelik.

Es ha havonta 'birizgaljak' a zaradat, akkor minden honapban kicsengeted a csere koltseget? Ez az eladonak jo uzlet, masnak nem annyira.

berúgni nem rúghatják be az ajtót, mert társasház...

Azert ebben ne bizz olyan nagyon.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12) rii válasza viharhozo (#9) üzenetére


rii
nagyúr

''...............a minoseg helyett a mennyisegre helyezd a hangsulyt.........''

ok, szimpatikus megoldásnak tűnik.
[1.] ha pár zár-nevet, vagy linket tudnál ajánlani, megköszönném
amúgy albérlet ez, még egy évig, azért ''csak'' zárcsere.
[2.] törésgátló mennyibe kerül?
[3.] nyitaserzekelo + tavfelugyelet. Ezt mennyire írtad komolyan? (csak mert nagyon nem szeretném (:D) )Már gondolkodtam egy olyan megoldáson, (bár halott ötlet) hogy egy számítógép+mozgásérzékelő, +venné az anyagot videóra+szünetmentes+webcamera.


[magyarázkodás]
és ezért akarok én most annyira egy biztonságosabb ajtót: [link]
megvettem az új gépemet, 140-160ezer, és jó lenne, ha ez már megmaradna
[magyarázkodás]


[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) finest válasza rii (#12) üzenetére


finest
őstag

A zár neve már nem ugrik be. Szerintem menj el a legközelebbi szaküzletbe és vegyél szemügyre néhány zárat.
Az enyém már ilyen kúp-szerű kulccsal nyílik, valami török gyártmány, de elég stramm kialakítása van. Annó egy kicsit kellett farigcsálnom az ajtón, h normálisan fel lehessen tenni.

A webkamerás-mozgásérzékelős buliban az a rossz, h ha betörnek elviszik a gépedet kamerástól, felvételestől...

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) lapa válasza Karex (#7) üzenetére


lapa
veterán

azért ez elég durva... ha lenne oszlopos fúróm most kajakra lemoddolnám az egyik kulcsot ilyenre, hogy télleg műx-e. végülis az elv reális, mert egyszerre ugrasztja ki az összes pecket belőle, csak kicsit ferdén kell ráütni, hogy azon nyomban el is forduljon.

btw: vannak olyan zárak, amik eleve be vannak fűrészelve, hogy ne középen törjön, hanem kicsit előrébb, továbbra is meggátolva a bejutást.

(#15) rii válasza finest (#13) üzenetére


rii
nagyúr

persze ... a webkamerás + kamerás banzáj (mert a felvétel csakis ipari kamerával érdemes, nem web cammal, web cam csak melóühelyi figyelés (:D) (unalomüzésképp)) vagy jól elrejtve lenne a gép (egy szünetmentes társaságában) vagy egy 200 kg-os páncélsekrényben. mondjuk ennek olyan költségei lennének, amit nem tartok reálisnak a lakhelyem védelmére

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16) Karex válasza lapa (#14) üzenetére


Karex
senior tag

Ami még érdekesebb: ''Bumping, sometimes also called 'Rapping', has been a known technique for at least the past 50 years. A bump key is described in Marc Tobias's reference work ''Locks, Safes, and Security''

egyenesen profiktól: [link]

(#17) karib


karib
addikt

Még egy állítólag bevált trükk: az ajtótok szétfeszítése. A legtöbb tokot középen simán szét lehet annyira tolni, hogy a zárak már ne érjenek bele - pl. hidraulikus bizgentyűvel. Tehát a többpontos záródás + erős ajtó, tok célszerű a mechanikus behatolás ellen.

Egy tudtommal jó zármárka: Titan.

Department of Redundancy Department

(#18) lapa válasza Karex (#16) üzenetére


lapa
veterán

jól értem, hogy a kalapács is trükkös valamiért? minek kell bele ólom meg homoktöltési lehetőség?

(#19) rii


rii
nagyúr

Kanadában meg nyitott ajtókkal alszanak az emberek ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) b.janko


b.janko
tag

Ha a Géped mindig neten van, akkor kell egy progi, ami riaszt téged telefonon...

És akkor te gyorsan felhívod magad otthon...
Namost aki lopni meg a telót nem veszi fel, viszont lehet valami bizgentyűt (lpt porton vezérelt PLC vagy hasonló) kötni a gépre, hogy riasztás után érkező hívásokat automatikusan vegye fel a telefont, és hangosítsa ki a szobádban lévő hangcuccra...

És jó hangosan megmondod a telefonba a magadét hogy húzzanak el, met már úton vagy a zsarukkal....

Csak egy ötlet...

/a bejövetel érzékeléséhez egy sima infrakapu is jó..., sőt van ilyen hangsokkoló bigyusz, ami egy szobában 120-200db-es hangnyomást tud, és sokkolja a betörőt :Y ... talán azt is be lehet kötni, hogy a telefonbeszélgetés után szóljon 5 percig..../

(véleményeteket légyszi priviben is)

www.marinero.hu

(#21) adalbert1 válasza viharhozo (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

Hozzánk is amikor betörtek, csak berugták v. pajszerral felfeszítették az ajtót. Szerencsére a gépek már túl nehezek lettek volna neki, de a fényképező, az mp3 lejátszó és a kp nem volt az. :(( Hogy rohadna le a keze...

Utána rögtön hívtunk egy zárszerelőt, az is azt mondta, hogy a legegyszerűbb megoldás ami egy kevés plusz biztonságot garantál, az egy egyszerű fém lap az ajtó mögött, ahol a betét a tokba megy, nálunk egyszerűen a tok adta meg magát.

(#22) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Engem is érdekel, csak ajtóval együtt. Eddig idáig jutottam: [link] [link] [link] [link]
Még mindig kétségeim vannak affelől, hogy melyik csak pénzlenyúló bóvli, illetve melyikben lehet bizni. A MABISZ minősités megléte jó pont.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#23) viharhozo válasza rii (#12) üzenetére


viharhozo
addikt

1.] ha pár zár-nevet, vagy linket tudnál ajánlani, megköszönném
amúgy albérlet ez, még egy évig, azért ''csak'' zárcsere.


Betetes zarakkal ritkan kerulok ossze. Az a tapasztalatom, h a jobb minosegu betet is minimalis mertekben segiti elo a vedekezest. En Icsa + Gege kombot szoktam hasznalni potzarkent, elegedett vagyok vele, semmi extra.

Ha mar egyszer kiramoltak, es 340k volt a karod, elgondolkodnek az ajtocseren. Az ertelmesebb tulajdonos meggyozheto arrol, h a csere koltseget lelakd. Ha nem, akkor persze nem, de ahova egyszer bejutottak, ott eselyes meg egy probalkozas.

[2.] törésgátló mennyibe kerül?

Kialakitastol, uzlettol, tipustol fuggoen 1-3k huf. Illetoleg biztosan van dragabb is, de az egyertelmuen lenyulas kategoria.

3.] nyitaserzekelo + tavfelugyelet. Ezt mennyire írtad komolyan?

A nyitaserzeklo nagyjabol 2000 magyar forintba kerul. Ehhez nyilvan kell meg vmilyen riaszto, az sem egy oriasi tetel. Tavfelugyelet draga, ezt elismerem.

A lenyeg a mennyiseg, apro es olcso megoldasok nagy szamban. Innentol neked kell merlegelni, mit valasztasz, mivel utobbi olcsobb, de napi hasznalata meglehetosen kenyelmetlen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#24) viharhozo válasza karib (#17) üzenetére


viharhozo
addikt

A legtöbb tokot középen simán szét lehet annyira tolni, hogy a zárak már ne érjenek bele - pl. hidraulikus bizgentyűvel.

Ez termeszetesen igaz, a kommandosok is ilyen eszkozzel dolgoznak, de egyaltalan nem jellemzo betoresi technika, raadasul mar az egyszerubb biztonsagi ajtoknal is nehez megtalalni a tamadasi pontot. Maga az eszkoz egyebkent egy 'egyszeru' emelo, ami megroppantja a tokszerkezetet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

sztem regasszál fel néhány zárat utánzó matricát a sötétben úgyse veszi észre az illetéktelen és csak próbálja feltörni, de az istennek se sikerül neki és feladja v felfeszíti, esetleg berúgja az ajtót
:DDD

[Szerkesztve]

Resistencia eterna

(#26) viharhozo válasza CriticalHit (#22) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha komoly a dolog, keress meg, biztonsagi ajtok gyartasaval foglalkozom.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#27) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekünk pár évvel ezeött volt pár ilyen biztonsági ajtó a pincébe, csak az volt a baj, hogy nem volt jó nekünk, mert kifelé nyílt és nem pedig befelé, meg azt hiszem, hogy a másik oldalra is nyilt mint ahova kellet volna.Na már most ez az ajtó volt 10 centi vastag kb, de lehet, hogy kevesebb és a tok egy vas keretből volt és az ajtó is rendesen meg volt erősítve.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) Kiskokó válasza rii (#1) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello!
Elolvastam atopicot.. hát nkább egyjó kis ajtó segitene jobban mint egy drága zár.. veszel egy 3ponton záródó műanyagajtót + keret... szerintem az elég biztoságos.. max még abban is kicseréled a zárat.. vagy nem is tudom.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#29) (Kolombusz) válasza Kiskokó (#28) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ez hülyeség.
A műanyag ajtót 2 perc alatt lenullázák, hiába zár sok ponton, gyenge konstrukció.
Nem biztonságos. Inkább fémajtó.

(#30) anjani182 válasza rii (#1) üzenetére


anjani182
őstag

www.okosotthon.hu [link]

Ha kellenek cuccok, akkor csak szólj, bármit be tudok szerezni, számlásan, garanciásan :R

Ez is egy megoldás... :R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#31) rii


rii
nagyúr

köszönönet mindenkinek a segtíségért...
valszeg több, olcsóbb segédzárat fogok felszerelni, amolyan a betörőre nézve pszcihés okok miatt ... meg persze remélem ha nem is hártál meg a ''feladat'' előtt, de legalább törjön bele a ''bicskája'' ...

de legyen UP, a topiknak, csúnya időket élünk ... mindenki addig zárja el jól az értékeit, amig van mit ....


(#28) Kiskokó: albérlet ... nem'tok ajtót cserélni .... :)


(#23) viharhozo: kifigyletek, mert azt hitték, hogyha kajakom van, akkor én kibeba' burzsoá kölyök vagyok ... pénzt kerestek, mindent felforgattak. Szóval nagyon csalódtak bennem .... (:D) ide többet nem jönnek remélem ...

De akkor megpróbálok beszélni a főbérlőkkel, tényleg egy ajtócsere nem lenne rossz ... :-/

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) Kiskokó válasza rii (#31) üzenetére


Kiskokó
veterán

OK.. értve.
Erről az jut eszemben hogy Lellén a nyaralónk ikerház.. de nem ugy mint az átlag hogy szemből osztódik ketté hanem az egyik ami a miylen az a mátyás utcára néz a másik oldala meg az ellenkező irányba egy másik KISutcába.. azért emeltem ki hogy KISutca mert mondta a szomszéd hogy 3 éve egy nyáron 3x törtek be.. mert a másik utcára náz a ház ami teljesen kihalt közvilágitás féyne is elig szürödik oda.. a milyénk meg egy jó hosszú utra néz szemben laknak stb.. aztán a szomszéd felrácsozott midne ablakot ajtót stb.. azon is betörek 1x azóta nem... szeritnem rájöttek hogy a rácsptmár nehéz volt leszedni és nemennek visaz töbebt vagy nmetudom.. csak egyzser kapnék el egy ilyen mebert... tőben vágnám le a kezét a baltával vagy ami a kezem ügyébe akad... a szemétládájának..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#33) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Már az indexen is: [link]

<< Heimdal >>

(#34) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Én több mint egy éve láttam erről egy műsort a PRO7 Galileo műsorában, ott részletesen beszéltek a témáról, s részletesen be is mutattak zárakat amiket nem lehet így kinyitni.

Az indexes cikknek rohadtul nem örülök, felhívja a figyelmet a lehetőségre, de megoldást nem kínál, emiatt félő, hogy sok hülyegyerek nekiáll a dologgal szórakozni.

Azthiszem írok az indexeseknek egy mailt hogy vegyék már fel a kapcsolatot pl a Galileo szerkesztőivel, s közöljenek le már ők is egy cikket azokról a zárakról amik nem nyithatók ezzel a módszerral.

Persze minden zár, ajtó kinyitható v.hogy, de szerencsére nem ilyen nevetségesen egyszerű módszerral.

[Szerkesztve]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#35) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az a zár, aminek a kulcsa úgy néz ki, hogy a kulcs hengerszerű formájából nem kifelé vannak a pöckök, hanem ''belefaragva'' van valami, tehát úgy néz ki, mint egy rudacska, aminek a vége ''faragva van'', annak mi a neve, s mennyire biztonságos?

I am having fun staying poor.

(#36) koxx válasza Drizzt (#35) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erre gondolsz? :U [link] [link]

(#37) Drizzt válasza koxx (#36) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, sokkal vékonyabb. Kábé mint a régi kéttollú kulcsok, csak nem kifelé, hanem befelé vannak rajta a vágások.

I am having fun staying poor.

(#38) ftc


ftc
nagyúr

hát nekünk otthon ilyen érdekes biztonásgi zár van..háromszög alakú a kulcs.
3 sorban vannak a fogak 120 fokos szögben.. sztem ez elég biztonságos...

amugy ha tutira akrsz menni falazd be az ajtott ;]

(#39) chokeee


chokeee
aktív tag

be köl szegelni és akko' jó lesz :D

gumiczuczli

(#40) Vikthor válasza rii (#31) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Faterom jó pár éve cserélt ajtót, cirka 100 kg. Ez még egy RPG-t is kibír.... :D Na de komolyra fordítva a szót az ajtó kb. 6-7 cm vastag (fémből van) és felül, alul és oldalt zár. Olyan speciális kulcs van hozzá, hosszú a nyaka, emiatt nem lehet lockpickelni még 100-as skillel sem. :) Masszív ajtó annyi szent, ha keményen becsukom, beleremeg a fal is... :D Nem volt olyan drága kb. 150 rongy. Ennek az ajtónak, külön speciális keret kell.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41) T. Almeida válasza Vikthor (#40) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nincs linked az ajtóról?

(#42) Drizzt válasza Vikthor (#40) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem is ilyesmi van, két zárral, meg egy kis beakasztóval belülről. Mondjuk nekem otthon semmi értékem nincs, csak nem akarok többé arra ébredni, hogy idegenek nyitnak a szobámba. :( Még ma is nagyon rosszul alszom.

I am having fun staying poor.

(#43) T. Almeida válasza Drizzt (#42) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Remélem nem bántottak...nem semmi egy ''élmény'' lehet...:(

(#44) vati válasza Thulcandra (#34) üzenetére


vati
senior tag

Az indexes cikkben is említenek egy fajta, szintén elterjedt zárat, amit nem lehet kinyitni ilyen módszerrel: amelyiknél a kulcstoll oldalában vannak kúp alakú bemélyedések, nem tudom hogy hívják.

Nálunk hálistennek van az ajtón 2 ilyen zár, meg 4 elzett + további 2 a rácson.
A betörő találgathat, a 6 zárból melyik 4-5 van ráfordítva...:)
Némelyiket kulccsal is nehéz nyitni mert szorul, ilyenkor ez is lehet pozitívum.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#45) Hani


Hani
aktív tag

Az az igazság, hogy az előzőekben linkelt ''bump key''-es módszerrel tényleg nagyon jó aránnyal nyithatók még a bonyolultabb zárak is, akár fogai, tollai, kis kör alakú bevágásai/besüllyesztései vannak a kulcsnak. Szóval tényleg inkább az elrettentésre lenne érdemes rágyúrni: sok zár, kutya, anyóspajtás hintaszékben..

Mod: Az Index-es cikk hozza az átlagos színvonalat, úgy látszik, ők nem olvasták végig az eredeti cikket.

[Szerkesztve]

(#46) ollie válasza rii (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A profik bárhova bemennek, tök mindegy mennyi zár van, és a riasztó sem akadály. Egyedül csak az amatőrök ellen lehet védekezni, és ahhoz elég mondjuk 3 zár (egyik heveder), és persze nem árt, ha az egyik fúrásbiztos (bár ez ellen sincs igazi védelem). Ja meg kitehetsz az ajtóra olyanokat, hogy a ''A kutya harap'', ''Rendőrségre bekötött riasztó'', stb.

Az egyedüli biztos módszer a biztosítás. Be kell ballagni a biztosítóba és általános biztosítást kötni (ingóságra is). Persze így is elvisznek mindent, de ki fogja fizetni a biztosító.

***

(#47) viharhozo válasza ollie (#46) üzenetére


viharhozo
addikt

A 'profi' nem a lakotelepi lakasokban fog probalkozni, h hatha osszejon vmi. A szabaly vegtelenul egyszeru, ha bejutnak a lepcsohazba, mindenhol probalkoznak. Ha vhova bejutnak, akkor azt kipakoljak.

A konkret cimre erkezo betoro eleg ritka, es olyan erteket keres, amit nem ket zarral kell megvedeni.

Persze így is elvisznek mindent, de ki fogja fizetni a biztosító.

Kemenyebb dio ez ennel, kezdve azzal, h szamlaval kell tudnod igazolni, mi volt a lakasban.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#48) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok!

Szétrágta az ajtót a kutya, és most két variáció van: Vagy a mostani ajtót bevonják acél lemezekkel, vagy kicserélik az ajtót, de ezzel az a baj hogy két szárnyas ajtónk van... És azt sem tudom, hogy szabvány méret-e?! Szerintetek mi a megoldás?! Ha új ajtót akkor milyet keresek és kb mennyi lenne?! kösszi előre is!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#49) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Új bejárati ajtót keresek. Most nekem befelé nyílik az ajtó, lehet azt kifelé is építeni? És hol érdemes ajtót vennem, és beszerelik ők vagy azt külön kell fizetnem?
Kösz a válaszokat

(#50) DRB válasza hepibáb (#49) üzenetére


DRB
senior tag

Üdv!

Ha még aktuális a dolog. ;)

Drága: [link]
Valamivel olcsóbb: [link]
Szintén olcsóbb mint az első: [link]
Itt van „olcsó” is meg drága is, a drága kb. a második/harmadik linken lévőkkel van pariban: [link]
De, hogy ezek közül melyiket érdemes megvenni, azt igazából még nem tudom. Nálam is sürgősen ajtót kell/kéne cserélni, én kb. másfél/két hete bújom a netet, meg nyaggatom az ismerősöket, de nem sokkal vagyok előrébb az ügyben, sajnos. Illetve annyit azért megtudtam, hogy a barkácsáruházakban(is) kapható 40-60 ezer forintos kínai „biztonsági ajtó”-nak nevezett izéket messziről kerülni kell. Persze ha mégis valami ilyesmit vennél, mondjuk pénz szűke miatt, stb, akkor lehetőleg kétzáras legyen és rövid időn belül ki kellene cserélni a zárbetétet/betéteket valami komolyabbra, de idővel magát a zártestet is. Ha netán rászánod magad egy drágább hazai gyártásúra, akkor szintén jobb ha több zár van az ajtón, illetve ez valami minőségibb trezorzáras megoldás legyen, pl. CISA vagy Mottura, de legalább az egyik legyen ilyen(ha kettő van, egyébként ezeket a trezorzárakat azokba az olcsó kínaiakba is érdemes lenne betenni a gyári helyett, már ha bele lehet valahogy, de elég necces a dolog). Sajnos azok a cégek akiket én találtam eddig, azon felül, hogy elég jó ajtókat csinálnak, a trezorzáras verziók csak egy zárasak, illetve jelentős felárét hajlandók plusz aktív zárakat beépíteni. Ezek a gyártók a helyszínen méretet vesznek, legyártják az odavaló ajtót, kiszállítják, beépítik, illetve elszállítják a régi ajtót. Ezek benne vannak a meghirdetett áraikban, illetve az erre vonatkozó feltételeket megtalálod az oldalukon, nyilván ha 150 kilóméret kell szállítani az ajtót, akkor az nem lesz ingyen.
Én kb. idáig jutottam, ez elsőre ugyan elég soknak tűnik, de ennek ellenére még is tanácstalan(illetve már nem teljesen tanácstalan, de mindenképp bizonytalan) vagyok, úgyhogy én is kérném, hogy a jobban hozzáértők osszák meg velünk a véleményüket, tapasztalataikat, stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.