Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:05:59

LOGOUT.hu

Banana Pi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Csicsóka válasza hermit (#300) üzenetére


Csicsóka
őstag

Kellőképpen profi, 0,5 kvadrát, sodrott réz külön vezetve, nem közös szigetelés alatt. Csak a dugóban találkozott, saját forrasztás. Szabvány szerint ez elég 13 A-re. Armbian monitort még megnézem, de ha ez nem elég, akkor mehet a selejtbe a lap.
Rock64, gyári (Pine64) 3A-es táppal teljesen stabil, igaz a táp jobbféle, nem a legolcsóbb gagyi kínai.

(#302) hermit válasza Csicsóka (#301) üzenetére


hermit
tag

Ok
Esetleg a pine tapjaval meg1 proba?

Ennyit tudtam segiteni.

(#303) hermit válasza Csicsóka (#301) üzenetére


hermit
tag

Ma megerkezett hozza az ssd, rateszem, semmi. Nezem a logokat semmi. SSD le, merem az ssd tapjat, semmi - el sem hiszem... gondolom annyira nem inteligens, hogy ha nincs rajt ssd/terheles, akkor lekapcsolja a tapot.
Holnap meg a panasz elott azert kiprobalom masban is az ssd-t.

(#304) hermit válasza hermit (#303) üzenetére


hermit
tag

Mea culpa: ket tapcsatija van, amelyikbol eddig hasznaltam, az nem ad tapot a sata tapcsatinak; csak akkor, ha a sata tap es az adat kozottit hasznalom.
Mnidig tanulok vmi ujat... :-)

[ Szerkesztve ]

(#305) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Sziasztok

Kezembe kaptam egy Banana Pi R2 routert, most bontottam ki a dobozából, van valami használható leírás, hogy indulásnál mi kell látnom, mi az aminek benne kell lennie? Csomagban lett vásárolva, tápegységgel együtt.

Jelenleg ha bekapcsolom a kapcsolóval, felvillannak a ledek, majd el is alszik, és ennyi, nem történik semmi más.

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#306) hermit válasza hermit (#304) üzenetére


hermit
tag

Armbianon veracrypt-tel van valakinek tapasztalata?
Sok munkaval/keresessel sikerult leforditani, mukodik is, csak a forditas vegen, ill. amikor parameter nelkul elinditom ezt irta ki:

GLib-GObject-CRITICAL **: g_type_class_unref: assertion 'g_class != NULL' failed

(#307) springfield0


springfield0
tag

Ebből a BPI-ből melyiket érdemes venni?
Nekem főként média szervernek kellene, menjen a samba, FTP, minidlna...nem érdekes számomra se a wifi se a blouetooth. Csak SATA csatis jöhet szóba!

(#308) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Nem hiszem el, hogy a 23.000 Ft-os Banana Pi BPi-M2 Ultra a legolcsóbb deszka, amiben van SATA és legalább Gbit-es LAN van benne. Ja, hogy ez sem kapható.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#309) suste válasza mobilizmo (#308) üzenetére


suste
veterán

az aktuálisan jól használható lapok sosem voltak olcsók sajnos
nano, meg piko izék csábítók, de ezek csak 100Mbit -ig OK
(és az RPI vonal is ugye inkább médialejátszónak jó)
a jól kihasználhatóak meg 40K fölött voltak régen is, de ennyiért már nekem is soknak tünnek....
(én Bpi-M1-et szereztem be annak idején, házzal, táppal, hűtőbordával 50$-ért, ami viszonlyag jó vétel volt szerintem)

(#310) mobilizmo válasza suste (#309) üzenetére


mobilizmo
addikt

Aliexpress-ről 56$-ért beszerezhető az M2 Ultra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#311) suste válasza mobilizmo (#310) üzenetére


suste
veterán

Ház, táp, egyebek is benne vannak?
Lesz vám, áfa?

Ha ez megfelel neked, akkor mi a probléma?

(#312) mobilizmo válasza suste (#311) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ház-ra most nem gondolok, tápom szerintem van. Vám itt még nincs, áfa valószínű.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#313) suste válasza mobilizmo (#312) üzenetére


suste
veterán

na ez az
én még vám+áfa nélkül, és mindenestül vettem! (nem előbb van a vám, és utána az áfa? vagy valami kezelési kölstég van? még nem volt benne részem de nem is szeretném egyiket sem :) )
nem nézegettem mostanában a kész NAS árakat, de szerintem ilyen árban már érdemes...

(#314) Postas99


Postas99
senior tag

Sziasztok!

Egy régi Pi BPi-M1-re szeretnék openvault-ot vagy egyéb nas szerű dolgot. csak torrent-re.
Mit javasoltok amit WEB felületről elérek?

(#315) Postas99 válasza Postas99 (#314) üzenetére


Postas99
senior tag

Ahh utánolvasva már egyszerű, ma kipróbálom.
Armbian után OMV-t lehet telepíteni, és öröm bódottááá... Majd kiderül és beszámolok róla

(#316) Postas99 válasza Postas99 (#315) üzenetére


Postas99
senior tag

Újfent válaszolva a saját posztomra:

OMV telepítése a következő leírásban található
[link]
Sok sikert

(#317) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

Szeretnék segítéget kérni, hátha van még valakinek ötlete.
Van agy Banana Pi M64 em. Futott rajta egy ubuntu a belső flashről, illetve volt rákötve egy SSD. Egy ideje ki volt kapcsolva, mert nem használtam. Az SSDt közben újrahasznosítottam, maradt benne az SD kártya. Pár napja munkára akartam fogni, de nem indul el. HDMIn nem ad képet, csak a piros led világít LAN nem linkel.
Amin túl vagyok:
- saját jack dugós tábbal megy, de próbáltam 3A táppal USBről is etetni
- SD kártya újraflashelve különféle OSekkel (ubuntu, rpios)
- SD kártya csere, oylanra, ami tökéletesen működik RPI ben

Ha valakinek van jó, és hasznos ötlete, azt megköszönöm. Esetleg sörrel honorálom :)

Ubul

Értem én...

(#318) tabek7


tabek7
csendes tag

Üdv bpi m3-ra lehet rakni libreelec-et?

TJ

(#319) vatvik válasza tabek7 (#318) üzenetére


vatvik
csendes tag

Hali!
Erre a válasz engem is érdekelne.
Igaz én a BPI-W2-vel szemezek, ami szintén banán.

...elég kihaltnak látom ezt a topic-ot :(

[ Szerkesztve ]

(#320) Csabu82


Csabu82
újonc

Hali!

Van egy Banana Pi M1-m érdeklődni szeretnék, tud valaki rá még valamilyen értelmes OS-t. Az elképzelés az lenne a gép helyet ezen néznénk a streaming szolgáltatásokat, valami Android Tv jellegű OS lenne a legideálisabb. Sok TV okosítót néztem de hardverileg elég közel állnak a Pi-hez és ha már van egy ilyen elfekvőben hátha lehetne hasznosítani.

A segítséget előre is köszönöm.

(#321) poli27


poli27
veterán

Hali

BANANA Pi M2 ZERO 7 190 Ft-ért - Mini PC | Alza.hu

Szereztem egy ilyet, és még kezdő vagyok a dologba, a tervem home assistant ot szeretnék rajta futtatni, plusz egy monitor mögé lenne feltéve, 4db ip kamera képét kéne a monitorra kiraknia, ezeket meg tudom vele csinálni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.