Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Banished

Hozzászólások

(#1) Djuree


Djuree
félisten

Tegnap megvettem ezt a játékot és gondoltam megnézem van-e topikja, mivel láttam nincs nyitottam neki egyet.
Videók alapján nagyon megtetszett a játék és itt PH-n a 20 dolcsis árnál olcsóbban meg tudtam venni, főleg a steames 20 jurós ár az aggasztó most az árfolyam miatt. ;)
Tegnap csak kipróbáltam, tényleg jónak tűnik. Hétvégén belevetem magam!

Két kérdésem már akad is:
Épületeket nem lehet áthelyezni?
Építésnél nem lehet elforgatva letenni az épületeket? Sokkal helytakarékosabban meg szebben lehetne építkezni.

Ahogy olvasgattam elvileg egy ember fejleszti a játékot, na ez a durva, a sokmilliós simcity a nyomába sem ér.
Itt a honlap: [link]
Írtam is egy feedback emailt dicsérettel. :K

WIKI link:
[link]

Aki esetleg még tud hasznos oldalt várom, elég komplex ahogy elnézem, mégis egyszerű. Egyszóval zseniális, rég vártam egy ilyen játékra a settlers 2(!) után. :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2) BZoli87 válasza Djuree (#1) üzenetére


BZoli87
csendes tag

Én is megvettem a megjelenése napján, kb. 1 éve követem a fejlesztő srác oldalát és azóta vártam a játékot. Nekem is nagyon tetszik. Igen nehéznek tűnik (eddig összesen kb 20-25 lakosig jutottam el) elég sok gondolkodást előre tervezést igényel. Épületeket ahogy a játék helpjét olvastam áthelyezni nem lehet (csak lebontod és újra felépíted máshol). Forgatás van, azt hiszem E/R vagy Q/R billentyűkombók.

És maximálisan egyetértek döbbenetes, hogy egy ember többet/élvezhetőbben le tud(ott) tenni az asztalra óriási kiadók és team-ekkel szemben (lásd simcity 2013).

(#3) creedszl


creedszl
aktív tag

Mi a módja hogy a népesség nőjön?Csak mert nekem rendszerint elöregszik a lakosság.Nem tudom ha minden adott és nem szenvednek hiány mi kell még ahhoz hogy gyrekek szülessenek...

Hulligaaan

(#4) MasterDeeJay válasza creedszl (#3) üzenetére

Volt nekem is hogy raktárban 15000 kaja, 900 tűzifa, elegendő szerszám és ruha és a népesség csökkent. A házak nagy része üres volt.
Megoldás az lett hogy növelni kellett a boldogságukat, templom, 2 kocsma, többféle kaja. Ha ez megvan akkor nagyon lassan nő a népesség, nekem elkerülhetetlen volt hogy nomádokat fogadjak be. Most a népesség 100 felett van, kaja 35e, mindenből van bőséggel, gyakorlatilag elértem nagy nehezen hogy minden rendben legyen.

BZoli87
Igencsak nehéz, és pont ez benne a jó. Sokadjára kezdem újra és egyre jobban megy.

Multiplayer lehetne benne, coop megoldással kereskedni egymás között.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) disco fever


disco fever
csendes tag

én is kipróbáltam, tényleg klassz játék :)

viszont a kajával állandóan gondban vagyok :( most pl a 28 felnőttből 18 kaját gyárt (6 farmer, 8 halász, 4 bogyógyűjtő), és még így is állandóan éheznek... hogy a fenébe? ételkészítésen kívül másra nincs is ember, és így is éhenhalnak... ti hogy csináljátok? valami ötlet?

(#6) MasterDeeJay válasza disco fever (#5) üzenetére

Hatékonyság a kulcsszó!

Leghatékonyabb megoldások:

Gyűjtögetőt csak úgy hogy hatósugarában teljes erdő legyen, hegyekből/folyókból nem szed össze semmit. Hatékonyságát növelni kell egy erdészettel amibe egy ember van csak faültetésre. Kiszedni körülötte minden követ és vasat hogy fák nőjenek!

Sima gyümölcsfákat el lehet felejteni az elején, igen lassan nőnek. Ugyanígy állattartás is később hasznos.
Farmot az elején nem ajánlott építeni, jóval gyengébb mint a gyűjtőgető viszont később iskolázott emberekkel és acél szerszámokkal már hatékony lesz! (habár nekem bevált de gyűjtögető jobb az elején!!!)

Halászokkal kapcsolatban csak pár olyan hely van ahová érdemes lerakni. példa:

Ha folyóra rakod akkor mínuszos lesz! (többet esznek meg mint amit termel)

Minden fontosabb termelő egység mellé érdemes házat rakni, nem kell nagy utat megtennie a dolgozóknak.

Népességet érdemes lassan növelni és nem ész nélkül házakat építeni, hirtelen megnőtt népesség hamar tönkre teheti az egész gazdaságot.

Tehát kezdésnek:
Gyűjtögetők nagy erdőfelülettel!
És ha van pár ezer kaja fölösleg akkor lehet kezdeni másfélét is termelni!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) disco fever válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


disco fever
csendes tag

á, köszi az ötleteket! akkor a halászaim rossz helyen voltak :) meg a grafikonokat sem fedeztem fel még, szóval nem igazán tudhattam, melyik a hatékony, csak reménykedtem, hogy na majd ez jó lesz... köszi még egyszer! :)

(#8) Djuree


Djuree
félisten

na látom megy a tanácsok megosztása, ez volt a célom. :)
úgyhogy hajrá-hajrá. :C

az idő hogy telik a játékban amúgy? mittomén 1 perc a valóságban a játékban 1 év. vagy hogy? ez így jó lenne, nem jó ha gyorsan telik, nyugisan akarok játszani. max ha akarom gyorsíthatom.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9) disco fever válasza Djuree (#8) üzenetére


disco fever
csendes tag

viszonylag nyugisan telik az idő. lehet gyorsítani (1-2-5-10x sebesség), de még 10-szeres sebességnél is pár perc egy év (ezt úgy érzésre írom, nem stoppereztem :)).
ha meg nagyon sok mindent kellene gyorsan csinálni, akkor meg is lehet állítani, és úgy kiadni a parancsokat.

(#10) Djuree válasza disco fever (#9) üzenetére


Djuree
félisten

jól hangzik, rosszul írtam az előbb, ne 1 perc legyen 1 év, az elég gyors lenne. :) mondjuk 15 perc 1 év az már jó.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11) creedszl


creedszl
aktív tag

az elöregedő lakosság ellen külföldi fórumon olvastam hogy ha van egy családod és születik gyerek de nincs üres hát akkor a szülőkkel marad a gyerek és nem alapít új családot.ezért érdemes előbb házakat építeni ha növelni kell a népességet.persze előbb mindennek adottnak kell lennie hozzá.legutóbb pl egy 60 fős csapatnál a szerszámhiány volt a legnagyobb gondom, aztán pedig a vashiány...elég nehéz egyensúlyban tartani a dolgokat.amúgy a játék sebessége elég lassú.mármint ha 10x-es re rakja az ember akkor azért haladnak a dolgok, de alap sebességen irtó lassú...

Hulligaaan

(#12) MasterDeeJay válasza creedszl (#11) üzenetére

Hát akkor én vagyok nagyon lassú mert 10x sebességen ha nem figyelek elég hamar beüt a katasztrófa.
Az elején legalábbis amikor sokat kell mikrózni. De a játék "közepénél" is, például mivel az évszakok elég gyorsan változnak és egyik bevált taktikám hogy tavasztól ősz elejéig kaját termelek farmokon, télen pihenésképpen a banda egyik fele megy bányákba dolgozni a másik meg leírtja csupaszra a szomszédos erdőt. Nincs lazsálás, igaz mindenki depressziós és nincs idejük ba***ni sem. Tökéletes diktatúra, vagy lehet sokat tropico-ztam. :DDD
Volt hogy emiatt a boldogságuk az egy csillagot érte csak el. Szegényeknek csak kukorica volt a kajájuk a többiféle kaját vittem eladni. Most is úgy állok egyik mentésemnél hogy van 20e kukorica és semmi más, a többit leadózzák a kereskedős raktárba és megy hajón exportra. :DDD
Ez ilyen Banished North Korea edition.
Hiányolom a részletes beállításokat mint amilyen a settlersbe, masters of the world, tropicoba volt, kellene valami olyan hogy hány évesen dolgozhat vagy milyen és mennyi kaját ehet....mennyi tűzifát használhat fel, minimum munkaórák száma...rengeteg ötletem van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) BZoli87 válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


BZoli87
csendes tag

"Ez ilyen Banished North Korea edition."
:D

Ha rengeteg ötleted van jegyezd fel őket mert elvileg moddolható lesz (vagy már az) a játék, úgy emlékszem valamelyik postban írta a fejlesztő srác.

(#14) creedszl válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


creedszl
aktív tag

amúgy amit írsz az egyik legjobb tanács.tehát hogy évszaknak megfelelően is lehet beosztani a melósokat.mnert ugye télen a fű se nő szóval a farmer nép lazsál.akkor nyílván irány a bánya.ha az ember figyeli az erőforrások fogyását ügyesen ki lehet lavírozni hogy szép lassan nőjjön a település és megmaraad a cucoknál az egyensúgy.

Hulligaaan

(#15) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Én is a megjelenés napján kezdtem, de most tervezem kicsit komolyabban belevetni magam. Remélem szerelem lesz belőle, mert szimpatikus kis játék így elsőre :) Sok apró hibát, feature-hiányt érzek már most is benne, de majd meglátjuk.... Meg gondolom ezerrel megy a fejlesztése, updatek, patchek....

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#16) Lmh válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Lmh
őstag

Mr Un,

Az alábbi gondolatával kapcsolatosan kérdeznék!
"Minden fontosabb termelő egység mellé érdemes házat rakni, nem kell nagy utat megtennie a dolgozóknak."
Ez mennyire garantált, hogy az fog ott lakni, aki a közelben dolgozik? Ezt rugalmasan kezelik, költöznek...?
Mondjuk ha a város közepén lakik egy fószer a játék eleje óta aki mondjuk gyűjtöget a környéken, majd építek egy másik gyűjtőállomást egy házzal, jóval messzebb. Ez esetben ő oda át fog nyergelni? Vagy ő marad a helyén és akár egy totál máshol dolgozó - mondjuk vadász - fog ott lakni?
:R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17) MasterDeeJay válasza Lmh (#16) üzenetére

Sajnos van esély rá hogy nem ott fog lakni, de még mindig szerencsésebb mintha nem lenne ház mellette.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) disco fever válasza Lmh (#16) üzenetére


disco fever
csendes tag

kezdtem egy új játékot, elsőre építettem egy gyűjtögetőt meg egy erdészházat az erdőbe. plusz melléjük egy házat. több házat nem is építettem egy évig, mégis csak ketten költöztek be az erdei házba, a maradék tizenvalahány ember felett meg virított a "nincs hol laknom" jel.
én meg csak néztem: mér csilálod eszt? pls...

(#19) Lmh válasza disco fever (#18) üzenetére


Lmh
őstag

Egy házba csak 1 "család" költözik. szóval kb 3 emberenként kell 1 ház. Ha nagyon nem megy van ott ilyen hajléktalan szálló is amit építhetsz, bár elég könnyen elkerülhető, hogy szükség legyen rá.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20) ballington


ballington
addikt

Én is megvettem a játékot már az első nap, de csak most jutottam el odáig, hogy játsszak is vele.
Néhány gondolat:
- Az elején tényleg érdemes csak a gyűjtögetésre fókuszálni (egy forester mellé egy gatherer és egy hunter és minimum 2 ház). A forestert érdemes úgy elhelyezni, hogy a hatókörén belül minél nagyobb rész legyen a sík terep, hogy maximálisan kihasználhassa erdővágásra és ültetésre, illetve így a hunter és a gatherer is maximálisan ki van használva.
- Az iskoláztatást is érdemes kitolni minimum 50 lakostól és úgy elkezdeni, hogy van min. 5 laborered. Ez igazából vésztartalék, mert miután a child felnőne, előbb elmegy tanulni és csak utána megy dolgozni. Így itt van egy kis hiány az elején, amíg az első pár tanuló el nem végzi az iskolát.
- Btw azt tudja valaki, hogy hány évig tanulnak a citizenek?
- Ahhoz, hogy nőjön a lakosság, elsősorban happiness kell. Ha az a béka segge alatt van, tök mindegy, hogy tele vagy kajával és üresek a házak. Persze ez kicsit visszafele is igaz, mert hiába nagy a boldogság, ha nincs üres ház, a gyerekek ránőnek a szülőkre, az betesz a boldogságnak is. Én egy jó darabig nem építettem házakat. A gyerekek létszáma lement 2-re és erősen lement közepesre a boldogság és majdnem kiöregedett a lakosság. Közben jött egy tűz, elvitte pár házamat és a marketet, odalett a kaja egy része. Innen nehéz volt visszahozni. Jelenleg kő és vas hiánnyal küszködöm.
- Boldogságot pedig tényleg folyamatos házépítéssel, temetővel, templommal és nem utolsó sorban kocsmával lehet javítani.
- Ha a laborerek nagyobb számából adódóan lehetőség van rá, hogy ne nagyon változtassuk a lakosok munkáját (gondolok itt egyik prof-ból a másikba), akkor egy idő után a munkahelyükhöz legközelebb költöznek a lakók. Persze ha van ott üres ház.
- Amúgy a Fielden és Orcheren dolgozók télen elmennek laborernek, bár ez a Professions táblázatban nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#21) hamham


hamham
tag

Találtam egy ilyet a farmokról [link]
Nem ellenőriztem le, de jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#22) MasterDeeJay válasza hamham (#21) üzenetére

Érdekes, és ha valóban így működik akkor az alábbi következtetést vontam le belőle:

A legtöbbet termelő elrendezés
1 farmer esetén a 4x14 vagy 7x8
2 farmer esetén 8x14
3 farmer esetén 12x4
ez mind 283 egységet ad farmerenként

4 farmer esetén pedig a legnagyobb 15x15 ami 285 egységet ad. (tehát 4 farmernál ez +8 egység)

Alapból szerintem a 15x15 túl nagy mert ugye egyfélét nem jó termelni, legjobb talán az hogy több kisebb farm többfélét termel azaz 4x14 vagy 7x8 méretű farmok egy-egy emberrel. És kisebb az esélye annak hogy a termény valami betegség miatt tönkremegy.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) hamham válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére


hamham
tag

Elején én is 7x8-as farmokat csináltam, de most 100 ember felett már a 15x15 is kicsi, nem elég egy. A dögvész ellen szerintem nem tudsz mit csinálni, legfeljebb nem kell egymás mellé tenni és nem terjed át.

(#24) ballington válasza hamham (#21) üzenetére


ballington
addikt

Ez jó...
MasterDeeJay: a fertőzésnek mindegy, hogy mekkora a farm. Sajnos terjedhet. Az igaz, ha egy föld megfertőződik, akkor nem mindegy, mekkora terület és ezzel mennyi termény mész kárba.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#25) hamham


hamham
tag

Az vadász házak szerintem több kaját hoznak mint az állat tartás, de esetleg megéri egy-két fajtát pl. juhokat gyapjúért aztán lesz jobb ruha.

Pasture

<198 units: 1 Herdsman (198=11x18)
199+ units: 2 Herdsman

(#26) ballington válasza hamham (#25) üzenetére


ballington
addikt

Ez attól is függ, mennyi állat van a karámban. Bár tény, hogy azokat főként a bőrért, gyapjúért és tojásért érdemes építeni.

Közben lecsekkoltam, mennyi ideig van egy ember az iskolában. Az első tag 1 év és 3 hónapot töltött, de a második több, mint 2 évet. Úgyhogy ez további analízist igényel.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#27) Ubran


Ubran
tag

Remeltem, hogy talalok forumot ehhez a jatekhoz :)
En csak a masodik napon vettem meg, mert elson nem ertem ra, de mostmar kezdek belemerulni, amennyire idom engedi.
Regota vartam mar egy ilyen jatekra es megadatott :)
Jobban orulnek en is, ha nagyobb hozzaferes lenne a dolgok alakulasahoz es belatas a termeles es az elet menetebe.
Persze a szorakzas a fontos, de a magam reszerol en az achievement gyujtest tuztem ki celul, mert nem szeretem, ha a dolog celtalan mennek.

Amit en eddig a leginkabb zavaronak talalok, hogy pl az iron es a szen kifogyhat. Erre ma eszmelten ra es szomoruan vettem tudomasul, hogy nem mehet addig a moka, ameddig en szeretnem, mert ha kifogy az iron, akkor nincs szerszam es megette a fene.

Ez elott sem talaltam konnyunek a jatekot, ami jo, mert fokozza a kihivast, de igy reszemrol mar belepett az idokorlat is, ami azert rakott a nehezsegre egy lapattal.

Egyebirant orom, hogy lett foruma :)

Kellemes perceket mindenkinek :)

(#28) Ubran


Ubran
tag

Elfelejtettem megkerdezni, a piac mit ad a nagy egeszhez? Szamomra csak storage. Nem latom mi plusszt ad.

(#29) sinkaa válasza Ubran (#28) üzenetére


sinkaa
csendes tag

amit esetleg nem tudsz megtermelni, tenyészteni, egy szóval beszerezni, ott tudsz cserélni

gamertag: Sinkaa91 bnet: Sinkaa#2776

(#30) Ubran válasza sinkaa (#29) üzenetére


Ubran
tag

En eddig azt lattam, csak azok az aruk forognak, amiket en tudok termelni, de lehet elneztem.

(#31) MasterDeeJay válasza Ubran (#28) üzenetére

A piac arra való hogy a lakosoknak ne kelljen messze menniük a cuccokért.
Annyival több mint a raktár hogy az ebben lévő emberke hozza viszi a cuccokat és folyamatosan tölti fel a marketet. Egy raktárba meg csak bepakolnak és nem nézik mire van szükségük a környéken élőknek. Lényegében a közeli lakosoknak nem kell több helyre menniük.

sinkaa
Az a kikötő amire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32) sinkaa válasza MasterDeeJay (#31) üzenetére


sinkaa
csendes tag

Tényleg, jogos. :R

gamertag: Sinkaa91 bnet: Sinkaa#2776

(#33) ballington válasza Ubran (#30) üzenetére


ballington
addikt

A piac arra jó, ami a valóságban. Az emberek onnan veszik fel a termékeket és viszik a házakhoz. Ott gyakorlatilag van minden, amit termelsz, nem kell keresgélniük egyik Storage Ban-ból a másikba.

Kereskedhetsz/vehetsz olyan terméket is a trade poston keresztül, amit nem termelsz, majd azokat is a piacra viszik, így az emberek egyből hozzá tudnak jutni.

Gyakorlatilag felgyorsítja az emberek otthonához a termékek eljuttatását.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#34) Ubran válasza ballington (#33) üzenetére


Ubran
tag

Ok, koszi sracok, igy mar vilagos :)

(#35) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Üdvözlöm a topikot :R és minden száműzöttet :D !

Aki úrakezdi, találtam egy jó kis Map-et: 493299268
További jó munkát!

(#36) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Az 1.02-es beta igen nagy segítség azoknak, akiknek 1000+ a népessége (végre nincsenek a nagy távolságok miatt éhezők / megfagyó munkások tömegei) :D

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#37) Lmh válasza =WiNTeR= (#36) üzenetére


Lmh
őstag

Mert, mi történt?:)
Mesélj kicsit, rég játszottam :)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#38) Lmh


Lmh
őstag

Valaki tudja, volt már 75%-kal leárazva most a Banished?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#39) kiskornel


kiskornel
addikt

Sziasztok!
Ennek a proginak van valami célja is, vagy csak a végtelenségig gyűrni kell. Esetleg valami küldetés, hogy 1000 lakos után jön egy másik megoldandó feladat...
Steamen 66%-kal vettem meg. De kezd se füle, se farka lenni.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#40) Lmh válasza kiskornel (#39) üzenetére


Lmh
őstag

ez ennyi tudtommal

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#41) Dtomka


Dtomka
veterán

Korábban sokat játszottam a játékkal mostanában már keveset....De most értem el a legnagyobb lakosságot, és stabil az élethez egyenlőre minden szükséges ... :)

(#42) Viper26 válasza Dtomka (#41) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az szép. :)

Én most kezdem a játékot, Colonial Charter-t próbáltad hozzá?

Pixel 7 | FR955

(#43) egykerdezo


egykerdezo
csendes tag

Lehet valahogy állítani a szöveg,szövegdobozok méretét?
Némelyik szövegdobozban alig lehet olvasni annyira picik a betűk.

(#44) Lmh


Lmh
őstag

Van annak valami oka, hogy 16000 kajával és halom tüzifával emberek éheznek és halnak éhen?:P
+ Azt vettem észre, hogy mindenféle munkásaim brutális céltalan és logikátlan útvonalakon bóklásznak a térék különböző sarkaiba. Mintha kilóméterhiányuk lenne vagy élveznék mondjuk, hogy elvesznek és megfagynak meg éhen halnak valahol :D

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#45) Lmh válasza egykerdezo (#43) üzenetére


Lmh
őstag

gondolom már tárgytalan, de nem tudok ilyen állíthatóságról.

Az én problémám megoldódott.
Most újabb furcsaság van. Szépen megy a gazdaság. 55.év és kb 280/50/50-es population jelenleg. Most azért lassítottam így be, mert kb 70-80 laborerem van, annyira nincs szükségem rájuk a gazdaság működtetéséhez. Kaja, fűtőanyag van dögivel, ércek alig kellenek már...nem tudok semmit már fejleszteni, nem szívja fel semmi a munkaerőt. Kb csak kaját meg ércet tudnék termeltetni velük még többet, de minek?:P
Pár éve elértem ezt a szintet és nem tudom hova tovább....
Ez hiányzik ebből a játékból...a fejlesztési lehetőségek.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Banished
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.