Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48851) KillHates válasza -=Tiger=- (#48850) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

1600-as Kingston HyperX. Nem eladó, mert a céges gépemben van.
Viszont tudok rendelni ha kell (de drágább mint az átlagos)
Ha meg nem megy benne, akkor van egy LowVoltage-es 4GB-osom, mert az rendeltem nagy buzgón egy UX21-be, aztán jött a pofáraesés mikor szétszedtem :B :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48852) -=Tiger=- válasza KillHates (#48851) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Nem volt benne bővítőhely?! :D

(#48853) KillHates válasza -=Tiger=- (#48852) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem. Hogy mik vannak? :D :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48854) ravail válasza KillHates (#48840) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

Igen, sok esetben elfogadja. Csak azért írtam ezt -=Tiger=- kérdésére, mert több Asus szériával jártunk úgy, hogy nem fogadott el ngyobbat, sőt, a leintegrált RAM miatt is meglehetősen válogatós volt. Ilyen széria a K5x. Történetesen a K50ij csak egy fajta Kingston-t és egy Samsung-ot fogadott.
Az kemény, ha nem volt az UX21-ben bővítőhely. Hogyhogy nem nézted meg előtte?

(#48855) -=Tiger=- válasza ravail (#48854) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Ezek mely modulok voltak? (gondolom valami drágább fajták)

(#48856) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

sziasztok!

Megint billentyűzet ügyben írok. Adott ez a gép: Gigabyte q1580L. [link] 2 gomb hiányzik róla, de nem találtam hozzá se külön gombot, se komplett billentyűzetet eddig. Az amilo li 1718-as billentyűzete méretre jó lenne, de a csatlakozója 1mm-rel keskenyebb sajnos. Szóval az se jó, és a gombok felfogatása is eltér. Tudtok esetleg valakit, aki valahogy meg tudná ezt javítani, pl legyárt párat műanyagból, vagy fémből? Bár elég kicsit ezek a tartó darabok. Összesen akkor kéne mondjuk 5 db, hogy legyen tartalékom is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48857) ravail válasza -=Tiger=- (#48855) üzenetére


ravail
senior tag

Mire gondolsz? Ha arra gondolsz mit nem fogadott el a K50ij, akkor egy most is beugrott: Kingmax DDR2 800-ast nem fogadta. De nyilván nem emlékezhetek mindre. Ez is csak azért ugrott be, mert a Kingmax-al sosem zsokott gond lenni, s elcsodálkoztunk, hogy nem fogadta el. Az Asus ügyfélszolgálat meg is erőssítette, csak erősen korlátozott a kompatibilis RAM-ok száma. Most sincs fönt "Memory support list".

[ Szerkesztve ]

(#48858) Poo válasza Victoryus (#48856) üzenetére


Poo
aktív tag

Kérdezz körbe szervizekben vagy itt a hardverapros szervizeseknél nincs-e nekik elfekvőben vagy rendelj ebayről.Legyártani esélytelen.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48859) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok mesterek!

A (szoftveres) gond a következő: HP Pavilion dv6 3120 as notebookra win8-at telepítettem (64bit) de sajnos a mute gyorsgomb pirosan világított miután felállt a rendszer, a hangfalak némák, fülest bedugva viszont van hang. Letöltöttem a hp oldaláról az elvileg jó win7 64bites audio drivert, a piros fény kialudt a mute gombon, viszont a hangszórók továbbra is némák. Feltelepítettem Win7 64bitet is, és ugyanezt végigzongoráztam, de semmi eredmény. Most visszatettem a win8-at és "kétségbeesve" várok a megoldásra. :(

Tudtok segíteni?

(#48860) Victoryus válasza Poo (#48858) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Körbekérdezés már megvolt. Azt a két oldalt is beleértve, akik külön is árulnak gombokat. Ebayen egy darab van, de arany árban. Nem lenne olyan nagy munka szerintem esztergálni párat, nem annyira bonyolult forma, és a fém jobban bírná szerintem mint a műanyag. Korábban olvastam itt egy szakiról, de most mikor kéne nem találom azt a bejegyzést.
A Gemwon-nál meg nincs raktáron már semmilyen kiosztással, pedig náluk "fillérekért" lehet kapni billentyűzeteket.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#48861) Mukk


Mukk
tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, h egy Asus Eee PC Windows-át (xp) hogyan tudom legegyszerűbben újratelepíteni? Eléggé belassult már és nincs hozzá DVD olvasó ugye... Nem kitétel az újratelepítés, elég, ha újszerűen begyorsul:) Gondolom, külső DVD olvasóval vagy vhogy USBvel kéne operálni, de mondjuk külső olvasót nem vennék ha nem muszály.
Előre is köszi!!!

Mukk

(#48862) NEMO1968 válasza Mukk (#48861) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Pendrive-ről is megpróbálhatod.
Mondjuk előbb én futtatnák egy lemezkarbantartót és egy töredezettsémentesítést.
Hátha......

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#48863) ravail válasza Mukk (#48861) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A NEMO1968 által leírtakon túl itt leírtam egy alapos kézitakarítást XP-hez. Ezen kívül vagy ezzel eggyütt (esetleg helyette) futtathatsz CCleaner-t, aztán csinálhatsz regisztrációs adatbázis tisztítást "JV16"-al vagy "Wise Registry Cleaner Free"-vel, de mással is, ha mást szeretsz. Ezek után elméletileg fel kell gyorsulnia a "régi" sebességre az XP-dnek. Pesze, ha nem futna direktben vírusírtó, az sem árt (Ms Security Essentals vagy más, tetszés szerint). Ha, eserleges vírus miatt nem tudnál vírusírtót telepíteni, akkor töltsd le és futtasd a "VIPRE Rescue" programot. A kémrobotok, botok ... és egyebekhez "MalwareBytes" futtatását javaslom. Ezek után esetleg a "Vezérlőpult"-ban a "Programok telepítése és törlése" alatt távolíts el minden fölösleges "tollbar"-t és "Search bar"-t. Így már tényleg gyorsulnia kellett. Ha nem elég, jöhet az újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

(#48864) nussa5 válasza Mukk (#48861) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ez az xp előtelepített, a géppel együtt vettétek, vagy később került rá?

(#48865) Mukk válasza nussa5 (#48864) üzenetére


Mukk
tag

utólag került fel, de kézhez mi már így kaptuk. Van jelentősége?

NEMO1968, ravail: köszi, hozzá is látok... :)

[ Szerkesztve ]

Mukk

(#48866) nussa5 válasza Mukk (#48865) üzenetére


nussa5
aktív tag

Csak azért kérdeztem, mert ha a gyártó telepítette volna a rendszert, akkor a helyreállítási konzollal gyerekjáték a rendszer újratelepítése. Persze megoldható pendriveről is csak egy picit macerásabb.

(#48867) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

Van egy Asus A6M Q049es laptopom. Piszok régi de működik.
Kicseréltem benne a procit AMD Turion X2 TL-52esre a 3400+ -os Sempron helyett.
És szereztem bele 2*1GB ramot.

Most azon gondolkodom SSD-t raknék bele még van IDE-s változatok. Viszont ehhez gondoltam felbővítem a RAMot 2*2re. A specben az van írva, hogy elvileg 2*1 a plafon....

Elbírna 2*2GB-ot ?????????????????????????????
Az ilyen chippel szerelt asztali lapok simán bírtak 4et vagy 8at is.
Esetleg valaki már belepróbált 4GB-ot egy ilyesmi laptopba, esetleg valami frissítéssel sikerült ?

Előre is köszönöm

PS: Egy másik helyen írták asztali gépben ment, illetve említették, hogy annak idején még az 1GBos kártya sem volt nem hogy 2GB 1 kártyán.... Lehet csak az akkor elérhető maxot rakták be pedig simán vinné a többet is.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48868) GLevi91


GLevi91
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek lehetséges az, hogy ebben a notebookban a videókártyának GDDR5-ös memóriája van?
[link]
Mert a műszaki adatoknál ezt írják, de kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert máshol mindenütt DDR3-as memóriát írnak hozzá.

(#48869) kali válasza HUfantom (#48867) üzenetére


kali
legenda

az asztalit ne vedd alapul ilyesmikhez - chipset -, más tészta!
arról nem is beszélve, hogy - notiknál - a bios is korlátozó tényező lehet, és sok esetben ténylegesen az is, és ahhoz bizony nincs frissítés!
nekem volt anno a6m-q051 notim, de 2 * 1 gigabyte felett sosem próbáltam bele memóriát, viszot arra tippelek, hogy nem örülne 2 * 2 gigabyte kiszerelésnek, de ez csak tipp, próbálj bele néhány típust, és majd kiderül...

(#48870) Poo válasza HUfantom (#48867) üzenetére


Poo
aktív tag

Asus oldalán nincs egy értelmes doksi sem erről, bios is csak 1 verzió van ehhez a notihoz szal marad a belepróbálás.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48871) HUfantom válasza kali (#48869) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen persze a puding próbája az evés. De ugye a ramok nem a fán teremnek, meg kell venni őket.... :D
Ezért lenne jó ha lenne valaki aki kipróbálta volna és mondja hogy oks menni fog nem lesz baj.... :DDD

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48872) Ruszki válasza GLevi91 (#48868) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

1.

According to AMD there are two versions available, a slower clocked Thames-Pro with GDDR5 memory and a faster clocked Thames-XT with DDR4 memory.

Itt azt írja van belőle két fajta!

2.

GDDR5 memory interface

Azért nézd meg alaposan!
Részletekben DDR5-öt ír!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#48873) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Két (+1) kérdésem volna Hozzátok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy mire tudnám cserélni a Dell Inspiron 1520as gépem GeForce 8400M kártyám? (és egy zárójelben levő láma kérdés :D ha a későbbiek során szeretnék kijelzőt cserélni, akkor csak a 15,4" a lényeg?)
A másik kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint mi a legvalószínűbb hiba oka annak, hogy egy noti totál lelassul?? Vinyó? Vagy milyen oka lehet? Hogy tudnánk ezt ellenőrizni?
Előre is köszi!

(#48874) Ruszki válasza HUfantom (#48867) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Keresgélve a neten én is csak 2*1GB max-ot találtam!
Próbálj meg kölcsön kérni egy 2Gb-os modult aztán próba 1GB+2GB mit csinál akkor!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#48875) KillHates válasza b1sti (#48873) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Esetleg egy másik 8400GS-re. Sajnos csak ezzel a GPU-val szerelt VGA board-ot szállított a DELL ehhez a géphez. Saját szabványú, tehát nm MXM-es a kártya, hogy kompatibils legyen más gyártókéval:

Ha egy gép belassul, akkor annak a hűtésével szokott gond lenni. Nagyon melege van és az úgynevezett mag vissza lassulást produkálja, hogy megóvja az integrált áramköreit.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48876) b1sti válasza KillHates (#48875) üzenetére


b1sti
senior tag

És a GS mennyivel tud többet, mint ami most benne van? Problémát jelentene bármelyiknek is a nagyobb felbontású kijelző csere?
Mi lenne a teendőm, hogy lehűtsük a másik notit?

(#48877) KillHates válasza b1sti (#48876) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugyanazt tudja; a teljes neve 8400M GS.

Szét kellene szedni és kitakarítani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48878) b1sti válasza KillHates (#48877) üzenetére


b1sti
senior tag

Ok. Köszönöm szépen! :R

(#48879) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Adott egy Dell 1501-es notebook.

Probléma a következő:
Nem látja a Wifi-t.
A problémát először WIN7-nél produkálta. Nem sikerült megoldást találni, így kapott a gép egy XP oprendszert, ahol hasonló eredményeket produkál. Driverek Dell weboldaláról származnak, kifejezetten ehhez a típushoz letöltve.

Aztán, jobb híján jött a megoldás: használjunk kábelt. Természetesen ez sem működik. Egyszer sikerült csatlakozni a netre, ki lett húzva a kábel, visszadugva, azóta sehova!, úgy döntött.

Hozzátenném még, hogy a gép mozgatásra(UTP kábel bedugása, ölben használva) fél-fél pillanatokra megtalálja a wifi-t.

Előfordulhatott az, hogy valamiféle bővítókártya elhagyta a neki kiképzett helyet a gépen belül? Mert a mozgatásból ítélve valamiféle hardveres hibára tudok következtetni.

Kérdésem az, hogy van-e értelme szétszedni ezért a gépet(nem nagyon akarom, egy laptopot macera szétszedni), vagy előfordulhat szoftveres gond.

Válaszokat előre is köszi.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#48880) KillHates válasza b1sti (#48878) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sok sikert! Ha nem megy, keress meg.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48881) Ruszki válasza sketchifun (#48879) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ha a LAN-nál mozgatod akkor szerintem nem kéne a WiFi-nek elindulnia!
Az is lehet,hogy a WiFi antenna csatlakozok nincsenek rendesen a helyüken!
Én megnézném így de biztos betéved majd KillHates kolléga aki többet tud majd mondani! :D
Érdekes az biztos!
Ha esetleg nekilátnád hardveresen megnézni a problémát akkor itt egy egész jó leírás!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#48882) Dell XPS válasza b1sti (#48873) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Milyen kijelzőt szeretnél bele 1440x900-ast? 8600GT 256MB-os kártyát elviszi, de nem fogsz hozzá találni...

Üdv, Dell XPS

(#48883) Dell XPS válasza sketchifun (#48879) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, ne kezdjél bele, mert kettő különböző eszközről beszélünk (semmi közük egymáshoz), ezek a hibajelenségek félrevezetőek, fordulj a kollégához, mert az alaplappal nem fogsz tudni mit kezdeni....

Üdv, Dell XPS

(#48884) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Egy 4.5 GHzre tépett E8400 és egy alapon hajtott HD6870 teljesítményével milyen árkategóriás noti egyenértékű?

(#48885) zola09


zola09
aktív tag

Sziasztok. Remélem jó helyre írok.
Egy Fujitsu Esprimo Mobile v6535-ös laptophoz kellene driver csomag, nemigazán találom a neten. Win7 van a gépen.
Előre is köszönöm! :R

(#48886) Ruszki válasza zola09 (#48885) üzenetére


Ruszki
senior tag

Internet van rajta!?
Ha igen akkor próbáld meg ezzel: DriverPack Solution 12.3 Lite!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#48887) KillHates válasza #90933760 (#48884) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy mobil procis Core i7-es, egy HD6970M-essel. Ez alsó hangon 300 ezer Forint notiban :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48888) #90933760 válasza KillHates (#48887) üzenetére


#90933760
törölt tag

Köszönöm, akkor valóban kizárva.

(#48889) parkr


parkr
őstag

Üdv!
Egy toshiba notiban használnék SSD-t boot drive-ként, de a második HDD helybe pakolva egyáltalán nem látja a rendszer és LAN-ról akar bootolni (PXE-E61: Media test failure, check cable. PXE-M0F: Exiting PXE ROM.)
Ha átteszem a HDD helyére akkor megy rendben, de szükség lenne mind a kettőre.. :(((
Valakinek volna rá ötlete?

(#48890) KillHates válasza parkr (#48889) üzenetére


KillHates
nagyúr

Innét-és onnét is akarsz boot-olni?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48891) parkr válasza KillHates (#48890) üzenetére


parkr
őstag

inkább csak SSD-ről, HDD maradna háttérnek

(#48892) zola09 válasza Ruszki (#48886) üzenetére


zola09
aktív tag

Hali, van rajta igen, köszi a segítséget. Haverom elnavigált valami Fujitsu-s drivertelepítő programhoz, az nagyszerűen működött, bár érdekes volt megtalálni. :))

(#48893) parkr válasza parkr (#48889) üzenetére


parkr
őstag

a biosban is csak a főoldalon látható a Samsung SSD, boot ordernél semmi nincs :F

(#48894) parkr válasza parkr (#48893) üzenetére


parkr
őstag

végül egy bios reset megoldotta. thx :)

(#48895) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!

Nem tudjátok mitől lehet, hogy a laptopom csak lecsapja magát? Megy megy és puff, abszolút random módon.

(#48896) Dell XPS válasza jhos910 (#48895) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem tudjuk ( de van 90-es szám, ami tuti), kaphatnánk részleteket?

Üdv, Dell XPS

(#48897) rii


rii
nagyúr

notebook-hoz van napelemes töltő, arra az esetre ha a puszta közepén merülne le az akku?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48898) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!

Kérdésem a következő:
Szétkaptam teljesen egy laptop billentyűzetet mert rossz gombokat írogat lenyomáskor bizonyos karaktereknél (Pl: T-nél vt-t, 3-asnál í3-at.), illetve gombot cseréltem mert egy rossz volt.

Kitisztítottam a bill. áramkörét de még mindig ugyanezt csinálja. Ilyenkor a bill.vezérlő szállhatott el? Vagy valami überlámaságom miatt van valami amit sikerült be/kikapcsolnom, hogy ezt csinálja? Ha a vezérlő, lehet-e külön cserélni vagy csak alaplappal együtt :F

Fujitsu Siemens Amilo Pi3540-es laptopról van szó.

(#48899) jhos910 válasza Dell XPS (#48896) üzenetére


jhos910
aktív tag

A noti:

ACER ASPIRE 5742G(core i3 2,4ghz, 8gb ddr3, 640gb sata, ati hd 5470)

2 éves, portalanítva nem volt, nem forró levegőt fúj, mostanában jobban pörög a venti, hangosabb.

(#48900) Dell XPS válasza jety91 (#48898) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

billentyűzet csere....

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.