Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:05:59

LOGOUT.hu

Banana Pi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egyébként az óta annyi történt, hogy:

Feltettem mégis csak azt az Ubuntu Mate Lts-t, amit említettem lentebb. Ez eddig a leghasználhatóbb, csak nagyon át kell gyomlálni és persze ez is bugos sajnos.

Az oprendszernek allokált helyet ki tudtam bővíteni a teljes kártyaméretre (32GB). Van erre egy gomb a Welcome képernyőn megjelenő málna ikon alatt, mint felfedeztem.
Ezen a téren következő lépésem a HDD boot lenne (SATA-ról), bármilyen lassú is legyen az. Az eMMC boot hüpeség, mert az is csak egy memkártya (még ha beépített is), ami nem bírja a rengeteg írási műveletet elviselni és half duplex ráadásul... akkor már inkább marad a microSD(HC), ha nem fog menni a HDD-s verzió. Fura amúgy, hogy SD-nek jelzi a beépített storage-et és nem MMC-nek... lehet, hogy újítottak már ezen az M3 v1.2-őn...

Aztán jönne a Samba (NAS funkciók), persze csak miután a sok előre telepített cuccot legyalultam, amik nem kellenek. Aztán tesztelem, hogy műxik-e rajta rendesen a fájl- és mappamegosztás. Ez lenne az egyik legfontosabb terület, aminek műxenie kellene, hogy net felől Wines gépekről biztonságosan(!) elérhetőek legyenek vinyón elhelyezett dolgok.

A másik terület a router, amire használnám és Wifi AP. Ezen a területen sajnos óriási a kudarcélményem az utóbbi pár nap próbálkozásai alapján. Bár van lehetőség létrehozni hot spotot (AP mód), de nem működik egyelőre sajnos egyáltalán. Pedig ígéretesnek tűnt először. Kínlódok majd még vele persze párszor, de egyelőre ez a tervem is meghiúsulni látszik sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.