Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:05:59

LOGOUT.hu

Banana Pi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) kkee


kkee
tag

Sziasztok! Mutassatok utat! Kaptam egy banana pi-t. Teljesen kezdo vagyok a temaban, sokat kerestem - probalkoztam. Sokat tanultam ezen a forumon is. Nem akarok semmi extrat csak egy nas servert. A talalt leirasok alapjan nem tudom feltelepiteni az omv-t. Kerdezhet itt egy kezdo?

[ Szerkesztve ]

(#52) Gyb001 válasza kkee (#51) üzenetére


Gyb001
senior tag

Szia, megpróbálunk segíteni. :)

Melyik verziód van?(m1,m2) Hol akadtál el?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#53) suste válasza kkee (#51) üzenetére


suste
veterán

Az OMV pont hogy tobb mint egy NAS.
Ird le pontosan mire van szukseged! Samba, ftp, transmission, minidlna, stbstb...
Ha nem kell a hdmi, akkor meg az openwrt is szoba johet, de eleg sokfele oprendszer van....

(#54) kkee


kkee
tag

Köszönöm!
M1-m van. Azért gondoltam a OMV-re, mert benne van minden amit szeretnék. Szükségem lenne egy dlna szerverre, samba megosztásra és ha lehetőségem lenne rá egy kis torrent. Nem szeretnék én bűvészkedni, mert sajnos csak windows-t kezeltem eddig. Több op. rendszert próbáltam már a banánon, de hozzá sem tudok szagulni. Banana pi oldaláról letöltöttem az img-t. Win32diskimager próbálom kiírni, de nem fér rá a 8 gb-s kártyámra. Van valami módja, hogy rárakjam, vagy rossz img-t próbálok letölteni.(http://simplenas.com/download/banana-pi-m1)? Illetve ha bananian rendszert telepítek, akkor elvileg külön is rá lehetne húzni az OMV-t?

(#55) suste válasza kkee (#54) üzenetére


suste
veterán

Amiket irtal azt mind tudja az openwrt is, a merete meg elenyeszo.
En is lementettem az enyemet, kibővítve is felfér egy 512mb-os sd-re is :). En is egy regi kartyara tettemfel, masodik (tartalek) oprendszernek is jo lehet.
Van webes felulete, ketto is, ahol mindent be tudsz allitani.
Es van egy csomo leirasom is hozza.
Ha gondolod probald ki (logoutomon vannak eleresek...).
Ha felraktad a kartyara es bekototted a halozatba (csak tap es ethernet kell), utana mint egy routert ugy ered el. Ip-jet a routered dhcp tablajabol tudod kiolvasni.....

[ Szerkesztve ]

(#56) kkee válasza suste (#55) üzenetére


kkee
tag

Szia! Letöltöttem az Általad említett openwrt-t, Viszont a router dhcp tablajaban nem szerepel. Valami oknál fogva nem kap címet. Rádugtam egy kijelzőt, azon látszik, hogy feláll a rendszer. Van valami ötleted? Előre is köszi

(#57) suste válasza kkee (#56) üzenetére


suste
veterán

nálam működött, de majd újra kiírom egy kártyára és letesztelem
egyéb hálózati eszköz kereső programmal próbáltál rákeresni?
windows hálózatfelderítés esetleg? (bár ebben azért annyira nem bízom:) )
kábel biztosan jó (pl másik eszközzel)?

meg esetleg az SD tartalmát is meglesheted: "/etc/config/network" fájlban a LAN -nál dhcp-nek kellene lennie:
config interface 'lan'
option proto 'dhcp'

(#58) kkee válasza suste (#57) üzenetére


kkee
tag

Valamit akkor nagyon benézek, nekem az sd kártyán:
boot
ulmage
dtb

van csak.

(#59) suste válasza kkee (#58) üzenetére


suste
veterán

ugye nem windows alatt nézed?:)
3 partíciónak kell lennie rajta, amiből a win csak a fat32-es boot-ot látja
ha nincs más, akkor egy live linux-szal kéne megnézned az SD-t, az látná a 2. partíciót is, ami ext fájlrendszerű, és azon vannak az oprendszer fájljai....

de ha az gyorsabb, akkor írd újra az SD-t, dugd be a bpi-be, indítsd el, várj 1-2 percet, és ha nem látod a routered menüjében, akkor indítsd újra
az első indulásnál állítja be a hálózatot....
(ugye az én oldalamról szedted az openwrt-t?:) )

(#60) kkee válasza suste (#59) üzenetére


kkee
tag

http://susteopenwrt.ipdns.hu/?directory=.%2FOpenwrt_Barrier_Breaker%2FBANANA-PI%2F

ezt is használtam! Köszi próbálkozok még

(#61) kkee válasza suste (#59) üzenetére


kkee
tag

Megnéztem, üres az etc mappa. Többször újra indítottam és semmi. Tudnál egy nálad működő wrt.- linket dobni?

(#62) Gyb001 válasza kkee (#61) üzenetére


Gyb001
senior tag

[link]

Más.
Elvileg a 4.6 kernel már támogatni fogja az a83t soc-ot :)) :))
[link]

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#63) suste válasza kkee (#61) üzenetére


suste
veterán

Este letesztelem es irok.
Ures alapallapotban sem lehetne!
Szedd le torrenttel addig, hatha az jo lesz, vagy masik szerverrol.
Ha mashogy nem lesz jo, akkkor lementem a kartyamat...

(#64) kkee válasza suste (#63) üzenetére


kkee
tag

Köszönöm szépen

(#65) kkee válasza Gyb001 (#62) üzenetére


kkee
tag

Megy, úgy csináltam, ahogy mondtad. KÖSZI

(#66) kkee válasza suste (#63) üzenetére


kkee
tag

Szia., minden rendben szépen beállítottam. Még két dologban kérném segítséged, google a barátom, de nem találok oldalt mely számomra értelmesen leírja, hogy samba illetve dlna megosztásban külső usb-s winyót illetve a satára winyót hogy tudnék mountolni. A másik a transmission használata, na ez is fekete pont.

(#67) suste válasza kkee (#66) üzenetére


suste
veterán

na, akkor mégis kapott ip-t?

1.1: mivel elég régi a rendszer, ezért elsőnek fel kéne tenned a legutolsó basic.tar-gz frissítést innen: [link] (luci/system/backup and flash/restore menüpontban)

1.2: majd utána belépsz a saját weboldalra backup oldalra (ip:9092/system/backup), és ott már egyszerűbben letöltöd a format.tar.gz-t, majd ezt ott a restore-nál fel is teszed

1.3 : 9092/system/reboot: reboot
innentől élni fog az automount

2: a szervereimen vannak komplett beüzemelési leírások (readme-k): [link] (mount-format-readme, ahol le van írva hogy működik az automount)
a leglényegesebb, hogy a letöltős partíciónak a neve (label -je) "mnt" legyen....

(#68) kkee válasza suste (#67) üzenetére


kkee
tag

Köszönöm a segítséget.

(#69) marci30


marci30
tag

Sziasztok! Azt szeretném meg kérdezni, hogy ilyene van e valakinek
[link]

És Magyarországon lehet e valahol kapni? akarnék egy minipct összerakni belőle, saját kijelzővel, aksival stb.
BPI-M3-Banana-Pi-M3-A83T-Octa-Core. ha ebayen veszem meg nem e tudom hogy belefér e a teljesen ingyenes szállításba. Tettszik a masina. 8 magos gépem még nem volt, na meg hogy android is fut alatta, linux mellett, az meg a másik jó. Amire használnám: szerver, sdr radio, némi játék, videonézés stb.

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#70) Gyb001 válasza marci30 (#69) üzenetére


Gyb001
senior tag

Szia.
Nekem ilyenem van, málnapctől rendeltem(Garancia miatt).
Szervernek nagyon jó (gigabit lan)
Viszont az Linux még nagyon fejlesztő állapotban van. A 4.6-os linux kernel fogja már alapból támogatni a soc-ot. (most 4.5 a mainline), még nincsen rá videó dekóder sem :(

Android alatt kicsit jobb a helyzet. Fhd filmet le tudok vele kodiban játszani. De játékra nem igazán való, 1080P ben az angry birds már néha belaggol, viszont 720P ben teljesen jól játszható.

Szerintem ha elkészülnek a videó dekóderrel, driverekkel akkor egész jó kis gépezet lesz.

Ha ez mellet döntesz akkor arra figyelj hogy 1.2.X változatot vegyél. Abban erősebb a wifi antenna.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#71) marci30 válasza Gyb001 (#70) üzenetére


marci30
tag

Üdv! Ilyent szeretnék mindenféleképpen, ha már ilyesmire költöm a kis pénzem, akkor a lehető legjobb legyen. Gondolom hogy idővel majd ez is teljesen használható lesz a kernel fejlesztéskor, még új dolog lehet nagyon.
De ennyi pénzért? Nem szerzek se telefont se tabletet.
Amire használnám akkor jó, leginkább sdr -radio dvb-t tunerrel használnám.
Olyan nagyon komoly dolgokra nem használnám tényleg,mint pl szerver, "itthon". Mikor nem itthon vagyok akkor sdr rádió zene, meg még kitudja". Én egy tablet féleséget szeretnék összehozni belőle. össze kötném egy 7" kijelzővel, valahogy csinálnék neki egy masszív tokot és egy hordozható aksiról működne a gép.
Az összes linuxot megpróbáltad már rajta? A rá való windows 10-zel mi a helyzet?
Meg tudnád nekem nézni, hogy az sdr-touch program telepíthető e a gépre? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#72) Gyb001 válasza marci30 (#71) üzenetére


Gyb001
senior tag

Ez a leghasználhatóbb és legfrissebb disztró: BPI-Berryboot (Ubuntu Mate 15.10 w/GPU support) Már ebben is nagy újítások vannak, valamilyen szinten működik a gpu.:D
Win10 sajnos nincs és nincs is róla információ hogy megjelenne allwineres soc ra. .

Nem tudom mire jó ez az sdr-touch de csináltam egy videót. (A képarány a hdmi -> d-sub átalakító miatt ilyen)

Ha van időd ezt nézd át vannak hasznos dolgok.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#73) marci30 válasza Gyb001 (#72) üzenetére


marci30
tag

Köszönöm hogy megnézted! Az arra jó, hogy a vásárolt dvb-t vevőnket világvevő rádióvá alakítsuk elég széles frekvencia kiosztásban. mintha egy világvevő rádiód volna.
Én szeretek rádiózni. a kütyü vásárlásán komolyan gondolkodom, csak pénzt kel gyűjteni még, ha már megveszem, akkor kijelzővel tokkal és egyébbel szeretném. Ne keljen utólag vergődni vele.
Majd ha meglesz persze meg írom hogy mit tapasztalok vele, az infókat folyamatosan nézem. :)

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#74) tabek7 válasza Gyb001 (#41) üzenetére


tabek7
csendes tag

Helló!Megkaptam a gépet,raktam az sd-re linuxot ez alapján:https://drive.google.com/folderview?id=0B4PAo2nW2KfnfjNVdkxhVktnTUJEdXhlZXZrN2YtVW1LSXJlNW1MZUpDQllzVVFTYmFjUFE&usp=sharing&tid=0B4PAo2nW2Kfndjh6SW9MS2xKSWs#list. Elindítom, felvillan mind a három led majd a piros folyamatosan világít. A zöld villog 2 gyors kis szünet.de nincs kép a tv-n és egyáltalán nincs semmi, a tv azt írja ki hogy nincs jel. Kettö linuxot raktam a kártyára egymás után de mind a kettőnél ez van.Az androidot még nem sikerült felraknom mert mindig hibát ír ki a program.Illetve ha az emmc-re rakom fel az androidot akkor azt onnan hogy lehet letörölnöm ha esetleg megunom majd?

TJ

(#75) tabek7 válasza tabek7 (#74) üzenetére


tabek7
csendes tag

Ááááá a rohadt kábel nem érintkezik rendesen,megmozgattam és bejött a kép.

TJ

(#76) Gyb001 válasza tabek7 (#74) üzenetére


Gyb001
senior tag

Most jelent meg pár napja ez az sw. Próbáld meg ezzel.
Vagy ha ezzel próbáltad akkor azt amit korábban linkeletem.
A zöld villogása jót jelent, azt jelenti hogy működik az os.
Ha nem működik egyik sw-vel sem a monitor akkor megpróbálhatod ssh-val is.
Igen az emmc újraírható. :)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#77) tabek7 válasza Gyb001 (#76) üzenetére


tabek7
csendes tag

A berrybootos ubuntu mate -et most rakom fel a kártyára.Közben töltöm le azt amit most linkeltél, azt akkor később próbálom ki:)kösz! Egyébként ez az 1.2-es verziójú,és a régebbi kérdésedre válaszolva a wifi jel.A szomszéd szobában van a wifi ruter és a négy csíkból 3-as on van a Raspbian Jessie linuxon,egész elfogadható:)

[ Szerkesztve ]

TJ

(#78) tabek7 válasza tabek7 (#77) üzenetére


tabek7
csendes tag

berrybootos ubuntu mate nincs magyarul?És nem tudok semmit telepíteni mert jelszót kér de nem tudom mi lehet az.Ez mindenkinél így van?

TJ

(#79) Gyb001 válasza tabek7 (#78) üzenetére


Gyb001
senior tag

Szinte mindenhez jelszót kér a linux "bananapi"
A nyelvet próbáld meg átállítani a beállításokban, vagy terminálból a /etc/default/locale fájlban.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#80) tabek7 válasza Gyb001 (#79) üzenetére


tabek7
csendes tag

De mi a jelszó?Honnan lehet megtudni?Anélkül nem sokat ér,ha nem telepíthetek rá semmit.

TJ

(#81) Gyb001 válasza tabek7 (#80) üzenetére


Gyb001
senior tag

"bananapi" :)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#82) tabek7 válasza Gyb001 (#81) üzenetére


tabek7
csendes tag

Óoo,ennyire egyszerű:)EgyébkéntEgészen használható ez a linux amit utoljára linkeltél ezen alapból működött a youtube és tudtam online filmeket nézni ,Igazából csak ennyit akartam ettől a banana pi től.A magyar nyelvel még küzdök, meg a tv-n való megjelenítéssel mert nem igazán igazodik.A kép szélei lemaradnak ,de gondolom ez csak beállítás kérdése

TJ

(#83) tabek7 válasza Gyb001 (#81) üzenetére


tabek7
csendes tag

Nekem, ha leállítom ahogy kell.Kialszanak a ledek, leáll, de a ventilátor tovább forog,(nem tudom hogy csak egy darabig menne és nem várom meg míg megáll.) kihúzom a konnektorból.Aztán mikor visszadugom akkor egyből elindul akkor mi értelme van a bekapcsoló gombnak?

TJ

(#84) marci30


marci30
tag

Engem most a penész esz meg, mert van raktáron a bananapiből, de még nem jött meg a fizum. Pedig már szívesen rá kötöttem volna a nagytévére :DD. Mire lesz fizum, addigra meg más elhappolja, na mindegy. Nálatok akiknek van nem akadrajta az android?

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#85) marci30 válasza tabek7 (#83) üzenetére


marci30
tag

Hali! Keress olyan vezetéket amin van kibe kapcsoló gomb, és azt kösd rá az alaplap csatlakozójára. Több ötletem egyenlőre nincs :) .

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#86) tabek7 válasza marci30 (#85) üzenetére


tabek7
csendes tag

Szeva! Igen,utána olvastam.És is erre jutottam.:)

TJ

(#87) suste válasza marci30 (#84) üzenetére


suste
veterán

Hat M1-esen en probaltam 1-2 fele androidot, es nem mondhatnam total stabilnak.
Viszonylag gyorsan reagal, de nagyon terheli a bpi-t, volt hogy ujraindult.
Ami nagyon bosszanto, hogy amikor elvileg nem csinal semmit, akkor is 1,5-2 volt a load, igy nem csoda ha nem stabil...
Lehet hogy az otg tamogatas a problema android alatt is, mert archlinux is akkor lett normalis, ha kikapcsoltam az otg-t. Utana lement egesz 0-ig is a load uresjaratban.

(#88) Forraszto


Forraszto
tag

Hello

http://www.pollin.de-ről rendelt már valaki? Mi a menete, mire kell figyelni? Ha van PayPal-om az elég, vagy kell még valami? Vám? Ha az "alapgépet" + 1 sata kábelt rendelek azt megfogják, vagy hogy megy ez? Külföldről még sosem rendeltem semmit, örülnék valami szájbarágós leírásnak, ha valakinek van kedve hozzá.. Németül csak annyi tudok hogy NÁJN :D google-translate meg nem az igazi.

Előre is köszönöm.

(#89) Gyb001 válasza Forraszto (#88) üzenetére


Gyb001
senior tag

Itt az összefoglalóban le van írva részletesen.

Ha 22 Euró fölött vásárolsz valószínűleg megvámolják.

(#84) marci30
Akadással még nem találkoztam androidon, Viszont párszor lefagyott filmezés közben.
Ha van konkrét program amire kíváncsi vagy, akkor kipróbálom, és csinálok videót róla.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#90) Gyb001 válasza Gyb001 (#89) üzenetére


Gyb001
senior tag

Most látom hogy ez eu-n belül van. Akkor nincsen vám. :B

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#91) Scooter


Scooter
tag

Próbálta már valaki BPI-M2 boardon az androidot?
Már vagy 10x kiírtam, de csak annyi jelenik meg, hogy egy piros téglalap, és onnan állj van. Pedig jót írtam ki, meg próbálkoztam régebbi meg újabb realesekkel is.

(#92) tabek7


tabek7
csendes tag

Valakinek sikerült már ezzel a PhoenixCard-al kiirni az androidot sd kártyára?(BPI M3-hoz)Mert nekem nem megy,elmegy a feléig vagy addig se és error.

[ Szerkesztve ]

TJ

(#93) Gyb001 válasza tabek7 (#92) üzenetére


Gyb001
senior tag

ArchLinuxon működik, max 2 perc alatt fölmásolja.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#94) tabek7 válasza Gyb001 (#93) üzenetére


tabek7
csendes tag

Olyanom nincs:( csak vindows.

TJ

(#95) tabek7 válasza Gyb001 (#41) üzenetére


tabek7
csendes tag

Szia!Én ezt így csinálom ahogy ide írtad: Nyomom az uboot gombot>csatlakoztatom a pc-hez(windows 7) (nem csinál semmit)>megnyomom a power gombot akkor csatlakozik de ismeretlen eszközként(világit a piros led)Drivert akar telepíteni de nincs.A phoneix Suit,meg ezért nem látja mert nincs driver telepítve hozzá.

[ Szerkesztve ]

TJ

(#96) Gyb001 válasza tabek7 (#95) üzenetére


Gyb001
senior tag

Mostanában nem sok időm volt. SIkerült megcsinálni?

Más:
Ezt szerintetek bevállalná valaki? Mennyiért :D (nem akarom megcsinálni, csak érdekel az ára)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#97) tabek7 válasza Gyb001 (#96) üzenetére


tabek7
csendes tag

Igen sikerült.Találtam egy olyan Phoneix suit telepítőt ami tartalmazza a drivert és telepítéskor fel is telepíti azt.Így minden müködik:)

[ Szerkesztve ]

TJ

(#98) softguner


softguner
csendes tag

Sziasztok.

Ahogy elnézem nem nagyon használja senki sem a GPIO-t és nem sokan programoznak a banánon. Viszont ennek ellenére megosztom itt a blogom linkjét, mert elég sok ubuntus példa van a GPIO programozásra, és ahogy időm engedi bővíteni is fogom a példákat.

[link]

Remélem valaki kedvet kap ehhez is :)

[ Szerkesztve ]

(#99) suste válasza softguner (#98) üzenetére


suste
veterán

NAS-t sokkal egyszerűbben összehozod openwrt-vel, vagy masik direkt erre szánt oprendszerrel. Mindent webes felületen csinálhatsz....
Én pl csináltam egy előtelepített openwrt-t (samba, ftp, transmission, minidlna, automount, stb stb).

(#100) softguner válasza suste (#99) üzenetére


softguner
csendes tag

Ott is megoldott a GPIO kezelés? Van WiringBP meg ilyenek? Lehet kicsit földhöz ragadt vagyok, de amit megszokok, azt használom. Raspbianról is csak azután váltottam, hogy elegem lett abból hogy a Bananapi alatt vacak. Na meg sajnos nálam ezek a funkciók csak ilyen jó ha van kategóriások inkább programozásra használom a banánt. Éppen ezért is nem OSMC-t használok.

Viszont ha bedobod ezt a linket, amin az az Openwrt van, akkor azt elraktározom és velem együtt mindenki más megköszöni szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.