Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:05:59

LOGOUT.hu

Banana Pi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) suste válasza joczo1337 (#150) üzenetére


suste
veterán

Ha nincsen túl terhelve, akkor elég a borda szerintem: stat

(#152) footy


footy
addikt

Szaisztok!

van egy BPI M1-m ami jelenleg masodlagos NAS-kent uzemel OMV-vel a fedelzeten.
Erdemes lenne ezt torrentre hasznalni? A jelenlegi NASomnal (Zyxel NSA310) ugy tunik hogy a mostani 100 koruli torrent a limit, ha ennel tobb torrent van a listaban akkor nem tudom kihasznalni a teljes savszelesseget.
Szoval erosebb/alkalmasabb a BPI torrentre mint a Zyxel Nasom?

koszi

(#153) suste válasza footy (#152) üzenetére


suste
veterán

A 100 körüli torrent limited szerintem inkább beállítási "hiba" lehet, mert jóval gyengébb routerrel is 3-400 torrent szokott bent lenni nálam.
Persze az a kérdés, hogy mennyi az aktív ebből, mennyi a max peer, és mennyi a max sebesség amit engedsz neki.
Egyébként milyen le/fel sebességeket tud?

BpiM1 -nek elvileg többet kell tudnia a HW-ból adódóan, de mivel ugyan ennyit számít az SW is, így csak akkor fogod megtudni, ha kipróbálod (akár több sw-vel is).

[ Szerkesztve ]

(#154) footy válasza suste (#153) üzenetére


footy
addikt

A hetvegen atneztem a config file-t a Zyxelen de nekem nagyon az az erzesem, hogy ujratelepites utan amikor nem sok torrent van akkor nagyobb sebesseggel tolt le mint amikor 90-100 torrent van a listaban.

Aha en is ugy tippeltem hogy a hardware a BPI-ben erosebb, csak nem tudom mennyire job tobb kapcsolat egyideju kezeleseben. Most OMV-t hasznalok, az ala fel is tudom dobni a Deluge-ot, aztan kiderul.

(#155) suste válasza footy (#154) üzenetére


suste
veterán

ha pl a letöltéssel csúcsrajáratod a vasat, akkor érthető hogy minél több torrent lesz bent amit letölthetnek (és gondolom töltik is), akkor persze hogy csökken a letöltési sebességed
ezért írtam, hogy beállítás kérdése az egész, és persze hogy mik az elvárások
ha a max letöltés a fontos, akkor a normál módhoz csak minimális feltöltést engedélyezhetsz (szinte lényegtelen hány van benne, és az összes torrented seedben lesz, tehát nem lesz gondod a szabályokkal), és legfeljebb az alternatív beállításban meg megfordítod a le/fel sebességek arányát, hogy pl este menjen a feltöltés jobban.....

(#156) oszi91


oszi91
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy vettem egy BPI-M1-et feltelepítettem rá az Ubuntu 16.04 mate-et. Szépen el is indul, de sajnos nem érzékeli az egeret és a billentyűzetet se. Sőt ha bedugok egy pendriveot azt se érzékeli. Próbáltam egyébként mindenhogy elindítani egérrel egér nélkül csak billentyűzet, csak egér, egyik se és betöltés után dugtam be őket, sőt két fajta egeret és billentyűzetet is kipróbáltam. Megpróbáltam az Ubuntu15-04-et és a Raspbian jessie-t hátha a verzió a baja, de ezalatt is ugyan úgy nem reagál semmire amit beledugok az USB-be. Régebben volt rajta valami Andrioid verzió az alatt működött az egér is meg a billentyűzet is. Sérülés, égés nyom nincs a lapon szóval sztem nem hardveres probléma van, vagy is nagyon remélem.
Esetleg tudnátok nekem segíteni, hogy mi lehet a baj?
Előre is köszönöm! :)

(#157) suste válasza oszi91 (#156) üzenetére


suste
veterán

próbáld ki másik oprendszerrel is
van még jópár
kiderül, hogy az USB rossz-e

(#158) oszi91 válasza suste (#157) üzenetére


oszi91
tag

Kipróbáltam még párral:

- Debian_V4.0
- Kanux-Beta-3.3.0
- Lubuntu_V4.0

De sajnos egyiken se működik :( Esetleg más tipp?
Vagy esetleg próbáljak meg multiméterrel rámérni az USB-re van e rajta feszültség? Mondjuk ha nincs akkor se nagyon vagyok előrébb vele, hogy miért nincs vagy hogy hogy lehetne megcsinálni. Valahogy csak életet kellene verni ebbe a cuccba :D

(#159) Scooter válasza oszi91 (#158) üzenetére


Scooter
tag

Hogyan táplálod árammal a boardot? USB-n keresztül?
Próbáltad mind a négy USB portot?

(#160) suste válasza oszi91 (#158) üzenetére


suste
veterán

hát akkor szerintem elég egyértelmű, hogy a hw hibás (feltételezve hogy jó sw kerül fel :) )

(#161) oszi91 válasza Scooter (#159) üzenetére


oszi91
tag

2 sima usb van rajta, meg 2 micro. Micro usb-n kapja a tápot a dc-in nél. A másik micro az otg. A táp 2000mA-es.

(#162) oszi91 válasza oszi91 (#161) üzenetére


oszi91
tag

Na ráugrottam a multiméterrel a banánra. :D
Van egy olyan tippem hogy az egyik dióda mehetett ki. Bár biztos nem vagyok benne.
Az USB-n 3,24V-ot mértem. Azután találtam egy kapcsolási rajzot. Azon van egy szerintem 5V-os referencia pont amire szintén rámértem és ott is csak 3,24V-ot mértem és szerintem 5-öt kellett volna. A zölddel bekarikázott kimenet a képen. Aztán rámértem a dióda (D5, pirossal a képen) mindkét lábára a földhöz képest és az egyiken 5V volt a másikon az sokat emlegetett 3,24V. Az előtte lévő tekercs mindkét lábán viszont még megvan az 5. Az 5V a dióda anódja meg a föld között van meg a katódon már a csökkent feszültség van.
Arról nem is beszélve, hogy van egy fura szürke lukhoz hasonló valami a dióda tetején. :D
Szerintetek?

(#163) fpeter84 válasza oszi91 (#162) üzenetére


fpeter84
senior tag

Az a dióda 100% hogy döglött, csak kérdés hogy mitől... Mindenesetre nagy bajt nem csinálsz vele ha lecseréled, max elfüstöl egy másik 5Ft-os dióda is... :)) Ha megy az új diódával akkor időnként nézz rá a hőmérsékletére - először a nyák túlfelét tapizd, ha nem gyanúsan forró akkor lehet a diódát magát is... Lehet egy szerencsétlen rövidzárlat folyománya is, de előfordulhat hogy más zakkant meg a nyákon és ez is amiatt füstölt el... Látni nem látok forrasztási áthúzást lábak között, de azért nézd át erős fénynél hátha valahol maradt kis szemét ón a környezetében bármelyik alkatrész sűrűbb lábai között...

(#164) zsozso17


zsozso17
tag

Sziasztok! Van egy M1+-om telepíítenék rá lazarust. Telepítésnél kiírja nincs elég hely. 32gb kártyát tettem bele,de csak 3,6 gb-t lát. Szerintem ez a FAT rendszer miatt van. Meg lehet valahogy oldani, hogy több memoriát lásson a rendszer? Vagy ha másik partriciót csinálok akkor oda telepítsek?

(#165) Csicsóka válasza oszi91 (#162) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez az áramkör, egy DC-DC kapcsoló üzemű konverter, a dióda nem sima egyszerű, hanem egy Schottky dióda, ilyenre cseréld. A tönkremenetelét okozhatta túlterhelés, v zárlat. Ha kicseréled szerintem meg is gyógyul.

(#166) Csicsóka válasza zsozso17 (#164) üzenetére


Csicsóka
őstag

Növeld meg az ext4 partíció méretét a kártyán elérhető max. méretre, pld, gparted programmal.

(#167) oszi91 válasza Csicsóka (#165) üzenetére


oszi91
tag

Igen néztem én is a dióda adatlapján hogy Schottky, ma be is mentem venni egyet de sajna nem volt nekik. Ezrét vettem egy nem Schottky-t de megrendeltem a normálisat is rendes SOD 123-as tokozással. Sajnos egy hét mire megjön mert pont lecsúsztam a rendelésről :(. Na mind egy is, a lényeg hogy vettem egy másikat bele, mert nagyon fúrta a kíváncsiság az oldalam hogy az-e a baja. És igen, az volt a baja. :D Sokáig nem használtam vele csak picit mert nagyon melegszik azt nem akarom h nagyobb baj legyen. :)
Szép mi? :D

(#168) Csicsóka válasza oszi91 (#167) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jól néz ki! :D
Azért melegszik, mert a kapcsoló frekit, ami több 10-100 KHz-is lehet, nem szereti ez a dióda. Csoda hogy elindult egyáltalán. Schottky-nak ez nem probléma.

(#169) D28


D28
tag

Sziasztok!

Banana Pi vásárlással kapcsolatban szeretnék kérdezni egyet kettőt.
Nagyon régóta tervezek vásárolni egy ilyen kütyüt, eddig raspberry pi-on gondolkodtam de igyekeztem utánajárni h mi a felhozatal, mit tudnak az egyes lapok és mennyibe kerülnek.

Talán kezdeném azzal h mire is szeretném használni. Elsősorban torrentezésre, tv-n való filmnézésre és netezésre. Kicsit konkrétabban: szeretném ha a fullHD filmek lejátszása nem lenne gond, netezés alatt pedig youtube, oldalak olvasgatása (zenehallgatással akár), szóval nem 4k-ban akarok modellezni meg renderelni. :D (Látván h mennyi mindent tudnak ezek a kütyük, majdnem biztos vagyok benne hogy jó pár kiegészítőt be akarok majd szerezni, pl kamera, érzékelős dolgok, stb de ez másodlagos.)

Ami a málnáról átcsábított a banánra azaz hogy erősebb a vas, de ami még jobban az a külön sata csatlakozó a külön tápcsatlakozóval :DDD viszont cserébe drágább is, még 2 banán között is ahogy láttam. Szóval térjünk is a kérdésekre.

1. Ezen felhasználási célok mellett melyiket lenne érdemes megvennem? Ezeket néztem: BPi-M3 (30 ezer) vagy BPi-M2 Ultra (19 ezer) netalántán a BPi-M1+ (14 ezer). Ugye a lényeg, hogy pl az m3 tud-e annyi pluszt adni ami megindokolja h 10 ezer forinttal drágább, azaz teljesítmény/ár viszonylatban melyiket válasszam ami haladéktalanul kiszolgálja az igényeimet.

2. Igyekeztem jó pár cikket elolvasni a témában, úgy láttam h régebben akadtak szoftveres támogatási hátrányok a málnapcvel szemben. Ez a dolog még fennáll vagy ez már nem probléma és bátran választhatom valamelyiket?

Ha valamit rosszul tudok akkor ér kijavítani. :)

I don't know whether to laugh or vomit.

(#170) Scooter válasza D28 (#169) üzenetére


Scooter
tag

Ezekre nemigen ajánlanám a Bpi-t, így egyben. Torrent szerverként headless módban, meg fájlkiszolgálásra tökéletes. Desktop gépnek használni már nem.
Ha filmezni akarsz, akkor még mindig a Rpi a legjobb megoldás valamelyik kodi összeállítással.

Nálam a felállás jelenleg egy Bpi M2(torrent és fájlkiszolgálás), valamint egy Rpi médiára(filmlejátszás, zenehallgatás airplayen keresztül vagy kodi youtube addonnal).

(#171) suste válasza D28 (#169) üzenetére


suste
veterán

a Bpi-knek a legnagyobb baja a video támogatás hiánya
így mindenes nem lehet sajna
én is próbálkoztam az M1-gyel:
-archlinux-szal asztali minigépnek még jó is volt, még a youtube-ot is meghegesztették rá, de a különböző médiakodekeknél elvérzett (de nem mindnél, 1080-as videókat is vitt, ha megfelelő volt a kodek)
-androidon jó volt a videózás, de brutálisan megette a vasat, még alaphelyzetben is
-openwrt-vel meg jó volt mint csak szerver (transmission, samba, ftp, minidlna, nyomtató és szkenner megosztás, statisztikák, http, stbstb)

talán az erősebbek androiddal esetleg jók lehetnek, ha megfelel az oprendszer

de ha tényleg igazi mindenest akarsz, akor marad az Rpi, és megbékélsz a 100Mbit/s -sel és USB2-vel

(#172) D28


D28
tag

Köszi a részletes válaszokat. Ezt a tv-s, filmnézős cuccot akkor teljesen elvetem, szóval a kérdésem akkor még mindig fennáll csak e nélkül. :D

Szóval ha marad a torrentezés mint kicsi seed szerver, meg lazább netezés: levelezés, pdf, word fájlokkal kapcsolatos dolgok, akkor ahhoz melyik Bpi lenne a legjobb az M1+, M2 ultra, M3 közül?

Ár/érték/működés arány szempontból sztetek melyik éri meg legjobban? Ez lehet h hülyeség lesz de néztem h az M2 ultra a legújabb, 2016 novemberi, ennél lehetnek ilyen fejlesztésből adódó szoftveres hiányosságok vagy erre is ugyan úgy rá lehet pakolni az egyes linuxokat, miegymást? (Igazából erre húz a szívem mert ez van középen. :)) )
A satára vágyom mert biztos h 2,5-ös vinyóval használnám, és nem igazán lenne kedvem aktív usb hubokkal vagy külön áramellátású külső vinyóházakkal trükközni egyenlőre.

(Illetve egy kérdést még feltennék, érdemes lenne jobban utánajárni egyéb mini pc-knek: Cubieboard, OrangePi, stb vagy azok nem jobbak mint az Rpi vagy a Bpi?)

I don't know whether to laugh or vomit.

(#173) fpeter84 válasza D28 (#172) üzenetére


fpeter84
senior tag

Bár a proci az M3-on lenne a legerősebb, de ha torrent/fájlszerver a cél, akkor ellene szól hogy azon csak USB>SATA illesztő van, nem natívan támogatja a SoC a SATA-t - az M1+ és M2U-n közvetlenül kezeli a vinyót... Mondjuk az M2 és M3-at mintha még nem támogatná az armbian.com, ami számomra hatalmas negatívum használhatóság terén, mert remek debian/ubuntu disztrók...

Sajnos jól sejted, az újdonság egyben azt is jelenti hogy kezdetleges/bugos lehet a támogatása, sajnos ebben nem nagyon jeleskedik egyik kínai gyártó sem. Éppen ezért remek választás valamelyik armbian féle disztro, de ahhoz támogatott vas is kell...

(#174) D28 válasza fpeter84 (#173) üzenetére


D28
tag

Hú, nem egyszerű a történet annyi biztos. Sztem alszom erre még egy párat és megálmodom h mi legyen. :D
Köszi még egyszer az infókat, hasznosak voltak!

I don't know whether to laugh or vomit.

(#175) tabek7 válasza D28 (#174) üzenetére


tabek7
csendes tag

Az elöttem szolók biztosan jobban értenek hozzá mint én,ezért nem kijavítani akarom őket.Nekem m3-am van a v3-as androiddal.Amin alapból rajta van a kodi,én csak multimédia lejátszásra használom,nekem minden müködik vele,rajta.A netem sebességéből adodóan nem tudom vinné e a nagy felbontású videókat de a 720p-seket viszi szépen,youtube is megy rendesen.

TJ

(#176) tabek7 válasza tabek7 (#175) üzenetére


tabek7
csendes tag

Egyetlen problémám hogy mikor nézek valami filmet és bekapcsol a hüttő pl akkor egy pillanatra minden elmegy (a kép a tv-n)malyd vissza jön és folytatódik.Gondolom az áramingadozásra érzékeny.Ezért arra gondoltam veszek egy powerbankot és arról müködtetem mint ha akkumulátor ról menne.(rendeltem is már egy kínait 12000ma-osat)Az érdekelne szerintetek ez így jó lenne e?

TJ

(#177) Gyb001 válasza tabek7 (#176) üzenetére


Gyb001
senior tag

Ilyen célra én inkább valami nagy teljesítményleadású de kisseb kapacitásút vennék.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#178) fpeter84 válasza tabek7 (#176) üzenetére


fpeter84
senior tag

1. használj rendes erős tápot
2. ne külső akkuval küzdj, hanem köss egy közepes méretű 3.7V Li-ion akkut a BPi saját akku portjára! [link] - ezek szerint droid alatt működik out-of-the-box, nem kell kernellel bűvészkedni!

(#179) footy


footy
addikt

Valakinek van tapasztala Banana PI M2 Ultraval?
A jelenlegi M1-et(NAS) szeretnem lecserelni, egy kicsit erosebbre. Openmediavaulttal hasznalnam tovabbra is csak a PHP5 miatt jol jonne egy kis erotobblet.
Tobb helyen viszont azt olvasom, hogy gyenge a board tamogatottsaga. :U
Jelent ez valamilyen problemat az en hasznalatomnal?

[ Szerkesztve ]

(#180) suste válasza tabek7 (#175) üzenetére


suste
veterán

Pont ezt írtam, hogy androidon ok. Arra van rendes driver, csak erős vas kell...

(#181) tabek7 válasza fpeter84 (#178) üzenetére


tabek7
csendes tag

A táp az amit hozzá adtak,lehet kellene akkor egy jobb minőséget vennem.
A Forrasztás nem játszik nem vagyok nagy mahinátor és nem szeretem a tunderokat.
Kösz:)

TJ

(#182) Csicsóka válasza footy (#179) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem régen használom, negatívum, hogy a HDMI kimeneten a jelet 10-60 másodpercenként kikapcsolja egy pillanatra. A jelenség nem egyedi, itt írnak róla mások is. Ez nálam nem jelent problémát, mert nincs is kijelző rákötve, szerverként megy. Nem tudom milyen gyors az M1, ez legalább olyan gyors mint egy amlogic S905.
Futattam pár tesztet itt.

(#183) Bucy


Bucy
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok egy működő OMV image linket M1-hez? Nem igazán találok, mindenhol csak nem működő linkekbe akadok.:(

(#184) Gdi


Gdi
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam kipróbálok egy Banana PI-t egy új projekthez rPI helyett.
Gyors beszerzésben egy Banán Pi M2-t sikerült venni.

El is kezdtem vele játszogatni, de rögtön az elején jön a felismerés....
normális rendszerkép nincs hozzá... Raspbian (2015szept) elég régi és érdekes dolgokat művel.

Az M2 egy ennyire halott ág?

Alternatívaként akkor használnám másra. Kodi/Openelec hogyan megy ezen, mert sok infót nem találok hozzá azon kívül hogy nehézkes (lehetetlen?) a HW gyorsítás miatt.
omxplayer vajon megy?

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#185) zelin


zelin
csendes tag

Sziasztok,

már egy mások által is ismert problémám van, de nem tudom hogyan küszöböljem ki,
kicsit még új nekem ez a PI dolog.

Banana pi M64-em van és medialejátszónak akarom használni.

A következő a probléma:
a tv -men a kép néha zöldes rózsaszínesre vált,mert:
régi, hdmi 1.2 -t ismer a tv, ami még nem YCbCr pixel formátumot hanem RGB -t szeret
ezért a szinkron elromlik.

Oké - tehát ismert a probléma, de mégis hogy tudom orvosolni Banana PI-n ??
- Android 6.0 banana pi image-en ilyet nem lehet állítani, még root jogot sem sikerült szerezni,
hogy bármit is állíthassak, pedig elvileg root-olt - bukó
- Raspbian még nem ment fel, de ez nem raspberry, a /boot/config.txt nembiztos, hogy létezik
vagy ha létezik is, nem biztos hogy funkcionál
- Windows 10 IOT - nincs szerintem ilyen beállítása és media player sincs rá - bukó

uBoot -ba ilyesmit lehet állítani?

valakinek valami okos ötlet, mit is kellene tennem? :)

(#186) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Banana Pi M3-at próbálok életre kelteni, egyelőre kevés sikerrel, segítségre lenne szükségem:

Innen töltöttem le a 16.04-es Ubuntu Mate-et (Desktop), amit ugye a Bananara átvariáltak. Sajnos azt kell mondjam, hogy egy hulladék. GPU nincs, Bluetooth nincs és semmit nem lehet telepíteni, mert hibaüzenet hegyeket dob, hol a Libreoffice miatt, hol más miatt, a lényeg, hogy sem update nem fut le végig rajta, sem package telepítés, sem semmi. Wifit be tudtam üzemelni, net megy és ennyi kb. Semmilyen szoftvert nem tudok sem rátelepíteni, sem a meglévőeket eltávolítani (gondoltam, kidobom a Libret pölö), mert hibát dob.
Totális hulladék ez az image.

Próbáltam más Ubuntukat rátenni, de nem hajlandó bootolni velük a cucc. Lubuntu is jó lenne, vagy a Mate-nek a legújabb verzióját (17.04) megpróbálnám, ami egyébként kétszer akkora méretű, mint a kiherélt Banana-s marhaság, úgyhogy gondolom, esetleg volna benne támogatás a VGA-hoz talán, meg a bluetooth-hoz, nem tudom...

Azért az fura, hogy a kifejezetten Banana-ra átvariált Ubuntuban sem a GPU, sem a Bt nem műxik...

Van esetleg ötletetek, milyen Linuxot használjak, amin minden megy rendesen a fenti banánon?

[ Szerkesztve ]

(#187) Gyb001 válasza sellerbuyer (#186) üzenetére


Gyb001
senior tag

Én is próbálkoztam vele egy ideig, de Októberben eladtam,
Amíg nem csinálnak hozzá egy normális kernelt, addig nem fog működni. [link]
Az android a leghasználhatóbb.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#188) sellerbuyer válasza Gyb001 (#187) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Most épp leszedtem a gpu,bt, stb-t beígérő változatot, de már rögtön az elején azzal fogad, hogy az oprendszernek allokált hely (7.3GB) túl kevés, mert már csak 194.4MB szabad hely van! :W

User van vagy benne vagy négy... tiszta röhej...

Hogy lehet ilyen gázul elkészíteni egy kernelt?

És ezt a málnapc.hu pénzért adja (banana honlapjáról letölthetőek ingyért)! Igaz, kártyával együtt adják, de az csak 8GB-os...

Sajnos Android nem jó az én céljaimra. :(

Ubuntu lenne jó, mert ahhoz konyítok vmennyire... Csicsóka írta, hogy neki Debian 8 min. van az M2U-ján és műxik, lehet, hogy én is megpróbálom, ha ez a fenti változat sem válik be... :F

[ Szerkesztve ]

(#189) zelin válasza sellerbuyer (#188) üzenetére


zelin
csendes tag

ezeket kipróbálhatod:
- http://forum.banana-pi.org/t/bpi-m3-new-image-ubuntu-16-04-xenial-minimal-preview-bpi-m3-img-2016-07-10/1988
- https://github.com/BPI-SINOVOIP/BPI-WiringPi

m64 -em van, azon nagyjából működik, de normálisan sosem sikerült beüzemelnem a banana pi -met
megvettem, 2 hétig szívtam vele, majd rájöttem, hogy hiába a jó sbc, ha a támogatása egy fos.
ha végigolvasgatod a hivatalos fórumjukat, ott is láthatsz nem egy panaszt a staff -ra, supportra

(#190) sellerbuyer válasza zelin (#189) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi a tippet!

Hát igen, nagyon megszívtam, hogy nem tájékozódtam előbb... Így kidobtam csaknem 30 rugót az ablakon. :W

Fene gondolta, hogy ilyen drága cuccnak lófütty a támogatása, sőt még az se... Ennél többet értem volna egy NAS-al, vagy routerrel, ennyiért már egész jót kaptam volna. Nem kicsit dühítő... :W :O

És tényleg nagy kár érte, mert a vas eszméletlenül jó. De szoftver nélkül valóban nem sokat ér. :O

(#191) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egyébként az óta annyi történt, hogy:

Feltettem mégis csak azt az Ubuntu Mate Lts-t, amit említettem lentebb. Ez eddig a leghasználhatóbb, csak nagyon át kell gyomlálni és persze ez is bugos sajnos.

Az oprendszernek allokált helyet ki tudtam bővíteni a teljes kártyaméretre (32GB). Van erre egy gomb a Welcome képernyőn megjelenő málna ikon alatt, mint felfedeztem.
Ezen a téren következő lépésem a HDD boot lenne (SATA-ról), bármilyen lassú is legyen az. Az eMMC boot hüpeség, mert az is csak egy memkártya (még ha beépített is), ami nem bírja a rengeteg írási műveletet elviselni és half duplex ráadásul... akkor már inkább marad a microSD(HC), ha nem fog menni a HDD-s verzió. Fura amúgy, hogy SD-nek jelzi a beépített storage-et és nem MMC-nek... lehet, hogy újítottak már ezen az M3 v1.2-őn...

Aztán jönne a Samba (NAS funkciók), persze csak miután a sok előre telepített cuccot legyalultam, amik nem kellenek. Aztán tesztelem, hogy műxik-e rajta rendesen a fájl- és mappamegosztás. Ez lenne az egyik legfontosabb terület, aminek műxenie kellene, hogy net felől Wines gépekről biztonságosan(!) elérhetőek legyenek vinyón elhelyezett dolgok.

A másik terület a router, amire használnám és Wifi AP. Ezen a területen sajnos óriási a kudarcélményem az utóbbi pár nap próbálkozásai alapján. Bár van lehetőség létrehozni hot spotot (AP mód), de nem működik egyelőre sajnos egyáltalán. Pedig ígéretesnek tűnt először. Kínlódok majd még vele persze párszor, de egyelőre ez a tervem is meghiúsulni látszik sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#192) zelin válasza sellerbuyer (#191) üzenetére


zelin
csendes tag

hát... az m64 -en amúgy jól megy az ubuntu xenial,
de gyomlálni kellett azt is bőven
én mediaplayernek vettem, aminek kifejezetten szar.
android a legértelmesebb OS rá, amin az elvileg jó gpu meg proci mellett akad az összes film
mert egyik lejátszó se támogatja túlzottan... az OS beállíthatóságáról már nem is beszélve

fejlesztőknek jó, aki addig mókol vele unalmába hogy lesz egy jó oprendszere rá. - én feladtam

ubuntu xenial -on grafikus felület mellet minden akadt, bármit csináltam
kis homeservernek még elmegy, de nem a legjobb annak se mert lassú az összes portja. kb

debian/ubuntu alapú server alkalmazások mentek jól, stabilan ... de nem arra vettem ugye.

én végül x86/x64 arhitektúrára épülő minipc -ket vettem mindenre, egy fuji esprimo q5020 -at homeservernek, ftp, dns, http, samba/fájl megosztás stb stb
mediaplayernek meg egy asrock ion330 pro -t

előtte volt vagy 2-3 Arm alapú androidos mediaplayer szerű tv-boxom - nagy tanúság, hogy soha többet arm, max telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#193) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Egy Banana PI M3-mat próbálok életre kelteni, de kipróbáltam több verziójú Debian és Ubuntu image-t a hivatalos oldalról és csak annyit csinál, hogy induláskor 10 másodpercre bejön a Banana PI logó, majd újraindul a gép. Ezt 3 alkalommal megteszi, majd kikapcsol.

Próbáltam 2 féle microsd kártyát, másik tápegységet, másik usb kábelt használni, máshogyan írni a lemezképet (OSX dd parancs és Windows win32diskimager szoftverrel), de sajnos sehogyan sem jutok el addig, hogy bootolni kezdene az operációs rendszer.

Esetleg valakinek volna ötlete rá?

Előre is köszönöm!

(#194) zelin válasza attila666 (#193) üzenetére


zelin
csendes tag

külső táp csatin vagy microusb -n keresztül kapja a tápfeszt?

(#195) attila666 válasza zelin (#194) üzenetére


attila666
tag

Sajnos csak microusb-n keresztul tudtam kiprobalni.

(#196) attila666 válasza zelin (#194) üzenetére


attila666
tag

DC táppal probléma nélkül bebootolt, köszönöm!

(#197) sellerbuyer válasza zelin (#192) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Miután a HP 1.5GHz-es microserverről (ami régen nagy szerelmem volt, mai napig van belőle 3db otthon) pontosan tudtam, hogy nem bírja már a fullHD-t sem normálisan vinni, Bananat eszembe sem jutott volna ilyen feladatra venni.

Ez egyértelműen kisfogyasztás+24/7-es üzemű kiszolgálónak tökéletes. A grafikai megjelenítést el kell felejteni még akkor is, ha van GPU-ja és be tudod üzemelni.

Azt már látom én is, hogy csak komoly mókolgatás árán lehet bármilyen eredményt elérni vele, de én úgy gondolom, hogy ha ezt meg akartam volna úszni, akkor veszek ennyi pénzért egy USB-s routert és csaknem minden faja anélkül, hogy bármit kellene csinálni vele. Szóval ez benne van a pakliban, ha az ember emellett dönt. Akkor kicsit én is kétségbe estem, amikor azt láttam, mennyire nem támogatott, ill. az összes kernel siralmas, amit heggesztettek rá és most sem mondom, hogy látom már az alagút végét, de legalább már kiderült, hogy azért (bár sok melóval) el lehet majd érni azokat a célokat, amikre gondoltam.

(#198) zelin válasza attila666 (#196) üzenetére


zelin
csendes tag

igen, így én is jártam, ezért kérdeztem
android eMMC -ről megy microusb táppal,
de más nem ;)

[ Szerkesztve ]

(#199) Pelican


Pelican
őstag

SEGÍTSÉGet kérnék:
Sürgősen szükségem van egy Banana Pi-re (sima első verzió).
Ha valakinek van itt elfekvő darab, amitől megválna, kérem írjon.
Köszi előre is!
(Raspberry Pi-k vannak nekem is, de pont ez kéne, mert ennek van kialakítva a hely...)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#200) moqs001


moqs001
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy otthoni szervert a következő feladatokra:
-pi hole szerver
-transmission torrent szerver
-samba szerver
-openvpn szerver

Ezek nagyon I/O igényes feladatok tehát ez lenne az elsődleges szempont illetve a processzor teljesítménye a vpn tunnel kódolásához.

Amit kinéztem az a BPI M2U. Hardverileg szerintem megfelelne erre a feladatra egy sata-ra illesztett merevlemezzel. Ami fontos kérdés, hogy milyen a szoftveres támogatottság? Láttam többen szívtam az M3 al ezért dobtam is mint jelölt. Létezik használható debian image erre a vasra?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Szép napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.